Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Ne znam, meni je brus vilis svetlosnim godinama ispred kejdza u svemu sa bezbroj kultnih filmova naspram jednog ili dva... Da ne pominjem da je kejdz krenuo da se raspada jos sredinom '00 dok je vilis uspeo da snimi nekoliko dobrih filmova do '15 poput RED 1/2, looper, split... 5 godina raspadanja naspram 15 nekako i nije za poredenje 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Lucky said:

ajd' pa javi

prvoklasno kinematografsko ostvarenje! kejdz se vratio na velika vrata!

 

salim se, ocajan film, ja sam propatio kroz 90 min ovoga, da vi ostali ne morate!

a bas sam se nadao da ce biti dobar, sto zbog genijalne premise, sto zbog kejdza, medjutim film je klasicni snoozefest sa kvazi-filozofskim elementima, i sa potpuno nasumicnim/besmislenim dijalozima i scenama

kejdz bukv ode na neke undeground organizovane tuce za radnike iz restorana da bi dobio batine i tako zaradio informaciju o svom prasetu, i to vise nikakve veze nema sa filmom, niti je bitno i za kakvu pricu pre toga, pa onda uzme prica o nekim zemljotresima/cunamijima koji sravne sve redom, ja gledam il' nisam dovoljno koncentrisan da pohvatam sta se desava, ili prisustvujem nemogucim glupostima

 koje je jako tesko realisticno povezati sa glavnom 'radnjom' i koje traju beskonacno duze nego sto bi trebale

sto bi rekao beba isus, nemam pojma sta je koj k sa ovim likovima po imdbu i internetima sto daju ovome desetke i padaju u trans od odusevljenja, ili su kolosalni retardi ili bukv placeni za te recenzije, film bez iskupljujuce vrline

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mladenq said:

 

  Reveal hidden contents

kejdz bukv ode na neke undeground organizovane tuce za radnike iz restorana da bi dobio batine i tako zaradio informaciju o svom prasetu, i to vise nikakve veze nema sa filmom, niti je bitno i za kakvu pricu pre toga, pa onda uzme prica o nekim zemljotresima/cunamijima koji sravne sve redom, ja gledam il' nisam dovoljno koncentrisan da pohvatam sta se desava, ili prisustvujem nemogucim glupostima

 koje je jako tesko realisticno povezati sa glavnom 'radnjom' i koje traju beskonacno duze nego sto bi trebale

sto bi rekao beba isus, nemam pojma sta je koj k sa ovim likovima po imdbu i internetima sto daju ovome desetke i padaju u trans od odusevljenja, ili su kolosalni retardi ili bukv placeni za te recenzije, film bez iskupljujuce vrline

Poslednjih nekoliko godina imam bas tesku dilemu sta gledati i bukvalno gubim po 1-2h studiranja na IMDB i citanja revjuova ne bi li odabrao film za pogledati. Svet postaje sve debilnije mesto za zivot, nesto poput Wall-e i Idiocracy koje bih preporucio svima kao dokumentarace i smernice za lakse snalazenje u buducnosti onima koji nisu pogledali, a i obaveznu obnovu gradiva koji jesu!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

da nije tih 'obnova gradiva' filmova, bukv ne bih imao sta da pogledam a da se ne osecam na kraju kao da sam protracio vreme

nedavno sam bas obnovio 25th hour, po jedno cetvrti put u zivotu, i podjednako sam uzivao kao i prethodna tri puta!

Link to comment
Share on other sites

u kom si fazonu i koje filmove najcesce gledas? ja npr. nisam pogledao taj 25th hour iako mi je cucao na hardu sigurno nekih 5 godina! 🙂

Sad primetih da sam skinuo Undisputed 1-4 pa ako je neko pogledeo znacilo bi mi da baci komentari da li da trosim vreme ili ne... tu je oko 7.0 sa nekoliko hiljada revjuova u vremenu kad je revju znacio nesto!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

a gledam sve sto mi ne izgleda retardirano nakon citanja sinopsisa, mada sa godinama smanjujem kriterijume jer je generalno kvalitet toliko opao da ga ni dzejms kameron ne moze izvuci iz dubina ocaja!

taj 25th hour obavezno pogledaj, meni licno jedan od omiljenih a rekao bih i da je objektivno medju top 10 filmova zadnjih 20ak godina,

a imas i one sto sam ti ostavio na nekoj od prethodnih stranica, ako vec trazis nesto sto je ok

undisputed filmovi su klasicna 'tuca' sto bi rekli , nema tu neke filozofije, ako ti se gledaju takve akrobacije onda nije bacanje vremena, a ako ocekujes iole nesto dublje od njih, onda definitivno jeste

