Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Aha! A vidis lakija je prva trecina iznervirala tako da ne mozes ni svakom ugoditi! Jeste da je imalo dosta vise potencijala, ali boze moj, da je krenulo da drugu stranu mozda tek onda nista ne bi valjalo. Gledam Smile pa javljam!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Sredio sam ti spojler @FATA vidim da se nešto nisi snašao! 🙂

2 hours ago, FATA said:

Aha! A vidis lakija je prva trecina iznervirala tako da ne mozes ni svakom ugoditi! Jeste da je imalo dosta vise potencijala, ali boze moj, da je krenulo da drugu stranu mozda tek onda nista ne bi valjalo. Gledam Smile pa javljam!

daleko od toga da je loš film, tako da je "opljunuli" definitivno prejak termin 🙂

kao što sam i napisao tamo, sve do tog dela gde prvi put idu dole ima smisla film. u pravu si za atmosferu kad dolazi u kuću, ne veruje liku, setting je čudan, on kao ima vino koje hoće da posluži, itd itd. jedina stvar koja mi je tu nelogična je da riba dođe u kraj za koji se zna da je raspao plus se i po mraku vidi da je raspao a da je to jedina ok kuća a kamoli po danu. međutim sve nakon razgovora sa onom za posao gde joj ova kaže šta ćeš u tom kraju plus kad po danu vidi raspale kuće počinje da biva smešno. i onda kad ovaj dođe pa siđe pa se kao ne javlja i ne odgovara na njene "vapaje" plus ona koja uopšte njemu hoće da da taj info umesto da pobegne glavom bez obzira.

Scena iz 60ih je super urađena, dobro kadriranje i boje ali se vidi da su to hteli da urade samo kao "izlet" u odnosu na standardni prikaz i snimanje.

Spoiler

Jeste rečeno sve i ovo što kaže mladen, ja sam samo očekivao posle crnjine izjave i toga kako ova beži od te sobe da je tu nešto još gore nego što je deda. ima smisla da se "keva" od njega zenta imajući u vidu prošlost ali crnja u tom smislu ne mora smatrati dedu još gorim kad je ovaj nepokretan i leži, evidentno je "keva" tu sad glavni predator (što je crnja i rekao).

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Lucky said:

Sredio sam ti spojler @FATA vidim da se nešto nisi snašao! 🙂

Zapravo sve je islo dobro i ispisao sam nesto opsirniji post, ali kad sam hteo nesto da kvotujem i odgovorim ode mast u propast. Tako da je na kraju iz revolta sve otislo bez spojlera!

Sto se tice "opljunuli" mozda jeste prejak termin, ali iskucaste vi bas dobro sta vam sve smeta a ovo jedan od boljih filmova fazon poslednjih 5g i to sa budzetom od pisljivih 4.5m! A fazon za veca sranja od filmova niste iskomentarisali ni 2 reci xD

Jeste da ima tih nebuloza o zadrzavanju u smestaju nakon saveta one zene sa razgovora za posao ili pomaganja liku nakon svega, medjutim kao sto ste iskomentarisali da je otisla odmah od filma i horora nista ne bi ni bilo! Steta sto su se svi poubijali jer je mogao neki nastavak da se desi!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Fata me podseti za Smile (2022) danas, kanim se vec neko vreme da ga pogledam.

Manje sam gledao da sitnicarim oko horor zanr gluposti, i mogu reci da mi je bio ok, i pored ocajne glume. Vidim @Lucky da je tebi ova glavna dobro iznela, meni je bila upadljivo losa u svakoj sceni gde je histericna ili u panici. Prosto izgleda ne moze da odglumi te emocije.

Za A-Traina si i sam rekao da je ocajan, a meni je od njega mozda i gori ovaj Kumar.

