Jump to content

No Man's Sky


SteXmaN

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

https://www.youtube.com/watch?v=8A6ffb1Snbk&feature=share


    There's a wildly abstract intro sequence that sounds really cool.

    Not all players start on equal terms. Some planets will be harsh, some will have rare resources.

    First point of interest on your starting planet will be your ship

    Galaxy map shows how many planets each star has, any special properties like extra resources. If online you'll learn additional things like if it's been discovered, what class of space station is there. Can zoom in further to examine planets individually. If it's been explored you'll see a run down of the points of interest.

    Can see friends location on galaxy map.

    In game messaging system has been teased.

    If you fly past another player, you might never even know it's a real person

    Money is called units

    Everything earns money, like resources, exploration, combat.

    Get resources with mining laser and grenades, and can only see resources in a special scanning mode.

    Hyperdrive fuel and cargo space share the same storage

    If you see a ship you like, you can follow it back to a station to buy it

    Can land in docking bays in space station, and get out and browse tradable cargo or stroll down the line of ships to check out stats and prices

    What you can buy depends on who is there. Could see a ship you like and want to buy that just flies off before you get a chance

    Some space stations look like Death Star or Borg cube, and can be attacked. Can't be destroyed, but can damage them enough to lower their rating. No reward for doing so though, but you can be rewarded for attacking the police it sends out to attack you.

    Upgrades to suit and weapon don't vanish on death

    List of some possible upgrades: (I'll update this when I'm back at my laptop, there's a long list)

    Malevolent force is a robotic army. They maintain the balance of the universe. If you are just strolling around, they will ignore you. But if you start killing creatures or carving out resources and they see this then they will attack. So far there's a bipedal version and quadruped version. These aren't procedural, so you can learn how to deal with them.

    If you die in a ship, you basically just lose the ship and cargo, and have to save up for a new one before you can leave the current system. But you don't lose money or upgrades.

    Current estimate to get to centre is 40-100 hours. The minimum being for people who go straight for it as fast and efficiently as possible. Hello Games can adjust this before release though

    There'll be portals to different planets in alien temples (don't know how rare this might be). Can't take ship with, so need to gather what you can on other side and go back through portal.


To je odavde inace sestog i sedmog decembra na playstation experiencu ce biti dosta novog gameplaya.
 

ylE5Zte.png

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 3 months later...

Ja iskreno jedva čekam da probam ovo da vidim da li će opravdati očekivanja i najave ili će da fejluje.

Recimo podseća me na Spore, ako se neko seća koji je hajp bio oko toga i kako će da bude ludilo i revolucija i ono cap - nema ni desetine onoga na šta su ljudi polagali nade.

Link to comment
Share on other sites

Wild server disconnect appears !!!

VIse ce da imaju problema sa tehnicke strane jer je to ipak online igra nego bilo sta drugo. Naravno i interakcija izmedju igraca ce biti problem. Ili ce da je bude premalo ili ce da se skupi scum and villainy interneta da izhakuju igru sto vise.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Pekarman said:

Wild server disconnect appears !!!

VIse ce da imaju problema sa tehnicke strane jer je to ipak online igra nego bilo sta drugo. Naravno i interakcija izmedju igraca ce biti problem. Ili ce da je bude premalo ili ce da se skupi scum and villainy interneta da izhakuju igru sto vise.

Online je samo ako hoces da imenujes ono sto pronadjes ili ako hoces da se sretnes sa nekim (negde su spomenuli da je verovatnoca da ces sresti nekog drugog igraca, izrazeno u procentima jako mala). U protivnom igras normalno, samo to sto otkrijes i imenujes nece niko videti i cela igra je single player.. Nista se ne vuce sa servera, jer algoritam kreira svemir. Ja je cekam sa nestrpljenjem, jer ovo sto su oni uradili kroz matematiku, niko do sada nije uradio.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je mehanika igre takva da server nece biti opterecen kao sto je onaj u Star Citizenu, koji se doslovno raspada, zato i ne izbacuju finalnu verziju.  Ali ostaje da vidimo experience koji igra nudi, meni nesto i nije bas hajp da besciljno lutam medju 150 hiljada planeta na kojima su random generisani lifeforms i vegetacija ne bi li prvi imenovao planetu "Kurcolend" a male kengurolike stvorove na istoj "Kuranjonje", sto ce biti verovatno glavni trolling fazon u igri kada ista krene...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja skontao postoji neki cilj u igri a to je da stigneš u središte galaksije mada koliko se sećam ništa detaljnije o tome nisu rekli tako da je to za sada cilj sam zbog sebe. Deluje zabavno da svaki put kad sletiš na neku planetu ona mora da bude drugačija od svih ostalih koje si posetio ali mora tu da postoji još nekih vezivnih elemenata da bi neko to igrao duže jer kapiram posle 20te planete da nikome više neće biti zanimljiva 21. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Da, prodaju je kao AAA naslov, što je malo čudno jer bi oni kao trebalo da budu indie tim. A tek kad budeš video nove Ubisoft naslove sa početnom cenom od $70 :)

odavno su oni prevazišli indie, imali su važan deo soni konferencije i prošle godine a i ove, biće čak i neki bandl sa ps4 ako sam ispratio, tako da nema tu više indie.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Lucky said:

odavno su oni prevazišli indie, imali su važan deo soni konferencije i prošle godine a i ove, biće čak i neki bandl sa ps4 ako sam ispratio, tako da nema tu više indie.

Jasno je meni to nego mi je više bilo u kontekstu da kao ide priča za njih kako su indie, čak i oni mislim da to pričaju što je onda malo čudno ako rade bandl igre sa PS4 [:D] Jer kao kul je da je jedan mali, underdog tim napravio tako masivnu igru, to je marketing plus. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, Zwerko said:

Koliko sam ja skontao postoji neki cilj u igri a to je da stigneš u središte galaksije mada koliko se sećam ništa detaljnije o tome nisu rekli tako da je to za sada cilj sam zbog sebe. Deluje zabavno da svaki put kad sletiš na neku planetu ona mora da bude drugačija od svih ostalih koje si posetio ali mora tu da postoji još nekih vezivnih elemenata da bi neko to igrao duže jer kapiram posle 20te planete da nikome više neće biti zanimljiva 21. 

Sve sto se ide blize sredistu galaksije sve je teze i teze. E sada, nece moci odmah da se skace brodom daleko po sistemima, jer za to su potrebne sirovine za gorivo, a njih nema na svakoj planeti. Iza toga skupljanje retkih metala i artifakata, prodaja, pa upgrade opreme, broda ili kupovina boljeg. Ko zna sta sve ova igra krije???

Edited by support
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...