Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

On 6/16/2021 at 8:25 AM, Lucky said:

kokice iz pećine spremne, samo da ih iskokam onda večeras! 🙂

Ne razumem sad, jel treba da ti preporučim film iz ispod 6.0 kategorije ili me samo ovako pozdravljaš u prolazu? :))))

Jok bre Laki samo pozdrav! :)) Htedoh da kazem da si mi ti skroz kul sa tvojom misijom gde gledas treseve i C D E produkciju i ne ocekujes puno. Pogledao sam par filmova koje si komentarisao i znao sam sta mogu da ocekujem. Medjutim neko ko ocekuje od holivuda da izbaci dobar film gde je plot sam po sebi retardiran i onda dodje da kuka na forumima kako je film djubre koje treba preskociti mi zasluzuje ban ili upozorenje. Ne kazem da nije bilo dobrih filmova ranije, ali u poslednjih 10+ godina jeziva prica. Ne znaju da odrade rimejk a hoce da naprave dobar film. Setih se sada Departeda koji bi verovatno bio isto tako unisten da nije bilo postave koja je pokidala...

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, FATA said:

Jok bre Laki samo pozdrav! :)) Htedoh da kazem da si mi ti skroz kul sa tvojom misijom gde gledas treseve i C D E produkciju i ne ocekujes puno. Pogledao sam par filmova koje si komentarisao i znao sam sta mogu da ocekujem. Medjutim neko ko ocekuje od holivuda da izbaci dobar film gde je plot sam po sebi retardiran i onda dodje da kuka na forumima kako je film djubre koje treba preskociti mi zasluzuje ban ili upozorenje. Ne kazem da nije bilo dobrih filmova ranije, ali u poslednjih 10+ godina jeziva prica. Ne znaju da odrade rimejk a hoce da naprave dobar film. Setih se sada Departeda koji bi verovatno bio isto tako unisten da nije bilo postave koja je pokidala...

Salute Yes Sir GIF by Paramount Network

služimo narodu!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao ovaj novi vise i ne znam koji po redu Fast and Furious, mozak na otavu i gledas zenske, kola, akciju i naucnu fantastiku, film nije dosadan i vozi i ocekivao sam da je vece sranje nego sto jeste a realan je toliko da kombivano inception i interstellar ne mogu da mu prismrde :))

Link to comment
Share on other sites

The Nightingale (2018)

ocekivao sam vise od ovog filma, sinopsis je obecavao, a za ovu reziserKu znam da je radila Babadook, koji je bio odlican za svoj zanr

medjutim, ovde je rezija bas katastrofalna, film pocinje relativno ok ali kako odmice sve vise i vise shvatas da zena nema pojma sta hoce sa njim, nit zna da ga vodi nit da ga zavrsi, 'kreativni' izbori za koje se odlucila su u najmanju ruku diskutabilni

prekomerno nasilje zarad nasilja i kao motor filma a ne kao nacin da se docara neka sira slika/poenta, besmislene/repetitivne scene koje nisu znacajne za radnju i razvoj likova ni na koji nacin, a sam 'razvoj' likova je ili toliko odveden u ekstrem da oni postaju karikature ili je besmislen i potpuno nedosledan, posebno u slucaju glavne protagonistkinje, gluma varira od korektne do uzasne, crnja sto glumi aboridzina nije uopste uverljiv kao glumac a od lika kojeg tumaci je bar par vijekova udaljen

cutovi su cudni i na momente komicniji od onih iz gejmotrona kad john snow brani winterfell pa u jednoj sceni bude 20 zombija na metar od njega, a nakon cut-a lik magicno izvucen iz svih nevolja

vizuelno je takodje los, a bar u tom aspektu je mogao da bude dobar, posto se radnja vecinski odvija u divljini

zavrsnica filma traje jedno 30-45 min duze nego sto treba i bas zakucava ovo na neku 3/10, bukv ne mozes da docekas kraj

Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2021 at 9:35 AM, togFU said:

Odgledah ovo pre par nedelja (ono kad je padala kiša, pa sam mislio da je pravi trenutak da se odgleda ovako nešto "mračno")

The Lighthouse (2019)

Film ima ok ambijent, ok mi je i ta kao crno-bela tehnika i old skul format, gluma je dobra, nije mi smetao ni "spori tempo", međutim fali najvažnije - radnja. Film jednostavno nema radnju, klasično govno od "umetničkog" filma, koga kao hvale kritičari i "pametni" a ne znaju ni sami zašto, a mi kojima je sranje smo naravno glupi i nismo skontali.

