Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Barbarian (2022)

zanimljiv horor, drzi paznju, ali izgleda nije mogao da izbegne te standardne gluposti koje likovi rade u ovakvim filmovima

vidim da je laki i to gledao/okacio :d, i manje vise to zapazanje, kao da reziser inicijalno bas nece da likovi rade gluposti, nego da su netipicno oprezni, pametni, i da to bude neki 'hook', a onda kako radnja odmice, sve gluplje i gluplje se ponasaju, pa odu do ekstrema stereotipa glupe plavuse u hororima

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mladenq said:

Barbarian (2022)

zanimljiv horor, drzi paznju, ali izgleda nije mogao da izbegne te standardne gluposti koje likovi rade u ovakvim filmovima

vidim da je laki i to gledao/okacio :d, i manje vise to zapazanje, kao da reziser inicijalno bas nece da likovi rade gluposti, nego da su netipicno oprezni, pametni, i da to bude neki 'hook', a onda kako radnja odmice, sve gluplje i gluplje se ponasaju, pa odu do ekstrema stereotipa glupe plavuse u hororima

ispratio sam neku listu najboljih horora, tj. više njih i ovaj se pojavljuje na skoro svakoj.

mogu da razumem zašto ali mi je ujedno krivo što je propuštena prilika da bude baš odličan horor. a deluje mi da nije trebalo toliko puno. kao da se ovaj što je pravio polu sprdao sa stereotipima ali je na kraju ispalo "šala je na njega" od onoga što je možda hteo da postigne.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Lucky said:

mogu da razumem zašto ali mi je ujedno krivo što je propuštena prilika da bude baš odličan horor.

da ali onda se postavlja pitanje da li ce uopste biti horor ako su likovi pametni i ne izlazu se opasnostima

tipa ono prvi put kad je htela da ode, nakon sto je videla sobu sa kamerom, sta, ode i toeto, kraj:D, i da onaj moron ode zajedno sa njom tada umesto sto nakon jezive sobe odluci da produzi u mracni tunel haha
Link to comment
Share on other sites

Naravno... ili da je odlučila da odmah narednog jutra ode iz kraja kad je videla na šta liči ili kad joj je ona na intervju rekla "šta ćeš tamo"? Da ostavimo po strani što je mogla i te večeri da provali da je ur raspalom kraju. Ali to su neke stvari koje kao možeš da prihvatiš zarad plota, ali 

Spoiler

 

ovaj deo koji pominješ sa na primer likom koji ide u mračni tunel bih voleo da su drugačije rešili tipa zatvorila su mu se vrata pa nije imao drugi izbor ili je pao niz stepenice i skotrljao se pa ga je ova ščepala ili tako nešto u odnosu na hej idem u mrak koji nemam pojma gde vodi i šta se sve u njemu nalazi kao da sam krenuo na piknik.

ima tu još stvari kad bismo krenuli u mozganje tipa što čudovište neće da ide tamo u sobu gde je onaj deda, kako uopšte preživljavaju sve te godine dole, odakle ovoj mleko da proizvodi :)) i tako to, ali kao to mogu da preskočim nekako 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa ja nisam ni skontao to u fazonu nece cudoviste da ide u sobu gde je deda, nego valjda cudoviste mu nece nista, imaju taj poremeceni incest odnos :D, ali da, postavka jeste naivnija nego sto bih volio, mislim moderno doba, u nekom predgradju detroita, imas cudoviste koje tu zivi 30-40 godina, i izlazi po noci, ubija ljude haha

kao i to naravno sto kazes, kako prezivljavaju dole, tj ae preko toga bih i mogao da predjem, tipa jedu neke pacove, insekte sta vec, ova proizvodi mleko, paaa, nekom genetskom mutacijom, sta znam, isto kao sto je i skoro neunistiva :D, ali kako to traje koj k u savremenom svetu sa internetom/kamerama itd, i jos povrh svega toga, ta kuca se rentuje redovno na airbnb? mislim sta, je l agent 'in on it'? haha, i takodje, kad ljudi nestanu niko nikad ne dodje tu da trazi, msm ta postavka citava je bas lolovoz

sto je naravno, donekle ocekivano u hororu, ali moglo je bolje

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

 

