Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Il primo giorno della mia vitahttps://www.imdb.com/title/tt6832210/

Screenshot 2023-03-04 at 23.22.29.png

Od onog lika što je radio The Perfect Strangers stiže nova "Hallmark produkcija" 🙂 Dobro, malo sam preterao, malo je više drama u odnosu na tipične Hallmark filmove ali nije ni daleko. Prosto, više je vikend film nego što će sad da ostavi neku duboku poruku. Pa sad samo sa tim ko se kako postavi.

U svakom slučaju "anđeo" pokazuje četvoroma (?) samoubica kako izgleda život nakon što su izvršili samoubistvo ljudima oko njih, uz opciju da im daje drugu šansu da se vrate u život i da se ne ubiju 🙂 Nemam šta dalje da dodam 🙂 

 

Link to comment
Share on other sites

Siccitahttps://www.imdb.com/title/tt13806164/

Screenshot 2023-03-05 at 18.50.31.png

Film je još jedna potvrda da svugde na svetu važi koncept popularnosti i trenutka kada samo vrtiš te što ih ljudi gotive u datom trenutku. Kao što kod nas ne može film da prođe bez Bikovića, tako izgleda i Italijani imaju 3-4 glumca koji se vrte uvek + naravno Monika Beluči 🙂 Tako i u ovom filmu ima troje glumaca iz ovog prethodnog filma iz posta odozgo, iako nisu baš povezani.

U svakom slučaju u Rimu nije pala kiša godinu dana (mada u sinopsisu piše 3 godine, sve vreme u filmu pričaju o 370 dana, tako da nisam siguran, ali svakako ili godina ili tri 🙂 tako da postoji velika suša, reke presušile, vode ima ali uz restrikcije a bliži se trenutak kada će voda biti potpuno isključena. Zabranjeno je pranje kola, zalivanje cveća itd, svako može da kupi samo po 5 litara vode i tako to.

U takvoj situaciji izbija i pandemija bolesti spavanja. I sad tu tih desetak likova se naravno međusobno prepliću 🙂 i pratimo nekoliko dana njihovih života, bez neke sad konkretne radnje, ali ne mogu da kažem da je dosadno, zabavan je film, zabavniji od ovog drugog odozgo. Ima neki vajb Don't look up u određenoj meri, nije tako satiričan ali opet se tu provlači neki pametni naučnik (mada njega zapravo slušaju 🙂 i paralelno ide i radnja u bolnici sa ovim zaraženima i tako, zanimljivo.

Preporuka ako negde naletite.

Link to comment
Share on other sites

Livinghttps://www.imdb.com/title/tt9051908/

Screenshot 2023-03-06 at 08.22.48.png

"Rimejk" Kurosavinog Ikiru filma, što dovodi do toga da ima i prednosti i mane filma snimanog pedesetih koji su ovi pokušali da naprave u 2022 godini.

U suštini da nije Bil Naja realno bi film bio dosta loš ... Svakako ga on vadi jer je i glavni glumac i prosto odlično glumi a i na ekranu je u 80% scena/vremena tako da je u fokusu. Ne znam da li je baš najbolja uloga koju je imao, pošto nema baš puno varijateta, ali da je dobar, dobar je!

Mislim da lagano može da se pogleda kod kuće jer je i format snimka i ceo film "nepotreban" za bioskopsko plato, pa eto, kad se pojavi na netu, može da se skine!

Link to comment
Share on other sites

Louhttps://www.imdb.com/title/tt5315210/

Screenshot 2023-03-11 at 17.22.10.png

Dosta glupkast film 🙂 Ali ne mogu da kažem da nije gledljiv. Dobra je ova matorka za baš ovakvu ulogu, ova crnkinja je bože me sačuvaj ne znam šta traži ovde.

Glumi i onaj Tim Hardi sa aliexpressa iz Upgrade filma i nije zapravo loš. 

Radnja je prosta - crnkinji dete kidnapuje bivši muž psihopata i onda ova matorka kreće sa njom u potragu za kidnaperom. Praktično sat i po vremena konstantne akcije bez puno iznenađenja.