Gluma na stranu, film drzi paznju, i iako nista prekreativno/revolucionarno ne nudi za svoj zanr, dobro je 'spravljen', pa moze neka prelazna ocena.

samo su mogli manje generican kraj da naprave, kada je krenula da se izoluje, znao sam da ce biti nesto u fazonu onoga fallen sa denzelom iz '98, samo nisam znao hoce li doci neka zivotinja da 'pokupi' demona ili ce ipak ovaj detektiv, na kraju naravno on dolazi i blene kao moron u traumaticnu smrt iako zna tacno kako funkcionise proces :> 

Link to comment
Share on other sites

Pogledah i ja Smile juce i skroz dobar film na foru ringa samo sa losijom glumom. Kao sto ste pomenuli gluma crnje je uzasna i krivo mi kako nekako nije stradao usput! Par puta sam se najezio i cak strecnuo kod laptopa tako da je film odradio dobar posao! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mladenq said:

Manje sam gledao da sitnicarim oko horor zanr gluposti, i mogu reci da mi je bio ok, i pored ocajne glume. Vidim @Lucky da je tebi ova glavna dobro iznela, meni je bila upadljivo losa u svakoj sceni gde je histericna ili u panici. Prosto izgleda ne moze da odglumi te emocije.

Vrlo moguće, sad ne znam davno sam gledao, upečatljivo loš mi je ostao A-Train, za ovu ne znam, možda mi je taj fazon Hilari Svonk sa aliexpressa bio ok, ne znam, ili je prosto A-Train pokupio "agro" :)))

Za Kumara prosto nisam imao komentar jer mi je on otišao u tu neku "fijoku" glumca za komedije i ja njega ni ne mogu drugačije da posmatram sa tom facom kao da mu uvek nešto smrdi pod nosem :)) i šta god da kaže ja očekujem da će da završi sa nekom forom. Sad videh da i u American Horror Story nešto glumi, očigledno pokušava da se rebrendira ali definitivno ne planiram da gledam dalje AHS tako da ništa od toga.

10 hours ago, mladenq said:

Gluma na stranu, film drzi paznju, i iako nista prekreativno/revolucionarno ne nudi za svoj zanr, dobro je 'spravljen', pa moze neka prelazna ocena.

 

 

Korektan je u toj svojoj standardnosti, prosto manje gluposti u odnosu na druge instant horore ali opet nema ništa toliko revolucionarno ili pametno da bi ostao upamćen na duži period. Koncept sa "osmehom" jeste tu dodatni chill momenat i kao što napisah prvih par žrtava su stvarno izgleda tražili ko može da izvede što bolji creepy osmeh, ovi posle su malo slabiji.

Spoiler

Detektiv retard, zapravo sam tu mislio da će mooooožda da izvedu nešto drugačije u fazonu detektiv uleti i onda mu padne na glavu daska neka i polu ga ošamuti i onda on ne može da se pomeri i nateran je da gleda ovu ili nešto tako. Ovako je samo ispao standardni glupi pandur 🙂

1 hour ago, FATA said:

Pogledah i ja Smile juce i skroz dobar film na foru ringa samo sa losijom glumom. Kao sto ste pomenuli gluma crnje je uzasna i krivo mi kako nekako nije stradao usput! Par puta sam se najezio i cak strecnuo kod laptopa tako da je film odradio dobar posao! 

Sve vreme dok sam gledao scene sa A-train tripovao sam se da je ili najbolji ortak režisera ili mu je keva sredila da glumi u tom filmu ili tako neki trip gde očigledno lika koji nije u toj priči vidiš da se pojavljuje i pokušava da glumi 🙂

Link to comment
Share on other sites

The Menu (2022)

Slicno kao i kod nekih prethodnika ovde, i ovaj film u prvoj polovini obecava, sa zanimljivom i relativno originalnom premisom (ako nista, zbog toga se moze pogledati), ali nazalost ne isporucuje ni pola od ocekivanog.

Kasting i gluma su solidni, osim crnje biznismena koji je potpuni promasaj i ne pripada uopste filmu, i osim, tj ne osim, ovo je vise subjektivni dozivljaj, ali mi se sve vise i vise kenja od ove Anje Tejlor-Dzoj, a posebno od njenog lika u filmu, koji je izgleda postao a must-have checkbox, nepogresivo zensko koje sve radi ispravno, a da pritom ne postoji nikakva pozadina koja to objasnjava. Fajns je standardno odlican kao negativac, a i ostali su dobri.

