Ivan_

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme

Recommended Posts

On 12/17/2019 at 4:38 PM, Lucky said:

Lady Winsley - https://www.imdb.com/title/tt7035302/

MV5BNDNhYmY1NGMtZGU4ZS00ZDEyLWIyZjQtNGUzNmFlMTIyYmM2XkEyXkFqcGdeQXVyNTc5OTMwOTQ@._V1_UY268_CR7,0,182,268_AL_.jpg

Turski film, koji sam igrom slučaja pogledao dabovan na ruski, sa engleskim titlom :)) Dab naravno samo jedan ruja koji čita sve karaktere bez ikakve intonacije.

Šta ga znam, simpatičan film :) Ubistvo američke spisateljice na malom turskom ostrvu ... krimi komedija finog tempa, brzo prođe.

jel to bilo na letu moskva-instabul :D

On 12/18/2019 at 1:25 PM, Vlada_ said:

sedim vec 5 minuta i razmisljam sta treba da ti se desi u glavi da pored svih filmova i serija u 2019. godini prihvatis da gledas turski film sinhronizovan na ruski, gde ceo tekst cita jedan muskarac

Malo kasnim sa odgovorom ali jednostavna je priča - u avionu se trudim da pogledam filmove koje vrlo verovatno ne mogu da nađem na torentu aka filmove koji nisu holivudski ili baš najpoznatiji internacionalni. A pored toga u zavisnosti od avio kompanije sužen je i izbor. 

On 12/21/2019 at 10:05 PM, G!!! said:

jel to bilo na letu moskva-instabul 😄

ofc :) šalim se, nije, ali je bilo na Aeroflot letu za Istanbul tako da mu dođe isto! :))

Doctor Sleephttps://www.imdb.com/title/tt5606664/

MV5BYmY3NGJlYTItYmQ4OS00ZTEwLWIzODItMjMzNWU2MDE0NjZhXkEyXkFqcGdeQXVyMzQzMDA3MTI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Super je doktor, veze nema sa Šajningom osim udara na nostalgiju ali sve od ovog postera do trejlera itd forsira na neku potpuno drugu stranu. Ne smeta što nije baš previše povezan jer je solidan sam po sebi. McGregor je onako, nešto tunjav sav, ova Rebeka Ferguson izgleda nerealno dobro a posebno gotivno je pojavljivanje Denija kad je porastao kao kameo :)) U svakom slučaju trebalo bi pogledati a pre toga The Shinning samo radi podsećanja :)

Code 8https://www.imdb.com/title/tt6259380/

MV5BNmQ2NWMyZDgtNWQ5My00ZmQwLWE0MTQtN2ZiNjY2ODc0Y2YxXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Pokupili likove iz DC serija i napravili film, zato i podseća na neku produženu epizodu Arrowa :))

Freakshttps://www.imdb.com/title/tt8781414/

MV5BZDIzNDk0YWYtZjQwZC00NTljLWFiNDktYzRkNDc0MWY5NWQ5XkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Grejs Park i dalje uspešno glumi bičarke a ova mala klinka je odlična glumica, dobar potencijal nadam se da neće da je upropaste nekim žlj ulogama. 

Sam film onako, predvidiv ali nije dosadan, superhuman sa neuspelom dimenzijom društvene "odgovornosti".

Rattlesnake https://www.imdb.com/title/tt9257484/

MV5BMjlhZTVmMzktMmQzMy00MzQ2LWJkNzQtYTdjMjZjZmY0NjQ5XkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Film koji je bukvalno iznela na leđima Karmen (iz True Detective) - jeste da je u 80% scena ali prosto ima facu koja totalno leži kompletnom filmu i napetost od početka do kraja je tu najviše zahvaljujući njoj. Ovako mimo toga može da se preskoči.

Eli https://www.imdb.com/title/tt5294518/

MV5BYWQwYjNiM2ItMTcyZS00ZTNmLTgwNzQtMTgwNzU5ODgxMTc3XkEyXkFqcGdeQXVyNDg4NjY5OTQ@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Zabavno uz dosta zanimljivih režiserskih/scenskih rešenja koja do sad nisu viđena u filmovima ovog tipa.  Priča kao priča.

