Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

https://www.imdb.com/title/tt2873282/

MV5BMTA3MDkxOTc4NDdeQTJeQWpwZ15BbWU4MDAx

Ovo je dosta dobar film, Đenifer šuri.
Jedino što su neke scene, odnosno sekvence scena, malo brzopleto izmontirane. Prebrzo se smenjuju i prekratko traju te nit ostavljaju utisak nit imaju neku ulogu u deliverovanju kontenta.

potcenjen film, publika premekana i otud 6.6 na imdbu

na silaznom delu spirale smo, ulazimo u dark age opet

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mladenq said:

ali sto onda buildaju radnju kao da je misterija to? msm sad sam vec i pozaboravljao kako se tacno odvijaju stvari ali se secam da mi je to bio jedan od utisaka, kao sta ovi izigravaju kad apsolutno svako ko gleda film zna da je fora sto je lik nevidljiv

ima film svakako brdo prob, na mobu sam pa me mrzi da trazim originalni rant, da vidim na sta sam sve se zalio haha

pa mi znamo ali prelepa Elizabet Mos ne zna! Ona nije iz story arca u kojem je postojao prethodni invisible man 🙂 Mislim da nikad se nisu trudili da nam kao gledaocima predstave priču da se ne zna o čemu se radi. Čak i trejler mislim riviluje onu scenu kad ga pospe bojom ili kad mu pokvari suit. 

7 hours ago, Shale said:

Ovo je dosta dobar film, Đenifer šuri.
Jedino što su neke scene, odnosno sekvence scena, malo brzopleto izmontirane. Prebrzo se smenjuju i prekratko traju te nit ostavljaju utisak nit imaju neku ulogu u deliverovanju kontenta.

potcenjen film, publika premekana i otud 6.6 na imdbu

na silaznom delu spirale smo, ulazimo u dark age opet

pa ondaK da pogledamo! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Meni to nije smetalo. Jasno, film ima dosta problema, ali setimo se da je primarni zanr horor, i stvarno ne treba imati visoka ocekivanja ni od plota ni od egzekucije, nego ono, kokice ii fotelja, kao i sa Fast and Furious 🙂 Za mene je npr velika stvar to sto je film uspeo da odrzi napetost celim tokom bez upotrebe strecalica.

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Neptune said:

Meni to nije smetalo. Jasno, film ima dosta problema, ali setimo se da je primarni zanr horor, i stvarno ne treba imati visoka ocekivanja ni od plota ni od egzekucije, nego ono, kokice ii fotelja, kao i sa Fast and Furious 🙂 Za mene je npr velika stvar to sto je film uspeo da odrzi napetost celim tokom bez upotrebe strecalica.

ma mladen i ja go way back za taj film oko elizabet mos zavodnice u filmu, to je neka potpuno druga tema 🙂

meni lično nije bio grdan, ima taj tempo i održava "atmosferu" bez obzira na sve. definitivno mi je bio ok u tom nekom periodu filmova za pogledati.

Link to comment
Share on other sites

previse su se kriteriji smanjili, usled godina i godina stancanja smeca, pa je danas 'stavis mozak na off i gledas' prihvatljiva argumentacija da se mnogi filmovi okarakterisu kao prihvatljivi, a bukvalno su neprihvatljivi

ne mora biti da je i ovaj takav, mozda samo meni nije legao, (iako ako se ne varam, u prvobitnoj diskusiji sa lakijem sam mini esej ispisao o problemima filma ;d, od kojih sigurno dobar dio prevazilazi moj subjektivni dozivljaj) ali generalno bih rekao da su se ljudi nekako pomirili da je proslo zlatno doba filmova i da je danas ok sve sto nije bas mega retardirano

a na konto ovoga sto kaze neptun da je primarni zanr ovog filma horor, pa zbog toga treba donekle i da mu se progleda kroz prste, mislim da sam ga ja vise dozivio kao neki pokusaj psiholoskog trilera, tj da film sebe tako dozivljava, pa sam vjerovatno zbog toga bio i manje 'popustljiv' od samog pocetka gledanja

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

The Courier

MV5BYjg4YTJlNzMtY2U0OC00N2FjLWI0ZTgtNGM1

Naizgled naivan plot: britanskog trgovackog putnika (Benedicta Cumberbatcha) MI6 na finjaka regrutuje kao švercera 'nekih papira' iz Moskve.
Solidan film, vredi pogledati!

