Jump to content

Diskusija o vozilima


Recommended Posts

Па тај неки рад. Зверко, та ''медијум или хеви'' прича не пије воду јер се ради о словима на папиру. Једино што СП може да се ''броји'' као медијум што се ММ-а тиче, па да испадне да онда једна страна има више хевија (ако у хевије бројимо и СП). Али то исто пада у воду јер СП не може да се мери са хевијима, тако да је ту све на месту.

Кажеш да није зајебан зато што се пореди са хевијима. Па није зајебан ни када се пореди са медијумима, само што се пореде друге категорије. Агилност и брзину СП не морам ваљда да помињем:) Топ му је стандардан за т8 медијума. Армор има само напред, а ни профил му није нешто невидљив.

 

Другим речима, СП у принципу губи и против т8 медијума и против т8 хевија 1на1 ако су играчи приближног скила. Наравно, постоје ситуације и околности (СП сакривен, противнички хеви на отвореном или СП и медијум се срели у ходнику итд) али то је нека пета прича.

 

СП не треба да скрешу, могу само да га твикују, а чини ми се да то и раде.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

arty jeste nerfovana i to dosta...sad ako se neki tenk cima napred nazad na razdaljini od 600+ metara mozes zaboraviti da gadjas sa "predikcijom" (na njegovu putanju itt) sem ako bas vidis retarda da ide pravo i ne obazire se na arty..mada opet, arty je sad dosta preciznija, ako sacekas do kraja da se smanji nisan ili bar do 90% postoji velika verovatnoca da ces pogoditi centar

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

Јел ово проблем проблем или је у рангу опсервације која иритира?

 

Мислим, јел баш ујеб? Пошто је то био главни трип постојања артиљерије од почетка и један од главних контра-аргумената за склањање исте. Ако су је толико сјебали да нилски коњови сад могу весело да трче около јер су нилски коњови, онда су стварно ретарди.

 

Mislim da je problem da su ujebali artiljeriju i onda imas gomilu partija bez artija, prosto ih manje ljudi koristi i manje se nalaze u rotaciji. Verovatno ce tu ponovo menjati malo balans u nekom od narednih patcheva kako bi ponovo vise ljudi krenulo da igra sa artijem. 

 

Mada me vise nervira kad neko sa supersunom izigrava snajpera a onaj top ako nemas premium moze da ga duva na medium a kamoli na long range napucavanjima.

 

Pazi, uvek imas retarda koji je kupio tenk za pare i onda ga koristi kako nije namenjen, jebiga takva je igra, mozes da dobijes do jaja saigrace a mozes da dobijes i totalne retarde. Pritom me svi iznapusavase zato sto sam za nerfovanje SP-a, to je bio samo moj utisak, ne znaci da sam u pravu, pogotovu sto sam relativno nov igrac. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Shvabe tier IX zakon :) ameri su posle WW II tenaci, nije prokleto u redu :) ali GZ Loopy :)

 

realno bi Rujani i Shvabe trebali da ih gaze, ali ajde sada, da ne sitnicharim (a i moguce da sam subjektivan jer ne volim preterano amere..) :)

 

btw pre dan-dva, igrasmo mrhota i ja partiju posle poprilichno dugo vremena vs 4 artiljerije :) bash smo komentarisali to :) izgleda da ce ili smanjiti reload time na artiljeriji ili ce podici cap na 4 :) za sada mi tako nekako mirishe :)

 

@ dedamrazbg - ok fps - 40+ rekao bih :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Мени су артиљерије биле увек океј, није ми било океј гомилање истих, али то је ММ проблем, нема везе са артиљеријама. Чак и ако су могле да ваншатују и ако си могао да имаш фину предикцију и прецизност, опет је све то мени било океј. Јер кад погледам своје партије, када сам паметно блејао тамо где треба, када сам вијугаво ишао, када сам бројао кад је артиљерија пукла поред да видим колко имам форе до следеће зграде, када сам контао мапе, ретко сам гино од артиљерије, а да ја нисам нешто засро, заборавио или ризиковао. Наравно, гинеш понекад ни крив ни дужан, али јебига, то је сасвим океј, исто тако ти се деси и да те спиче у муницију у твом лепом т10 хевију и да одеш од једног метка.

