Jump to content

Thief


SteXmaN

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

xD

 

Eo kustomizacija HUDa kako izgleda

 

UI_Alarm.gifUI_Loot.gif

 

 

I tezina cak moze da se tweakuje,sve ove podstavke

 

Base difficulty: easy, normal or hard

Classic Thief Mods
* Chapter Save Only: manual saves and checkpoint auto-saves are disabled.
* No Focus: the use of Focus is completely disabled and no Focus Points are earned.
* Stealth Takedowns Only: you cannot perform combat Takedowns and Takedowns from above.
* No Reticle: no aiming reticle is displayed when drawing the bow.

Legendary Thief Mods
* Specialty Arrows Only: only Blunt, Water, Fire and Rope Arrows are available.
* No Resources: food (health) and poppy flowers (Focus) are not consumable.
* It Hurts Not: if you take any damage, the mission is failed.
* Expensive Tools: the cost of arrows, tools, food and poppies is greatly increased.
* Slowed Movement: running and walking speeds are reduced.

Ultimate Thief Mods
* Iron Man: if you die or fail a mission, you lose your game and must restart from the beginning.
* No Upgrades: non-critical upgrades are disabled.
* No Kills or Knockouts: if a human or animal is killed or stunned, the mission is failed.
* No Alerts: if a human or animal detects you, the mission is failed.

 

Ovaj zadnji ce se oprobat za drugi playthrough ako bude igra valjala cemu [:D]

Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

Poslednji (launch) trailer pred reviewe.Prvi je vec izasao,spanski magazin im je dao 90  + za stealth,atmosferu,fluidnost pokreta     - za "blind AI" (opet zavisi od tezine,valjda)

Izjavili su da su morali da ga dumb downuju zato sto je bio previse realan,samo se nadam da nisu preterali

 

Link to comment
Share on other sites

PC gamer 79,

rockpapershotgun "For where it falls short, it far more often had me crouched in a shadow, heart racing, waiting for the perfect moment to dart past a guard’s routine. It may be the fourth best Thief game, but it’s a damned fine game in its own rights."

 

Čovek objasnio

 

Pre cu da verujem PC oriented medijima ,nego ovim konzolarskim sajtovima koji su lupali TLOU 10ke a on je imao "clunky AI",sigurno jedan od gorih u stealth segmentima igara.

 

 

 

Eo jos jedan.

Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

Šta kao, da se mali konzolaši ne izgube u svetu, pa da ne moraju da misle dal treba da backtrakuju? Bzve, pa to valjda i poenta Thiefa, da svuda cunjaš i sve živo istražiš

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

 ne znam da li si pročitao opis, stvari koje su naveli kao nedostatke uglavnom nisu subjektivne prirode

 tipa da se vrata/prozori magično zaključavaju za tobom čim prođeš kroz njih. to je za mene koji se ložim na uverljivost sveta, i natenane igranje ovakvih igara, baš-baš ogromno sranje :/

 a pritom, i nekako retardirano rešenje, za kojim nije bilo nikakve realne potrebe

 

 jbga, nadao sam se da će igra biti u ravni sa DE:HR ili dishonored-om, ali od toga očigledno nema ništa

Ne,ovaj nisam citao i zbog takve nebitne a i nestrucne zamerke ne verujem da cu.To otvaranje prozora je umesto loading screena u vecini slucajeva,zbog starosti ili mozda nemogucnosti U3 endzina da renderuje level tako brzo i zbog toga se prozor "zatvara" jer te dve prostorije su razdvojene.To nije toliko velik nedostatak(valjalo bi da je mapa renderovana cela,naravno) za neki ogroman minus koja bi toliko uticala na sveopsti utisak.Dishonored je to radio,pa eto  fino ocenjen.

 

Ne mogu je porediti sa HR jer je potpuno drugi zanr,moguce da nije na nivou Dishonoreda ali opet je mnogo vise bazirana na stealth gameplay gde nemas opciju za lethal takedown,gde nemas 4-5 ofanzivnih supermoci i jednostavno postoji doza straha/suspenzije,naročito kada se iskljuci quick save i/ili checkpoint sistem.

 

Probace se,po meni je sve tu sto je potrebno za dobar stealth game,razocaran sam nekim stvarima ali definitivno nije toliko sranje kao sto neki pisu.