одгледах "Мрачног феникса".

јадно да јадније не може бити...

Рејвен Ксавијеру: "Пошто жене спасавају мушкарце, треба променити назив групе из Икс мен у Икс вумен."

гледао сам и Ендгејм. и то је срање. Инфинити је бољи једно 200 пута.

али, одгледао сам и руски "Т-34". осим што је по руски филм трајао скоро 3 сата, све остало је добро. подсетио ме филм на старе добре ратне филмове. филм са душом.

"Ready Player One" је СЈАЈАН филм, са елементима сајберпанка, прави гејмерски тинејџ филм. моја генерација се надала овако нечему док је гледала "Гуниси" (види се Спилберг). препорука.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Ford v Ferrari (2019)

mislim da je svaki moguci klise sportskih drama sadrzan u ovom filmu, dodaj na to jos pregrst nepotrebnih cringe scena i nedostatak bilo kakve prave supstance i dobije se jedan poprilicno osrednji film koji ne nudi apsolutno nista novo

plus mu je sto je tehnicki solidno odradjen, pa ljubitelji vroom vroom-a nece bas u potpunosti protraciti vreme gledajuci ovo

6.5/10

3 hours ago, Debeli said:

али, одгледао сам и руски "Т-34". осим што је по руски филм трајао скоро 3 сата, све остало је добро. подсетио ме филм на старе добре ратне филмове. филм са душом.

agree

22 hours ago, Debeli said:

Рејвен Ксавијеру: "Пошто жене спасавају мушкарце, треба променити назив групе из Икс мен у Икс вумен."

i ja sam se na ovo valjao od smeha 🙂 to je zapravo rečenica kojom su obznanili da neće više snimati nove xmen jer nije u skladu sa trendovima! 🙂

22 hours ago, Debeli said:

Ready Player One" је СЈАЈАН филм

Super film, ali me malo "nervira" koncept skupljanja poena tj. "game design" tog koncepta, nije funkcionalan u takvom svetu 🙂

23 hours ago, Vlada_ said:

odgledao '4 ruze', joj koje smece

pa ko ti je kriv kad gledaš domaće filmove!

odgledah ovog poslednjeg Terminatora, i pored sranjakvih ocekivanja koje sam imao usled govnjivih prethodnih filmova, i cinjenice da sam negde naleteo na major spojler koji je iz prvih minutipo filma koji se ono posere po t1i t2 samotako, i pored toga sto sada dominiraju zene u terminatoru (doklevisebogtejebo), film kao film nije toliko los,  ima taj neozbiljan deo koji je totalno out of place i nepotreban je u svakom smislu  a ovo ostalo je stvarno ok, ocekivao sam daleko vise cringe momenata, svarci je badass u ovom filmu taman kako prilici njegovim godinama, kada zapravo pocne da glumi svoju ulogu t-800 i akcione scene sa njim su pazljivije rezirane i osmisljene 

zasto je film pukao u bioskopima ? pa verovatno jer su svima ogadili fransizu pogotovo sa prethodnim filmom, i jer su napravili zaplet koji prosto odseca t1&t2 iz cele jednacine, i jer je ceo holivud presrao sa guranjem zena u filmove na nacin na koji im prosto ne lezi ... pretvarati terminatora u zenski akcioni film stvarno nema veze sa mozgom kao idejom, mada realno nije to toliko lose ni uradjeno s ozbirom na druge filmove 

On 1/15/2020 at 9:15 AM, G!!! said:

odgledah ovog poslednjeg Terminatora, i pored sranjakvih ocekivanja koje sam imao usled govnjivih prethodnih filmova, i cinjenice da sam negde naleteo na major spojler koji je iz prvih minutipo filma koji se ono posere po t1i t2 samotako, i pored toga sto sada dominiraju zene u terminatoru (doklevisebogtejebo), film kao film nije toliko los,  ima taj neozbiljan deo koji je totalno out of place i nepotreban je u svakom smislu  a ovo ostalo je stvarno ok, ocekivao sam daleko vise cringe momenata, svarci je badass u ovom filmu taman kako prilici njegovim godinama, kada zapravo pocne da glumi svoju ulogu t-800 i akcione scene sa njim su pazljivije rezirane i osmisljene 

zasto je film pukao u bioskopima ? pa verovatno jer su svima ogadili fransizu pogotovo sa prethodnim filmom, i jer su napravili zaplet koji prosto odseca t1&t2 iz cele jednacine, i jer je ceo holivud presrao sa guranjem zena u filmove na nacin na koji im prosto ne lezi ... pretvarati terminatora u zenski akcioni film stvarno nema veze sa mozgom kao idejom, mada realno nije to toliko lose ni uradjeno s ozbirom na druge filmove 

