Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

1 minute ago, mladenq said:

prag tolerancije bi trebao da ti bude isti u pogledu unutrasnje doslednosti, nevezano da li je sci fi ili ne

 

:tf: 

u moju odbranu vrlo dobar i odličan nisu isto, vidi se da si preskakao školu!

a i ima ocenu 7.1 u odnosu na ovaj tvoj od samo 6.9 molim lepo!

šalu na stranu, ja se tog filma ni ne sećam najbolje ali verovatno ako sam rekao da je vrlo dobar imao sam razloge!

2 minutes ago, mladenq said:

prag tolerancije bi trebao da ti bude isti u pogledu unutrasnje doslednosti, nevezano da li je sci fi ili ne

18 minutes ago, Lucky said:

eh, sad moramo da zađemo u filozofiju 🙂 onda bi trebalo i da gledamo tip filma, budžet, produkciju i još trista svašta da se ne bih "ogrešio" o studentski indi film od 20$ koji je zapravo odličan kada bih imao taj info a ovako sam ga napljuvao 🙂

Link to comment
Share on other sites

ne, samo gledas unutrasnju doslednost filma u pogledu logike i smisla, nevezano da l je indie ili od 100 miliona film

za primer, ovo u prey, koji je sci fi, ustanovljeno je kao da ne napada predator mete koje nisu pretnja ili su slabije sta vec, kao objasnjenje sto nije nju napao, ali onda on dodje i napada mete koje nisu pretnja ili/i slabije su ;d

3 hours ago, Lucky said:

u moju odbranu vrlo dobar i odličan nisu isto, vidi se da si preskakao školu!

vrlo dobar + sve pohvale = odlican!

Edited by mladenq
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, mladenq said:

kako nisi, pa film je o komanci tinejdzerki koju mizogeno okruzenje najgenericnijih likova koji su tu samo da joj kazu 'pa ne mozes ti da lovis, idi u kujnu!' sprecava da lovi, a ona je toliko dobar lovac, da sta god pokusava da ulovi, ne uspe, a najjace je kad je lovila jelena tako sto ga ganja 'on foot', pritom izvodi parkour dok trci, i kad ga stigne (da, brza je kao jelen), gadja ga tomahawkom:d, a toliko dobro trackuje, da upadne u zivo blato, pa u zamku, ali redovno kad god nesto usere neko se pojavi da je spase

uprkos svim tim njenim ociglednim nedostacima u prvoj polovini filma, u nastavku dobija plot armor zajedno sa svim ostalim skillovima na max, pa tako malo nakon sto upadne u zamku za zivotinje cime bi trebala biti skoro pa onesposobljena nacisto?, resava 5 odraslih vojnika pesnicom, kao i na kraju predatora koji bench-pressuje medjeda iz zabave, ali je izgleda bas za tu finalnu borbu zaboravio da popije lek protiv retardiranosti

 

Why do you want to hunt?

Because you all think that I can't.

top k3k

ali sta je tu woke tacno ? 

mislim toga je bilo i pre woke pokreta, ili ste svi zaboravili, ili ste klinci pa ne znate,  zenka koja pokusava da dominira u muskom svetu

lov kod indijanaca nisu obavljale zene, a ona je dokaz zasto je bilo tako jelte, ne moze sama, i da joj ne bi buraza izjeo bi je lav 

mozda je ona mamojebacka prema belcima u tom hand to hand silent fajtu, ali opet to je i za ocekivati jer su belci debeli krezavu zadrigli alkosi koji se oslanjaju samo na barut, bas mi je drago da i ona onako kilava secka belce jbg (sta cu ja sam odrastao navijajuci za indijance) 

kada je predator u pitanju ona je uplasena, bezi, sakriva se, upisa se u gace, i onda joj dune fora iz dupeta u glavu fazon, jer je burazer uspeo da predatoru skine kacigu ako se dobro secam

ja sam doziveo film da je ona sve vreme sebe smatrala boljom nego sto jeste, i onda je usput shvatila da mora vise kliker da koristi nego vestinu i snagu kojom muskarci dominiraju - i to je sasvim ok, i meni to nije woke jbg Mislim bas sam pazljivo gledao te scene, ocekivajuci da ugasim film svakog momenta, ali eto nisam stigao... a i sto bi se reklo 100 ljudi 100 ćudi

  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The Bad Guys https://www.imdb.com/title/tt8115900/

image.png

Da vam pravo kažem, odavno nisam pogledao zabavniji crtani. Mislim da je to pre svega zbog toga što nas je Pixar/Dizni navikao na neki svoj fazon animacije i ilustracije i onda tu i tamo se pojavi neki drugi crtani koji najčešće to ili pomalo simulira ili je toliko slabo ilustrovan da nadomešćuje pričom itd, ovde je baš dobro sve nacrtano i posebno su strava odradili tehniku, kompove, gadgete, automobile definitivno i sama priča iako jednostavna i odmah znaš sve i dalje drži pažnju. Ima i pokoja dobra fora.

