Jump to content

Heroes of the Storm - slobodna diskusija


Grotar2

Recommended Posts

Trenutni MVP voting screen nema poente, ona naslovna animacija sa MVP herojem predgo traje, ja mislim da 90% ljudi pritisne exit pre nego sto se voting screen uopste i pojavi.

Mislim da su exit dugme uveli samo da ne bi bilo kako blizzard ignorise zahteve, bice na kraju "eto, ispunili smo zelju, ali kao sto vidite ne funkcionise" i onda ce to da promene. Ne verujem da ce da vrate na staro, ali tipa mozda objedine sa stats tabom ili tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

Koje ludilo ovaj novi sky temple brawl. A leoric bukvalno broken. Ne moze da umre. Zauzme temple, i cak i ako ga osuse vise mu se isplati da pogine i da se ponovo materijalizuje za 10 sec (ako se zakaci za nekog rukom), nego da ide do fontane :):) Meni se pao bas na onom sa dva templa, i nasi zauzeli donji, i sibali se sve vreme 4 na 2, 4 na 3, a ja smarao one na gornjem. Taman krene laser da im bije, ja se pojavim ponistim, i onda se smaraju dok me ne ubiju jer se prikacim rukom na nekog i tako :):)

Inace, u ovom brawlu isplivava sva propast hotsa, ljudi izginuse za watch tower umesto da se sibaju za temple :):):) I naravno ja pametan odem na temple ko budala, i njihovi ih odvale 4 na 5, i posle dodju na mene :)

Ili recimo stanemo na temple i umesto da hold position, oni krenu da ih jure po mapi, i umesto da se bijemo kao petorica, pola ostane, pola juri... Znaci sve ono sto me nervira na pravoj sky temple mapi isplivava ovde JOS GORE! Jos vece posledice ovde jer temple bije dok ne sjebe core. I najjace na kraju te runde neki lik napise, "sorry, istripovao sam se da je prava sky temple mapa, ne ovo sranje" :):) Mislim se, ti si od onih sto se na "pravim" mapama biju 2 na 4 dok ne pogines.

Inace, ova sky temple arena mi je bolja od one punisher, posto sam ljubitelj tog zoniranja i holding positiona, dok mi je ona prva punisher arena bila nekako opsta jurnjava, gde se nije znalo ko je ziv ko mrtav, ko pije i ko placa. Mada i taj mi je dobro dosao za ladjenje glave, ali ovaj mi je legao bas.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam i pretpostavio Blizzard je posle ovog Blizzcona krenuo u promociju HotS-a po prvi put van svoje hard core baze.

Mozda je Heroes of the Storm hero brawler, ali svi znamo kako ga vecina dozivljava, pa je blizzard resio da "prihvati realnost".

"Heroes of the Storm, the MOBA that defies MOBA convention."

Takodje su platili reklamu na Twitchu, pa je Heroes of the Storm promoted:

twitch.jpg

 

A tu su i novi trailer, sajt i nova kampanja Nexus challenge u kojoj Blizzard poklanja 5 heroja, mount i 30 day stimpack.

U principu sajt hoce da priblizi igru dugogodisnjim moba igracima koji u HotS-u vide light i okrnjrnu verziju dote, umesto da je posmatraju kao neku potpuno novu igru, sto i jeste.

"You know the basics: two teams, two bases, and territory in between. But that’s where the similarities end."

Sve u svemu, Blizzard misli da je igra konacno stasala posle 2 godine razvoja i testiranja medju hard core bazom i da je vreme da se igra predstavi siroj publici.

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

GG svima, ja sam danas izginuo da koliko-toliko prođe kako treba, i zadovoljan sam da smo zapravo uspeli da završimo do 22h.

Čestitike pobednicima, i čestitke i finalistima koji su igrali sjajno, ali su pobednici jednostavno bili mnogo uigraniji tim.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

GG Savke za cimanje, da nije bilo Monstera bilo bi gusto :D, s obzirom na uslove i broj masina ispalo je dobro, ja sam i zamisljao da ce sve od prilike toliko potrajati.

Nauk za buduce turnira, ako ih bude a nadamo se da hoce :), je da ako je na raspolaganju 10kompova, da pustimo grupu po grupu da se odigraju, i da postoji neki odokativni raspored ko kad igra i dolazi. Ovako gde je napravljen pokusaj da se svima udovolji i da svi po malo igraju - ispade predugacko, dok prvi ustanu i izloguju se, unpluguju svoje miseve/sluske/tastature, pa dok sledeci sednu, postave svoju opremu, uloguju se, skinu TS/Discord i podese sve, malo se zagreju.. prodje opusteno 10-30minuta.