 

Тако да ја немам појма шта бих радио. Мени се свиђа трип да имају спор рилоуд (али не преспор, пошто јебига, онда се губи смисао играња, партија траје пет минута у просеку, а ти пуко четири пута фазон и још стојиш у месту и смараш се са стратешким погледом). И свиђа ми се да звекну и да ти није добро и да имају велики сплеш, све ми је то кул јер ти се онда тресу гаће кад идеш преко ливаде, а сматрам да је то сасвим океј филинг за ову игрицу:)

Тако да им не бих стављао нпр. мали демиџ и мали рилоуд никако. ММ ограничење ми се чини као једини нормалан потез, а опет, потез као такав није океј, јер што би ограничио кориснике неке групе возила да играју игру ко сви остали?

Мени се онда као генерални трип намеће да им се сјебава мобилност или нешто у том стилу.

 

Чуо сам да им је ејм тајм катастрофалан сада. И то је невероватно срање, капирам да пола тих што су баталили арти, па га сад нема у партијама, да су га баталили управо због тога. Па ја сам пиздео онако како не попиздим ни у општини кад вадим нешто, кад сам играо неке французе који су споро нишанили, па оно је рецепт да узмеш пиштољ и побијеш пола комшилука, па пуцаш себи у главу:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Stim sto je grind ubitacan, treba ti najvise exp za sledeci tier plus posadu da istreniras do 100% sigurno neces pre nekog tier 5-6 a tad krecu cevke da se sire. Zamisli jadnika u stock artiju bez posade na 100% ... moze samo da place. Imam bre partije gde ispalim 1 granatu. A smanjili su kamuflazu na drvecu i zbunju da bi te naterali da kupis onu za tenkove pa da bude na isto, mnogi to nisu znali pa zamisli kad ih odjednom svako vidi sa vece udaljenosti nego pre.

 

Bice fix i to tihi za artiljeriju sigurno, ko sto su rekli ranije, oni kako popravljaju stvari je tako sto gledaju statistiku za vozila pa ako se neko istice onda sledi nerf a ako neko podbacuje onda buff. Kad budu videli post-8.6 statistiku za artiljeriju ima da skapiraju da se preterali.

 

Ovo je bio efektivno trostruki nerf. Aim time, prebacivanje nekih u tier vise i brzina projektila. 

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Тај њихов систем за балансирање је толко глуп да ја немам речи, мислим да сам и писо о томе раније. Добијају се другачији резултати нпр. код Руса и код нас, зато што су тенкови другачије заступљени. Па ће на руском серверу увек да каскају руски тенкови по статистици јер их бира 95% играча. Важи и обрнуто на европском серверу за немачке тенкове. И то је стварно било тако и сећам се да су они буквално гледали статс са сервера и реаговали, притом су увек гледали само руски сервер јер су капирали да је највећи и није им падала на памет ''демографија возила'' у игри. И онда си имао акције типа ИС-7 је много до јаја и онда га бафују:)

 

После не знам дал су се опаметили, јебем ли га.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Sad sam doziveo da me ubije sopstveni tim namerno jer imam zelenu statistiku i nisam se slozio sa njihovim "we all gona die" nastupom. Da mislim da WG uopste cita onaj forum pa da zapocnem temu kako XVM stats kvari igru nego znam bolje i koliko bi to bilo zaludno. 

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Shvabe tier IX zakon :) ameri su posle WW II tenaci, nije prokleto u redu :) ali GZ Loopy :)

 

Pa nije to bas istorijska igra, jedino sto ima veze s realnoscu su oznake i oblik tenkova  :tf: Bas mi je zato i glupo sto sad kao izbacuju T-50-2 jer nije istorijski tacan, pa jbg nijedan skoro nije istorijski tacan :) a s ovim nisam ni stigao da igram pa me sad mrzi da ga uzmimam ako ce uskoro da ga otmu. 

 

 

Fala fala. Grind je bio smrt. Nije mi se uopste svideo T32, u poredjenju recimo koliko sam uzivao sa T29.

