Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

jeste Laki počeo, mora se priznati

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, voodoo_ said:

Gledao i ja

1) Bolja od Linčove
2) Nema Netflix woke sranja, modernog ničim izazvanog slenga i slično, vidi se poštovanje prema izvornom materijalu od početka do kraja

Živ sam se usrao na par scena, vrhunsku tenziju su napravili tamo gde je trebalo, uopšte nisam očekivao.

Nemam pojma kako izgleda nekom ko nije upoznat sa "franšizom", Linčova Dina je na svakoj top listi SF filmova koje morate odgledati za života, ima i nekoliko video igara, baš treba biti potpuni SF padobranac pa gledati tako bez ikakvog predznanja.

Inače stvarno treba da oladite sa recenzijama (nevezano sad konkretno za Dinu) gde pola teksta komentarišete koji vam je glumac nesimpatičan, koji vas nervira itd, znači opisujete film koji ima još gomilu karakteristika, a za pola opisanih filmova na ovoj temi se stekne utisak da su ubacivali nečije švalerke i šta ti ja znam umesto glumce koji su lepo izneli uloge. Ovaj Mladen brate, deluje kao da ga nervira 99% ljudi na svetu, haos.

Despicable Me Reaction GIF

sorry vudice sledeći put ću se setiti boldovanog dela i zadržaću komentar za sebe!

za ovo sa predznanjem mislim da baš baš dosta grešiš 🙂 pa idi samo vidi koliko ljudi misli da je Dina kopirala Star Wars i mislim da će ti biti jasnije :))

12 hours ago, Bliss said:

duncan isto baca forice bez ikakve potrebe, uticaj marvela, sta li je...

 

jeste, ima dosta nekih glupih fazona 🙂 skoro je ono comedy relief lik :))

12 hours ago, mladenq said:

danas bas pogledah Wrath of Man, gotivna ekipica

kritika je na mestu tho, preterah ga, ali krivim lakija bar polovicno, navukao me sa zendajom!

jeste, najlakše kritikovati lakija!!!

 

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Night Teethhttps://www.imdb.com/title/tt10763820/

image.png

Naravno, očekivana glupost od filma gde bajko sa covera slučajno upada kao Uber šofer dvema devojkama za koje se ispostavlja, opet, vidi se na posteru, da su vampirke! 🙂 Moram da kažem da su neke gotivne scene sa bojom i scenografijom napravili ali to je manje više to. 

Ne vredi da pišem o plotu dalje jer je glup ofc (dve vampirke kao službenice odmetnutom vampirskom ćati kreću da ubijaju vampirske lidere jednog za drugim da bi zauzele Los Angeles :)), ali makar znamo što angažuju ovu plavku što smo je pominjali već u onom prethodnom voajerskom filmu 🙂

image.png

img2.PNG

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/21/2021 at 3:53 PM, Jose Jimenez said:

Meni lepo legla Dina. Sve vreme mi držala pažnju, baš kao i Blade Runner onomad.

Kao fanu knjige meni je ovo dostojna ekranizacija koja za razliku od Linčove verzije ne trči od plot pointa do plot pointa. Samo se osetio nedostatak ekspozicije za neke stvari, tako da će non-fanovi biti zakinuti za objašnjenja mnogih stvari.

 

Pogledah i ja, slazem se sa ovime, dobar je film, ofc knjiga je bolja!

 

On 10/22/2021 at 11:06 PM, voodoo_ said:


2) Nema Netflix woke sranja, modernog ničim izazvanog slenga i slično, vidi se poštovanje prema izvornom materijalu od početka do kraja

 

da, osim sto je Lijet Kajns zensko, ne kapiram cemu to...al dobro, makar nije trandza...unless!

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Odgledah Dinu, slažem se da je vrlo dobar film. Ne bih mogao da je poredim sa Linčovom, prosto su mi drugačiji filmovi, svaki je dobar na svoj način. Ako izuzmemo par tih glupih forica koje baca Dankan, sve ostalo mi je taman na mestu, solidno akcije, solidno priče i epskih momenata, zaista jedno od boljih SF ostvarenja u poslednjih x godina. 