Mi smo poceli da vezbamo u ponedeljak posle objave turnira, i tako do cetvrtka, fino smo se uigrali, a tek u LANu je sve jos bolje funkcionisalo sto se tice komunikacije i sinergije, dosta safe smo igrali i malo gresaka pravili. Ja licno sam jako malo igrao od Zarya patcha, do nedelju dana pred turnir ne verujem da sam od tada odigrao 50 partija. Zapravo svi sem Lasthope-a smo slackovali sve u 16, on je opusteno bio MVP
GG za Swingere sto su stigli do polufinala sa Gazlowom :D
GG za i za HotS Rebels i Heroes never die, momci su odlicno draftovali, vidi se da su znali sta rade, mi smo imali osecaj da smo outpikovani skoro svaki game lol

 

Link to comment
Share on other sites

Pre svega čestitke  Heroji s Oluju na pobedi. Trenutno su momci za klasu dve jači od svakog tima koji je bio na turniru. Sve pohvale i za organizatore koji su se trudili da sve protekne u najboljem redu i što su uopšte org turnir za ovako kratko vreme.

Slažem se sa Dusanom da je organizacija oko mečeva bila malo lošija i da se jako dugo čekalo na partije, da zanemarimo tehničke probleme oko interneta. Ali nije uzeto za zlo s obzirom da je prvi turnir i da niko nije ni znao niti mogao da očekuje da će biti čak 12 ekipa kako će se sve odigrati itd, ne kaže  bezveze naš narod na greškama se uči :) Verujem da će sledeći turnir biti mnogo bolje organizovan.

Drago mi što vidim da i u Srbiji ima po koja ekipa koja je na jakom nivou, al isto tako mislim da dosta ekipa treba još mnogo da vežba i pre svega uopšte razumeju igricu i sam taj takmičarski nivo. Pre svega u draftu, rotacajiama itd. S obzirom na jako iznenadni turnir i nula vežbe u našem timu (jednog igrača smo našli u četvrtak) zadovoljan sam našom igrom i radujem se nekom sledećem turniru koji ćemo shvatiti malo ozbiljnije :)

Do neke sledeće prilike pozdrav od Dice i HotS Rebels ekipe!
 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Dusan_k said:

GG za Swingere sto su stigli do polufinala sa Gazlowom :D

Haha, hvala :):) Najjace od svega u celoj prici je sto mi uopste nismo bili full team, nego smo se VasaKiller (gazlowe) i ja prijavili kao duo q. Tako da smo nama samima iznenadjenje turnira :)

Ne mogu da kazem, svi saigraci su odigrali sasvim korektno, posebna pohvala je sto niko nije nerezonski ginuo, niko nije bio navatavan na njihovoj polovini, uletao 2 na 5 i slicne solo q svakodnevnice. Znaci veoma zrela igra, niko se nije pravio pametan, normalni likovi, neverovatno smo dobro komunicirali i napravljene sanse smo jako brzo iskoriscavali, bas smo slusali jedni druge. Sve ovo pricam iz ugla tima koji je sklepan na licu mesta od nekakvih random likova. :)

Medjutim, bilo je nerealno ocekivati prolaz u finale, imali smo cak jednog lika sa account levelom 36 :) I tipa znao je da igra samo sa Vallom. :) Ali ne mogu da kazem ni za njega, decko nije nerezonski ginuo, bio je timski igrac. Bili smo jako tanki na poziciji warriora, samo dvoje nas je moglo da igra warriora, od toga drugi samo johannu :) A johannu su pickovali u polufinalu :) Dogovorili smo se da ja polufinale probam da krenem kao assassin jer se u nekim partijama osetilo da nam fali damagea, a kao tenka ce da skrpimo nekako... Jedan lik je pristao da bude hiler vecinu meceva, ali je igrao samo malfa i brightwing (a malf je bio uglavnom first ban), pa smo nekako njemu davali prednost da bira da ga neko ne bi izabrao/banovao. Bilo je zongliranja nerealnih da uopste izdraftujemo ekipu :):)

Nas gazlowe ima 1000 partija samo sa gazlovom :):)

Inace, kako god sve ovo zvucalo, mi smo se ustvari jako dobro zabavljali, i za ekipu sastavljenu od solo q anonimusa zavrsilo se predobro :)

Cestitam na pobedi, mogu da zamislim kako ste vi tek igrali kada ste zbrisali ekipu koja je igrala kao masina sa nama da prosto nismo imali prostora da disemo. Ogromno iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

Varian mi se mnogo svidja. Fury build mi se cini OP, Tank build je slab a Arms build je ok. 

Igram i Murky-ja, ubacili su njegov lore u WoW pa reko vreme je da ga i ja probam. Veoma ogavan heroj, ali nije dosadan.

Malo mi je zao sto je Ragnaros Assassin, nadao sam se da ce da bude specijalista. 

Link to comment
Share on other sites

opa!

Quote

 

A post on Battle.net from Dustin Browder announces he is stepping down from his role as Game Director for Heroes of the Storm, Blizzard's MOBA. He introduces his replacement as Alan Dabiri, saying he's worked with the 20-year Blizzard veteran over the past few months on the transition. Here's a bit on what's going on:


Over the last few months, I have been transitioning my responsibilities to Alan Dabiri, a 20-year Blizzard veteran and a fellow Heroes of the Storm fanatic. In fact, since StarCraft entered the Nexus in September, the Heroes team has been releasing some of our best content to date all without my daily involvement and I’ve been thoroughly blown away with what they have delivered. For those who haven’t seen him on BlizzCon panels or doing interviews, Alan has had a hand in nearly every aspect of Heroes since the beginning, both in his role as our technical director and as part of the team’s collaborative development process. Alan is also a passionate member of the community, and he’s always in touch with what’s happening on Reddit, in our forums, and wherever you’re talking about Heroes. He’s been relentlessly working to make Heroes better for years, and I’m excited that he’ll be continuing to push the game forward as game director.