Link to comment
Share on other sites

My Neighbor, Adolf https://www.imdb.com/title/tt7175968/

Screenshot 2023-03-13 at 18.07.38.png

Još jedan sa FEST-a. Produkcija je bukvalno kao selo gori a baba se češlja 🙂 takav je krajolik, takva je muzika, samo je radnja malo drugačija i jelda objašnjena u naslovu - poljak jevrej koji se preselio u južnu ameriku dobija komšiju u kući do sebe za kojeg sumnja da je Hitler 🙂 

Neobavezan, polu-komedija, ne nešto specijalno slojevit, sa očekivanim razvojem događaja ali ima svoj tok i onako, lagano opušteno gledanje od početka do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Jebo me ker kad ne postujem sebe i pogledah Dont Look Up... Koja bljuvotina od filma sve zajedno sa glumom, tekstom i svime sto je pratilo ovaj film. Ne znam sta je ovo trebalo LDC, totalni promasaj.

E da, bilo neko drustvo pa kao pustili m3gan ili bolje da kazem b3dan...

Ranije je film sa 6* mogao da se pogleda a da se ne ispovracas i budes koliko toliko zadovoljan medjutim vidim da ce uskoro morati da se ide blizu 8 da bi film uopste bio prihvatljiv

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

The Whale

S vremena na vreme dođe film koji će se decenijama pominjati kao primer da odličan film ne mora da ima $100m SFX budžet, skybeam boss fight, i egzotične lokacije za snimanje.

U moje vreme to su bili The Man from Earth i Reservoir Dogs. Sad tom spisku dodajem The Whale. Sjajan, jednostavan scenario koji izbegava klišee. Glumačka postava na nivou, Brendan Frejzer pokidao, i potpuno zasluženo dobio oskara. Režija vrhunska.

Voleo bih da Holivud češće rizikuje sa ovim polu-indie projektima, jer su smorili više sa franšizama gde svi postaju superheroji i obavezno se završava sa skybeam boss fiajtovima.

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jose Jimenez said:

The Whale

 

skapirao sam da nikako da pogledam film jer će mi možda stvoriti drugačiju sliku o ovom frejžeru koji je u mojoj knjizi i dalje đorđe iz džungle i mumija i tako te tralala uloge :))

ali dobro, definitivno ću pogledati, baš svi kažu da je odličan.

Link to comment
Share on other sites

Speak no Evil https://www.imdb.com/title/tt14253846/

Screenshot 2023-03-25 at 23.36.05.png

Ovo je onaj film što nervira od prvog do poslednjeg trenutka.

Znači scene tipa (vidi se i u trejleru tako da nije spojler) neprijatna situacija u gostima - nasilje, čudne scene i onda kao "dobro, ajde da im damo još jednu šansu" ili ono čuveno "ok, hajde da prespavamo pa ćemo da idemo ujutru"). I to je samo vrh ledenog brega.  

Poslednjih 30 minuta sam gledao u apsolutnoj neverici pomešanoj sa kompletnom nervozom zbog toga što gledam kako se odvija najgluplja radnja na planeti.

Spoiler

Jedan segment te radnje je nakon što keva odluči da idu kući ali se ipak vrate jer ih ovi "ubede" da ostanu, dan nakon toga ćale u pola noći budi kevu i ćerku i kao "moramo da idemo" i pakuju se da krenu i kao frka je idemo, keva uopšte ne postavlja pitanje zbog čega odlaze, iako se voze kolima dobrih pola sata, tako da kada se ovaj drugi glavni antagonista pojavi (dok ćale nije tu ofc) ona je kao e super što si došao taman da nas vratiš nazad do kuće. Mislim, ima toga još, da ne pišem sad!

