Jump to content

Heroes of the Storm - slobodna diskusija


Grotar2

Recommended Posts

stimpack + odigram skoro svaki dan 3-4 partije :D

da, stimpack pomaže, realno - ja nekad isto zaređam 3-4 partije, ali ako nisi sa ekipom pa imaš bonus, ume da bude dosta teško.

al' nadam se da ću danas naći malo vremena pa možemo da odigramo pokoju :)

Link to comment
Share on other sites

Blizzard napravio mapu za ARAM.

2iqk4nt.jpg

http://us.battle.net/heroes/en/blog/20064917

Kako kazu, to nije njihova verzija ARAM-a, nego kao videli da ljudi to igraju i resili da izbace mapu.

Bice dostupna u custom mapama (dakle ne ulazi u QM i HL rotaciju), takodje ovo nije novi ARENA mode koji su najavili, on je u razvoju - dakle, ovo je samo mapa za ARAM.

Edited by Echo
Link to comment
Share on other sites

Voleo bih jos neku mapu, sa Crused Hollow / Haunted Mines temom.

Inace, izgleda da ce sledeci patch biti veliki patch posto najavili ovu mapu, najavili Dehaku, najavili unapredjenja za Hotkeys pa je na toj slici " slucajno" prikazan i novi talenat za Illidana i nove ikonice - tako da ce verovatno jos nekim herojima da zamene stare (jos njih 11 imaju stare ikonice). A pre nekih mesec dana rekli da ce redizajnirati Tycusa u prvom sledecem velikom patchu. Tako da, ako se sve ovo desi, bice ovo veliki patch :)

Edited by Echo
Link to comment
Share on other sites

Voleo bih jos neku mapu, sa Crused Hollow / Haunted Mines temom.

Inace, izgleda da ce sledeci patch biti veliki patch posto najavili ovu mapu, najavili Dehaku, najavili unapredjenja za Hotkeys pa je na toj slici " slucajno" prikazan i novi talenat za Illidana i nove ikonice - tako da ce verovatno jos nekim herojima da zamene stare (jos njih 11 imaju stare ikonice). A pre nekih mesec dana rekli da ce redizajnirati Tycusa u prvom sledecem velikom patchu. Tako da, ako se sve ovo desi, bice ovo veliki patch :)

Pa bili su i najavili nešto tako za proleće, tako da će zasigurno da ispadne nešto interesantno, videćemo već.

Tycus realno terba da bude promenjen da bi imao neku veću korist u igri, a za Cursed Hollow mapu, šta ga znam, i ova je dovoljno komplikovana ljudima :)

Link to comment
Share on other sites

Au ljudi ja nisam ni znao da je najveca aktivna diskusija vezana za HOTS bas na Klan Rurovom forumu,  ja jos gledam gde su se "sakrili" HOTS-ovci u Srbiji :)))

Elem, posto smo snimali upravo za Klan Rur, onda mogu ovde ovako lagano bez blama da postavim video - a vi mi recite jel valja, i dal da teramo i dalje ovu sprdnju :)

Evo dole u spoileru su ta 2 videa:

A ovo ispod je noviji, po meni bolji i komentatorski, a i ovako kao mec :)

imamo u planu i neki full team video da snimamo - pa cete biti blagovremeno obavesteni, ako neko slucajno oce da ucestvuje :D

Pozdrav i pisemo se, nemojte mnogo da nas pljujete (malo moze slobodno :P )

p.s. isto kao i svi vi - jedva cekam novi patch :)

Edited by RainBgd
Link to comment
Share on other sites

Ja čekam da Spiro da svoj preki sud o vašem znanju u igri, jer on ipak cepa za neke pro ekipe!

Tough but Fair.

Ej nisam odgledao obe do kraja ali zanimljivi ste za slusanje, imate harizmu ali vidljivo lack-uje game sense. 

Samo da prijavim da je MM i dalje sranje i da je shit game. Fujcina

Ja poslednjih dana ulazim samo da izgubim, dobio sam osecaj da je MM nekako postao gori. Kada pobedim iznenadim se..

Realno bismo mogli da se okupimo da cepamo 5na5 jedan dan, for the lulz.

ne znam kada kome više odgovoara, ali neki petak, subota, 21h, npr?

Ako je 5v5 onda moze. Ali pod uslovom da igram za Anchor team. Sidro tim sastav: Lucky(primarno sidro), Sa1Nt (sekundarno sidro), djaPe (pomocno sidro), Ja(Bog igre), e sad ne znam ko nam je peti a da se uklopi u sastav. Mozda vudu.. 