 

Ne vredi, treba gledati neke starije filmove, kontam da ću početi da gledam one "top 10" liste ali za filmove stare preko 30 god... Slažem se sa svim što je Fata gore napisao.

Reki je već pominjao ovo, još jednom peporuka za one koji nisu gledali -  The Day the Earth Stood Still (1951)

I da, neko je gore pomenuo suicide squad, koji nisam gledao, al' setih se Margo i ovog filma koji sam gledao na TV-u pre par meseci i skroz me je iznenadio, skroz ok - I, Tonya (2017)

 

The Lighthouse je jedan od najgorih filmova koje sam pogledao u životu. Film jedino vadi bradavica od sirene u krupnom planu

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2021 at 1:16 AM, FATA said:

 

@psy Jesi pogledao neki od  Amores Perros (2000),Timecrimes (2007)The Best Offer (2013) ili Wild Tales (2014) ? Jako cesto budu zanemareni zbog loseg postera ili neinteresantnog zapleta/trejlera pa odu sa harda ili se ne pogledaju po nekoliko godina. Meni se isto desilo npr. sa Prestizom, Dogvilom, Old bojem i jos nekoliko vrhunskih filmova

 

sinoc sam odgledao 'wild tales' i odlican je film. ni ove ostale nisam gledao, a amores perros mi stoji na hardu 20 godina, pogledacu veceras.  ima dosta dobrih filmova na spanskom generalno, samo ih treba naci

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A Quiet Place Part II (2020)

mene smorio za medalju, zeni se svidio

nemam pojma, slicno kao i u prvom dijelu, tesko mi je da ne uocim te neke rupe, koje je opet tesko izbjeci sa ovakvom pomalo glupavom tematikom, plus je spor, bar meni bio, a ni sa cim specijalno se to ne kompenzuje

moze da se pogleda, ali ne bih mu dao preko 6.5

 

Link to comment
Share on other sites

Censor https://www.imdb.com/title/tt10329614/

cebnsor.PNG

Pre svega, film mi je dao ideju za honorarni posao!

Šalu na stranu, plot zapravo nije loš - ova glavna glumica iz Raised by Wolves što ima vilicu da joj pozavide mnogi muškarci radi kao cenzor u onoj britanskoj agenciji za odobravanje filmova, sad mi stade mozak kako se zove, i to specifično gleda horore. Sve se događa osamdesetih što još pride daje zanimljivu estetiku filmu. Saznajemo da Enid, kako se ova inače zove, ima i sestru koja je nestala kad su bile klinke i šetale po šumi i opsednuta je time da je pronađe. 

U jednom trenutku na pregled tj. cenzuru stiže joj film koji neobično precizno prenosi situaciju u kojoj se sestra izgubila kad su bile klinke i ova naravno kreće da ispituje dalje.

I to sad sve ide kako treba, do pred sam kraj, kada je pitanje kako doživite film. Ako idete na stranu tipični polu-indi sundance film pa krene malo tu da se gubi, ok, zapravo, film sve vreme najavljuje kako će se završiti, ali ako očekujete nešto više, nema ništa od toga 🙂

Link to comment
Share on other sites

Scare Mehttps://www.imdb.com/title/tt10126434/

scareme.PNG

Da nije ove nenormalne ribe što glumi Stormfront u Boys (u suštini glumi i ovde istu takvu samo nema super moći, otprilike) dosta bi težak bio za gledanje film, ovako je podnošljiva epizoda Plašite li se mraka za malo stariju publiku. I ako ništa deluje da su se baš dobro zabavljali na snimanju.

