Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

The Guilty (2021)

sta znam, gledao sam i danski oridjidji pre par godina, nisam ni jednim ni drugim nesto preodusevljen, mozda bih ovom' dao blagu prednost cisto jer je jake izmislio glumu za skandinavca, iako je ONAJ bolje ocenjen, sto samo dodatno potvrdjuje moj dugogodisnji stav da su neholivudski filmovi uglavnom debelo precenjeni i da je dovoljno samo to da ne budu iz holivuda i o'ma imaju za 1-2 vecu ocenu

konacan sud: preskociti, ako vam se gleda nesto na ovaj fazon the call 2013, em uzbudljiviji em halle berry

The Kings of Summer (2013)

mislim da bi mi ovo bilo losije, da nisam slab na ove coming-of-age filmove, ima nekih par propusta i malo je spor ali ako mu se pristupi kako treba, definitivno kul filmic koji se moze pogledati

Link to comment
Share on other sites

Old Henry (2021)

mozda spor, al zato vredja inteligenciju!

neki pokusaj klintovog unforgiven, samo znatno gluplji, prepun klisea, lose glume, loseg kastinga i genericnih likova, od kojih su neki rekao bih skoro pa doslovno prekopirani iz drugih westerna

 

negativac iz ovog i lik rasela kroUa iz 3:10 to Yuma, ako se dobro secam tog filma

5/10 ako sam velikodusan

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2021 at 3:26 PM, Lucky said:

uf, sad sam pogledao, glumi ova Zendaja, ne mogu stvarno da gledam seriju sa njom mnogo mi je nešto antipatična.

Koliko mi je bila nešto polu-gledljiva u Spajdiju, sve ovo drugo što sam gledao sa njom mi je horor.

Uopšte ne znam kako ću Dune odgledati.

Da se nadovežem na samog sebe, odgledao sam Dinu 🙂

Prvo mala side-tema, igrom slučaja sam odgledao u Ada Mall u Cinestaru. Gledanje sa maskom je naravno horor, ali za to nije kriv bioskop, sa druge strane ne mogu da kažem da mi smeta ono što ima razmak između svaka dva mesta, malo čovek više mesta dobije i lepo može da se nasloni 🙂 

Sam bioskop nije loš, ima svoj sprat da kažemo, nije preveliki ali je fino sređen ... međutim, sedišta u kao nekoj velikoj sali su horor, ona jesu veća i pomalo se i pomera naslon ali prosto su toliko neudobna ili ja jednostavno nisam konstitucijom prosečan za njih ili šta god, ali nikako nisam uspeo da se lepo namestim da mogu da gledam k'o čovek. 

Ajd' to i nekako, ali ovo što i dalje prave 3D filmove mi totalno nije jasno. Valjda i zbog korone i svega sam i zaboravio na to pa se iznenadih kad su nam dali naočare. Postoje bukvalno dve scene u kojima su se iscimali da 3D kao ima nekog smisla, jedna je zapravo samo diskusija (i primetićete je jer su titl pomerili dok ona traje) i druga pri početku sama dina tj. pesak neki. I ajd' to, nego 50% ostalih scena je nešto mutno, duplirano, jedva se gleda - proverio sam, nije do mojih naočara, prosto je tako. Baš mi nije jasan taj 3D i dalje. Kapiram nije do bioskopa i projektora jer su ga pre filma ishvalili kao neki super vrh projektor najnoviji.

Dune https://www.imdb.com/title/tt1160419/

image.png

Prvo, dobro je, nema previše Zendaje, izgleda da su je ostavili za drugi deo! 🙂

Drugo, ja ne kapiram kako je ovaj Timoti popularan glumac. Ovde mu i ne stoji toliko loše ta uloga šatro "slabića" a ustvari je baja i tako, uklapa se nekako, ali i dalje sama gluma, ništa mi nije jasno kako se on progurao što se kaže.