Link to comment
Share on other sites

e pa hvala puno na lepom komentaru :)) ovo za game sense znamo, pusti, cuti, nemoj to da naglasavas :D

kazem videcemo da napravimo jos neki video - a ako se dogovorite nesto (ne sad za ovu nedelju - nego za onu tamo), moze jedan klan rur mec da se snimi i iskomentarise (ako vam ne smeta dizadjete na telivizor :)

Edited by RainBgd
Link to comment
Share on other sites

Što bi im smetalo, ja jedva čekam da čujem komentare na Spiroov pro play.

btw, juče mi se zabagovali tasteri tokom alt+taba, nemam pojma šta se tačno dogodilo. i igram kao graymane i radi mi samo ona đija za attack speed, prva i treća ne rade uopšte - rek'o još mi samo to fali!

Link to comment
Share on other sites

Sto se nas tice - mi smo mozda mislili i sutra neko okupljanje da organizujemo da bi snimili mec za sledecu nedelju. (nije jos 100% sigurno al bi trebalo da bude).

E sad ne bi bilo lose, preko Lucky-ja da se organizujete i vi - pa da odigramo (i snimimo koji game :))). (ako ste vi za)

p.s.  u medjuvremnu je izasao ovonedeljni klan rur hots (u spoileru je), a ako pogledate uvod, videcete - ima jos zanimljivih stvari na mapi - pa smo se malo sprdali  :D

 

Edited by RainBgd
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ozb razmisljam dal da batalim igru. Vise vremena provedem nervirajuci se nego uzivajuci u igri. Od bete je bilo debila ali si mogao da igras vecinu partija fino do skoro. Od jednom ne znam odakle se pojavilo toliko debila ? Poslednjih 20 partija sto sam odigrao 17 partija sa raznim troll debilima. Malopre lik uzima uzima novu,ja mu kazem nemoj usless je ovde. I lik zbog toga popizdi i samoubija se celu partiju,uzme dragona i vrati ga u nasu bazu itd... Ne znam dal sam samo ja ovako lose srece da mi upadaju takvi debili ili su pridosli od jednom sa svih ostalih moba...

Bdw ne znam koja je poneta reportovanja igraca kad blizz ne sankcionise ama bas nikoga.

Link to comment
Share on other sites

Matchmaking algoritam ne ume da isfiltrira dobre i lose igrace. Dzabe ti pobedis 6-7 partija u nizu, umesto da te odvoje od tog sljama, ti ces bas njega dobiti jer average mmr tvoje ekipe treba da bude nizi (jer sa pobedama dolaze teze partije). I ako izgubis vracas se kod njih, ako opet pobedis - vodis trolla sa sobom.

Umesto da posle winning streaka dobijes teze protivnike, blizzard se potrudi da tebi usere ekipu. Mnogo cesce mi se desi da izgubim jer dobijem retarda u ekipi (ali pravog, ne ono kao ne igra na ocekivanom nivou), nego da izgubim jer nasa ekila igra dobro, ali protivnici su bolji i to je to.

Skoro sam igrao partiju, lik rank 13-14 (ne secam se, ali ja sam mnogo "gori" od njega). Biju nas ceo mec, i na kraju mi krenemo u pus sa zmajem, osusimo core na 39%, poginemo, oni osuseni jedva preziveli - pogledam, nas falsad, rank 13 ubija minionse na sredini gornje linije (!!!?). Mi onako u neverici kao sta to radis - on mrtav ozbiljan "branim line" (???!).

Jebes ti taj algoritam koji ne moze da razdvoji dobre od losih igraca, nego trash playera imas i u top 15, a verovatno i u top 10.

Ne kazem ja da treba da budem rank 1, smesti me u rank 20, ali neka sa mnom budu ljudi manje vise istog skila. Ko troluje kao ta nova, pusti je da potone - sta joj blizzard namesta pobede. U sportu takav karakter ne moze da bude pobednik. Zasto bi bio ovde? I jos kao rank 18 recimo.

Edited by Echo
Link to comment
Share on other sites

Ja sam od nove godine odigro jedva 20 partija u QM i 1-2 u HL. Uopste nemam volje za igrom, imam osecaj da je MM gori nego ranije i da apsolutno nemaju kompas sto se ticeg daljeg razvoja igra i novih heroja, a i izmena postojecih.