Ja sam to povezao ovako - koju scenu pre toga valjda crna kaže, sad sam zaboravio, da čudovište nije najgore što se dole nalazi. onda ova krene da beži, ova je juri, dođe do tih vrata, međutim tu čudovište "ustukne", ja sam shvatio jer se plaši i sama toga šta je iza vrata. i sad očekujem iza vrata ludilo, ali ustvari je unutra nepokretni deda. 

za sve ovo što kažeš nema ljudi, verujem da to povezuju sa detroitom u smislu tu nikog nema niko ne zalazi raspao se grad i to je ok. ali da je airbnb maks sređen u takvom delu je lolorama, ako ništa drugo a ono što bi neko obio prvo veče od tih par džankija koji tu žive. na kraju krajeva, prvi review na airbnb od nekog ko je tu bio već bi bio "ne idite ovde ovo je ghost town ima samo ova sređena kuća" 🙂

no jasno je da mora biti neke postavke za horor. plus crnja koji gine najgluplje moguće na kraju iako je opet tu dvaes' godina i ova "ne zalazi tu" i onda odjednom eto zašla je tu :))

 

 

Link to comment
Share on other sites

Smorili se zena i ja kuci i kao sta cemo... Uzmem pogledam repertoar i kao ajmo u bioskop. Bile dve opcije izmedju Violent Night i The Menu i ja kao ajde ovo praznicno sranje 

Violent Night 

https://www.imdb.com/title/tt12003946/

Jaoj majko koja konjska balega od filma!

Procitah u komentarima da se ne ocekuje puno od istog i da ako se mozak iskljuci moze biti dobra zabava, medjutim ne lezi vraze! 

Krenulo kao zanimljiva ideja gde se deda mraz opija u nekoj kafani pred deljenje poklona. Kada se dovoljno opio krenuo je u misiju gde ubrzo saznajemo da je on zaista pravi deda mraz! Par dobrih forica na pocetku da bi stigao u kucu senatorke koju ce ubrzo napasti organizovana banda koja zna da ima 300m u sefu u podrumu. Mozda film i ne bi bio los da nema voke patetike tokom citavog filma. Crnjkina totalno omasila ulogu zajedno sa detetom koje je jelte crno jer zasto bi samo keva bila crna u filmu! Mislio sam da ce meksikanac izneti film medjutim verujem da je i on bio smoren kad ke video sa kim mora da deli vazduh... Nikad vise u bioskop! 3/10

Ae i da preporucim nesto sto sam gledao pre par meseci ali nisam stigao da pomenem ovde. Nesto sumnjam da ce iko pogledati starije filmove, ali ljudi generalno iznenade kad najmanje ocekujes! xD

 

Common Wealth 

https://www.imdb.com/title/tt0255067/

Blejao mi na hardu neke 3 godine dok nisam odlucio da ga pogledam. Jako dobar triler sa elementima crnog humora gde glavna glumica igra agenta za izdavanje nekretnina. U jednom od apartmana koji izdaje odlucuje da pozove muza/ljubavnika i da se malo opuste u spavacoj sobi. Nakon tog opustanja primeti da kroz plafon curi voda... Odlazi u potkrovlje da pogleda sta je problem i zasto curi voda, medjutim ubezo saznaje da je vlasnik preminuo i da u stanu ima brdo miliona od dobitka na lotou. Ono sto ne zna je da nije jedina koja zna za te pare! 8.5/10

Bio jos pod utiskom pa uzeo da procitam koji komentar gde u jednom stoje preporuke za 2 filma identicne tematike. 

Shallow Grave 

https://www.imdb.com/title/tt0111149/

3 drugara izdaju sobu u svom apartmanu da li u Parizu ili tako nesto, mozda sam pobrkao... Posle nekoliko intervjua nasli su pravog lika kome ce da izdaju sobu. Prolazi nekako dana od kako se uselio medjutim niko ga nije video od tada. Odlucuju da udju u sobu i naravno da ga zaticu mrtvog zajedno sa koferom koji je pun para. Ovaj film mi se najmanje svideo od sva 3, ali opet dosta dobar. 7/10

A Simple Plan 

https://www.imdb.com/title/tt0120324/

Film na istu foru samo sa puno boljom pricom i odlicnom glumom za razliku od prethodnog. Za nijansu mi je losiji od prvog filma. 8.3/10

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Hellraiserhttps://www.imdb.com/title/tt0093177/

Screenshot 2022-12-23 at 21.02.14.png

haha, rek'o daj da pogledam ponovo original nakon što sam gledao ovaj i 2022 godine i moram reći da ovaj iz 2022 sad uopšte nije toliko loš :))

Šalim se, ok je i ovaj imajući u vidu minimum budžeta i uopšte kako je Barker napravio film, ali je to sve isuviše naivno za četrdeset godina vremenske distance.