Treće mislio sam da je ova Rebeka Ferguson starija taman pomislih dobro se drži za svojih 50 godina onda ima 38 (i glumi kevu ovom Timotiju koji ima 26)

Što se tiče samog filma, super je zabavan i praktično je non-stop akcija, a kad nije akcija uvek ima neki detalj nešto da drži pažnju tako da 2,5h prođe kao moj omiljeni format od 85 minuta za film :)) Bukvalno dok se okreneš. Super su efekti (koliko mogu da se vide kroz 3D, moram da pogledam opet na kompu) lepo je sve to uklopljeno.

Ono što mi je doduše zasmetalo je što ovde još manje ima uvoda i pojašnjenja i mislim da će to najviše da zbuni ljude ako zapravo hoće da skapiraju šta se događa. Postave oni tu neku osnovu ali to je toliko zbrzano i nabacano da ako nemaš osnovu prethodnog filma ili igara ili ofc knjige koja je bolja, dođeš do toga samo da gledaš kao recimo od treće epizode neke miniserije od 8 epizoda na primer 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ja sam je gledao bez ikakvog prethodnog znanja o fransizi, i slozio bih se sa tobom manje vise. Naprave oni tu postavku, ali sve vreme sam osecao kao da mi nedostaje jos informacija da u potpunosti budem 'u filmu'. Kontam da su se slicno osecali ljudi koji su onomad gledali Warcraft bez predznanja, pa moguce da se zbog toga i nije proslavio.

Sto se tice filma generalno, ok mi je bio, sta znam. Ocekivao sam zapravo da mi bude gori, s obzirom da nisam usao u gledanje kao fan. Ne bih se samo slozio da je non stop prakticno akcija, posto mi je bio naporan na momente i nekako cudno spor, u drugoj polovini filma tj, prva mi je bila znatno zabavnija, mada mozda je to do mene bilo. Kul scenografija, kostimografija.

Na konto glumaca, Laki, mislim da mi je gora ta Rebeka od Zendaje. Retko iritantna zena! A od ostatka ekipe, jbt sta je ono, kao da je ostalo 10 glumaca u Holivudu, sve iste njuske. Onaj Oskar Isak mi je muska verzija ove Rebeke, kenja mi se kad ga vidim, apsolutno istog lika glumi gde god sam ga gledao. A i ovi ostali, bukv sve isti smaraci, cini mi se da su u svakom novijem filmu. Momoa, Batista, Brolin ae vise u k...

35 minutes ago, Lucky said:

Drugo, ja ne kapiram kako je ovaj Timoti popularan glumac. Ovde mu i ne stoji toliko loše ta uloga šatro "slabića" a ustvari je baja i tako, uklapa se nekako, ali i dalje sama gluma, ništa mi nije jasno kako se on progurao što se kaže.

Jawline that can cut through glass! :d, cini se da je to danas vec pola posla odradjeno da bi bio popularan glumac, ali ovom malom definitino ne bi skodilo da predje 50kg.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mladenq said:

Ja sam je gledao bez ikakvog prethodnog znanja o fransizi, i slozio bih se sa tobom manje vise. Naprave oni tu postavku, ali sve vreme sam osecao kao da mi nedostaje jos informacija da u potpunosti budem 'u filmu'. Kontam da su se slicno osecali ljudi koji su onomad gledali Warcraft bez predznanja, pa moguce da se zbog toga i nije proslavio.

nije nemoguće, vidiš warcraft nisam posmatrao na takav način, valjda zbog toga što mi je obeležio celo detinjstvo pa kao nisam ni primetio nešto tog tipa a i on je više baš bio za fanove, ovde kao gađaju široko svakog živog da se isprima i gleda i da pokrenu franšizu, ali u tom smislu maše to da se objasne gledaocu na valjan način. Čak bih rekao da ide do toga da postaviš pitanje što sad svi oni tu ginu, šta se ovaj isprimao da predvodi vojsku kad nisu razvili plot da se ti povežeš sa tim ni na koji način. Ima tu neke časne sestre koje vladaju iz senke ali ko su šta su i zbog čega, Harkoneni koji svakog ispale i prevare pa čak i te sestre koje im kao veruju a "sveznajuće su", ko je sad car otkud on i šta šalje ove... itd itd.