Najveci problem u drugoj polovini filma je taj sto manje vise sve ostane tanko/povrsno, slab razvoj likova, pa ostanu stereotipi/skecevi kakvim su i predstavljeni, nedostatak motivacije kod istih za stvari koje rade, osim mozda kod Fajnsa, i generalno nedostaje ta neka dubina/kvalitet koja bi od tog niza eskalacija u nastavku napravila nesto vise od pseudo-intelektualne satire/kritike drustva, tj klasizma/snobizma/elitizma u istom. Neki delovi radnje se cine potpuno besmisleni i nasumicni, i bas ne doprinose nicemu.

Moze svakako da se pogleda, 6-6.5/10

Link to comment
Share on other sites

Odgledah pre neki dan, White noise

Ok je to malo da razmislis sta je pisac hteo da kaze, realno treba da budes specijalno raspolozen za takav film

Sta znam, svidja mi se neobicnost filma i postavka glumaca, i ok ta kao neka poruka je isto na mestu jelte. Meni je bilo gledljivo i dovoljno dobro 🙂 Mada ne bih gledao slican film u sledecih 6 meseci lol

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Midsommar (2019)

On 10/7/2019 at 6:49 PM, Lucky said:

Što se filma tiče, kome se "dopao" Hereditary ovo će takođe, isti lik je radio. Kome se nije dopao, neće ni ovo. Iako je napredovao u svakom pogledu i film čak ima i bolju radnju koja može da se prati, nema neke konfuzije, i dalje je specifična vrsta tripa.

Potrazih ovaj po forumu pre nego sto pogledah, i ne mogu reci da nisam upozoren:D, nije mi se svideo Hereditary

On 10/6/2018 at 3:39 AM, mladenq said:

pogledah ovaj hereditary, zali boze vremena

pola scena su vise komicne nego sto su strasne, plus jako je spor bez neke narocite svrhe, i oni neki jebeni edgy kadrovi, tacno vidis da je liku ovo prvi 'pravi' film pa se polomio da ispadne poseban

ali reko ae da dam ovom sansu. Mogu isto da kazem, zali boze vremena, ovaj lik je edgy deckonja bez neke supstance/svrhe, i mislim da cu definitivno da ga blacklistujem i preskacem u buducnosti.

Ima ona scena nekad na pocetku, koja mi savrseno predstavlja kol'ko se radi o edgy teletu od rezisera, u kolima su, priblizavaju se tom selu, i kamera odjednom postane cudna, iskrivljena percepcija puta i prirode ispred njih, nesto kao wobbly, tj kao da je iz perspektive nekoga ko je nadrogiran, osim sto niko nije nadrogiran u tom trenutku, svi su u normalnom stanju svesti, i nema apsolutno nijedan razlog da gledamo takav prizor, osim sto ovaj hoce da 'foreshadow' sta ceka gledaoca, ali raditi to na taj nacin nema smisla.

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mladenq said:

Potrazih ovaj po forumu pre nego sto pogledah, i ne mogu reci da nisam upozoren:D, nije mi se svideo Hereditary

On 10/6/2018 at 3:39 AM, mladenq said:

pa onda ako si odgledao kad si očigledno mazohista 🙂

10 hours ago, mladenq said:

ovaj lik je edgy deckonja bez neke supstance/svrhe, i mislim da cu definitivno da ga blacklistujem i preskacem u buducnosti.

shvatiš tek koliko je edgy kad kao malo čitaš po netu pa otkriješ sve "easter eggove" i skrivene poruke u filmu i tako te genijalne stvari.

Link to comment
Share on other sites

Piggy - https://www.imdb.com/title/tt10399608/?ref_=tttr_tr_tt

Screenshot 2023-01-08 at 22.47.27.png

Bazirano na kratkom filmu od pre 3-4 godine istog imena. Ova punija dama sa covera je predmet sprdnje u lokalnom španskom selu od strane vršnjakinja iz škole. U jednom trenutku kidnapuje ih serijski ubica a glavna junakinja će se naći u dilemi - da li da im pomogne i uradi pravu stvar ili da na ovaj način dobije svoju osvetu!

Dobro je iznela ulogu ova, to je definitivni plus, ostala glumačka ekipa tu i tamo, radnja malo naivna, ako ništa a ono zato što u selu gde svako svakog zna šeta serijski ubica koji se odjednom pojavio tu i nijedna od sto baba koje noću sede na ulici i gledaju sve žive nije pomislila da je on taj 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Soft & Quiet https://www.imdb.com/title/tt14557188/

Screenshot 2023-01-11 at 21.22.24.png

U pitanju je indie film čija je jedna od zanimljivih vrednosti to što je single take i sniman u realnom vremenu. Ne mogu baš 100% da potvrdim jer me mrzelo da baš jurim da li je tako i moguće da su na par mesta cheatovali, ali čak i da jesu vidi da se je većina scena dosta dugačka tj. odjednom.

