Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

1 hour ago, Dule_smor said:

pa ne mozes ni ti da pohvatas, par puta si pogresno postovao i to trezan!

nemoj sad ti da se vadiš na mene! svi znamo da postuješ pričajte general u pričajte o igrama!

a i što si omanuo diskusiju na tri strane o don't look up 🙂

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam Don't Look Up.

Šta znam, kao što ste već napisali ovo je bukvalno moglo da se zove Idiocracy 2, jer je totalno taj fazon, sa boljim glumcima i malo "realnijom" pričom.

Oba filma su meni ono kao ok, ali ništa spec jer generalno ne volim te mainstream komedije, koje uz to kao nešto kritikuju društvo. Ali bilo je bar skroz ok fora, neki glumci su stvarno sabili, Di Kaprio koga inače nešto ne gotivim preterano, kao i onaj glavni vlasnik IT kompanije 😄 I da, film da je bio kraći jedno pola sata verovatno bi ostavio bolji utisak.

Što se tiče fora na račun Trampa i te diskusije, moram da dodam da je bila i fora na račun Bajdena - mirisanje kose!

 

Link to comment
Share on other sites

Jay and Silent Bob reboot

Ako niste ljubitelj ranijih radova Kevin Smita, zaobiđite u širokom luku.

Ako jeste ljubitelj, 50-50 da će vam se svideti. Kevin je imao srčku pre par godina, i skapirao da hoće da snimi jedan poslednji film u njegovom univerzumu. Zato je uzeo Jay and Silent Bob Strike Back kao bazu, uvezao sa drugim filmovima i nekim novim temama.

Ono što mi je loše:

  • Brda internih fora i razbijanja 4. zida koji su nagurani samo da bi se neki lik pojavio, ili nešto referenciralo
  • Wokeness overload
  • Glavna priča je prilično tanka

Ono što mi je dobro u filmu:

  • Neke priče su jako dobro zaokružene, npr. Chasing Amy
  • Kako je tema toxic fandoma ubačena u priču i obrađena
  • Nove face su mi bile dobre, čak i ćerka Kevin Smita koja je tu samo zbog ćaleta
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

Odgledao sam Don't Look Up.

Šta znam, kao što ste već napisali ovo je bukvalno moglo da se zove Idiocracy 2, jer je totalno taj fazon, sa boljim glumcima i malo "realnijom" pričom.

Oba filma su meni ono kao ok, ali ništa spec jer generalno ne volim te mainstream komedije, koje uz to kao nešto kritikuju društvo. Ali bilo je bar skroz ok fora, neki glumci su stvarno sabili, Di Kaprio koga inače nešto ne gotivim preterano, kao i onaj glavni vlasnik IT kompanije 😄 I da, film da je bio kraći jedno pola sata verovatno bi ostavio bolji utisak.

Što se tiče fora na račun Trampa i te diskusije, moram da dodam da je bila i fora na račun Bajdena - mirisanje kose!

 

Takodje odgledao pre neki dan a nikako nisam uspevao da se nateram mesec dana i to samo zbog Di Kapria koji mi je omiljeni glumac, meni je ovaj film bio bukvalno kao parodija.

Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2022 at 10:43 AM, G!!! said:

@Highl1 rekao ti dule da si retard 😁😂

😱😢

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

On 1/21/2022 at 3:17 PM, Jose Jimenez said:

Jay and Silent Bob reboot

Ako niste ljubitelj ranijih radova Kevin Smita, zaobiđite u širokom luku.

Ako jeste ljubitelj, 50-50 da će vam se svideti. Kevin je imao srčku pre par godina, i skapirao da hoće da snimi jedan poslednji film u njegovom univerzumu. Zato je uzeo Jay and Silent Bob Strike Back kao bazu, uvezao sa drugim filmovima i nekim novim temama.

Ono što mi je loše:

  • Brda internih fora i razbijanja 4. zida koji su nagurani samo da bi se neki lik pojavio, ili nešto referenciralo
  • Wokeness overload
  • Glavna priča je prilično tanka

Ono što mi je dobro u filmu:

  • Neke priče su jako dobro zaokružene, npr. Chasing Amy
  • Kako je tema toxic fandoma ubačena u priču i obrađena
  • Nove face su mi bile dobre, čak i ćerka Kevin Smita koja je tu samo zbog ćaleta

Odgledah sinoć zahvaljujući ovom postu, pojma nisam imao da postoji ovo, a baš sam taj ljubitelj ranijih radova, i isto mi dođe veliki hit i veliki miss. Izgubio je Smit kompas odavno, nažalost, mislim ovo je još i dobro :(

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

A River Runs Through It (1992)

ovaj film je ona scena kad zaglavis sa nekom dosadnom osobom, koja u zivotu nije imala zanimljivu/originalnu misao, pa ti se par minuta cini kao par sati, i klimas glavom he he, da da, a hoces se probodes

znaci ta scena, ali puta 10, tj kao da je neko toj najdosadnijoj osobi ikad dao da napravi film i ta osoba igra sve uloge

ne znam sta bih pozitivno izvukao...mozda vizuelni aspekt, zato mu i dadoh sansu (i zbog ozbiljne nestasice iole dobrih filmova), i donekle zadnjih 10-15min, ali nema mu iskupljenja

 

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mladenq said:

A River Runs Through It (1992)

ovaj film je ona scena kad zaglavis sa nekom dosadnom osobom, koja u zivotu nije imala zanimljivu/originalnu misao, pa ti se par minuta cini kao par sati, i klimas glavom he he, da da, a hoces se probodes

znaci ta scena, ali puta 10, tj kao da je neko toj najdosadnijoj osobi ikad dao da napravi film i ta osoba igra sve uloge

ne znam sta bih pozitivno izvukao...mozda vizuelni aspekt, zato mu i dadoh sansu (i zbog ozbiljne nestasice iole dobrih filmova), i donekle zadnjih 10-15min, ali nema mu iskupljenja

 

hm, neobično, opis filma odaje potpuno drugačiji utisak!!