Link to comment
Share on other sites

da, ali je to mozda bolje resenje nego ovo zatvaranje..videcemo..

 

probacu da ne verujem svemu ovome sto sam procitao..i gamespot se posrao..al da probam prvo pa da kazem..

 

jebiga, velika tezina ocekivanja a i samo postojanje Dishonoreda kao nekog spiritualnog naslednika koji je pokidao je mozda dodatno opteretilo ljude koji su pravili..Mada za AI ako je los, tu odma sve pada u vodu..kao kad pravis fudbal (pes npr) i sjebes golmana..dzabe ti sve ostalo sto je dobro kad primaju golove kroz usi..

Link to comment
Share on other sites

Ocekivao sam otvorenije levele ali eto...

 

AI,po ovim opisima,je los kada te spotuju.Zaglave se na vrata ili uski prolaz i ne mogu da dodju do tebe,zaglave se za stub itd.Da li je to toliko frekvetno,da li se to desi jednom u 5,10 puta niko nije napisao,samo AI los.Opet treba imati u vidu da AI ipak primeti kada su vrata otvorena,da je baklja ugasena da mogu da te cuju ako nagazis na staklo,vodenu povrsinu,mogu te odati ptice/psi,NPCovi u hub delu.To opet daje kakav takav balans u kvalitetu i nije prvi put da je AI "clunky" u AAA igrama.

 

Interesatno je da svaki review hvali stealth segmenat igre,gadgete ,atmosferu,grafiku,izgled grada,art dizajn i opet su ocene niske.

 

Skida se i dalje(sjebali me linkovi,moram ispocetka xD) ali opet mislim da je 6/10 prestrogo jer ne izlaze svaki dan stealth igre u kojima ne mozes da silujes protivnika kada si spotovan.

 

 

edt

 

9:39 vrlo los AI,bas je los.

Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

Užasno radi igra, traljavo je sve živo optimizovano i kad se poskidaju svi napredniji efekti, a još UT3 engine od pre hrista, koji je uvek dobro izgledao i leteo u isto vreme. 

Nisam se nešto udubljivao, ali su za svaku pohvalu naprednije thief težinske opcije, svašta nešto može da se isključi i podesi (i opcija da ti zbriše sav progres u igri ako nešto zajebeš, i sve mora ispočetka).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ne, znam to, nego je Thief u pitanju, a on ima foldere za pokretanje 32-bitne i 64-binte verzije. Instalirao sam piracku kopiju (64-bitnu), i iz sedmice 32-bitne mogu da pokrenem igru (kroz taj 32-bitni folder). Pretpostavljam da i original isto šljaka, samo bih da izbegnem sad skidanje 25 gigabajta pošto je igra već instalirana.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ahaaaa, ti bi da već skinutu piratsku kopiju koristiš kao instalaciju za legelanu igru koju već imaš, ali je piratska verzija instalirana 64 bit, a imaš Windows 32bit? Možeš da dodaš kao non-steam game ali mislim da ne možeš da koristiš tu piratsku verziju kao instalaciju za Steam.

 

Možeš da probaš da prebaciš ceo instaliran folder igre u STEAMsteamappscommon (obrati pažnju na strkturu foldera i nazive istih, to moraš da saznaš kako ide, negde na netu) i eventualno obrišeš krek i vratiš na original nekrekovanu instalaciju pa da restartuješ steam. Možeš i samo da obrišeš krekove, pa kada pokreneš steam ako ti izlista igru u library, da ideš desni klik na nju u librariju i Propreties/Local Files/Verify integrity itd. Pa ako ti posle toga radi, kul, ako ne, moraćeš ponovo da skineš igru kroz steam i instaliraš (najverovatnije) ali probaj prvo da sa tom kopijom tu gde je u Common folderu pa da skidaš, pa možda krene i odjednom bude 100% i proradi.

 

Ako ni to ne radi, kenseluj DL, ostavi u common tu piratsku verziju i probaj ovo For Windows samo ovo pod tačkom 3. - https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=2971-RUAG-7390

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

ahaaaa, ti bi da već skinutu piratsku kopiju koristiš kao instalaciju za legelanu igru koju već imaš, ali je piratska verzija instalirana 64 bit, a imaš Windows 32bit? Možeš da dodaš kao non-steam game ali mislim da ne možeš da koristiš tu piratsku verziju kao instalaciju za Steam.

