Jump to content

Na cemu sedite dok radite?


Recommended Posts

Posto kapiram da 95% foruma radi nesto za kompom i sedi 6+ sati svog radnog vremena na nekoj stolici, zanima me na cemu sedite i koja stolica valja za kicmu za ta visesatna zamaranja..pocela je da boli ponekad opasno, na par mesta i okrivio sam bednu stolicu na kojoj sam sedeo godinama i nisam ni primecivao koliko je bedna i neudobna..

 

sad odem na net i vidim da postoje i jebene stolice od soma evra, Herman Miler, koje mi nije jasno sta rade (dal ima neko pozivno dugme za crnkinju koja se summonuje i klekne)..

 

dajte neka iskustva i dobre primere office stolica koje se mogu nabaviti u srbiji..

Link to comment
Share on other sites

u globalu, sve su stolice smeće ako planiraš da sediš 6+ sati ko biljka, moraš da ustaneš na minimum svakih pola sta, prošetaš se u krug, protegneš, vratiš, sedneš. Još ako nešto vežbaš u mešuvremenu, još bolje jer je držanje isto bitno. A to ni jedna stolica ne može da nadomesti.

  • Upvote (+1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

jeftine stolice su sranje, to je jasno

 

treba ti cvrsta stolica, od jakih materijala - jaka ona zvezda dole, cipka, sve

moj glas ide za one sa mrezicom, jer su car leti, neces da se ulepis

 

za 200e ima solidnih

 

that being said, pocni da radis vezbe za ledja, tj vezbe generalno

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

moje mišljenje je da ti treba pristojna stolica sa minimumom podešavanja (otprilike ovo što peja kaže), te da je bitno da sediš u njoj pravilno (uprkos onome što su te učili kad si bio klinac, bolje je da se zavališ nego da sediš uspravno), ali da te ni najbolja stolica na svetu neće spasiti ako si predebeo, ako ti mišići koji drže kičmu nisu dovoljno jaki, i ako sediš po više sati u komadu, bez pauze od makar 10 minuta.

 

nasloni za ruke su isto važni, omogućavaju ti da laktovima rasteretiš kičmu, i sa njima je lakše proveriti da li si se savio u stranu

 

source: pre dve godine imao diskopatiju (skoro pa diskus hernija), pola godine kasnije nikakve tegobe, izvuklo me plivanje i teretana

 

p.s. sedeo sam u  herman miler stolici i sve što mogu da kažem je da vredi tih para.

 

tldr: kreni na sport i nauči da sediš kako treba, pa onda vidi da li ti treba stolica.

Link to comment
Share on other sites

bio je jedan topik baš oko stolica. Inače, materijal nije btian oko toga koliko je stolica udobna ali jeste koliko će da traje. Nažalost, kod nas je dobra većina od plastike, a udobnost ne znači ništa dok se ne proba. Tako da ovde možemo samo o kvalitetu izrade da pričamo i gde ima. E sad, ja sam pre nekog vremena snimio u JYSKu jednu stolicu koja ima sve bitne stvari od metala i ok je udobna bila kada sam ja tada seo u nju da probam. Čak nije bila skupa, fazon 7-10k.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

sad odem na net i vidim da postoje i jebene stolice od soma evra, Herman Miler, koje mi nije jasno sta rade (dal ima neko pozivno dugme za crnkinju koja se summonuje i klekne)..

 

moraš da sedneš da bi skontao koliko je to dobra stolica :D

kupio bih je bez problema kad bih imao mnogo para i kad bih radio od gajbe.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo u tom JYSKu pre 2 nedelje stolicu platio je 6k, veshtachka kozha je u pitanju. Dobije se u delovima, sve se sastavi lepo nije komplikovano. Osovina je jaka i delovi su od metala, ali videcemo kako ce se pokazati. Evo kako izgleda:

 

http://www.jysk.rs/120/783/3629901/a/catalog

 

Ono prijatna je za sedenje, kontam da ispravljam ledja poshto me je sve bolelo prvih par dana dok nisam kichmu prilagodio njoj, tj ispravio je. Uvek sam se krivio kad sam sedeo u ranijim stolicama. Ovo mi je prva shto bi se reklo kancelarijska stolica koju sam imao, tako da cu vidite kako ce se pokazati vremenom.