Link to comment
Share on other sites

Paranormal Activity: Next of Kinhttps://www.imdb.com/title/tt10515988/

Screenshot 2022-12-24 at 23.36.41.png

Dosta loše (mild shock)! Pokušaj nekog Midsomara u verziji Paranormal Activity, definitivno za izbegavanje.

Red Rocket https://www.imdb.com/title/tt13453006/

Screenshot 2022-12-24 at 23.37.52.png

Ovaj film je toliko glup da je zapravo dobar :)) Gomila neverovatnih scena, isto toliko amaterskih glumaca, suluda radnja a zapravo sve nekako funkcioniše kad se sabere.

Link to comment
Share on other sites

Celeste And Jesse Forever (2012)

ne pamtim kad sam gledao neki romcom

ovaj ispade krajnje korektan, i osvezavajuci, u smislu da radnja nije bas predvidljiva i likovi se ponasaju relativno netipicno za ovaj zanr

Alive (1993)

fata me inspirisa sa poslednjim predlogom, koji mi je ostao u secanju kao solidan, da pogledam nesto starije, sa gomilom snega, pa naletih na ovo

bas je lose ostarilo, ima dosta problema, a najupadljiviji je gluma

Link to comment
Share on other sites

Odgledah Avatara, i zapravo sam izuzetno prijatno iznenadjen

Film je pre svega jebeno lep i prijatan za gledanje, skontao sam da nisam tako bio impresioniran pa od prethodnog avatara po tom pitanju (pri cemu sam ga gledao u krs bioskopu najblaze receno)

Zaista je majstorski odradjen vizuelni dozivljaj, zaplet manjevise ocekivan, ali sasvim solidan nastavak, sa par nekih tvistova, i dalja razrada te price kako su svi povezani sa planetom i zivotinjama mi se bas svidela - tj mnogo vise nego sve to iz prvog dela ako ga se i dovoljno dobro secam ... Zaista ima dobrih paralela sa svim onim sto covecanstvo danas nije

E sad jesam bio i mamuran, i izmrcvaren, i duboko neispavan, na red bulu, i jos sam doveo 12 klinaca da gledaju film, pa mi je film mozda prosto legao na to moje grogi stanje. Ocekivao sam da utonem u san posle prvih sat veremena, izasao sam impresioniran celim dozivljajem

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovi neki naši vodili klince i nisu izdržali, ali opet, možda je i do godišta klinaca i opšte zainteresovanosti za tematiku.

kažu i da je bilo još X njih koji su batalili posle nekog vremena.

naravno na to opet ide više od polovine koja je ostala jelda 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, absolute said:

Oću i ja klince da vodim, gledali su prvi deo sad skoro sam im pustio.

Znači ok je i za njih, neće se smore 3 sata 😄

bilans je bio sledeci, od 12 klinaca od 11 godina, 2 su malo odremala u sali, i jedna je otisla na pola filma kuci da spava 😄 

kontam ako vodis svoje klince tih nekih godina, mozes da ih lako izanimiras da se prime na film

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Terrifier 2https://www.imdb.com/title/tt10403420/?ref_=tttr_tr_tt

Screenshot 2023-01-01 at 11.11.05.png

hahaha, realno je bolji nego prvi deo, ali sad pitanje je u tim nijansama unutar horor žanra ocene 6 od 10 koliki je to kvalitativni pomak napred! Ali kao film iz tog old school horor žanra verovatno bolji ne postoji trenutno na sceni. Znači nasilje sve vreme i to ono direktno, zapravo ima i neke priče koja nije toliko grdna, pomalo se povezuje i sa kecom pa je dobro imati predznanje (lol) nešto na fazon strave u ulici brestova, dobra je ova klinka što glumi glavnu ulogu. Često sam naletao na netu na neke "jao strašan film ljudi izlazili iz bioskopa da povraćaju" ali ne znam baš da li je toliko strašan a i brate krenuo si da gledaš horor ovog tipa, štas' očekivao.