2 hours ago, mladenq said:

Sto se tice filma generalno, ok mi je bio, sta znam. Ocekivao sam zapravo da mi bude gori, s obzirom da nisam usao u gledanje kao fan. Ne bih se samo slozio da je non stop prakticno akcija, posto mi je bio naporan na momente i nekako cudno spor, u drugoj polovini filma tj, prva mi je bila znatno zabavnija, mada mozda je to do mene bilo. Kul scenografija, kostimografija.

ovo bukvalno nisam primetio, uopšte ne znam koji bi to trenutak bio, možda kad šetaju pustinjom njih dvoje ili kad su u šatoru ili tako nešto, mimo toga sam u jednom trenutku pomislio kako "nemaju predaha" jer samo idu iz scene borbe u scenu borbe 🙂

2 hours ago, mladenq said:

Na konto glumaca, Laki, mislim da mi je gora ta Rebeka od Zendaje. Retko iritantna zena! A od ostatka ekipe, jbt sta je ono, kao da je ostalo 10 glumaca u Holivudu, sve iste njuske. Onaj Oskar Isak mi je muska verzija ove Rebeke, kenja mi se kad ga vidim, apsolutno istog lika glumi gde god sam ga gledao. A i ovi ostali, bukv sve isti smaraci, cini mi se da su u svakom novijem filmu. Momoa, Batista, Brolin ae vise u k...

ne znam, meni nije, možda zato što ima lepu facu (oh ne, opet mladen i ja o glumicama!) a za ove ostale...

ako ništa drugo svi su izginuli :)) uključujući i Momou koji bez brade izgleda kao neki Sinan Sakić :)))

2 hours ago, mladenq said:

Jawline that can cut through glass! :d, cini se da je to danas vec pola posla odradjeno da bi bio popularan glumac, ali ovom malom definitino ne bi skodilo da predje 50kg.

ok je to i jasno mi je da ribe padaju na te ženskaste likove ili šta god, ali onda budeš maneken za Beneton 🙂 mada videh na imdb da mu je keva jevrejka, tako da je sve jasno!

Link to comment
Share on other sites

Meni lepo legla Dina. Sve vreme mi držala pažnju, baš kao i Blade Runner onomad.

Kao fanu knjige meni je ovo dostojna ekranizacija koja za razliku od Linčove verzije ne trči od plot pointa do plot pointa. Samo se osetio nedostatak ekspozicije za neke stvari, tako da će non-fanovi biti zakinuti za objašnjenja mnogih stvari.

Glumačka ekipa je meni lično super, pogotovu Timoti koji nije školski kvoterbek kao MekLahlan; samo mi je Bautista kao Raban mnogo drven.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

^ this, film je odličan, očekivao sam lošije od ovoga, a bukvalno nemam zamerki. Nisam neki preogroman fan, ali sam pročitao knjigu dvaput (drugi put kad sam čuo da će biti filma) i stvarno sam kompletno zadovoljan, te mi nije jasno šta vama toliko ne valja

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Highl1 said:

^ this, film je odličan, očekivao sam lošije od ovoga, a bukvalno nemam zamerki. Nisam neki preogroman fan, ali sam pročitao knjigu dvaput (drugi put kad sam čuo da će biti filma) i stvarno sam kompletno zadovoljan, te mi nije jasno šta vama toliko ne valja

nađi mi u mom postu gde sam napisao da film ne valja leba ti 🙂

Pored toga što sam napisao da je super zabava i brzo prođe vreme i uvek je akcija a kad nije ima neke detalje da drže pažnju, rekao sam da mi nije jasno kako se ovaj Timoti probio ali da mu ovde čak i leži takav vid uloge i pod dva izneo sumnju da će oni koji nemaju "predznanje" shvatiti šta se baš događa i uopšte zašto se događa. Što kod tebe koji si pročitao knjigu dva puta ne može biti slučaj.