Link to comment
Share on other sites

Bad Triphttps://www.imdb.com/title/tt9684220/

badtrip.PNG

Apsolutno nisam fan ovih nameštenih "skrivenih kamera" ali sam hteo da vidim šta je ovaj Eric Andre smislio ... u suštini je kao onaj Bad Grandpa ili kako beše sa Noksvilom, kombinacija "scenarija" i skrivenih kamera. Praktično sve deluju fejk 🙂 Nemam pojma dal' su, tvrde da nisu ima i onaj deo sa "post-credits" prikazivanjem svega toga itd. U svakom slučaju neki laganiji Džekes fazon pa ko bi da pogleda eto.

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2021 at 10:24 AM, mladenq said:

Till Death (2021)

film se ne ustrucava da ne bude jako glup na momente, ali opet je zanimljiviji od a quiet place 2!

ostaje misterija kako je ova megan fox zapravo glumica, kao da je ona plasticna lutka iz izloga ozivela i pokusava da glumi

Pogledao sam ovaj genijalni film na tvoju preporuku!

Prvo, nisi pomenuo da glumi i Drezik iz Nestašnih godina! :)))

Drugo, Megan nivo glume tinejdžerska komedija sa Dizni kanala bukvalno dok ćuti (u pola filma) još kao i ok (mada i dalje ne znam što se ovoliko izoperisala to mi ništa nije jasno, bila lepša pre) ali one scene kad se kao prepire, posebno sa crnjom su mi ludilo koliko boli da se gleda 🙂

Imam samo problem sa plotom generalno... ok, baja se kao ubio pred njom šatro zbog nje, ali ustvari zbog poreske, ali je onda sve osmislio tako da zapravo nju ubiju drugi koje je angažovao... mislim, glupo je razmišljati o plotu za ovakav film, ali ako je već takav sajko, uzme i zaleti se kolima sa njih dvoje niz liticu, čemu sve to cimanje da sve organizuje.

Drugo, nekako mi deluje da je mogla ranije da se oslobodi od tela ovog lika, polomi mu palac sama pa izvuče lisice ili iseče ogledalom/staklom delove šake njegove ... nešto tako.

Link to comment
Share on other sites

mislim da je tumacenje zanimljiviji od a quiet place 2 kao preporucujem malo previse liberalno, ali stojim iza toga da je gledljivo ostvarenje! :d

megan je meni citavu karijeru izgledala operisano haha, tako da nemam pojma kad se zapravo 'stvarno' izoperisala

 plot je u sustini skroz ok , s obzirom na zanr, msm citava poenta je da se ona muci taj neki period znajuci da je ovaj saznao i da joj je to kazna, pa da je onda ubije lik koji je pre kol'ko vec godina iznabadao i od koga ima traume. sto se tice osveta iz strasti, krajnje korektna zamisao!

a da je mogla ranije da se oslobodi tela, mogla je realno :d, mislim da ce svako ko gleda film biti u fazonu, pa slomiJ vazu/staklo u wc, pa iskidaj prste ovome sta vec, ALI po meni, dovoljno su se iscimali oko toga da izgleda kao da je ovaj ok organizovao stvari da ona nema puno opcija, da im progledam kroz prste

ima glupih scena pun k naravno, posebno to sa crnjom, ALI opet moram da kazem da je gledljiv filmic uprkos manama!

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mladenq said:

mislim da je tumacenje zanimljiviji od a quiet place 2 kao preporucujem malo previse liberalno, ali stojim iza toga da je gledljivo ostvarenje! :d

megan je meni citavu karijeru izgledala operisano haha, tako da nemam pojma kad se zapravo 'stvarno' izoperisala

 

  Hide contents

 plot je u sustini skroz ok , s obzirom na zanr, msm citava poenta je da se ona muci taj neki period znajuci da je ovaj saznao i da joj je to kazna, pa da je onda ubije lik koji je pre kol'ko vec godina iznabadao i od koga ima traume. sto se tice osveta iz strasti, krajnje korektna zamisao!

a da je mogla ranije da se oslobodi tela, mogla je realno :d, mislim da ce svako ko gleda film biti u fazonu, pa slomiJ vazu/staklo u wc, pa iskidaj prste ovome sta vec, ALI po meni, dovoljno su se iscimali oko toga da izgleda kao da je ovaj ok organizovao stvari da ona nema puno opcija, da im progledam kroz prste

ima glupih scena pun k naravno, posebno to sa crnjom, ALI opet moram da kazem da je gledljiv filmic uprkos manama!