 

Samo je problem shto mi je radni sto uzak, pa kad god zapnem sa njom negde ta veshtachka koza se odma linja. Pa sam tu gde sam video da je kachim sa kucnim inventarom samo izlepio sa izolir trakom like a boss.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas na sajmu namestaja da gledam druge stvari, ali ima bas lep izbor i radnih stolica. Od tih koje kostaju 1000 evra (to je varijanta s kozom, dok je ista s mrezom oko 600), pa do nekih koje deluju pristojne za 6.000. Tako da ako imas vremena makar otidji tamo pa posedi malo na svakoj, kosta te samo 300 kinti. A ako imas kes odmah mozes i da pazaris uz otprilike popuste 10-20%.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kad sam video ime topika, bez da pogledam ko je otvorio, pomislio sam da je neka nova futogova reklamna kampanja :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Posto kapiram da 95% foruma radi nesto za kompom i sedi 6+ sati svog radnog vremena na nekoj stolici, zanima me na cemu sedite i koja stolica valja za kicmu za ta visesatna zamaranja..pocela je da boli ponekad opasno, na par mesta i okrivio sam bednu stolicu na kojoj sam sedeo godinama i nisam ni primecivao koliko je bedna i neudobna..

 

sad odem na net i vidim da postoje i jebene stolice od soma evra, Herman Miler, koje mi nije jasno sta rade (dal ima neko pozivno dugme za crnkinju koja se summonuje i klekne)..

 

dajte neka iskustva i dobre primere office stolica koje se mogu nabaviti u srbiji..

 

Pitaćemo Ćuju da ti pokloni jednu raspalu.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

napravio sam temu pre par meseci (ako ne i vise) bas o kompjuterskim stolicama posto sam i sam tada trazio

 

i posle dosta biranja i kalkulisanja uzeo sam ovu stolicu  (http://www.jysk.rs/120/783/3620056/a/catalog) , bila je na snizenju oko 8 soma i mogu iskreno da kazem da sam prezadovoljan.

podesavanja po visini, mehanizam za ljuljanje , eko koze ( nisam fan al se covek navikne) , preudobna (mislim da ima memorijske pene u naslonima pogotovo ovim koji se nalaze u predelu donjeg dela ledja) i nasloni za ruke su super. takodje je visoka sto je meni bitno bilo. rucke su metalne presvucene eko kozom

opusteno se popisala po skupljoj konkurenciji (barem ovo sto sam ja video a dosta sam prodavnica obisao)

 

par saveta : gledaj da su ti nasloni za ruke spojeni sa stolicom jer to prvo ode i mora da se zavrce itd.. (na mojoj nisam imao problema za sada) takodje kada su spojeni sa donjim i gornjim delom bolje drze stolicu i teze ju je "razvaliti"

eko koza za i protiv.. neki je vole neki ne (ja ne ali sam se brzo navikao, a i drzim prebaceno nesto preko stolice)

gledaj da je osnova sa tockicima jaka (ako je metalno super , ok je i plastika jer se radi o kuvanoj plastici koju nema teorije da ces slomiti )

mehanizam za ljuljanje... zavoleces ga ... meni jako bitna stvar

 

najbolje je da probas par razlicitih modela pa da vidis sta ti odgovara :)

Edited by E jebes baku

fml

Link to comment
Share on other sites

napravio sam temu pre par meseci (ako ne i vise) bas o kompjuterskim stolicama posto sam i sam tada trazio

 

i posle dosta biranja i kalkulisanja uzeo sam ovu stolicu  (http://www.jysk.rs/120/783/3620056/a/catalog) , bila je na snizenju oko 8 soma i mogu iskreno da kazem da sam prezadovoljan.

 

 

e do jaja, baš sam se pitao dal neko ima ovu i kako ga služi. Ja sam hteo da je uzmem jaaaako, ali nisu imali na lageru već samo u izlogu, a nije mi se čekalo dve plus nedelje, a i izvalio sam da mi je bukvalno viša dva cm od stola pa sam teška srca iskulirao. A do jaja mi je zbog metalnih naslona. Ja sam na kraju uzeo u Kiki neku na sniženju, ništa specijalno ali bih voleo da sam uzeo upravo ovu u JYSK-u.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...