Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

https://www.imdb.com/title/tt4857264/

dobar spanski triler. i ostalo od ovog rezisera je dobro, u slicnom fazonu. 

 

sto se tice happy deaths day 2, meni je taj film kriminalan. na koju foru ima slicne ocene na netu kao i prvi deo mi ne ide u glavu

 

nego, da li postoji neki film slican sicariju 1/2 koji bi mogao da pogledam?  a da nije traffic posto sam ga gledao 10x

Link to comment
Share on other sites

On 5/20/2021 at 6:14 PM, DJAPEH8 said:

Jebi ga, meni je ocena 6 kriterijum za lose 😄 Sve ispod toga je poseban segment koji mozemo nazvati i "LAKI" 😄 ❤️ 

 

On 5/21/2021 at 9:00 AM, FATA said:

haha mozemo da usvojimo "LAKI" kao merilo za tresh film. Tipa "film je bio toliko LAKI da sam ga ugasio posle 2minuta " 😄

inace meni je 6/10 gledljivo i ponekad mogu jako dobro da se zabavim gledajuci takve filmove. granica mi je mozda 5.5 pa na nize sa tog raspalog IMDB, a kako beznogi dele 10/10 nekim uzasnim filmovima kao sto je gore pomenuti moracu verovatno da podignem granicu gde pocinje tres.

Npr. Split second i Knight Moves su tu na 6.x a daleko su od loseg filma a upravo se setih se jos The collector i The collection koji su 6.x i isto tako meni bili zabavni za pogledati... tako da u 6.x i dalje ima zanimljivih filmova za probrati.

@Lucky kad si vec pomenuo, je li toliko gori da ga ne vredi gledati ili je samo gori ali moze da prodje? 🙂

kakav je Freaky (2020) jesi ga mozda pogledao?
 

OK, ok, prihvatam nezahvalnu titulu Zlatne Maline, taman da mi Sandra Bulok od pre 20 godina dođe u goste :))

Happy Death Day 2 je onako, prihvatljivo gori ali na granici - tj. dobra strana je što nisu uzeli istu priču i sve i odlučili da je zavrte još jednom, što su mogli lagano da urade sa takvim filmom, već prosto malo drugačije to napravili.

Freaky sam pogledao ofc, i pisao ovde, meni je bio korektan iz ugla što je čisto zezanje i žao mi je što nije još dodatno krvaviji (a mogao je da bude) da bi bio baš onako dobra treš komedija horor - suviše su malo koristili te elemente a mogli su jer su ih upotrebili nekoliko pa sigurno nisu išli na to da budu "safe" za gledaoce, to bi onda bio pun pogodak. Ovako je ono satirični horor komedija znam šta ste radili prošlog leta. Vins Von je ok, dobar je za psihopatu, što smo skapirali još od Psihoa 🙂 a dobro se snalazi i u ovoj drugoj ulozi u filmu, tinejdžerke, nije spojler, to je opis filma 🙂

On 5/21/2021 at 10:08 AM, fikser said:

Laki kategorija - "Cosmic Sin"

 

ovo čak ni ja nisam hteo da gledam 🙂

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Timehttps://www.imdb.com/title/tt12564514/

MV5BY2E2N2QyOTItOGI0ZS00ZjdhLWJhNmQtODg0YTE1YzJkNWMyXkEyXkFqcGdeQXVyOTM5NzYzNTU@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Sa Festa, a i mađarski kandidat za oskara. Ne znam šta bih rekao. Režija je kul, ali sve drugo problematično. Opis je ovaj - "Márta, a forty-year-old neurosurgeon, falls in love. She leaves her shining American career behind and returns to Budapest to start a new life with the man. But the love of her life claims they have never met before." a takav je i trejler. I sad, to sve daje neku drugu notu filmu i tako i počinje, međutim 

 

kroz vreme i na kraju filma se ispostavlja da je osnova celog filma "krhka". Tj. ovaj lik koji kaže da je se ne seća, na kraju filma kaže "e lol jbg, uradio sam to jer sam se usrao" i onda shvatiš da nijednu  priliku ne iskoristi da to ispravi od tog trenutka, što je početak filma, do samog kraja filma kada to prizna. Navodi to gledaoca na priču da je ova glavna junakinja "luda" ali toliko trapavo i besmisleno da prosto kad dođe taj kraj filma gde on "prizna" na fazon si - ok, jel ovo sad kraj ajd' da gasimo ovo".

