Jump to content

Vise monitora konfiguracija


blejdinho

Recommended Posts

Otvorio sam novi topic, jer sam mislio da ovo moje pitanje ne pripada bas obicnim konfiguracijama, ali ukoliko je ipak potrebno da se nadje unutar tog topic-a prebacite temu slobodno.

Potrebna mi konfiguracija racunara takva da u objektu imam recimo 8 monitora (4 razlicite slike - 4x2), a mozda nekad i 4 monitora jedna razlicita slika. Kako mi se najvise isplati to da uradim? Da li kupim neku jacu graficku sa 4 izlaza, plus po neki spliter (koji tacno spliter da uzmem)? ili za svake dve razlicite slike po jedan racunar sa obicnom grafickom?

i da li da idem preko dvi ili hdmi splitera?

Koliko bi kostalo u prvoj varijanti, a koliko u drugoj?

 

Nadam se da sam koliko toliko objasnio sta mi treba :)

Link to comment
Share on other sites

Glupo pitanje - a zasta ti to treba? Mislim ako ces imati po 2 monitora na cetiri razlicite lokacije u objektu mozda je logicnije uzeti neka 4 mini racunara od po 150 evra i tako zavrsis posao?

 

Ovako kako si opisao moj je jedini zakljucak da uzmes neki radeon tipa http://www.emmi.rs/grafi%C4%8Dke-kartice-(vga)-amd-radeon-7850-msi-oc-2gb-ddr5.11.html?productId=32464 jer koliko sam ja skontao on moze da prikaze istovremeno sliku na sva cetiri izlaza. Koliko sam opet skontao postoje i jeftinije 7790 kartice sa cetiri izlaza, ali neke od njih mogu istovremeno da prikazu sliku samo na tri monitora istovremeno, tako da se oko toga treba raspitati kod kupovine. I onda sa ta cetiri ide na po dva monitora preko splitera (pretpostavljam da su te druge cetriri slike prakticno klonovi prve cetiri)

 

Da li uzimas HDMI ili DVI splitter je nebitno jer su oba digitalna, jedini je plus sto kod HDMI konekcija moze da ide i zvuk. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

to bi bile kao table za informacije, ako tako mogu da objasnim...

 

to je i meni padalo na pamet... ali opet 4x150e ispada 600e... a ako bih mogao da prodjem sa manje ukoliko to sve mogu da zbudzim na jednu karticu, ili eventualno dve kartice na jednom kompu... a i "administracija" (ako se tako moze nazvati) sa jednim kompom bi bila laksa, ovako bi svuda bile tastature i misevi...

 

ono sto mene sad buni na ovu karticu koju si mi preporucio je sledece za nju pise "Konektori DVI, HDMI, 2x mini DP" znaci ja bih morao da uzmem jedan dvi kabl, jedan hdmi i ova 2 DisplayPort... i znaci za svaki ponaosob njegov spliter da uzmem?

Edited by blejdinho
Link to comment
Share on other sites

ono sto mene sad buni na ovu karticu koju si mi preporucio je sledece za nju pise "Konektori DVI, HDMI, 2x mini DP" znaci ja bih morao da uzmem jedan dvi kabl, jedan hdmi i ova 2 DisplayPort... i znaci za svaki ponaosob njegov spliter da uzmem?

 

Ma jok, tipa ako se odlucis za HDMI splittere onda nabavis 1 kom DVI->HDMI adapter i 2 kom mini DP->HDMI adaptera i kasnije sve povezes HDMI kablovima. Ili obrnuto ako koristis DVI splittere. DP ne bih preporucivao jer obicno tu konekciju imaju samo skuplji monitori, a i ne verujem da mozes da nadjes takav splitter. S obzirom da su svi izlazi digitalni to ti apsolutno nije nikakav problem jer adapterima ne gubis nista na signalu. Jedan takav adapter ti kosta 500-1.000 din zavisno gde kupujes i koji.

 

Ono sto meni ostaje ovde kao nepoznanica jeste sta ti tu zapravo hoces da radis? :) Zasto to pitam - imaj u vidu da display kablovi jako gube na snazi s duzinom, samo kvalitetniji mogu da izdrze vecu razdaljinu, tipa 10m HDMI kabla ti kosta oko 4k dinara, a najveci gotov koji sam ja nasao je 20m i on je najjeftiniji oko 8k dinara, a tu je vec pitanje kakva slika izlazi na kraju. Pritom 10-20m uopste nije bas neka velika duzina ako pricamo o nekom prostoru gde hoces da prikazujes nesto na vise monitora, pretpostavljam da ti to sve ne treba za nesto tipa velicine obicne sobe? 