Coherencehttps://www.imdb.com/title/tt2866360/

Screenshot 2023-01-01 at 11.15.06.png

Coherence sam imao na kompu neko vreme, nikako da pogledam i pre jedno dve godine kao hoću i onda pustim i ispostavi se neki loš rip nema zvuk, i onda sam batalio pa skinuo opet pre jedno godinu dana pa pogledao, ali sad nešto sam opet hteo da bacim pogled jer sam tek skoro saznao da zapravo nisu imali scenario nego samo "hint kartice" u smislu šta treba da se događa u sceni i da je većina stvari improvizacija. I zanimljivo je kad se gleda iz tog ugla jer zapravo tek onda vidiš neke razloge što su neke scene urađene kako su urađene.

I dalje vrlo "napredan" film za 2013 godinu.

Link to comment
Share on other sites

The Innocentshttps://www.imdb.com/title/tt4028464/?ref_=tttr_tr_tt

Screenshot 2023-01-01 at 22.51.02.png

Čudan norveški triler sa primesama drame/horora o deci koja imaju super moći. 

Eto toliko što je norveški a ne američki pravi razliku u odnosu na standardne klišee koje bi film imao da je iz holivuda, pa utoliko i jeste interesantniji i može se pogledati.

Malo sporiji tempo, klinci su ok odglumili.

Link to comment
Share on other sites

@Lucky@mladenq

Sto opljunuste po Barbarianu bez razloga? 😄

Juce mi je zena bila u fazonu hocu horor, hocu horor na sta sam joj rekao idi bestraga i pustio neku komediju... Mejdutim insistirala da hoce horor i da je komedija glupa pa sam popustio. Setih se lakijevog Smile koji nema losu ocenu i tu opazim i Barbarian pa zahvaljujuci MTS plavom paketu snikunh oba u 5 minuta! Moram da primetim da je WEB DL jako dobar kvalitet snimak i da to ne bih znao da nisam pogledao ono sranje od Tomorrow's War!

 

Spoiler

Elem, sto se filma tice meni je jako dobro legao i prva polovina filma mi je bila dosta dobra i vukla me na stranu da je lik iza neke price. Domacin koji dozvoljava duple rezervacije, ubedjuje te da ostanes itd... pogotovo kad je namami u podrumu i posle toga vuce za ruku i urlajuci da ima nekoga i da krene na njegovu stranu. Nije mi bas najjasnije zasto ga je ubila keva tada ali avaj.

Svideo mi se deo u 60-70im ili koje god da su i steta sto nisu malo vise zagrebali tu temu. Sto se tice drugog dela filma i on mi je skroz bio super jer je sve povezano. Kad je crnja pomenuo da ona nije najstrasnija stvar u kuci ocekivao sam jos nekog monstruma posle onih vrata, medjutim kad sam video zutu kosulju krenulo je da klikce. Matori je proganjao, kidnapovao, silovao zene po detroitu i to snimao u onoj sobi. Ono sto mi je prvo palo na pamet je Josef Fritzl i da je "Keva" prozivod pravljenja dece svojoj deci ili sta vec. Sto se tice hrane moglo je i da se skladisti, a i vidi se zvono koje je povezano sa kanapcetom u sobi dede pa kontam da su tako komunicirali kad ovom nesto zatreba. Dok su se jurili tunelima par puta sam se posteno najezio i tokom celog filma su mi bili vlazni dlanovi... Da li je zbog temperature od 37.4 ili filma to nikad necemo saznati! Super zabava u svakom slucaju! Danas gledamo Smile 😉

 

 

 

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, FATA said:

Kad je crnja pomenuo da ona nije najstrasnija stvar u kuci ocekivao sam jos nekog monstruma posle onih vrata, medjutim kad sam video zutu kosulju krenulo je da klikce. Matori je proganjao, kidnapovao, silovao zene po detroitu i to snimao u onoj sobi. Ono sto mi je prvo palo na pamet je Josef Fritzl i da je "Keva" prozivod pravljenja dece svojoj deci ili sta vec.

meni se ovo cinilo kao da je poprilicno ocigledno :D, tj ovo cega je 'keva' proizvod je manje vise i eksplicitno receno, ako se dobro secam

a film kao film, pa barbarian definitivno radi posao osrednjeg glupavog horora koji drzi paznju, meni nije bilo zao vremena utrosenog, samo mislim da je imao veci potencijal, na osnovu recimo prve trecine 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...