Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Jerry & Marge go largehttps://www.imdb.com/title/tt8323668/

Screenshot 2022-06-19 at 00.02.23.png

Nažalost po sve nas, iako ima ocenu 7 što je kao "visoka" za današnje standarde, dosta je spor i razvučen film a traje 1:30h, zamislite to.

U suštini glavna fora filma koju sam očekivao je kako su ovo dvoje uspeli da osvoje 26 miliona dolara od lutrije, otkrivši grešku u sistemu, pošto je film zasnovan na istinitom događaju.

I kako to nekad biva u životu, taj događaj nije filmski scenario tako da se ne može razvući na ceo film :)) Jednostavno, lik je provalio bag u lutriji i krenuo da kupuje veliki broj tiketa čime je sebi obezbedio dobitak, i to je to. i to je ispričano u 30 sekundi filma i onda su dalje morali da smišljaju scenario oko toga, što im nije baš najbolje išlo a opet i gluma je krš 🙂

Sad tek videh ovo Paramount+ original movie što će reći da je bio za streaming tako da i to govori ponešto 🙂

Svakako pročitajte članak o ovo dvoje ako vas zanima, kraće traje a zanimljivije je 🙂

Link to comment
Share on other sites

Odgledah Castle in the Sky na otvorenom bioskopu Zvezda i ajd to, već dobro poznato ostvarenje, ali taj udar nostalgije odlaska u Zvezdu - neprocenjivo, što bi rekao mastercard 🙂

naravno sve se mega raspada ali i dalje ima one natpise, ispise, "izloge" itd kao devedesetih pre nego što će se zatvoriti, komunizam na sve strane.

ne mogu da se setim tačno ali mislim da smo poslednje gledali Banović Strahinju u Zvezdi kao školski izlet :))

Što se samog bioskopa tiče, kul je ako hoćete da podržite mlade alternativne nade domaće scene, pošto se inače karte plaćaju kao donacija i isto tako i sve što kupiš tamo je takođe na bazi donacija itd, ali generalno projektor je dosta krš i dok ne padne skroz mrak slabo se vidi, bole oči, plus jedno petina "platna" (zapravo zid zgrade pored) je obasjan svetlom neke kuće pored i tako, stolice mega neudobne, ali ono, ne može se to zameriti 🙂

Link to comment
Share on other sites

такође сам гледао и Нико (Nobody).

прејак филм, из Б продукције. мало "мозак на отаву" и роштиљ, наравно "Зли Руси" као негативци и неочекивани херој. забавица и ништа преко тога. препорука за лагано вече.

5,5/10

 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Debeli said:

такође сам гледао и Нико (Nobody).

прејак филм, из Б продукције. мало "мозак на отаву" и роштиљ, наравно "Зли Руси" као негативци и неочекивани херој. забавица и ништа преко тога. препорука за лагано вече.

5,5/10

bogami, mislim da smo imali raspravu ovde na temu tog filma, beše rekiju se valjda nije dopao.

meni bio super zabavan, s tim što mislim da si mu dao slabu ocenu, 5,5 od 10 pa to čak nije ni moja horor kategorija!

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, millanče said:

Pusti ih, nmaju pojma, Nobody je filmčina, milsim da je Morbius sad svima previše podigao lestvicu, to je 100 posto

bratuška, ovo deluje kao težak treš... ono 3,5/10

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Debeli said:

bratuška, ovo deluje kao težak treš... ono 3,5/10

Verovatno nismo iste internete pratili, vrati se na prethodnu stranu topika, imaš tu malo više informacija, ali Morbius ima 117% kod kritičara, 220% kod publike, i zaradu od trilion dolara :D

Čak je spreman i scenario za Morbius 2: It's Morbin Time. 

 

Edited by millanče
  • Haha (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam šta je s vama, stvarno, evo ja dinara nisam žalio da otputujem do Amerike da pogledam po 6. put Morbiusa tokom re-release perioda.

Kada je prepunom bioskopskom salom odjeknulo Džaredovo "It's morbin' time" tako sam se naježio da sam osetio da mi ponovo izrastaju dlake na mestima na glavi gde ih godinama nije bilo.

Morbius je definitivno jedan od filmova ikada snimljenih. 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Dal sam ja jedini koji nema pojma sta je taj Morbius i koji je lore u pitanju, a nesto me i ne zanima da bih guglao heh

Marvel lore, Spiderman univerzum 🙂

Čak se pojavljuje i Vulture iz Spidermana ali i to su uspeli da pokvare - dolazi iz drugog multiversa u ovaj gde je Morbius i već u post credits sceni ima svoje karakteristično odelo za letenje koje mu je dao ne znamo ko ne znamo odakle :))

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

The Black Phonehttps://www.imdb.com/title/tt7144666/

Screenshot 2022-06-24 at 08.34.13.png

Sin od Stivena Kinga pisao, ne mora naravno ništa da znači ali možda mu je ćale malo pomogao! 🙂

Šta se sve danas pušta od filmova, nije ni toliko loše.

Itan Houk je zapravo vrlo solidan a maske (ova što je na coveru plus poneke dodatne) su odlične, tj. dobro dizajnirane.

Glumi ona klinka iz Outcasta i ok je, bila je i u outcastu, samo jelda 4-5 godina mlađa i sad je solidna, tu i tamo malo slabije glumi ali u ostalom delu deliveruje.

Radnja naravno na momente naivna (lik kidnapuje decu u nekom ruralnom gradu u velikom crnom kombiju i to baš niko nikad nije video, klinci i dalje prilaze nepoznatim osobama iako je po celom gradu izlepljeno da su oteta deca etc). Sa druge strane nema skoro uopšte jump scareove a opet održava taj neki suspens, možda malo više nasilja ima nego što mu je potrebno jer ceo ton filma je neki tinejdžerski I.T. npr pa kao da nisu bili sigurni dal da se ode na stranu nasilja ili na stranu tinejdža pa nisu istražili do kraja ni jedno ni drugo.

Možda je knjiga bolja (!) jer mi deluje da su neki segmenti suviše zbrzani i slabo pojašnjeni a potencijalno bi dali još neki uvid u određene likove.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...