Radnja je jednostavna, šest žena se okuplja na druženju posle posla, na putu do kuće svraćaju u prodavnicu i tamo se događa određeni incident koji će odrediti njihov nastavak dana. Ne bih baš više mogao da kažem da ne spojlujem. Ako neko hoće baš blagi spojler koji ne otkriva dalje, to je ovo

Spoiler

Šest žena su rasisti :)) i okupljaju se u crkvi odakle ih izbacuju kada otkriju da su rasisti 🙂 Glavna među njima je učiteljica u nižim razreda osnovne koja je na okupljanje donela pitu sa kukastim krstom 🙂 Nakon što odluče da okupljanje prebace kod nje kući kad ih izbace iz crkve, svraćaju do prodavnice po vino, gde sreću dve azijatkinje sa kojima ulaze u konflikt i nakon toga odlučuju da odu kod njih kući da im se osvete. 

Film je korektan, glumačka ekipa generalno nepoznata, radnja dovoljno zanimljiva posebno za real time film. Ne mogu da kažem da je dosadan film, sve vreme drži pažnju i pravi tenziju, može biti preporučen 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2023 at 6:57 PM, mladenq said:

The Menu (2022)

Slicno kao i kod nekih prethodnika ovde, i ovaj film u prvoj polovini obecava, sa zanimljivom i relativno originalnom premisom (ako nista, zbog toga se moze pogledati), ali nazalost ne isporucuje ni pola od ocekivanog.

Kasting i gluma su solidni, osim crnje biznismena koji je potpuni promasaj i ne pripada uopste filmu, i osim, tj ne osim, ovo je vise subjektivni dozivljaj, ali mi se sve vise i vise kenja od ove Anje Tejlor-Dzoj, a posebno od njenog lika u filmu, koji je izgleda postao a must-have checkbox, nepogresivo zensko koje sve radi ispravno, a da pritom ne postoji nikakva pozadina koja to objasnjava. Fajns je standardno odlican kao negativac, a i ostali su dobri.

Najveci problem u drugoj polovini filma je taj sto manje vise sve ostane tanko/povrsno, slab razvoj likova, pa ostanu stereotipi/skecevi kakvim su i predstavljeni, nedostatak motivacije kod istih za stvari koje rade, osim mozda kod Fajnsa, i generalno nedostaje ta neka dubina/kvalitet koja bi od tog niza eskalacija u nastavku napravila nesto vise od pseudo-intelektualne satire/kritike drustva, tj klasizma/snobizma/elitizma u istom. Neki delovi radnje se cine potpuno besmisleni i nasumicni, i bas ne doprinose nicemu.

Moze svakako da se pogleda, 6-6.5/10

Generalno se mogu složiti sa ocenom. Sve ima neki svoj ok tok u prvom delu filma i onda od trenutka predstavljanja "the mess"-a i da kažemo kasnije situacije sa matorcem koji želi da ode (da ne spojlujemo) ide u nekom naivno komičnom smeru. 

Šta više i tortilja situacija je bila već znak pitanja za to kako reaguju ljudi, a tek ova dva događaja posle skroz bacaju znak pitanja. Često razmišljam i u fazonu sam da bi ljudi zapravo možda tako i reagovali (što nagoveštava i šef svojom kasnijom konstatacijom) ali mi ipak deluje da se nisu baš najbolje snašli te da su imali još neke mogućnosti. 

Spoiler

u krajnjoj liniji ne čini mi se da su bili brojčano nadmoćniji ovi iz "obezbeđenja" a ovi su ipak imali neke viljuške i noževe sa sobom kao gosti, rekao bih da niko nije imao vatreno oružje. plus kod bežanja muškaraca, nema teorije da ih sve mogu naći tek tako bez nekih alata i pomagala, a i ako je ona kuvarica došla na ideju ubistva svih, onda mi ne deluje da je Fajns tu glavni negativac :)) u tom smislu 🙂

no gledljivo je, ne mogu da kažem da nije, ima originalnosti.