 

Link to comment
Share on other sites

Pogledah par 'rizicno' ocenjenih:

Frozen (2010) - 6.2

ozbiljno retardiran film

Nocebo (2022) - 5.8

eva grin i 'lujka' uloge, name a more iconic duo

ovaj je mnogo gledljiviji, i iako nije neka nauka provaliti sta je twist relativno brzo, nema nista narocito glupo u filmu kao u ovom gore iznad, moze da se pogleda definitivno

mark strong druskan ne stari

eh da, pogledah i Cocaine Bear (2023), u nekom mazo impulsu, cisto da vidim koliko je los

i da, maksimalno je los, nula truda ulozeno, mozda cak retardiraniji od frozena, koji je vec maksimalno retardiran

bice da se to desi kad das elizabeth banks da rezira film

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mladenq said:

bice da se to desi kad das elizabeth banks da rezira film

ja ne znam kako se dogodilo da se ona istripuje da je režiserka filmova, ništa mi tu nije jasno 🙂

40 minutes ago, mladenq said:

ozbiljno retardiran film

 

jao jel ovo ono kad su gore, onda jedan odluči da skoči pa polomi nogu, pa posle valjda dođu neki vukovi pa ga pojedu ili tako nešto? :))

Link to comment
Share on other sites

13 lives https://www.imdb.com/title/tt12262116/

Screenshot 2023-04-01 at 22.25.07.png

Još jedan sa FEST-a iako se pojavio još prošle godine.

Ron Hauard u još jednom "dokumentarcu", ovoga puta na dobro poznatu temu spašavanja tajlandskih klinaca iz pećine.

Moram reći da je "dobro" što sam sve zaboravio oko ovoga jer prosto stavi određenu dozu neizvesnosti. Setio sam se da su svi zapravo preživeli pa je to malo "narušilo" ali ostalog se skoro ničega ne sećam osim da Elon Mask nije imao nikakvu funkciju i izmislio onu podmornicu koja nikad nije bila upotrebljena :))

U svakom slučaju napeto od početka do kraja, iako traje 2:30h brzo prođe vreme, može da se pogleda, Vigo, Kolin i ekipa takođe solidni, plus su sami snimali sve scene pod vodom, ne deluje da je bilo lako.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, millanče said:

Dungeons And Dragons je mngo boji filmić nego što sam očekivao, Mogao bih reći i da je blaga preporukica. 🙂 U neverwinteru se odvija veći deo radnje 😉

neverovatno koji broj ljudi je sad u fazonu da jef ilm zapravo ok, a u startu su bili da je nikad veće njesra 🙂

možda ni to nije loša strategija, naprave ljudi tako sebi da spuste očekivanja i onda im bude vrh :)) ili to film uradi umesto njih svojim trejlerima i promocijama.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

neverovatno koji broj ljudi je sad u fazonu da jef ilm zapravo ok, a u startu su bili da je nikad veće njesra 🙂

možda ni to nije loša strategija, naprave ljudi tako sebi da spuste očekivanja i onda im bude vrh :)) ili to film uradi umesto njih svojim trejlerima i promocijama.

Pa da, jer je marketin bio retardiran, mnogo je namerno delovalo da će film biti klasično "woke" đubre, pišanje po muškarcima, feminizam na 11 i to, mislim da je to glavni razlog za tu inicijalnu odbojnost. 

Ne bi me čudilo i da je postojao neki incijalni "cut" koji je više takav, pa su možda naknadno "reshootovali" i re-editovali film u nešto pristojno. Ili je od starta fil bio ovakav, a namerno takav markting da pokrene "outrage" publicitet. Ko će ga znati, to su zavrzlame samo takve :D Sve u svemu filmić je više nego pristojan, zabavn, NORMALAN i vredan gledanja. Jebote, igrao sam NWN 2 kao Red Wizard, navijao sam malo za negativce :D Glavna negativka crvena thayenska čarobnica je kopija one Safije, čaks se slično i zove (Sofina, Safina :D) iz NWN 2 Mask of Betrayer, samo zla :D

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, millanče said:

Pa da, jer je marketin bio retardiran, mnogo je namerno delovalo da će film biti klasično "woke" đubre, pišanje po muškarcima, feminizam na 11 i to, mislim da je to glavni razlog za tu inicijalnu odbojnost. 

vrlo verovatno si u pravu ... ima smisla, pazi oni rade ona test prikazivanja mesecima pred premijeru upravo iz razloga da bi mogli da probaju nešto da izmene ako mogu u editingu.

možda se zaista ispostavilo da ljudi nisu dobro odreagovali na woke priču ako im je ciljna grupa ipak bila ta koja je nešto više igrala D&D kad je on bio popularan a kada "woke" kao termin nije ni postojao 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Riders of Justicehttps://www.imdb.com/title/tt11655202/

Screenshot 2023-04-06 at 09.13.16.png

Jedan od dva poznata Danska glumca van Danske glumi u ovom filmu koji skakuće među žanrovima. 