Evo sto se MMa tice, poslednji QM sto sam igrao, uzeo sam Tassadara jer je jedini sup koji mi se igrao, a radio sam quest. Oni su imali Lili sa lunarom,li ming i zagarom za poke, i diablom. Kako jebeno bas sa tassadarom da dobijem toliki AOE i poke, kako to ishilovati? SA druge strane, mi smo za "tanka" imali operisanog Anuba koji je igrao nesto poput zeratula, roamujuci po mapi ko muva bez glave. Znaci ja tasadar koji nemam ni u teoriji sanse da outhealujem taj dmg i Lili koja klikne ulti i nema ko da je CC, jer je anub imbecil.

Sto se tice broja degena..ja sam bas sa RuR-a uzeo CD key i poceo da igram betu u januaru 2015. cini mi se. U pocetku sam igrao dosta casual, lvlovao heroja i probavao sta mi vise lezi. Ranked sam poceo da igram cini mi tek u Maju i tad sam dosta lagano dosao od rank 50 do rank 1 za par nedelja neobavezne igre. Cepao Anuba i Tychusa skroz mimo mete, i malfa i uthera za support. Prvi toxic behavior sam doziveo upravo tu, u rankedu i na tim nivoima blizu ranka 1, cesto jos u lobbyu a kasnije u i samoj igri. Tu sam i prestao da igram ranked, jer mi je em bio stresan, em sam bio ogranicen na broj heroja i one koje "znam" dobro da igram, em je broj toxic kretena bio sve veci. 
Meanwhile sam igrao QM i uzivao na miru, mada je i tu broj kretena polako rastao. Razumem da neko uci heroja ili su mu MOBA igre nove, ali onda treba igrati i uciti a ne biti toxicni arogantni retard.

Ponovo sam poceo da igram ranked posle reseta, na leto tipa jul-avgust. Tu sam bio nafarmovo fin broj heroja, i poceo sam da picim raynora, falstada, KTa, iste supportove, i da tankujem ko lud sa johanom, leoricom, muradinom i ajde jos anubom (mada je sam prepick anuba rezultovao u hejtu jos u lobiju tad :D ) i dobio sam rank 6 posle placementa i odma uzeo r1 posle 2 gamea. Posle je dosao blizzcon koji sam pratio i poceo da vise ucim o igri i pickovanju od pro timova. Posle toga sam digrao mmr sa tipa 3,1-3,3 k u zavisnosti od lige do 3800-3900 u obe lige, relativno lako. Tu je poceo najveci stres i toxicnost koja je prevazilazila jebeni gold/plat LoL koji sam casually pikao godinu dana. Kad se na to doda idiotska tyr/diablo stun meta i najnovije promene sa Rehgarom, Li ming, Greymanom (Xula nisam ni sretao protiv sebe je odigram par bot gameova svakih par dana cisto daily questove da odradim) - moj zakljucak je da ce svaki sledeci heroj biti sve extravagantniji i leprsaviji i do bola OP, da ce da padne nerf u bar 2 patcha, i da nemaju predstavu sta zele od igre.

Verovatno im nije lako sa sve vecim brojem heroja da odrade fin balans al to nije moj problem :D. Napravice sto se balansa tice novi wow, gde ce biti roler coaster ride i iz patcha u patch ce nesto biti OP i bice deo mete i uvek ce se pikovati 15ak heroja u HLu i meni se to ne igra iskreno. 

Ovo sto se tice broja debila.. pa valjda moba igre privlace takve ljude i kontam da ce sto duze igra bude na sceni i vise je ljudi bude igralo, sve ce biti veci broj kretena. Do daljnjeg od mene samo po koji bot game i eventualnu neki casual rur game :)

Link to comment
Share on other sites

Izgleda ljudi tek u online igricama pokazu svoje pravo lice. Kad odem na hots forum jasno mi je zasto je svet tu gde jeste, a medjuljudski odnosi u kurcu - svi nesto agresivni, nervozni, vredjaju iz cista mira, das normalan predlog da bi bilo lepo da se posle partije uvede dugme 'play again' da klikom na jedno dugme ista ekipa moze ponovo da odigra mec (bez smaranja "this person is already in party) - oni nadju razlog i tu da te napuse. Kad bi tako bilo samo na hotsu bilo bi super, nego pun je internet nervoznih likova.

Za sada nemam ja toliki mmr, na mom nivou su ljudi jos koliko toliko i normalni, ali nadje se neki istripoani batica s vremena na vreme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...