 

Ja sam sad oprlike na 1/3 expa sa T32 idem ka M103 i meni taj T32 uopste nije tako tesko pao. Mislim ok, T29 je da divljas po mapi, realno je meni dosad najbolji T7 tenk koji sam probao (uz to sam probao i Tigra i IS), ali ni ovaj nije los. 

 

Sad sam doziveo da me ubije sopstveni tim namerno jer imam zelenu statistiku i nisam se slozio sa njihovim "we all gona die" nastupom. Da mislim da WG uopste cita onaj forum pa da zapocnem temu kako XVM stats kvari igru nego znam bolje i koliko bi to bilo zaludno. 

 

Moram ja da instaliram taj XVM kad svi pricaju o njemu :) Mada to da li kvari igru ili ne je opet relativno, da oni nisu retardi sami po sebi ne bi se ni to sa statistikom desilo, a ovo im je samo jos jedno orudje da dalje pokazu svoju retardaciju. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@ Zwerko: nisam se mozda lepo izrazio :) hteo sam da kazem da mi se ne svidja kako sa vremena na vreme high tier nemachki tenkovi deluju hmmh pa ajde nemocno u svom tieru :) biju ih tenkovi koji nisu preshli put sa papira, a e100 i Maus jesu makar bili u izgradnji :) no ajde, nebitno :) wg ima chudne tripove :D

 

@ topic:

 

XVM je meni lichno ok u smislu statistichkih dodataka i zanimljivosti :) ali ne mislim da je uvek pravo merilo, kao shto i ne mislim da je za sve igrache :) deshava mi se da u partiji u kojoj imamo oko 40+% shanse da dobijemo par likova izvrshi suicide na pochetku iz jbmligakogretardiranograzloga (pardon my french), samo me zato iritira :) mislim jbte.. ubijash svaku shansu time nama ostalima koji smo odluchili da se necemo predati, jer top kojim pucaju oni imamo i mi.. ali ajde, ima raznih likova.. ^^

 

inache nemam pojma shta mi je sa "ajde" danas, u tripu sam da sam to izvorio/napisao 5k puta xD tako da sry :D

 

btw 8.7 izlazi sutra:

 

http://worldoftanks.eu/en/content/guide/release-notes/release-notes-87/

 

mozda ce vam najzanimljiviji info biti za m-25 (bivshi t-50-2):

 

ako ga imate istrazenog, takodje ce vam to biti i m-25

ako ga imate u garazi, uz pomoc WG magije postace m-25

posada ce vam biti retrenirana za novi tenk i imacete radistu (ili radio operatera kako vam je draze) pride

 

+ 3 nova premium tenka su trebala da budu ubachena:

 

e-25 - shvaba td tier VII

Sexton I - britanac arty tier III

+ kineski wz-111 ht tier VIII, izgleda da se od njega u ovom patchu odustalo, poshto ne vidim nikakve vesti za sada :)

 

update stupa na snagu sutra, tako da ne ochekujte da to bude gotovo pre standradnog 12-13:00 termina :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Како нису, имали су!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДО ПЕТОГ ТИЕРА

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ма могу, него сам ја испо из тог трипа шта ми је готива као фазон јер сам дуго играо па сам у фазону хеј хај играм игру, сад гледам које ВОЗИЛО ми се свиђа по карактеристикама. Ево, сад идем ка маусу, на тигру П сам, значи возим мрске швабе и боли ме курац што су ми то мрске швабе:)

Тако да ми је свеједно оће ли убацити јапанце или марсовце, занима ме само какав гејмплеј ће им тенкови ПРОВАЈДОВАТИ:)

 

А искрено, мислим да се једва сналазе и са оволико тенкова колико их има сада.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Sta su imali Japanci od tenkova tacno a da ne ispadne kao sto su Kinezi ruski tenkovi sa modifikacijama.?

 

Zapravo japanci imaju mnogo vise tenkova koji su bili unikatni po dizajnu, tako da tu nema problema, jedini je problem sto dosta njih sto rece Dulio preko V tiera nije videlo upotrebu pa bi moralo malo da se prepusti masti, ali su inace vrlo zabavni. 