Mala konceptualna zamerka mi ide na to kako su Harkoneni prikazani - očigledno je da su zli, ali nisu dovoljno bolesni, više bih voleo kombinaciju ta dva. Recimo interesantno je primetiti da u Linčovom filmu ima tih pederskih momenata koji zapravo ukazuju na to koliko su devijantni, dok ovde, pošto je to sada sve normalno takvih stvari nema 😉 Jedino mi se baš svidela scena ubistva Vojvode, tu su mi dobro pogođeni. 

Čak bih rekao da je priča sa crncima i ženama sasvim ok uklopljena da toga ima a da nije nametljivo i da se lepo uklapa u ceo setting. Naravno bilo bi logičnije da je ubačen i Džihad i recimo Arapi, ali cenim da društvene prilike ipak nisu baš naklonjene tome [:D]

On 10/21/2021 at 8:34 AM, Lucky said:

Ono što mi je doduše zasmetalo je što ovde još manje ima uvoda i pojašnjenja i mislim da će to najviše da zbuni ljude ako zapravo hoće da skapiraju šta se događa.

Ne znam kako da ti kažem, ali u odnosu na Linčovu ova Dina je ono vrhunac objašnjavanja 🙂 Ok, doduše i traje najmanje duplo više ali opet. Moja lepša polovina recimo kaže da joj je sasvim ok priča, te ja zaključujem da su dobro izveli to da se priča može razumeti na dosta slojeva, neće svako skapirati odmah sve detalje i sve što je ubačeno (što će videit neko sa predznanjem), ali je film i bez razumevanja toga sasvim pitak za prosečnog gledaoca. 

1 minute ago, Jose Jimenez said:

 Nastavak deluje sasvim izvestan 🙂

Ja cenim da je nastavak svakako "in the works" tj da su dil odmah pravili za oba filma, nema šanse da bi ga ostavili ovako da nije prošao dobro u bioskopu? Mada opet, Holivud je to 🙂

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Jose Jimenez said:

Dina za sada zaradila $220m na budžet od $165m. Uz to imaju i trenutno nepoznatu atribuciju za HBO Max preglede.

Nastavak deluje sasvim izvestan 🙂

ma već su digli imdb stranu:

https://www.imdb.com/title/tt15239678/?ref_=nm_flmg_act_1

tako da kapiram ide se na to 🙂

10 minutes ago, Zwerko said:

 Ok, doduše i traje najmanje duplo više ali opet.

ko traje duplo duže od koga? pa i prva dina gazi preko dva sata sto posto?

Link to comment
Share on other sites

Kul je nova Dina, jedino sto je miss je nedostatak uvoda koji u starom filmu traje skoro dobrih 15 minuta i objasnjava celu postavku, dok je ovamo to svedeno na "Spajs je veoma bitan, uz pomoc spajsa se putuje kroz svemir tacka".

Zwerko pitaj zenu ko su Ben-Jessrath i Matematicari itd.

Nedostatak uvertira i objasnjenja umanjuje tezinu i dubinu stvari koje se dalje dogadjaju na platnu, na sta bi Star Wars licio da nema ovo na pocetku ?

star-wars-opening-crawl-slice.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Lucky said:

ko traje duplo duže od koga? pa i prva dina gazi preko dva sata sto posto?

Pa da, ali je prva Dina ova dva filma koja će biti u jednom 🙂 dakle ovo će biti duplo duže. 

2 minutes ago, Shale said:

Zwerko pitaj zenu ko su Ben-Jessrath i Matematicari itd.

Svestan sam ja svega toga, zato i kažem da je lepo napravljeno to da može da se film razume na više nivoa i da svima bude super. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

dobra je dina (mislim dina ne moze biti losa), ali u sustini tek sad se dodatno vidi koliki je lynch genije, kako je nekako svojim ludilom pogodio dinu kako sam ja zamisljao.
 