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, G!!! said:

ko prvi odgleda neka javi, mislim ljudi ga definisu kao dramu u kojoj kejdz sija (drama o potrazi za otetom mangulicom koja kopa tartufe, ovo je bre mim ovo nije zaplet, mislim mozda bi mogao da prodje kao srpska tragikomedija, jer svinja na kraju bude u cvarcima, ali je u medjuvremenu oprasila i 13 mali prasica sa sve giletom)

svi znamo koliko ljudi gotive kejdza, mislim ima svoj armiju fanova, ne prestaje da iznenadjuje koliko los film moze da snimi iako je solidan glumac ... snimi 10 tresheva i onda snimi sasvim ozbiljnu stvar niotkuda

jedino ko se vise od njega strovalio u tom pravcu je Brus Vilis al njega ljude ne gotive ni 10% kao kejdza 

lik je snimio dva ona neka horora šta god da nisu koji ne zavređuju ni da ih pogledaš do kraja, a to JA kažem! 🙂

34 minutes ago, FATA said:

Poslednjih nekoliko godina imam bas tesku dilemu sta gledati i bukvalno gubim po 1-2h studiranja na IMDB i citanja revjuova ne bi li odabrao film za pogledati. Svet postaje sve debilnije mesto za zivot, nesto poput Wall-e i Idiocracy koje bih preporucio svima kao dokumentarace i smernice za lakse snalazenje u buducnosti onima koji nisu pogledali, a i obaveznu obnovu gradiva koji jesu!

šalu na stranu sve ove horor 6 ocena na imdb šeme itd, nije loše kad uzmeš program nekog festivala, eto može se krenuti i od FESTa domaćeg a ima i sličnih stranih, pa vidiš šta su oni odabrali. Ofc, bude tu krševa, ali je u proseku znatno veća količina nekih korektnih filmova koji se mogu pogledati, tako da ono, može to da bude neka smernica.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mladenq said:

a gledam sve sto mi ne izgleda retardirano nakon citanja sinopsisa, mada sa godinama smanjujem kriterijume jer je generalno kvalitet toliko opao da ga ni dzejms kameron ne moze izvuci iz dubina ocaja!

taj 25th hour obavezno pogledaj, meni licno jedan od omiljenih a rekao bih i da je objektivno medju top 10 filmova zadnjih 20ak godina,

a imas i one sto sam ti ostavio na nekoj od prethodnih stranica, ako vec trazis nesto sto je ok

undisputed filmovi su klasicna 'tuca' sto bi rekli , nema tu neke filozofije, ako ti se gledaju takve akrobacije onda nije bacanje vremena, a ako ocekujes iole nesto dublje od njih, onda definitivno jeste

ima gomila tuca koji su teski tresevi pa bih od ovog ocekivao makar neku zaledjinu imajuci u vidu da je prosek ~7. Ne mora da bude nesto dublje, ali ono da makar zgotivim random lika ili mozda pricu ako je ima. 

@Lucky jesam pratio fest jedno vreme i birao, ali sam onda skontao da likovi poput advokata iz Idiocracy-a snimaju iste pa sam odustao. Trenutno sam u fazonu Francuskih filmova sto zbog zene sto zbog kvaliteta istih, jako dobre komedije imaju... Gledao sam dosta korejskih filmova, ali su utanjili nesto u poslednje vreme ili otisli u pogresnom pravcu...

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

meni je od tih tuca filmova jedini rewatchable onaj 'never back down' iz 2008, msm jeste tinejdzerski da kazem, ali mi je kao film nekako kvalitetniji od tih undisputed, medju kojima mozda jedino onaj prvi se kao trudi sa nekom pricom, ako me secanje ne vara, davno sam ih gledao, ovi ostali bukv ide scott adkins histerise da je najkompletniji borac i udara likove u glavu tabanom nakon trostrukog salto mortaleTA

Link to comment
Share on other sites

cekajte, nemojte me zezati da ne poznajete nikolasa kejdza kralja B produkcije xD

sa tim likom nikada ne znas kada ce da izvede neku scenu na maestralan nacin, a kada ce da ostane najgora scena ikada

lik na momente B produkciju pretvara u AAA naslove, u dramsku majstoriju, a onda te pocasti transferom blama ... ono, u komicne scene unosi preteranu emociju, a emotivne scene zna da pretvori u komediju - pa prevrh 😄

kada tako gledas, on pravi svojevrsnu voznju, kazu da to ide nenamerno i da je nepredvidiv da li ce scena biti teshki tresh ili sjajna, u svakom sucaju njemu autenticna

na stranu sto je inace sjajan glumac i da su mu uloge do tog finansijskog kraha bile maestralne (zbog poreza i nastalog duga morao je da pristane na sve sto se nudi). Ali reci da je on imao 2 filma u krajeri je nepoznavanje filma realno

sa druge strane imas brusa vilisa iskuvanog kurtona koji je imao sve privilegije da postane jedan od asova holivuda sa tom slavom iz 80ih i 90ih, da je znao i hteo da malo iskulira, al je odlucio da ukesira svoje odrtavelo lice na najgori moguci nacin, bez igde ikakvog truda ili cimanja... meni se on prosto ogadio :]