Najbolji momenat filma je operacija nekog lika i drugi najbolji realnost zdravstvenog sistema koji je očigledno isti svugde kao kod nas pa i u Mađarskoj, sve sa onim raspalim bolnicama i kilometarskim redovima.

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, mladenq said:

ima ih kolko hoces, delimicno sam zbog toga i zamrzio evropsku kinematografiju

kad smo kod evrope!

The Human Voicehttps://www.imdb.com/title/tt11760792/

MV5BOTljM2I5ZTMtZGYwYy00ZjdlLWE1ZGMtODk5NTZmZmIwNzFjXkEyXkFqcGdeQXVyOTgxNDIzMTY@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Ubedljivo najbolja stvar u filmu je što me je Almodovar ispoštovao na maks i napravio film od 30 minuta! Živo me zanima kako je ovo na FESTu izdato, nadam se kao deo paketa sa nekim drugim filmom, blam bi bio da su za ovo odvojeno naplaćivali kartu.

Videh daje Roten tipa 97% ali sam bliži IMDB oceni od 6,9 - ko voli Tildu biće mu gotivno, ko je ne voli baš bi trebalo da izbegne film. Scenografija je kul, sam film, tu i tamo. 

Link to comment
Share on other sites

neverovato dosadan film, radnja koja nekako nikako da pocne u zombi filmu 🙂 prekinuo sam na pola 😞

Wrath of man - gaj rici i statam, dobar kombo... pravi holivudski akcioni film, ono bez zezanja i preteranog smaranja (mozda je sama zavrsnica trebala biti efektnija ali ok) 🙂 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, G!!! said:

neverovato dosadan film, radnja koja nekako nikako da pocne u zombi filmu 🙂 prekinuo sam na pola 😞

 

Pazi kad su ga toiliko svi živi napljuvali da ga ČAK NI JA neću pogledati! Ne znam u koju to kategoriju onda spada ako su ovi krš filmovi "Laki rejting" ovo je onda neki sub :))

 

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2021 at 7:48 AM, Lucky said:

Pazi kad su ga toiliko svi živi napljuvali da ga ČAK NI JA neću pogledati! Ne znam u koju to kategoriju onda spada ako su ovi krš filmovi "Laki rejting" ovo je onda neki sub :))

 

laki da se razumemo, nije toliko los da ga ti ne mozes gledati 😄

na tvojoj skali film ce imati solidnu 6 a mogao bi vise i  da traje krace za 45 min 🙂

anyway, reditelj nije tupson jer imali smo prilike da gledamo njegove prethodne vrh radove, ali kako je od Down of the dead doslo do ovoga danas nemam pojma, mozda njegovi filmovi ne trebaju da imaju tu AAA blokbaster produkciju

anyway, videh da spremaju seriju sa ovom temom, i ponda sam shvatio da je ovaj film zapravo kao 3 spojene epizode :] ko zna sta su radili u produkciji, ako su planirali da krenu RTS-ovim putem, film+serija

Edited by G!!!
  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, G!!! said:

laki da se razumemo, nije toliko los da ga ti ne mozes gledati 😄

na tvojoj skali film ce imati solidnu 6 a mogao bi vise i  da traje krace za 45 min 🙂

anyway, reditelj nije tupson jer imali smo prilike da gledamo njegove prethodne vrh radove, ali kako je od Down of the dead doslo do ovoga danas nemam pojma, mozda njegovi filmovi ne trebaju da imaju tu AAA blokbaster produkciju

anyway, videh da spremaju seriju sa ovom temom, i ponda sam shvatio da je ovaj film zapravo kao 3 spojene epizode :] ko zna sta su radili u produkciji, ako su planirali da krenu RTS-ovim putem, film+serija

pazi, ne verujem, gledajući ovaj klip pitch meeting, tačno vidim te tačke koje bi i mene smorile u filmu tipa robot zombiji bez objašnjenja, ova spašava nekog ortaka koji se posle više ni ne pojavljuje u filmu, vlasnik kazina nema ključeve svog kazina i tako to :)))

