Jump to content

Problem sa instalacijom Win7 - bsod, jedva radi, pada sistem


Boyka

Recommended Posts

Malopre sam instalirao Win 7 Pro x64 na komp (I5, 8GB RAM). Aktivirao ga preko neta, ali i dalje stoji u donjem desnom uglu Build 7601, čudno se ponaša, jedva otvara IE, ostaju one senke prilikom pomeranja prozora i kad instaliram Avast i dam mu finish, on ga sruši, BSOD i onda repair na pre instalacije Avasta...Jel moguće da je nešto do samog ISO fajla (skinut s neta, preko fakultetskog MSDNAA naloga)?

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam odradio taj MD5 check pomoću mekog HashTab programa i izbacio mi je hash value, mada ne znam šta to znači...IE crash-uje i kad je prazan tab pa samo probam da ga maximizujem duplim klikom...Instalirao Chrome koji šljaka bez problema, sad skidam novu verziju Avasta, pa ću videti da li će i onda oboriti sistem...Ostaje pitanje tog Build 7601 koji stoji dole desno

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Pokrenuta i sveža instalacija Avasta i opet BSOD, ovaj put pri samo pokretanju instalacije i čini mi se da je pisalo PAGE FAULT IN NON-PAGED AREA, ne traži recovery, samo je reboot-ovao sistem...Probaću preko flash-a da ponovo instaliram Win, pa da vidimo onda šta se dešava, ne znam više šta da radim

 

P.S. Što se minusa tiče, ja mu nisam dao

 

Edit: Ne mogu da unpin-ujem ikone sa taskbara?!
Takođe kada probam da ga update-ujem, kaže da ne postoji ni jedan, što nije realno

Edited by BojaNBG

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Samo da se zahvalim svima što ste kao i uvek izašli u susret i pomogli jednom slepcu kakav sam ja...

U pitanju je bila verzija koju sam ja skinuo - Windows 7 with Service Pack 1 Debug_Checked Build (x64) - DVD (English)

Prevideo sam ovo Debug_Checked Build  :fp: 

Skinuo normalnu verziju i sad bi trebalo da sve bude u redu (da kucnem u drvo), javljam se kasnije s "novog" kompa

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa koristim ga sigurno jedno 3-4 godine na nekoliko kompova, jednostavan je, nisam imao problema sa virusima i slično itd. Naravno, koristim free verziju, nisam imao neku potrebu za Pro...

 

Imaš neku sugestiju ili razlog zašto ne bi trebalo da koristim Avast?

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...