Jump to content

Pomoć za obnovu od požara


VEGE

Recommended Posts

Evo i na forumu da zatražim pomoć.

 

U noći između 25. i 26. oktobra dva narkomana/piromana upalili su naš klub ekstremnih sportova "Izazov" koji se nalazi na Vršačkom bregu, dakle u Vršcu. Posledice požara su ogromne pošto je izgorela kompletna oprema za ekstremne sportove, enterijer i imobilijar. Takođe, objekat je veoma oštećen, pošto su pukli pojedini zidovi i ploča.

 

Fotografije:

http://on.fb.me/17qliha

 

Vesti o požaru (eVrsac):

http://bit.ly/1bo2LRG

http://bit.ly/173WDg2

 

Klub ekstremnih sportova "Izazov" osnovan je 2007. godine. Velikim trudom urađeno je mnogo stvari za 7 godina. Nažalost, sve je nestalo za dva sata.

 

Ako možete da pomognete na bilo koji način, bio bih vam veoma zahvalan.

 

 

1452576_668152286540147_2037701393_n.jpg

 

Ako ste voljni da podelite post sa fb-a, nalazi se ovde: http://on.fb.me/1cX0lN3

Edited by vege
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ako su upali u noći između 25. i 26. novembra, još imate vremena da ih sprečite!

 

:tf:

 

žao mi je, Vege.  bezumno uništavanje... :(


videću da uplatim neki dinar, kad mi legne plata.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

A šta se desilo sa ta dva narkomana/piromana?

Ono, da ne bude da su drugari/rođaci s milicijom, pa za godinu dana opet...

Nisu rođaci sa milicijom. Dobili su 30 dana pritvora, a za dalje ćemo videti. Inače na sebe nemaju ništa, tako da je pokretanje privatne tužbe diskutabilno zbog visokih sudksih taksi.

 

ako su upali u noći između 25. i 26. novembra, još imate vremena da ih sprečite!

 

:tf:

 

žao mi je, Vege.  bezumno uništavanje... :(

videću da uplatim neki dinar, kad mi legne plata.

Ispravio. :)

Link to comment
Share on other sites

znam da je sad kasno i da mogu da zvučim kao serator, ali dobro je osigurati se od požara/poplave. sitnina je novac za premiju, a u ovakvim slučajevima znači mnogo. u tom slučaju bi se osiguravajuće društvo regresiralo od piromana, pa bi muka bila na društvu koje ima kapacitet da se bori.

 

tužno je što ne postoji nikakav način pravosudne zaštite kod ovakvih slučajeva. ko odgovara za bezumnike bez igde ičega? [besni smajli]

 

kolika je šteta? znam da neke stvari (diplome, medalje...) nemaju cenu, ali ono što se može nadoknaditi koliko - koliko košta?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

чек чек чек Вегето, стари мој...

 

значи ИМАТЕ полису. код кога? могуће је да вам је у покрићу и намештај и опрема.

 

ох, па то је одлично, Вегето, ОДЛИЧНО, стари мој!!!


дај ми информације о полиси, скенирај је па ми је пошаљи на пм и сазнај које је друштво у питању, па да видимо шта и како даље...


банка га сигурно није осигурала о свом трошку, већ вам је, као услов кредита, пребацила обавезу плаћања премије, а банка је корисник. претпостављам. стандардно покриће од пожара покрива и намештај и опрему у објекту који је предмет осигурања од пожара. све треба проверити.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa onda banka ili mora da poništi ostatak kredita ili da korisniku objekta popravi štetu. ne može da naplati osiguranje, a da nastavi da izgoreli objekat naplaćuje preko kredita kao neizgoreli. to bi bilo krivično delo.

 

sve ćemo sagledati, ali ovo je sjajno. ne slušajte, Vege, bankare, osiguravače, samo polako - NIŠTA NE POTPISUJTE!!!!!!


Ili je prosto neko uzimao skoro kredit za nekretninu pa zna kakvo su mu osiguranje imovine trazili?

pa ti si prajsles.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

DDOR?

 

sreća sreća radost. ne moraš ništa da mi šalješ. službeno sam kod njih, pa ću da vidim sad odmah.

 

:)


 ne bi bilo krivično delo, nego pravno neosnovano bogaćenje. i kosi se sa suštinom osiguranja, da naplatiš štetu koju nisi pretrpeo

 

 prenos prava potraživanja iz osiguranja je tu, sad je ovo educated guess, zbog hipoteke, odnosno aktivira se tek u slučaju neotplate kredita

pa zar zloupotreba osiguranja (neosnovano bogaćenje) nije krivično delo?

 

ne, buraz, samo da ne skrećem sad sa teme. vinkulacija je samo sredstvo obezbeđenja vrednosti hipoteke od standardnih rizika - nema veze sa neotplaćivanjem kredita.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ako se secam dobro, poshto sam svojevremeno radio u jednoj nashoj osiguravajucoj kuci, nazalost mislim da je osiguranje stvari (osnovni paket je neka smeshna suma inache, lupam da se neko osiguranje stvari do 100k din od pozara+poplave, kao i od provale, bla-bla, placalo manje od 1k na godishnjem nivou, mada ko zna koje su cene u danashnje vreme) posebna stavka u osiguranju.. ne bih da te izbedachim, ali mislim da je verovatnije da je samo objekat osiguran.. mada sam vec par godina van tih voda, tako da moram da se ogradim i da kazem da mozda greshim

 

proshirio sam vest, toliko sam mogao da uradim

Edited by tzarinho

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Ja sam upravo mislio na ovo sto Carinjo kaze - ukoliko je objekat dalje neupotrebljiv banka ce naplatiti osiguranje. Ako je upotrebljiv ostaje im dalje da koriste i placaju kredit jer nije osigurano nista unutar objekta, kao ni neke manje stvari tipa prozori i sl, tj banka nece dobiti nista od osiguranja, ali nece ni oni. Bar je tako u mom slucaju, ne mogu reci sad pouzdano za njihov jer nemam uvid u isti, ali prosto mi deluje da to sve rade na slican nacin. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

e ovako Vege...