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2022 at 5:31 PM, DJAPEH8 said:

Sta bi tek bilo kad bi gledao one filmove >7 na imdb xD

Evo ovaj je u toj kategoriji!

Emily the criminalhttps://www.imdb.com/title/tt15255876/

Screenshot 2022-09-14 at 09.00.55.png

Ova je našla tu svoju nišu koju gađa ulogama a to je neka sajko-luda riba i sad vozi to kroz sve filmove u kojima glumi.

Ovaj koliko videh zapravo nije ona sama pisala kao one prethodne, ali taj setting uloge i dalje je prisutan.

Riba koja vozi wolt/glovo i ima dugove jednog dana dobija priliku da uđe u krug sitnih krimosa koji preprodaju robu kupujući na lažne kreditne kartice. Naravno ulog se podiže i želja za zarađivanjem više para, što jasno, podiže i rizik.

Gledljivo je, ništa neverovatno originalno i jedini problem može da bude ako vam je ova Plaza antipatična 🙂

Link to comment
Share on other sites

znaci tu sam trebao da metnem onaj world of tomorrow, umesto u zanimljive...prebaci ne bilo ti tesko :d

elem, pogledah ovaj iznad sa plazom, mislim da se manje vise slazem sa ovim sto si rekao

plaza je ogranicena kao balkon u pogledu glume, ali je korektan filmic, zapravo film je savrsen u tom pogledu osrednjeg kvaliteta, koji nije narocito dobar ni u cemu ali nije ni upadljivo glup, ne tripuje da je nesto sto nije i ne duzi sa nekim glupostima, plus nema potrebu da mi drzi lekcije o politickoj korektnosti, sto cu poceti sve vise i vise da cenim

samo mi se kraj ne svidja, tj mislim da je moglo bez onoga da ona zapocinje taj biznis sa latinosima, bas dok sam gledao, i ona scena na kraju kad je na plazi plaza (he he), reko' zeni, ako ostane na ovome, ja sam krajnje zadovoljan filmom, ali su onda morali da dodaju to sranje, mislim ne kazem da je nuzno lose, zapravo ima smisla za njen lik, ali bi mi se licno mnogo vise svidelo da se zavrsilo dok je blejala na plazi, osim toga kao sto rekoh, korektan, straight to the point, filmic

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mladenq said:

znaci tu sam trebao da metnem onaj world of tomorrow, umesto u zanimljive...prebaci ne bilo ti tesko :d

 

nema frke, prebačeno.

11 hours ago, mladenq said:

plaza je ogranicena kao balkon u pogledu glume, ali je korektan filmic, zapravo film je savrsen u tom pogledu osrednjeg kvaliteta, koji nije narocito dobar ni u cemu ali nije ni upadljivo glup, ne tripuje da je nesto sto nije i ne duzi sa nekim glupostima, plus nema potrebu da mi drzi lekcije o politickoj korektnosti, sto cu poceti sve vise i vise da cenim

 

 

pa da, baš tako, jedan onako film iz epizode života, nema puno nekih ćorsokaka i nekih filozofskih tripova.

Slažem se oko kraja filma, taj dodatak ga nekako čini većim "hepi endom" nego što je ceo seting filma, mogao je da se završi upravo tu jednu scenu ranije. Ovako sa tim krajem više vuče na neku "komediju".

The Fallhttps://www.imdb.com/title/tt15325794/

Screenshot 2022-09-25 at 11.23.34.png

 

Ocena 6.4 obećava zabavu bez kraja!

Na početku filma dve drugarice i suprug od jedne od njih (inače supruga je ona tinejdžerka iz Shazema) planinare, međutim stvari kreću po zlu i ovaj suprug pada sa litice i gine.

Godinu dana kasnije crnka je i dalje neutešna, a iz bedaka ne uspeva da je izvadi ni ćale, inače Negan iz Walking Dead. 

Međutim, pojavljuje joj se na vratima ova druga drugarica, taman pre nego što će crnka da popije 20 tableta i tako okonča svoj život! Nakon malo ubeđivanja prihvati crnka da se njih dve zajedno popnu na tv toranj od 600 metara u sred ničega, koji odavno ne radi, i da tamo prospu pepeo pokojnog muža i njihova avantura kreće!

Naravno, brzo svi shvatamo da ta avantura nije baš bila mudra jer stari toranj je rđav, raspada se, ali njih dve neće promeniti mišljenje o akciji sve dok se zapravo ne nađu na samom vrhu tornja i stvari krenu po zlu! A zlo se ogleda u tome da se merdevine otkidaju i padaju i njih dve ostaju zarobljene na samom vrhu, baš kao što nam prikazuje i poster za film.