 

Recimo tenk inspirisan nemackim Pantherom (dakle MT negde oko Tier7) - http://en.wikipedia.org/wiki/Type_4_Chi-To - ovi su cak i pravljeni, odnosno samo dva komada. 

li ovaj koji je trebalo da bude ekvivalent Tigru (dakle HT negde oko 7) - http://en.wikipedia.org/wiki/Type_5_Chi-Ri - ovo nije nikad napravljeno ali bi moglo da bude sasvim ok sa 88mm topom. 

Na kraju svakako dolazi O-I (pretpostavka IX ili X HT) http://ww2drawings.jexiste.fr/Files/1-Vehicles/Axis/3-Japan/03-HeavyTanks/Type100O-I/File/O-I.htm i tema na WoT forumu http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/165699-japanese-super-heavy-tank-type-120-o-i/#top - Ovaj tenk je po dimenzijama i siri i visi od Mausa (postoji mogucnost da je napravljen jedan prototip), tako da bi mogao da bude vrlo interesantan doprinos, samo je pitanje sto je oklop predvidjen na 200mm i top na 105mm sto je realno malo, ali jbg, mogu malo da ga tvikuju :)

Plus sto imaju odlicne tenkove za medium liniju za vise tierove, kao sto su 

http://en.wikipedia.org/wiki/Type_61 - recimo ekvivalent M46 Pattonu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Type_74_Nana-yon - recimo ekvivalent nemackom Leopard 1

 

Plus sto su im ovi pocetni tenkovi zapravo vrlo realni i vrlo jedinstveni. Nije bas tako lako sve to ubaciti i spojiti, ali mislim da imaju mnogo vise od kineskih, pre svega zato sto se dizajn znacajno razlikuje od sovjetskih ili bilo kojih drugih varijanti. 

 

 

Авиони су у стадијуму да су срање што се мене тиче, а за бродиће не знам:)

 

Ja sam probao i dosao do istog zakljucka. Na tu temu burazer igra onaj Warthunder, kao bolje je, ali su mi zasad tenkovi i vise nego dovoljna zanimacija. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

evo kao sto zwerko rece, japanci su cak i bolji izbor od kineza sto se tenkova tice...mada je meni glupo sto su uopste poceli da ubacuju post ww2 tenkove...najbolja je bila prva verzija igre, gde je bilo samo par post ww2 tenka i to oni koji su pravljeni izmedju '45 i '50..a ne ovo ubacis tenk iz 1980. i on se fajtuje sa nekim iz 1940, bzvze po meni

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Претпостављам, ја још увек не смем дуђем у арти:)

 

 

evo kao sto zwerko rece, japanci su cak i bolji izbor od kineza sto se tenkova tice...mada je meni glupo sto su uopste poceli da ubacuju post ww2 tenkove...najbolja je bila prva verzija igre, gde je bilo samo par post ww2 tenka i to oni koji su pravljeni izmedju '45 i '50..a ne ovo ubacis tenk iz 1980. i on se fajtuje sa nekim iz 1940, bzvze po meni

 

Ја сам прилично неутралан према томе, све док су ингејм балансирани. Мислим да имају годину (или период) докле иду са тенковима, фазон до 1960. или тако нешто. Лупам, али нема везе са 1980. то је можда био у употреби тада, па си пермутовао.

Доста људи је у фазону да је то безвезе, али они су од почетка, колико се ја сећам, били у фазону да су одредили тај период, а не вв2, а људи су по некој инерцији то чули као АХА ЗНАЧИ ВВ2 РОМЕЛ КУРСК ИДЕМО. Што није чудно, тако ради хомо сапиенс, али опет, људи су стално у фазону ОВО НИЈЕ ВИШЕ ВВ2 ИГРА и они морају сталну да причају нешто типа ''није била вв2 игра никад нити се тако рекламирала'' и те форе, тако да сам ту на њиховој страни, не зато што је то њихово боље, него зато што нису никог зајебали ал људи не слушају:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@ Dule:

 

pa rekoh ti da cu ti javiti kada ubace josh japanaca (Chi-ha je ingame odavno, ali pod zastavom naroda koji ga je zaplenio :P) :)