The Heroes of the Storm team is one of the best game teams I have ever had the honor of serving on. I cannot believe how much work and love went into turning what started as a tiny mod into the epic experience that it has become today. And the team just continues to pour their passion, dedication, and expertise into patches, updates, and awesome new game features. 2017 is going to be a huge year for Heroes of the Storm, with new Heroes, Battlegrounds, a massive progression update, improvements to our ladder and matchmaking systems, new social systems, new Brawls, and more.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ragnaros dosta menja dinamiku igre, ako zele da ga izbalansiraju morace da diraju njegov core design. Trenutno suvise lako odbija protivnike i partije koje bi trebalo da se zavrse u 17. minutu, na kraju se zavrse u 25.

Lava je trenutno OP, jer koliko god ti znao da je vidis i zbegnes, jednog ili dvoje sjebe, i uvek se nadje neko koga ce da sjebe, sto je previse skupo za late game. Trenutni problem je cak iako moze da se izbene na lajnu, dok bjemo core, a lava krece od cora, ume poprilicno da sjebe jer vreme za reakciju je minimalno... Ako se i sklonimo, time je kupio bar 5-6 sekundi, sto je dovoljno da mrtvi heroji respawnuju i tako izvuce partiju.

A njegova puna forma (kad udje u fort) je prica za sebe - verovato tako treba da bude, ali i ona kupuje dosta vremena za tim koji je u obicnim partijama trebalo da bude pregazen.

Neko kaze da silvana ubrzava partije i da je okej da postoji neko ko je kontra tome, ali genetalno trenutno njegov dizajn ima preveliki impact na partije. Sama mele forma ne deluje previse OP, ako je uopste.... Deluje manje vise balansirano... Ume da izvuce dobre brojeve jer su mu svi abilitiji AoE, ali to je u principu sve sto on moze da pinudi ekipi (u mele formi).

Interesantno je da njegova puna forma (kada udje u fort) ima dobac do mnogih objektiva - shrine, braxis...

Link to comment
Share on other sites

Posteno sam lolno na poslednji brawl mec :D :D :D jebeni burazeri, svi ragnarosa, i ispuse masno :D
U HL ga jos nisam video, uvek je banovan, kapiram da ce popiti nerf, i zbog visokog winrate-a, impacta na partiju, i mogucnosti koje pruza dok je u fortu. 

Odusevljava me Nazeebo uz spider build, i to full fulova, samo pauci i na 13. ice block, ostalo po zelji. Gledao Crisov stream neki dan, i vidim spamuju svi nazeeba, i tek tad skontam da su malo buffovani pauci, odnosno brzina projektila povecana te ih je lakse pogoditi. Samo cu reci da squishy heroje 1 spider cluster osteti za ~60% hpa a mozda i vise, ako su sami i ako nemaju neki blink/escape.

ragnaros.png

Link to comment
Share on other sites

Posle dugo vremena predstavljen "klasicni" heroj. Ako pogledate, od cho'galla bukvalno svaki heroj je imao bar nesto smelo u dizajnu, nesvakidasnje ili ekstremno i "broken" za taj trenutak. 

Zul'jin mi deluje kao prvi "ne-neobican" heroj posle vise od godinu dana. :) Sto ne znaci da ce biti dosadan (trait mu deluje poprilicno zanimljivo), samo ne "pomera granice" kao mnogi heroji predstavljeni ove godine. Sto je dobro. Mislim da nam je i trebao jedan bas takav. Malo cudno zvuci ali mislim da smo bili tanki na poziciji 'klasicnog' ranged AA assassina (ko bi rekao?) - valla, raynor, lunara.

zuljin.jpg

http://us.battle.net/heroes/en/heroes/zuljin

U principu, sam po sebi Zul'jin definitivno ima originalni dizajn (sa te strane blizzard idalje drzi viskok nivo) i deluje da ce biti jako zanimljivo igrati ga.

[Trait]

Activate to increase Basic Attack damage by 25% but consume 2% maximum Health per attack. Passive: Zul'jin attacks 1% faster for every 1% of maximum Health missing.

A evo i nekih talenata:

http://www.gosugamers.net/heroesofthestorm/news/42693-zul-jin-talents-revealed-ensare-voodoo-shuffle-let-the-killing-begin-and-more

[Passive] Headhunter

[!] Quest: Kill all unique enemy Heroes. Reward: Activate to reveal all enemy Heroes for 4 seconds.

:):):) Definitivno nije najbolji izbor na tom levelu, ali je svakako jedna od boljih fora u celoj igri.

[R1] Taz'dingo!

For the next 4 seconds, Zul'jin is Unkillable, and cannot be reduced to less than 1 Health. Taz'dingo!

[Active] Ensnare

Throw a net forward, rooting the first enemy hit.

 

 

 

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...