 

definitivno pokrićem nisu bile obuhvaćene stvari, nego SAMO objekat. glupost, ako mene pitaš, ali jebiga, za koju stotinu dinara više, mogli ste imati celo pokriće. mislim da je čak standardno pokriće od požara uključuje i nameštaj i opremu.

 

dakle, popraviće vam objekat. tu se javljaju problemi, jer šteta na objektu nije isključivo posledica požara, nego vam je ploča pukla i pre požara. e sad, spremni su da vam izađu u susret, to su i javili vašem vođi, da se uklopite u sumu osiguranja da popravite štetu u celosti. treba da skupite ponude građevinskih firmi, to je bio vaš izbor, a Društvo će da odbije iz cene sve što nije posledica požara (ovo je standardna procedura). neće biti totalna šteta (1,9 miliona - suma osiguranja), neće biti isplata na osnovu obračuna, nego po ponudi građevinskih firmi (to je vaš zahtev bio).  drugim rečima, moraćete da doplatite nešto novca za popravku, tj. neće trošak popravke ići 100% na teret osiguranja.

 

stekao sam utisak da nema loše vere na strani društva.

 

jeste vinkulirano u korist banke, ali to znači samo da vam treba saglasnost banke za popravku i isplatu štete, a to nije problem.

 

na žalost, inventar i nameštaj vam neće biti nadoknađeni.


 

 tako da do vinkulacije (prenosa potraživanja) može doći samo u slučaju da ne vraćaš kredit, jer ako vraćaš - oni ne mogu potraživati isplatu iz osiguranja

 

 

dobro, razumemo se, samo malo neprecizno koristiš termine.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

definitivno pokrićem nisu bile obuhvaćene stvari, nego SAMO objekat. glupost, ako mene pitaš, ali jebiga, za koju stotinu dinara više, mogli ste imati celo pokriće. mislim da je čak standardno pokriće od požara uključuje i nameštaj i opremu.

 

O tome ja tebi pricam kad pricam da banka trazi da imas osiguranje samo objekta. Zato kad uzimas kredit na nekretninu uzmes to osiguranje koje je ti banka trazi, a naknadno uzmes polisu za sve sto ti treba koja je na tebe. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Hvala Debeli, prenecu sve ljudima. Samo mi nije jasno kako pucanje ploce nije uzrok pozara. :/ Ali bolje ista, nego nista.

ploča je pukla pre požara, možda zbog prirodnih elemenata, možda zbog nesolidne gradnje. sve u svemu, nije pukla od požara - to je veštačenje utvrdilo.

O tome ja tebi pricam kad pricam da banka trazi da imas osiguranje samo objekta. Zato kad uzimas kredit na nekretninu uzmes to osiguranje koje je ti banka trazi, a naknadno uzmes polisu za sve sto ti treba koja je na tebe. 

moja standardna polisa pokriva i objekat i stvari. i inače je tako, ali ljudi hoće da prođu što jeftinije pa idu na najmanje pokriće.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

cudno mi je za plocu posto vizuelno nije bila nigde ostecena kada se gleda od gore, niti je plafon bio propao ili slicno kada se gleda iznutra, za razliku od ovog stanja koje se vidi posle pozara

nisam vestak, to je samo moje zapazanje posto sam puno vremena proveo tamo :)

Link to comment
Share on other sites

Сад немој да се смејеш, али спреми мали пројекат, тј документацију, тј испиши све шта треба од опреме и шта се десило (укратко) и контактирај:

http://www.deltafondacija.rs/code/navigate.php?Id=1

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

cudno mi je za plocu posto vizuelno nije bila nigde ostecena kada se gleda od gore, niti je plafon bio propao ili slicno kada se gleda iznutra, za razliku od ovog stanja koje se vidi posle pozara

nisam vestak, to je samo moje zapazanje posto sam puno vremena proveo tamo :)

ako je tako, podnesite žalbu na procenu, sa izjavom svedoka. možda neće prihvatiti da je 100% pucanja posledica požara, ali možda prihvate učešće u šteti.

 

osiguranje je pipav posao, pogotovo procena i likvidacija štete. ništa nije ucrtano u kamenu. oni smatraju da je pucanje nastalo pre požara, tj. da nije tako mogla da pukne ploča od požara, tj. da je bila pukla u određenom stepenu i pre požara. sve je u pregovorima. kad prihvatite jednu ponudu i kad predstavnik društva skreše sa ponude renoviranja sve što smatra da nije posledica požara, natežite se.

 

ali, prvo se žalite na zapisnik o proceni. nisam gledao predmet, nadležan je Zrenjanin, a ja nisam u Zrenjaninu. pažljivo pročitajte zapisnik o oštećenima i osporite SVE što ne smatrate tačnim. posle će da bude kasno.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...