 

Nisu baš ove slike najbolje ali može neki utisak da se stekne!

megan-fox-before-and-after.jpeg

megan2.jpeg

megan3.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dobri ste sto diskutujete u spojelrima kao da ce neko pogledati to smece od filma :))))))

https://m.imdb.com/title/tt1149361/

Film pocinje tako sto klincu gine otac prilikom demontiranja mine... A 2 decenije kasnije prilikom nasumicne pucnjave metak rikosetira i zavrsava u njegovoj glavi. Salju ga u bolnicu gde hirurg nakon otvaranja lobanje donosi odluku da ostavi metak kako bi zajebavao detektor za metal na aerodromima. Kako nije najbistriji ne uspeva mu da kontaktira proizvodjace medjutim ubrzo nalazi druzinu koja mu pomaze da osujeti planove velikih kompanija. Zanimljiv filmic iako spor pa kome to ne smeta moze da pogleda. 

https://m.imdb.com/title/tt1528313/?ref_=fn_al_tt_0

Super komedija koja se fokusira na mali granicni prelaz i Belgijsko-Francusku netrpeljivosti! U prici se pojavljuju i sverceri droge koji iako dovitljivi, nekako se uvek nadju na pogresnom mestu u pogresno vreme. Super komedija da se pogleda u paru. 

https://m.imdb.com/title/tt13273172/?ref_=nv_sr_srsg_9

Dobra dramkom iaoko je mogla da bude bolja sto sam nekako ocekivao... Medjutim kraj su bas zbrzali pa od potencijala koji je imao ostalo je samo imao. Svakako vredi pogledati. 

https://m.imdb.com/title/tt0374546/?ref_=nv_sr_srsg_0

Pogledah ga ponovo posle nekih 10g i film je prosto ubio. Ko voli drame obavezno za pogledati! 

  • Haha (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Џон Картер (John Carter, 2012.)

ију какав филм, потпуно неочекивано драгуљче!

права авантура, смештена у 19. век, где се наш јунак, конфедерацијски ветеран и (анти)херој, авантуриста у потрази за пећином од злата, случајно обре, ни мање ни више, него на Марсу, који се зове заправо Барсум и има цивилизације, покретне градове, мистику, принцезе и летелице (али нема електронике и електрике, све је механичко, шкљоцаво и аналогно, што атмосфери додаје потпуну ишчашеност). штета што нисам гледао овај филм са 13 година, вероватно би ми био најбољи и најомиљенији филм икада. ретко се праве добре авантуре, али ова је сјајна. заплет приче је интелигентно осмишљен, расплет такође, а остављен је и зјапећи прикључак за наставак. (наставак постоји, додуше само у штампаном облику - Џон Картер: Богови Марса од Едгара Рајса Бароуза, а зашто никад није снимљен, питамо Дизни.)

поред одлично изнесене главне улоге (надркани Картер у изведби мало познатог Тејлора Кича - сећамо га се као Картароша Ремија Лебоа из "Вулверина" или психопате Реја из "21 моста"), посебно ми се свидела детаљност и сложеност приче, оригиналне идеје у приповедању и динамична режија (нема празног хода). ипак, највише је допринело то што је филм сјајна авантура. (и како да заборавимо Марка Стронга, у улози мрачног спиритус мовенса целог филма, који ту улогу носи онако како само он зна да је носи.)

на ИМДБу има 6,6 поена, што је приличан скор за овакав филм, а ја му дајем широкогрудих 9, додуше из субјективних разлога.

Edited by Debeli
  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...