Ovaj poster iznad kao i sam početak filma govore o najstandardnijoj akciji, međutim onda kreće da dobija i elemente komedije, pa onda prelazi u crnu komediju, pa onda postaje drama, pa onda bude malo teža drama (u okvirima celog ovog miksa naravno) pa se posle malo vrati komediji, malo akciji i tako u krug.

Priča je jednostavna, žena i ćerka bad ass vojnika budu žrtve u metro nesreći u Kopenhagenu, žena pogine, ćerka preživi. Sa njima u metrou je bio i drugi lik, statističar-matematičar koji zaključuje da slučaj nije nesrećan već zapravo namerno izazvan akt da bi se eliminisao tamo neki lik iz neke kriminalne bande koji je trebalo da svedoči protiv iste te bande.  Kako je on eliminisan ubrzo oslobađaju glavnog lidera bande sa suđenja usled nedostatka dokaza. Naučnik to predočava Madsu i njih dvojica uz pomoć još dva geeka kreću u osvetu! :))

I onda nadalje sad vi zamišljajte šta se dešava 🙂 Interesantan je spojler, ali vodite računa, baš je spojler :))

Spoiler

U poslednjoj deonici filma oni zapravo skapiraju da su se zeznuli, da su pogrešno prepoznali nekog lika kao pomagača u izazivanju nesreće i da zapravo cela banda zaista nije imala ikakve veze sa nesrećom :)) U tom trenutku su već pobili jedno 20 ljudi :)) 

 

Link to comment
Share on other sites

Munje! opethttps://www.imdb.com/title/tt22769974/

Screenshot 2023-04-06 at 23.18.00.png

Iako generalno ne gledam domaće filmove, ovaj nisam mogao da preskočim jer kao ajde, ipak su Munje kultni film treba to pogledati makar iz tog ugla i eto da vidimo šta se dešava sa njima i na šta liče 20 godina kasnije 🙂 

Trenutna ocena na IMDB je 5.3 🙂 mislim da je to i realna ocena 🙂 Film je generalno dosadan i iako traje 1:30h već oko prvog sata kreće da smara, a radnja je nikada prostija i može da se opiše u jednoj rečenici ali hajde neću da spojlujem ako bi neko da pogleda.

Od muzike nema ništa, naravno nikakve replike itd, pitanje je zapravo za koga je ovaj film. Ako je za nas koji smo gledali munje kao tinejdžeri ok, ali nema smisla da se sada nama nudi opet to isto, nismo u tim godinama :)) a ako je za mlade, nije ovo za njih, prosto ne prolazi ovo kod njih.

I film je jedna OGROMNA reklama za orbit, a1, vizu i štark, neverovatno, svaki kadar sa tim.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Super Mario Moviehttps://www.imdb.com/title/tt6718170/

Screenshot 2023-04-08 at 21.38.24.png

Simpatičan je film, šta ga znam. 

Nažalost gledao sam sinhronizovanu verziju pa ne mogu da ocenim originalnu glumačku ekipu (ova domaća nije baš neka) ali ne mogu da kažem da su baš puno fora propustili u prevodu, možda 2-3 koje baš ne funkcionišu na srpskom.

Zanimljiva je radnja u tom smislu da su uspešno uspeli da oblikuju dobro poznatu priču u radnju za film, jer nema nekih iznenađenja tu o čemu se radi 🙂 Animacija je dobra baš, vidi se da su se potrudili.

Soundtrack je zapravo dosta dobar!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...