 

edit: jel jos nekome ovaj novi imdb tesko sranje, spor, nepregledan, nista ne razumem

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

novi imdb je tesko djubre, cak ne mogu da pronadjem te opcije koje pominjes!

da li ste realni sto se tice kejdz - vilis poredjenja? kejdz da se respavnuje ne bi mogao za 100g da glumi u filmu poput 5 elementa ili 6 cula ne zato sto ga ne bi usralo vec zato sto je nesposoban!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

novi imdb je tesko djubre, cak ne mogu da pronadjem te opcije koje pominjes!

da li ste realni sto se tice kejdz - vilis poredjenja? kejdz da se respavnuje ne bi mogao za 100g da glumi u filmu poput 5 elementa ili 6 cula ne zato sto ga ne bi usralo vec zato sto je nesposoban!

ne ne, imas vilisa dok je bio ikona, i kojeg svi volimo ofc, i imas vilisa kojeg boli uvo da se trudi i snima tresheve sa boljom produkcijom.... ima onu jednu facu i cakne pokusava vise nista sa njom 🙂 za mene red 1/2 je tresh sa visokom produkcijom, ne bih to svrstavao u dobre vilisove filmove

ja sam otvorio nalog i prebacio liste i ocene na https://www.themoviedb.org/ .. ali navika od 20 godina da idem imdb je prosto prejaka

https://filmbodega.com/blog/show-old-imdb-layout/ eo ti uputstvo kako, i nije lose posle toga, podnosljivo je ali nije ni blizu starog

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, G!!! said:

edit: jel jos nekome ovaj novi imdb tesko sranje, spor, nepregledan, nista ne razumem

grozan je novi imdb, ali je samo bilo pitanje vremena, ipak nisu menjali dizajn od osnivanja sajta otprilike. 

jedini da još gura taj stari fazon mi je ebay oni izgledaju kao iz devedesetih i donekle amazon 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Novi imdb je stvarno uzasan vizuelno a sto se tice Vilisa I Kejdza, Brus je ipak klasa ali stoji da se ne trudi uopste poslednjih 10-tak godina, cak je trazio i vece pare za one placenike i takvog pohlepnog su ga na kraju zamenili Harisonom Fordom

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, G!!! said:

sa tim likom nikada ne znas kada ce da izvede neku scenu na maestralan nacin, a kada ce da ostane najgora scena ikada

lik na momente B produkciju pretvara u AAA naslove, u dramsku majstoriju, a onda te pocasti transferom blama ... ono, u komicne scene unosi preteranu emociju, a emotivne scene zna da pretvori u komediju - pa prevrh 😄

ne znam, meni to suviše ide u onom smeru "glup si ako nisi skapirao". ne baš, ali prosto sad kao gledam kejdža da bih uhvatio momente u kojima briljira 🙂

pet poslednjih filmova koje sam pogledao sa njim su krš živi 🙂 ne verujem da je Prase nešto drugačije 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJAPEH8 said:

In my defense, rekao sam sve PREKO 7 i UGLAVNOM 😄  Mada, ne mogu ni kenjati kad PIG jos nisam odgledao, mozda mi se svidi 🙂 

nemoj sad, sad sedi i gledaj pig za kaznu! pa javi dal' kejdž briljira neočekivano i pravi od filma remek delo!

Link to comment
Share on other sites

pa nije haha, film je agresivno dosadan i prepun besmislenih gluposti, ali bas besmislenih, a glavne scene su odvedene u ekstrem do nivoa parodije

mislim mozes ti na kraju reci ,da, film je o gubitku, o tome kako se ljudi nose sa tim gubitkom, kako su medjusobno povezani gubiCima, o trazenju smisla, o znacaju strasti neukaljane konzumerizmom, ali na ovom nivou i ovako ovo sklopljeno moze i srednjoskolac da odradi, mnogo toga fali filmu i mnogo toga je visak

ali def neka javi jos neko kada pogleda, mozda je do moje hejterske prirode :d

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...