 

Moj predlog u smislu vise kompova je bilo mozda i neko resenje koje moze biti jeftinije, ako su neki promo ekrani pretpostavljam da se pustaju neki video klipovi ili powerpoint prezentacije ili tako nesto?

 

Recimo ovako nesto sam video u ovom Univer supermarketu kod mene:

 

univer2.jpg

 

univer1.jpg 

 

Dakle u pitanju je obican Dell IPS monitor koji je nakacen na obicnu metalnu sipku kao na VESA nosac, do njega dolazi samo struja. Dodat je neki wifi adapter, verovatno zbog veceg dometa, ipak je to u sred supermarketa, i verovatno ubacen neki android stick unutra (ili pc, ali ne znam kako bi ga spakovali bas unutar monitora, mozda neka ona fora Raspberry Pi ili tako nesto). I onda ga nakacis lepo na wireless, remote administracija (kapiram da postoji tako neki app i za android; Edit: glup sam, pa to radi cak i airdroid) i mirna backa, ne trebaju ti svuda tastature i misevi. Pritom taj neki stick ne kosta puno, moze da se nadje za oko 7k dinara http://www.winwin.rs/android-mini-pc-blueberry-netcat-m11-tvcat-hdmi-wlan-4gb.html?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

 

Cisto dajem neku alternativu, jer nisam siguran da je samo izvodivo ovo sto ti hoces, ali pre toga moras da das malo vise detalja sta kako i gde rasporedjujes. 

Edited by Zwerko
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Verujem da bih mogao za tih 15ak metara da zavrsim posao, ali kao sto i kazes ko zna kakva bi bila slika...

 

Ova poslednja ideja sa ovim mini PC-em mi se bas dopada, jer omogucava veliku fleksibilnost gde bih stavio monitore, a i izbegao bih silne kablove (i tastature :))

 

Znaci u teoriji ovde mi onda treba za svaki monitor po ovaj stick (u principu bi me toliko kostali kablovi, adapteri i spliteri po monitoru)... i jedan dobar wifi modem sa velikim dometom

 

videcu malo da proguglam o ovome, zaista nisam razmisljao o ovome kao opciji (nisam ni znao da postoji :), u glavi mi je bilo smart televizori su mnogo skupi)

Hvala na pomoci

Link to comment
Share on other sites

Kazem, ima tu razlicitih varijanti, treba sve ispitati, recimo ovaj http://www.gigatronshop.com/smart_i_3d_oprema/blueberry_tv_cat_m15_android_smart_tv_box_podrzava_crt_televizore-16780 ima recimo i LAN port ako vec tamo gde ih kacis imas neku mrezu ili nesto i to moze biti interesantna opcija. E sad opet je tu pitanje i sadrzaja koji pustas, kao i displeja na kojima pustas. Ako znas da ces pustati tipa samo avi fajlove, i najjeftiniji ono Adler televizor to pusta s usb-a bez problema, pa ti ne treba cela ova zajebancija. Sa druge strane ako je to slucaj a televizor je lociran negde na 3 metra visine moze biti neprakticno zbog menjanja sadrzaja pa je bolja varijanta ova sa androidom koji se kaci na wifi. 

 

Po meni ti je android varijanta, osim cene, bolja od varijante smart tva i zbog fleksibilnosti. Svaki smart tv ima samo svoje neke aplikacije plus ako jos neko nesto razvije, sto je mala sansa da ce biti bas to sta tebi treba. S druge strane za android imas vec buljuk gotovih resenja da maltene mozes da ga koristis kao PC. I naravno obrati paznju opet na sadrzaj - ako oces da pustas neke tipa 4k filmove to nece da radi s ovim govancetom od 7 iljada dinara :) Svakako ako hoces da napravis tu konfiguraciju od 8 displeja savetujem da uzmes jedan displej i jedan android stick i da probas s time, ili da nadjes nekoga ko ga vec ima pa da probas.  

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...