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, voodoo_ said:

Da da, tamo baron izgleda kao pravi odvratni degenerik, ovde samo kao opasan tiranin psihopata 😄 

Ja bih pre rekao da je Linč morao sve da spakuje u jedan film, pa nije mogao da bude suptilan. Zato mi je njegov Harkonen na ivici karikature.

Ako u novoj Dini obratiš pažnju na ono stvorenje što je Benne Geserit oterala, imalo je ljudsku vilicu i ljudske šake. Vilnev ima ceo jedan film da još razradi Harkonene, sad kad se Raban vratio na Arakis.

Edited by Jose Jimenez
  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

I meni je Linčova Dina bolja. Nije loš Vilnev, ali ne znam, nekako sam više očekivao, valjda je hajp bio prevelik a ja naseo. Ima nekih stvari i detalja koja je odlično ubacio, a opet i toliko nekih nepotrebnih stvari i čudnih odluka. Ili mu ja nisam ciljna grupa, i ne kapiram njegovu genijalnost.

@Jose Jimenez da, nije još "Stinga" uveo 🙂 mada opet, Harkonen mentat je samo onako protrčao kroz film...

 

Link to comment
Share on other sites

pa i ne moze se vise ubaciti u film jer i u knjizi gine kad leto ugrize zub. 
Mislio sam da ce u ovoj dini (posto sam cuo da bas pratiti knjigu) malo vise razraditi optuzbe da je dzesika izdajnik, ali ok bilo bi preterano.

 

doduse da se pravi po knjizi, dobar deo bi otpao na homo dozivljaje porodice Harkonen /foto/ /video/

"usao je sa mladicem u krevet, ali Fejd nije ni slutio da je baron znao da je to zamka /18+/"

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Ja bih pre rekao da je Linč morao sve da spakuje u jedan film, pa nije mogao da bude suptilan. Zato mi je njegov Harkonen na ivici karikature.

linc nije bio suptilan uopste - u americi su u bioskopima deljeni glosari manje poznatih izraza.

koga da pitas u toku filma sta su sardaukari koji q? 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, f4ts0 said:

pa i ne moze se vise ubaciti u film jer i u knjizi gine kad leto ugrize zub. 
Mislio sam da ce u ovoj dini (posto sam cuo da bas pratiti knjigu) malo vise razraditi optuzbe da je dzesika izdajnik, ali ok bilo bi preterano.

 

doduse da se pravi po knjizi, dobar deo bi otpao na homo dozivljaje porodice Harkonen /foto/ /video/

"usao je sa mladicem u krevet, ali Fejd nije ni slutio da je baron znao da je to zamka /18+/"

Da, ali i pre zuba nije nešto prikazan detaljnije, da vidimo svu genijalnost i zlo. Osim one scene sa baronom i babom, i ono sa Sardaukarima (koja je verovanto i najbolja scena u filmu, imho), i nema ga nešto, ali dobro, nije neki od vodećih likova, pa možda stvarno u drugom delu bude malo više detalja o Harkonenima.

I što reče vudu, stvarno nisu mogli navigatora da ubace, ta scena kod Cara baš nekako nedostaje. Osim ako oni likovi u oklopima kojima se ne vidi lice kada je došao izaslanik na Kaladan nisu navigatori, ali sumnjam? I detalj, Sardaukari nose svoje uniforme, a trebalo bi harkonenske... ali OK, možda da bi mogli da pratimo ko se kada šiba, šta li.

A svidja mi se kako se Polu polako otvaraju moći, one vizije koje ima, moguće budućnosti, Dankanova smrt, Jamis koji će ga učiti...

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, manson said:

I detalj, Sardaukari nose svoje uniforme, a trebalo bi harkonenske... ali OK, možda da bi mogli da pratimo ko se kada šiba, šta li.

Ako si baš pratio detalje u nekom momentu Pol pita Dankana da li je siguran da su u pitanju Sardukari a ovaj odgovara nešto tipa "kad ukrstiš mač sa Sardukarima znaš da su oni". Verovatno bi bilo lakše da je rekao samo "da, nosili su uniforme" :) U smislu to što vizuelno izgledaju drugačije od redovnih Harkonena ne znači automatski da nose svoje uniforme. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...