Link to comment
Share on other sites

@Lucky

 

to bezanje muskaraca, odlican primer za scenu koja nema apsolutno nikakvog smisla i nicemu ne doprinosi... sto koj k postoji ta scena?:D, prvo sta uopste pokusava da dokaze, sta je svrha izdvajanja muskaraca tu da kao beze (mozda stv ima nesto, pa sam prevideo/zaboravio), a onda sta je poenta toga sto ne uspeju da pobegnu, mislim ovi ih uhvate i nista samo ih vrate tu i sve isto ostane, nit ih ubije ranije u odnosu na zene niti ista... sto su dobili sansu da pobegnu, dok zene nisu, a da neuspeh tu ne nosi nikakve posledice?

Triangle of Sadness (2022)

Slicna/ista tematika kao i u The Menu, samo drugacija postavka. Za nijansu bolja ocena na IMDB-u. Ja ne mogu da se odlucim da li mi je bolji. Dosta oscilira, par sjajnih scena/dijaloga, a onda neke gluposti, ovo kao da postaje trend da noviji filmovi ne mogu da odrze kvalitet kako izadju iz tog uvoda/prve polovine.

 

Kraj mi je preglup, isforsirano klise ponasanje one Filipinke, koja nije do tog trenutka tako napisana. Plus, i da jeste, apsolutno je imbecilno da ona misli da moze od ostalih sakriti da su pored jebenog elitnog resorta, tako sto ce ovu da ubije...

Verdict: manje vise isto kao za The Menu, moze da se pogleda, nista za odusevljavanje.

Men (2022)

Zajebah se slicno kao i sa Midsommar, u smislu da sam znao da je reziser diskutabilan, jer je napravio ono kolosalno smece Annihilation, ali je takodje napravio Ex Machina i Devs, pa reko aeee da dam sansu, trejler mi se ucinio ok manje vise.

Iii, ista prica, u prvoj polovini filma sam mislio da se nisam zajebao, zanimljiv, builda se ta tenzija fino, korektan vizuelno, i onda film ode u 3 pm, degradira se u neke bizarne/groteskne scene cija dublja poenta od men = oppressors/toxic/bad, me mimoisla, ako postoji.

Da je fokus vise bio na tom osecaju tuge/krivice nakon samoubistva partnera, i na prevazilazenju toga, mogao je biti solidan.

Verdict: zaobici

Airheads (1994)

Uhvatih na TV-u. Ovo je i dalje prezabavan filmic. U moru svih sranja za koja se prave nastavci, mogli su vala i za ovo, sto bi i moglo da lici na nesto. Mozda upravo sada, kada se Fraser vratio na scenu.

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

@mladenq

Spoiler

haha, da, posebno što je ovaj prvi krenuo da trči dok je ovaj izgovarao "ako vas uhvate" i onda ništa dalje nismo saznali o tome šta će da se desi ako ih uhvate 🙂 i ja sam očekivao da će da ubiju ako ne sve makar prvog ili poslednjeg, a ne da poslednjem daju kolač 🙂 scena nema smisla osim ako ideja nije bila da a) ova klinka se poveže sa onom ženom od ljubavnika ili b) malo girl power momenta sa ovom kuvaricom koja je napravila jelo i još smislila celu ideju sa ubistvom a ovaj je hteo da je siluje dva puta itd, pa kao eto samo žene da malo popričaju.

Skinuo sam i Triangle još kad je bio na slobodnoj zoni, ali nikako da stigne na red, mislim da ću ovih dana.

Malo me "koči" onaj njegov prethodni film na skijalištu koji mi je bio krš, a onaj sa našom omiljenom elizabet mos nisam ni pogledao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

The Autopsy of Jane Doehttps://www.imdb.com/title/tt3289956/

Screenshot 2023-01-13 at 22.23.16.png

Setih se ovog filma koji je zapravo veoma solidan.

Mislim da je čak 6.8 ocena čak i niža nego što bi trebalo da dobije, lagano je preko 7. 

Ne sećam se nekog drugog filma koji je sličnog tipa, horor a opet nije samo horor!

Preporuka ako je neko propustio.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...