Film nema period pred konacnu kulminaciju. Iako ima mirne delove, nijedan ne ostavlja taj utisak. Deluje kao kontinualna akcija svaki čas. 

Spoiler

Ali terminator koji razvija saosecanje i grizu saveti... samo dok mu izvetri glavna direktiva.
Iako je njegovo postanje u drugom, izbrisanom vremenskom toku, on zna sve pojedinosti iz aktuelnog buduceg toka i SMSuje ih na broj koji zna...kako?

Rev 9 je neunistiv, ne znam koji to materijal trpi toliko stete i da je bukvalno neogreban. Nece me niko ubediti da je rotacija turbine HE toliko mocnija od nekoliko uzastopnih eksplozija oružja velikog kalibra. A onda obicnim pistolje 9mm kalibra osujete nalet terminatora ili jos bolje vitlajuci lancem... T800, koji se raspada pod takvim uslovima, moze da se uspesno suprotstavi Rev 9 i da ga nadjaca.

pa upravo ta terminatorova evolucija emotivnosti rofl je neozibljna baljezgarija van vremena i prostora i u krajnjem slucaju totalno nebitna i nepotrebna za radnju filma, sta im je to trebalo nikom nikada nece biti jasno i to rusi film, i tu kao neki haha hihi momenti sa svracijem kao da nisu naucili u dosadasnjim fejlovima 

a tehnikalije koji je terminator jaci i zasto i kako, sam davno prestao da kalkulisem jer je ovo takva vrsta sci-fi-a, nikada nisam ni zamisljao da je terminator baziran na realnim idejama pokrpljenim naucnim cinjenicama ala star trek, vec vise kao naucnofantasticni koncept o robotima u apokalipsi sa putovanjem kroz vreme... 

On 12/6/2019 at 6:23 PM, FATA said:

Parasite

https://www.imdb.com/title/tt6751668/

Ne znam da li je 1 los film snimio, ali znam da je i ovaj isto tako ubio! Predlazem da ga gledate bez citanja opisa ili trejlera. Mislio sam da je na foru Hosta, ali nema veze sa tim. U samom pocetku malo predvidiv, ali ni jednog trenutka dosadan. 

Konacno se nakanih da ovo pogledam. Dobar!

p.s. sto mi koj k dodaje ove redove kad citiram i nakon toga ne mogu uopste da editujem?

On 1/14/2020 at 11:23 AM, Vlada_ said:

nikad nije bio problem u tvom gledanju turskog filma, vec u ruskoj sinhronizaciji koju cita jedan muskarac 😄

pa znam ali šta ću, nije moglo da se bira a film je počeo tako napeto!

5 hours ago, mladenq said:

Konacno se nakanih da ovo pogledam. Dobar!

p.s. sto mi koj k dodaje ove redove kad citiram i nakon toga ne mogu uopste da editujem?

Dobar je parazit, kadrovi su odlični a i dobro je realno sakriveno po netu o čemu se radi tako da može čovek da se iznenadi.

Doduše ne mogu baš da se složim sa tim da je toliko dobar da zasluži sve one nominacije za oskara ali šta sad.

[roflmao]

zeldy gori od mene sunce ti jebem

ček idem zwerku da kažem da je glupo žuto govno na nekom topiku

"...The End. There's nothin' after Z. Used to be one more page in here though, before someone tore it out. Know what it said?
The last page was about the author. Didn't say much. But the imagination has a way of fillin' in the gaps."

On 1/24/2020 at 11:55 AM, fikser said:

*Duboki uzdah*...

"Joker" niko ne bi pogledao niti dao pozitivnu ocenu da se ne zove kako se zove i da nije iz DC.

ili obrnuto? :))