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2021 at 9:37 AM, G!!! said:

laki da se razumemo, nije toliko los da ga ti ne mozes gledati 😄

na tvojoj skali film ce imati solidnu 6 a mogao bi vise i  da traje krace za 45 min 🙂

anyway, reditelj nije tupson jer imali smo prilike da gledamo njegove prethodne vrh radove, ali kako je od Down of the dead doslo do ovoga danas nemam pojma, mozda njegovi filmovi ne trebaju da imaju tu AAA blokbaster produkciju

anyway, videh da spremaju seriju sa ovom temom, i ponda sam shvatio da je ovaj film zapravo kao 3 spojene epizode :] ko zna sta su radili u produkciji, ako su planirali da krenu RTS-ovim putem, film+serija

Imam noćne more od "bloated serija + iscepkani inkoherentni film" RTS kombo-a, takve da godinama ništa domaće ne smem da probam da gledam 🙂 Što si to pominjao, nije valjda da stvarno ima taj vajb? 😄

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2021 at 9:05 AM, millanče said:

Imam noćne more od "bloated serija + iscepkani inkoherentni film" RTS kombo-a, takve da godinama ništa domaće ne smem da probam da gledam 🙂 Što si to pominjao, nije valjda da stvarno ima taj vajb? 😄

cik pogledaj ako smes 😄

ja nisam ni stigao do robota zombija ili kako vec, ali ideja da su hteli i seriju, pa dodajmo koronu i ta sranja verovatno su ispustili dobru priliku da film ne bude bas ovoliko popljuvan 

Odgledah Infinity, malo su presrali sa pljuvanjem. Pa ovakvih filmova ima bar 30% i nisu toliko napljuvani. Ovo je ono izmedju 5.5 i 6.0, znaci Lucky spremaj kokice! Dobri auti u filmu, a ima i zemski! Ljudi se bune na zaplet u acionom filmu sa reinkarnacijom kao zapletom... pa jbte kuda ide ovaj svet 

  • Haha (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni i dalje nejasno zasto ljudi jebeno pucaju sebi u noge svaki put? Ono, nismo vise napaljeni klinci kao ranije vec gazimo na vrata 40 ako vecina nije i prebacila iste te bi se ocekivalo da koristimo neku logiku, zdrav razum i da ne tezimo samodestrukciji. Medjutim i posle 10+ godina shitfesta koji nam servira holivud gde su poceli bas jako da forsiraju neke lobije poput nigerskohomokrindzfeministjuniti i gde kvalitetni filmovi mogu da se nabroje na prste jedne ruke, ljudi i dalje biraju shitfest i onda kukanjeve na forumima...

Pogleda se FF, BlackWidow, Godzila, Suicide Squad, Mortal Kombat, Army of the dead i onda se od filma ocekuje nesto??? Koliko sam samo puta cuo/procitao "toliko potencijala i super je krenuo, ali su onda odlucili da zbrzaju i useru se u film"... Drugovi, ne moze se od govneta pita napraviti.

Dajte predlozite neki dobar film za pogledati... Laki je tu za Laki kategoriju filmova ispod 6.0. Bukvalno je doslo do toga da se cimam da pogledam filmove sa 7.0 jer je jebeno djubre od PYW ocenjeno 7.5 i ne zelim da prolazim kroz slicno iskustvo ponovo.

@psy Jesi pogledao neki od  Amores Perros (2000),Timecrimes (2007)The Best Offer (2013) ili Wild Tales (2014) ? Jako cesto budu zanemareni zbog loseg postera ili neinteresantnog zapleta/trejlera pa odu sa harda ili se ne pogledaju po nekoliko godina. Meni se isto desilo npr. sa Prestizom, Dogvilom, Old bojem i jos nekoliko vrhunskih filmova

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, FATA said:

Dajte predlozite neki dobar film za pogledati...

padaju mi na pamet par niskobudzentnih sto sam gledao zadnjih godina a sto su drzali paznju i bili ok u najmanju ruku