 

Ne, ne, ne, piracka mi je samo probna, ja bih sve ovo da odradim sa originalom (ni pod razno ne bih ubacivao piratsku verziju, otkud znam da nemaju neku polisu za to i da banuju nalog). Original je instaliran iz Wina 64 i radi sve normalno kad sam u tom OSu, sad bih hteo da već instaliranu igru pridodam i igram iz Wina 32. U instalacionom folderu se nalaze i fajlovi za pokretanje 32-bitne igre, tako da mislim da nije ovo što Peja kaže. Al probaću nešto da izmajstorišem.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Aha, znači pirat nije bitan, a ti bi da instalaciju sa 64bita prosto nastaviš/prebaciš na 32bita windows. Ništa, idi u tom 64bit windousu u Steam, library, desni klik na Thief igru - Backup Game Files i sačuvaš gdegod, onda odeš na taj 32bit, pokreneš Steam, odeš gore levo u Steam i restore game, izabereš taj bekap i ostalo bi trebalo sam Steam da smulja.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Hvala za pomoć, ali ne vredi, sad treba da mu dam još 25 giga slobodnog da mi to odradi. Staviću ga da se skida u toj 32-bitnoj varijanti, taman sutra kad se vratim sa posla biće gotovo, jednostavnije je tako. Steam bulja :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Obrnuo na master,bez huda i pomagala.Mislio sam da cu moci da predjem preko nedostataka i da mi nece smetati ali ipak jesu,mali su i prelinearni leveli, otvori se igra malo kasnije ali opet nije to to.AI je retardiran i FOV im je negde oko 60 stepeni.Far Cry 3 gde je stealth opcioni jos je FPS,imao je mnogo bolji stealth AI xD

Nemogucnost jump-a takodje smeta i pravi restrikciju,mozes da explorujes samo kako su oni predvideli.

 

Prelaka igra,mnogo nedostataka i bagova,stvari koje su dobre padaju u bedu.Htio sam da mi se svidi bez obzira na sve ali kad je lose ,lose je.

Link to comment
Share on other sites

Thief v1.2 build 4116.4

- Fixed an issue where, for some users, controller right stick would not turn the camera and controller hints would not appear.
- Fixed an issue where, for some users, the keyboard mapping menu would immediately map a key and then hang.
- Fixed an issue with the fog when SSAA was enabled that was introduced in v1.1.
- Fixed a crash when the user had 99 saves and tried to access the save menu in game.
- Added an option to the launcher configuration dialog to run the 32-bit version on a 64-bit machine. The 32-bit version has several features disabled causing it to use less memory, providing a smoother experience for users with lower spec machines. The checkbox for this option can be found in the display tab of the launcher options dialogue.
- Update: Deploy additional DLLs with the game to avoid issues with corrupt DLLs on user machines, which could cause the game to not start at all.
- Update: Moved Lockpick and Frame Search helper to the HUD menu and will now also affect mouse/keyboard.
WARNING: Disabling Frame Search helper while playing with mouse/keyboard could make it very hard, if not impossible, to find the button.
- Various performance improvements.
- Various crash fixes.

Thief.Update.v1.2.4116.4-FTS
Link to comment
Share on other sites

Što je najgore, meni nisu problem performanse u smislu grafike i dodatnih opcija (mogu praktično sve da stavim, i nema nekog pada u neigrive vrednosti), ali me zakolje taj memory leak (bez obzira na podešenu rezoluciju i uz sve skinute grafičke opcije), to je strašno koliko krene da secka i koči, imaš osećaj kao da i grafička, i procesor, i memorija i hard disk u isto vreme umiru u agoniji. A stavio sam na ovu piracku verziju ukupno tri izašla apdejta, plus neki navodni fix za seckanje, i sad je kao mutant sa milion sranja instaliranih, i može koliko-toliko normalno da se igra. Original Steam instalaciju sam batalio, iako automatski apdejtuje igru, to se praktično uopšte ne primećuje tokom samog igranja, i dalje zeza (a i sa vanillom originala nema DLC sadržaja, samo glupi ačivmenti).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...