Šta se dalje događa, ne mogu vam otkriti! U svakom slučaju naravno događa se sve što nema veze sa pravom situacijom - npr blagi vetrić duva (a nekad ni ne duva) na visini od 600 metara, napadaju ih lešinari koji inače ne napadaju, svašta nešto. Ima film i plot twist koji nije toliko loš ali suštinski glavna nelagoda dolazi iz toga što njih dve bleje na metru kvadratnom na visini od 600 metara ceo film.  Mimo toga ofc može da se preskoči 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Nopehttps://www.imdb.com/title/tt10954984/

Screenshot 2022-09-29 at 09.44.19.png

Prvo, nemam pojma zbog čega se ovaj film vodi kao horor i još kao "prvi imax horor" (a skoro i da ne znam zbog čega je sniman za IMAX). Valjda što ovaj Peele kao sad gura tu stranu da je neki car horora pa je i ovo horor. 

Drugo, malo sam zbunjen svim negativnim komentarima na film. Da se razumemo, film nije ništa specijalno, ali ništa specijalno nisam ni očekivao, ali je daleko od toga da je katastrofalan. Čak bih rekao da se ovaj Peele ni ne tripuje toliko kao što je radio u "Us". Glumačka postava tu i tamo, glavni crnja je kul jer je u toj svojoj standardnoj smorenoj roli, nema on tu šta dalje da ponudi ali to što radi radi kako ume. Nešto kao Obri Plaza :)) Mislim, ne može on da glumi bilo šta drugo osim sporog smorenog lika. Crnkinja smara na maks naravno. Ima pomalo rasizam momenata, čak mnogo manje nego što ih je pre gurao. 

Radnja kao radnja, ne tražim neke posebne slojeve u njoj niti mogu da vidim previše slojeva, ako treba nešto da se udubim da li je u stvari radnja kritika belaca u americi prema ugnjetavanim crncima ja to ne vidim u filmu a ne bih se ni previše u to udubljivao u ovakvom filmu.

Glavni deo tj. centralna radnja je rupasta na mnogo načina i jednostavno ne pije vodu sve šta se događa i na koji se način događa i kako se oni izbavljaju iz te situacije itd, ali kad dođe do odvijanja svega film je toliko otišao u komedija scenario da niko ni ne posmatra to ozbiljno. Ne bih ga nužno preporučio za gledanje, osim ako vam ne bleji na kompu negde pa kao ajde, ali nije šteta ni ako se pogleda, daleko je od najgoreg filma ikada 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2022 at 12:15 AM, mladenq said:

Bullet Train (2022)

miks gaj ricija i tarantina koji niko nije trazio, bar ne u ovakvom izdanju

prica je losnjikava, kao i tempo (posebno u drugoj polovini), fore koje film ocekuje da publika proguta kao humor su u rangu onih andrije milosevica :tf:, a ne samo sto su lose nego ih i ponavljaju dok te ne ubiju u pojam, tipa crnac i belac su braca blizanci, jesu, ma nisu, ma jesu kEKe, pogresno izgovaranje stranog prezimena 5x i isto toliko puta ispravljanje, citav ovaj neki 'bit' (jbg fato!) sa crnjom, gde obozava tomas i drugari crtani i na osnovu njega cita ljude, je blaga katastrofa

pozitivno; i pored dosta kreativnih promasaja, kao i u pogledu humora, film je relativno zabavan i ima svakako i duhovitih scena, tehnicki je dobar, kamera je odlicna, muzika takodje, bred pit standardno dobar iako mu lik kao i citav film nije najsrecnije napisan, sa njim i moze neka prelazna ocena 6/10, da su nekoga drugog stavili verujem da bi bilo tesko gledjivo

ocekivao sam vise na osnovu trejlera, da bude solidna letnja zabava od filma, ovako nade prebacujem na Vengeance (2022)

Odgledao sam film i malo sam zaboravio šta si ovde napisao da li ti se dopao ili nije i ono ... meni je bio ok.

Mozak na off zabava od dva sata, čak ne mogu da kažem ni da mi je bio smor zbog tog blagog nepotrebnog produžavanja na 2h trajanja umesto standardnih 1:30h.

Ne mogu da provalim baš to kao svašta nam holivud servira sad pa moramo da progutamo, meni je ovaj film tipični Džeki Čen film koje je ovaj snimao još osamdesetih. Ali bukvalno u svakoj sceni vidim Džeki Čena kako se bije sa samim sobom :)) Fore su ofc glupe ali ni ne mogu da očekujem neke vrhunske od ovakvog filma, šta ga znam.