Afflicted (2013)Blue Ruin (2013)Revenge (2017)Calibre (2018)

a od novijih, ako nisi gledao ovaj jedan sto sam vec zdusno ovde preporucio

The Kid Detective (2020)

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, G!!! said:

Odgledah Infinity, malo su presrali sa pljuvanjem. Pa ovakvih filmova ima bar 30% i nisu toliko napljuvani. Ovo je ono izmedju 5.5 i 6.0, znaci Lucky spremaj kokice! Dobri auti u filmu, a ima i zemski! Ljudi se bune na zaplet u acionom filmu sa reinkarnacijom kao zapletom... pa jbte kuda ide ovaj svet 

kokice iz pećine spremne, samo da ih iskokam onda večeras! 🙂

7 hours ago, FATA said:

Dajte predlozite neki dobar film za pogledati... Laki je tu za Laki kategoriju filmova ispod 6.0. Bukvalno je doslo do toga da se cimam da pogledam filmove sa 7.0 jer je jebeno djubre od PYW ocenjeno 7.5 i ne zelim da prolazim kroz slicno iskustvo ponovo.

Ne razumem sad, jel treba da ti preporučim film iz ispod 6.0 kategorije ili me samo ovako pozdravljaš u prolazu? :))))

Link to comment
Share on other sites

Odgledah ovo pre par nedelja (ono kad je padala kiša, pa sam mislio da je pravi trenutak da se odgleda ovako nešto "mračno")

The Lighthouse (2019)

Film ima ok ambijent, ok mi je i ta kao crno-bela tehnika i old skul format, gluma je dobra, nije mi smetao ni "spori tempo", međutim fali najvažnije - radnja. Film jednostavno nema radnju, klasično govno od "umetničkog" filma, koga kao hvale kritičari i "pametni" a ne znaju ni sami zašto, a mi kojima je sranje smo naravno glupi i nismo skontali.

 

Ne vredi, treba gledati neke starije filmove, kontam da ću početi da gledam one "top 10" liste ali za filmove stare preko 30 god... Slažem se sa svim što je Fata gore napisao.

Reki je već pominjao ovo, još jednom peporuka za one koji nisu gledali -  The Day the Earth Stood Still (1951)

I da, neko je gore pomenuo suicide squad, koji nisam gledao, al' setih se Margo i ovog filma koji sam gledao na TV-u pre par meseci i skroz me je iznenadio, skroz ok - I, Tonya (2017)

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

ja sam uhvatio ovaj 'stariji' pre par godina na tv, Swimming with Sharks (1994), odlican mi bio

a taj lighthouse se lomim da l da gledam otkako je izasao, jer mi sve ukazivalo na to da se radi o pretencioznom sranju kako si i opisao, nesto slicno onom Under the Skin iz koje vec godine, i mislim da ga definitivno i necu gledati

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, togFU said:

Film ima ok ambijent, ok mi je i ta kao crno-bela tehnika i old skul format, gluma je dobra, nije mi smetao ni "spori tempo", međutim fali najvažnije - radnja. Film jednostavno nema radnju, klasično govno od "umetničkog" filma, koga kao hvale kritičari i "pametni" a ne znaju ni sami zašto, a mi kojima je sranje smo naravno glupi i nismo skontali.

tipičan film vi ste glupi ne kapirate priču ... mislim da sam isto tako nešto i napisao. crno beli je ok, čak i fazon, ali to kao da posle filma razvijaš teorije ono jao u onom prethodnom kadru kad je poletela ptica njemu preko glave to je direktan omaž ovome i onda ujedno otkriva da je ustvari ubica batler kao ono u onom filmu od onomad ... 🙂

2 hours ago, mladenq said:

a taj lighthouse se lomim da l da gledam otkako je izasao, jer mi sve ukazivalo na to da se radi o pretencioznom sranju kako si i opisao, nesto slicno onom Under the Skin iz koje vec godine, i mislim da ga definitivno i necu gledati

nemoj da gledaš, gubiš vreme 🙂 možeš da pogledaš kao ima onaj stick figure recap filma kao što ima za matrix i to, bukvalno u 10 sekundi će objasniti sve.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...