 

@ Doolio:

 

sada sam probao, radi :) nisam igrao, samo sam se ulogovao :) probaj ponovo :)

 

@ topic:

 

btw vezano za japanske tenkove, morate da imate na umu da su njihovi arshini po kojima su odredjivali koji ce tenk pripadati kojoj klasi (npr. mt ili ht) bili mnogo drugachiji nego drugde u istom vremenskom periodu. Ima japanaca realno za jedno dobrih 7-8 tiera da se naprave (garant ima nacrta itd.) ali ipak.. drugachiji bi bilo da su im tenkovi sluzili za neshto drugo osim za transport (moje vidjenje japanskih oklopnih wwII snaga) i kasnije za usporavanje amera, itd. :) nemam pojma.. ja bih lichno voleo da pikam sa japacima :) fazonski :) za Hirohita ! :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

btw vezano za japanske tenkove, morate da imate na umu da su njihovi arshini po kojima su odredjivali koji ce tenk pripadati kojoj klasi (npr. mt ili ht) bili mnogo drugachiji nego drugde u istom vremenskom periodu. Ima japanaca realno za jedno dobrih 7-8 tiera da se naprave (garant ima nacrta itd.) ali ipak.. drugachiji bi bilo da su im tenkovi sluzili za neshto drugo osim za transport (moje vidjenje japanskih oklopnih wwII snaga) i kasnije za usporavanje amera, itd. :) nemam pojma.. ja bih lichno voleo da pikam sa japacima :) fazonski :) za Hirohita ! :)

 

Jesu drugaciji, ne samo u tome kako se definisu srednji i teski tenkovi, nego pre svega vezano za njihovu ulogu na bojistu. Dok su tenkovi u Evropi vrlo bili bazirani i na tenk vs tenk sukobe, na celom pacifickom ratistu su tenkovi zapravo bili samo podrska pesadiji. Zato na Okinavi recimo vidimo samo Shermane sa bacacima plamena s americke strane dok su tada uveliko u Evropi bili isporuceni Pershing tenkovi. Prosto nisi imao sa druge strane nisana Tigra pa te to nije teralo da stalno unapredjujes tenkove :) Ali bas zato mislim da dobro balansirani japanci mogu doneti novi kvalitet u igri i jos raznovrsnosti. 

 

Ја сам прилично неутралан према томе, све док су ингејм балансирани. Мислим да имају годину (или период) докле иду са тенковима, фазон до 1960. или тако нешто. Лупам, али нема везе са 1980. то је можда био у употреби тада, па си пермутовао.

Доста људи је у фазону да је то безвезе, али они су од почетка, колико се ја сећам, били у фазону да су одредили тај период, а не вв2, а људи су по некој инерцији то чули као АХА ЗНАЧИ ВВ2 РОМЕЛ КУРСК ИДЕМО. Што није чудно, тако ради хомо сапиенс, али опет, људи су стално у фазону ОВО НИЈЕ ВИШЕ ВВ2 ИГРА и они морају сталну да причају нешто типа ''није била вв2 игра никад нити се тако рекламирала'' и те форе, тако да сам ту на њиховој страни, не зато што је то њихово боље, него зато што нису никог зајебали ал људи не слушају:)

 

Pa to, mislim ono prototip Leoparda 1 koji je sad nemacki tier X je napravljen 1965, a prototip Mausa koji je isto nemacki tier X je napravljen 1945 :) S obzirom da nemaju puno dodirnih tacaka s istorijskim situacijama u kojima su se tenkovi koristili poenta je samo da je dobro izbalansrian gameplay, ne istorijska tacnost (zato je i glupo obrazlozenje za sklanjanje T-50-2). Mislim meni licno ne bi smetalo da u nekom momentu u buducnosti ubace ono tier 15 gde ce biti T-72 vs Abrams vs Leopard 2, a M-84 da bude premium  :tf:

 

Inace meni nesto nestalo struje na poslu juce i dosao ranije kuci i otprilike upalim WoT taman kad je isao patch, i onda sam medju prvima upao u igru, pa je MM uspeo da napravi samo partiju 7vs7 [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...