Malo su mi likovi ovako sami po sebi neprijatni, tipa ova klinka ja ne znam kako je ona glumica, ima takvu facu da je negledljiva i ovaj nesretni sin japanac kao da su ga izvukli ispod tezge na pijaci. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Lucky said:

Mozak na off zabava od dva sata

meni je ovo nemoguce, msm ne mogu se dovesti u takvo stanje i pratiti film, ako 'iskljucim' mozak onda me bukv i ne zanima sta se desava i 50% vremena sam mobu ili nesto levo radim

ovaj sam gledao sa paznjom pa su mi isle na k te glupe fore i ostale stvari koje navedoh, ali nije da nije bio zabavan

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mladenq said:

meni je ovo nemoguce, msm ne mogu se dovesti u takvo stanje i pratiti film, ako 'iskljucim' mozak onda me bukv i ne zanima sta se desava i 50% vremena sam mobu ili nesto levo radim

ovaj sam gledao sa paznjom pa su mi isle na k te glupe fore i ostale stvari koje navedoh, ali nije da nije bio zabavan

pa ne znam, možda je to mozak na off suviše jak izraz, ali prosto ne tražim neke konekcije, nešto tu sad razmišljam filozofski etc - prosto ide film, šibaju se sve vreme i to je to.

humor taj mainstream holivudski odavno ne može da me obori sa nogu, ipak sam kao i većina nas ovde odrastao na početku interneta, to nas je oblikovalo u drugačije ljude (!) pa ne mogu da se smejem na te mainstream fore, ali daleko da nije bila neka tu zabavna 🙂

mislim, voze se vozom 600kmh i lete preko pola grada i izlaze nepovređeni iz svake situacije, upucavaju se milion puta, šta da očekujem 🙂

Link to comment
Share on other sites

Odgledao Bullet Train, i slažem se sa Lakijem. Film uopšte nije loš, čas bacaju fore, čas su dobro koreografisane akcije.

Problem što je sve nekako osrednje, uprkos jakim imenima. Zaplet pun rupa, debilnih momenata previše. Kao da je neki producent iz Holivuda odgledao Dve Čađave Dvocevke, i rekao "imam u podrumu robove koji mogu da snime isto ovako, samo će da mi zarade mnogo više para".

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Jose Jimenez said:

Odgledao Bullet Train, i slažem se sa Lakijem. Film uopšte nije loš, čas bacaju fore, čas su dobro koreografisane akcije.

Problem što je sve nekako osrednje, uprkos jakim imenima. Zaplet pun rupa, debilnih momenata previše. Kao da je neki producent iz Holivuda odgledao Dve Čađave Dvocevke, i rekao "imam u podrumu robove koji mogu da snime isto ovako, samo će da mi zarade mnogo više para".

Koliko sam ispratio, dosta su oni menjali film jer su ga snimali pred kovid i u sred kovida i onda je i sniman samo u LA iako je trebalo da bude i u Japanu, menjali su i glumce (Lady Gaga rofl je trebalo da bude Marija tj. Sandra Bulok :)) pa rokovi skraćeni itd, ko zna šta je tu još ispalo. Ne kažem da bi bio mnogo bolji da su imali vremena koliko su hteli, ali vidi se taj lazy writing s vremena na vreme. Što meni i dalje ne smeta generalno.

morao sam inače da proverim

Šenon (white death) koji izgleda kao da se raspada je 1974 tj. 11 godina mlađi od Bred Pita (1963) :))

ne znam dal je to veća pohvala za pita koji ima 60 godina i bacaka se tamo okolo (šatro je radio skoro sve stuntove sam) ili za ovog koji je kao deda 🙂

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Lucky said:

ne znam dal je to veća pohvala za pita koji ima 60 godina i bacaka se tamo okolo (šatro je radio skoro sve stuntove sam) ili za ovog koji je kao deda 🙂

Što reče moja žena, da su on i Dženifer Eniston ostali zajedno, deca bi im imala +100 na kvalitet kose 😄

BTW Hiroyuki Sanada (The Elder) ima 57, a Sandra Bulok 58.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Jose Jimenez said:

Što reče moja žena, da su on i Dženifer Eniston ostali zajedno, deca bi im imala +100 na kvalitet kose 😄

haha, ima istine i u tome. 

mislim, vidi se na Bredu da je ipak omatorio, nije kao Tom Kruz :)) ali i dalje se dosta dobro drži. Koja li je tajna zdrave kose Breda Pita, koja li je tajna?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

haha, ima istine i u tome. 

mislim, vidi se na Bredu da je ipak omatorio, nije kao Tom Kruz :)) ali i dalje se dosta dobro drži. Koja li je tajna zdrave kose Breda Pita, koja li je tajna?

Onaj baja iz Always Sunny je lepo objasnio kako doći do takve forme

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...