Link to comment
Share on other sites

pa provejava u tvom postu "dobro je, ali" priča, kao sve je super, ali mi fali i ovo i ovo i ovo, ali je super 🙂
- nema previše Zendaje - iako je i meni antipatična, sasvim je dobra glumica, naročito ako si gledao Euforiju gde je stvarno pokidala
- Timoti popularan glumac - jeste isto antipatičan po faci, ali je takodje dobar glumac, plus je odlično izneo ulogu i bio je veoma solidan u gomili filmova - Little Women, A Rainy Day in NY, Hot Summer Nights i sl
- uvod i pojašnjenje - da nisi čitao knjigu, ili čuo bilo šta ikada, imaš sasvim dovoljan uvod - postoji zli car, pošalje svoje namesnike da ugnjetavaju Arakis, fremeni se šibaju sa njima, i sad car odlučuje da promeni svoje namesnike na Arakisu, i priča počinje sa Atreidima. I do samog sukoba Atreida i Harkonena na Arakisu prođe jedno sat vremena otprilike, što je dovoljno za uvod. 
Gledao sam sa drugaricom koja nije imala pojma, i nije bila u fazonu wtf šta se dešava, nego je baš bila, ok, verujem da knjiga pruža mnogo veću širinu ali je ovo dovoljan uvod da opet smestiš sve u 2 i po sata. Naravno da je drugačiji doživljaj kad si čitao knjigu, ali mislim da su napravili sasvim fin uvod za svakog. Nema onog američkog uvoda da ti narator prepriča prvih 5 min, pa da krene film, to da, ali po meni je to totalno nepotrebno ovde, jer film nije amerikanizovan i pojednostavljen.

Meni jedina stvar koja je zasmetala što Pol prerano "dobije" svoje moći i tu nema nikakvog uvoda, i možda što premalo ima Rabana, ostalo je sve na mestu

I film zaslužuje dosta više od prelazne ocene, jer je ovo jedan od boljih filmova ove godine, da ne kažem u poslednjih par nekoliko godina, da se ne saleti gomila rurovaca da mi kaže kako je onaj ili ovaj film mnogo bolji :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

jedan od boljih filmova ove godine, da ne kažem u poslednjih par nekoliko godina i nije neka referenca tbh :d

meni nije za dosta vise od prelazne, dao bih mu 6.5, maaaaaaax 7

bio mi je uglavnom zanimljiv, ali nije me nesto iskreno uvukao u citavu tu pricu niti odusevio bilo kojim aspektom, za sta, opet kazem, mislim da je jako bitno da neko bude fan fransize

i opet bih povukao paralelu sa warcraftom, jer secam se utisaka nakon njega, dosta ljudi je bilo kao meeh, dok sam ja bio SJAJNO! WHEN MOAR?!, kao neko ko je i igrao igrice i citao lore

slozio bih se da jeste jedan od boljih u zadnje vreme, ali opet, toliko govana se izbacuje da je bilo sta sto iole lici na film, 'jedan od boljih'

Link to comment
Share on other sites

WarCraft je isto bio solidan, i nimalo zaslužio pljuvanje, koga je bilo. Ali moram da ponovim, ja nisam fan franšize, ja sam pročitao knjigu opet da bih se podsetio, jer sam sve pozaboravljao. I kao aFan, film mi ima odličnu atmosferu, balansirane borbe i scene bez borbi, gde su dijalozi, i ima mi par nekih baš predobro uradjenih trenutaka, kad emisar dolazi kod Arteida, kad Arteide dolaze na Arakis, fajt u toku noći, i sl
ali ima i toga, toliko je govana da je ovo dobar film

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Highl1 said:

pa provejava u tvom postu "dobro je, ali" priča, kao sve je super, ali mi fali i ovo i ovo i ovo, ali je super 🙂

ma dobro pusti ti mene i moje lične preference dal' mi je zendaja ok ili ovaj timoti. To je svakako ukus o kojem nije potrebno raspravljati. Ja sam siguran da ima onih koji misle da je Zendaja najbolja kao recimo ovi iza mene u bioskopu što su bili ona neka naša manekenka iz devedesetih ne sećam se kako se zove 🙂

Tako da ne bih nikome rekao "e nemoj da gledaš dinu jer glumi zendaja baš je kršina" 🙂

Kad to ostaviš po strani film je zabavan i super i prođe brzo vreme.

samo se ne možemo usaglasiti oko uvoda prosto nije razvijen plot dovoljno da bi neko ne samo razumeo nego se i povezao sa njima i time što se događa. Svi pomru i ti si na fazon - ok, neki rendomi su izginuli koga zabole.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Highl1 said:

Ali moram da ponovim, ja nisam fan franšize, ja sam pročitao knjigu opet da bih se podsetio, jer sam sve pozaboravljao.

mislim da je i ovo cesto, samo po sebi dovoljno, bez da si fan, da ti se film dodatno svidi i da budes vise 'immersed' od nekoga ko nije upucen na taj nacin

meni je bar tako skoro uvek bilo, kad je iole ok knjiga prenesena na platno

secam se nekad 13-14 kad izasao veliki Gatsby, a ja mozda pola godine pre toga procitao knjigu, slicno bio u fazonu, SJAJNO!

kada vidis te neke scene ekranizovane bas onako kako si zamisljao dok si citao knjigu, jak utisak ostavi

Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt10521092/?ref_=nv_sr_srsg_0

The Forgotten Battle 

moram da pogledam ww2 film, prosto tako je

a ovo uopste nisam morao, nit je ratni film , jako je losa drama, gluma amaterska, zapleti vidjeni hiljadu puta, jedino eto te neke cinjenice vezane za ww2 temu mogu da te malo osveze ako to volis, sve ostalo je daleko ispod proseka, e da sama produkcija u smislu kamere i fotografije je solidno odradjena

ima jedna bitna "ratna"scena na kraju filma od nekih 10 min, i jedna od 4 min na sredini, i na samom pocetku letu avioni 2 minuta, kojima se docarava jedan ratni okrsaj u holandiji, deo operacije market garden, znaci njih 50 vs 20,  sve ostalo su iscepkani dramski momenti zitelja holandije, za koje nas iskreno boli dupe iz vise razloga, gledas film i u fazonu su ok sad ce svi da izginu i to je sasvim ok

7.2 na imdbu, 5.0 u mojoj knjizi

 

Dinu nesam gledao, hocu procitam ponovo knjigu sve sam zaboravio

  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenq said:

mislim da je i ovo cesto, samo po sebi dovoljno, bez da si fan, da ti se film dodatno svidi i da budes vise 'immersed' od nekoga ko nije upucen na taj nacin

meni je bar tako skoro uvek bilo, kad je iole ok knjiga prenesena na platno

secam se nekad 13-14 kad izasao veliki Gatsby, a ja mozda pola godine pre toga procitao knjigu, slicno bio u fazonu, SJAJNO!

kada vidis te neke scene ekranizovane bas onako kako si zamisljao dok si citao knjigu, jak utisak ostavi

druže, ja imam 36 godina, stvarno misliš da uzmem, pročitam knjigu sad koju sam već čitao i kao, u najjača stvar ikada, sad se ložim ko sumanut 🙂 Bottom line, knjiga je dobra, film ju je solidno ispratio (obično ga zaseru), film nije holivudsko govno i zato je solidno dobar, usudiću se i da kažem odličan

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, voodoo_ said:

Gledao i ja

1) Bolja od Linčove
2) Nema Netflix woke sranja, modernog ničim izazvanog slenga i slično, vidi se poštovanje prema izvornom materijalu od početka do kraja

Živ sam se usrao na par scena, vrhunsku tenziju su napravili tamo gde je trebalo, uopšte nisam očekivao.

Nemam pojma kako izgleda nekom ko nije upoznat sa "franšizom", Linčova Dina je na svakoj top listi SF filmova koje morate odgledati za života, ima i nekoliko video igara, baš treba biti potpuni SF padobranac pa gledati tako bez ikakvog predznanja.

Inače stvarno treba da oladite sa recenzijama (nevezano sad konkretno za Dinu) gde pola teksta komentarišete koji vam je glumac nesimpatičan, koji vas nervira itd, znači opisujete film koji ima još gomilu karakteristika, a za pola opisanih filmova na ovoj temi se stekne utisak da su ubacivali nečije švalerke i šta ti ja znam umesto glumce koji su lepo izneli uloge. Ovaj Mladen brate, deluje kao da ga nervira 99% ljudi na svetu, haos.

vudzi objasnio, može lockTM

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...