Quote

Two sons of a stern minister - one reserved, one rebellious - grow up in rural 1920s Montana while devoted to fly fishing.

 

Link to comment
Share on other sites

@Lucky odgledaj, pa javi utiske, mozda je do mene

film uopste nema zaplet/konflikt, sto u kombinaciji sa jako tankim likovima koji vode neke nidje veze dijaloge, cini ovaj film katastrofalno dosadnim

ta dva brata vecinu filma kao da nemaju sta da kazu jedan drugom uopste, ovaj jedan ne zna sta ce od sebe, najgore napisan lik ikad, a drugi kao i ima neku licnost ali deluje usiljeno, znaci vise kao da gledas scene iz stvarnog zivota dosadnih ljudi, gde se dva poznanika sretnu i kao 'kakoE, sta ima, jes sparno a' itd, a ne kao da je nekome bio posao da im smisli dijaloge koji imaju neku svrhu/poentu, i vode ka necemu :d

kraj ima tu neku ujedinjujucu notu o fly-fishingu, par kul scena, i pomalo pesimistican zakljucak o zivotu, koji mi se cak i svidja, ali ni blizu dovoljno da spasi film kao celinu

ako nista, moze svakako da se pogleda jer je vizuelno lep, odlicna fotografija i sjajni pejzazi ruralne montane, tj mozda preterujem kad kazem da moze da se pogleda, jer meni recimo, koji dosta cenim taj vizuelni deo, je bio jedva podnosljiv, tj bio je nepodnosljiv haha, al reko da odgledam do kraja, da vidim da li ce necim izvuci ovo mucenje od 2h...

ako se nekome gleda ovako nesto, mnogo radije bih preporucio Lynchov The Straight Story (1999)

Link to comment
Share on other sites

Drive My Car (2021)

ne znam kako mi se japanski slow-burn od 3 sata cinio kao dobra ideja, nakon one dosade gore iznad, ali sto bi rekao laki, dobio sam sta sam zasluzio!

u kategoriji, pretenciozni filmski festival film, sigurno sami vrh, ali ovako generalno, tesko da mogu da opravdam ovoliko trajanje

ima svakako iskupljujucih delova, cak neke odlicne scene, ali ne vredi vremena ulozenog, bar meni, nekome ko voli japanske filmove i generalno njihovu kulturu, mozda i vredi

Link to comment
Share on other sites

La prima cosa bella (2010)

Jako mi je legao ovaj film koji sam slučajno uhvatio na TV-u.

Priča je onako, već viđeno pomalo, ali su mi glumci, likovi, scenografija vrh vrh. Naravno i humor koji nije američki "heheh". Neki likovi su stereotipni jako, ali baš zato su mi i vrh - npr. ćale u sedamdesetim/osamdesetim sa brkovima, otkopčanom košuljom, potkošulja, lančić, sve je tu. Mene su tako ti neki detalji u ovom filmu oduševili bukvalno.
Klasična italijanska fora u kojoj zaista posvete vremena da nas povežu sa likovima (zato i traje 2h), pa ti nekako i kraj filma bude dobar.
Svakako film koji možete preporučiti svakome i nećete ih prevariti, pravi "Crowd pleaser" kao što piše u trejleru. SWE preruke i od mene!

Link to comment
Share on other sites

Bram Stoker's Dracula (1992)

nisam siguran da li ovo nisam nikada gledao ili je to bilo toliko davno da sam ga apsolutno zaboravio

u svakom slucaju, kianu je toliko los da je zapravo car, ni vinona nije znacajno bolja, oldman na momente brilijantan na momente less so, i mislim da film ne treba generalno nesto predetaljno i preduboko analizirati, jer ne treba puno kopati da se dodje do nekih mana, ali mi je uprkos tome bio osvezavajuce velicanstven!

spektakularan i u audio i u vizuelnom aspektu, sa sjajnom kostimografijom, setovima i rezijom

Link to comment
Share on other sites

probaj da se staviš u 1993ću godinu, da se postaviš naučno u momenat kada ništa posle 1993će nije snimljeno. ovaj film je REMEK DELO. tajna je u uronjavanju u dati trenutak.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ta scenografija i boje devedesetih, ❤️

Kako su to vinona i kijanu losi pobogu?

Just now, mohr said:

Bas skoro ga navatao na tv-u i za to vreme je stvarno dobar film.

i sta znaci za to vreme 😄
Pa nisu 1993 bile sankcije u americi pa da se snima "kupi mi eliota" 
Devedesete su u usa bile poslednja decenija nade da nece sve otici u kurac. No, jebiga

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...