Nobody

MV5BMjM5YTRlZmUtZGVmYi00ZjE2LWIyNzAtOWVh

Solidna prica, solidna akcija, na momente zabavan, na momente brutalan, dobar film!

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mladenq said:

previse su se kriteriji smanjili, usled godina i godina stancanja smeca, pa je danas 'stavis mozak na off i gledas' prihvatljiva argumentacija da se mnogi filmovi okarakterisu kao prihvatljivi, a bukvalno su neprihvatljivi

ne mora biti da je i ovaj takav, mozda samo meni nije legao, (iako ako se ne varam, u prvobitnoj diskusiji sa lakijem sam mini esej ispisao o problemima filma ;d, od kojih sigurno dobar dio prevazilazi moj subjektivni dozivljaj) ali generalno bih rekao da su se ljudi nekako pomirili da je proslo zlatno doba filmova i da je danas ok sve sto nije bas mega retardirano

a na konto ovoga sto kaze neptun da je primarni zanr ovog filma horor, pa zbog toga treba donekle i da mu se progleda kroz prste, mislim da sam ga ja vise dozivio kao neki pokusaj psiholoskog trilera, tj da film sebe tako dozivljava, pa sam vjerovatno zbog toga bio i manje 'popustljiv' od samog pocetka gledanja

you had valid points, da se razumemo, ima u filmu tih rupa u fazonu "e jeeeeeste to sad tako može", ali prosto baš u ovom slučaju kod mene nisu prešli tu "tačku prelivanja" da upadne u kategoriju lošeg.

13 hours ago, Shale said:

Naizgled naivan plot: britanskog trgovackog putnika (Benedicta Cumberbatcha) MI6 na finjaka regrutuje kao švercera 'nekih papira' iz Moskve.
Solidan film, vredi pogledati!

ovo sve nešto hoću da pogledam a ne da mi se, nešto mi ovaj benedikt postao dosadan...

Link to comment
Share on other sites

Nomadland (2020)
MV5BMDRiZWUxNmItNDU5Yy00ODNmLTk0M2ItZjQz

Ovaj film je osvojio 3 Oskara i .... pravo da vam kažem ne znam zašto. Zato što su pogodili realnost proporcije izgovorenog-neizgovorenog u ljudskim odnosima? Prevazilaženje lične tragedije, odnosno neprevazilaženje iz straha od zaborava ? Izbegavanje suočavanja sa samim sobom kroz zamajavanje nametnutim poteškoćama?

Film nije loš, samo sve ovo što prikazuje nekako nije dovoljno za Oskara, makar nije bilo dovoljno pre 5-10 godina. Filmovi daleko lošije produkcije su nekada svojevremeno inkorporirali ove elemente i ni jedan od istih nije dobio Oskara za ništa lošije ispričanu priču.

Kapiram da je cheerleader effekat u pitanju - sve ostalo što izlazi je toliko bez veze da bilo kakav film koji je pola metra dublji od konkurencije automatski štrči kao 'veliko delo kinematografije'.

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Shale said:

Kapiram da je cheerleader effekat u pitanju - sve ostalo što izlazi je toliko bez veze da bilo kakav film koji je pola metra dublji od konkurencije automatski štrči kao 'veliko delo kinematografije'.

 

to je ono što napisah ... prosto ne kapiram. Frensis je kul kao i uvek, ali nije taj nivo 3 bilborda na primer, drugo ovo je neki dokumentarac bez radnje, režija je prosečna ... ali valjda stvarno nije bilo alternativa.

Link to comment
Share on other sites

sticem utisak da kad ljudi kazu da su usli u gledanje filma sa malim ocekivanjima ili su stavili 'mozak na off', moze komotno govno na tanjiru da im se servira sat i po, a na kraju ce i dalje utisak da bude pozitivan, bar u konkekstu toga koliko je film zabavan

daleko bilo da sam u ovo usao ocekivajuci neki ozbiljan film, ali ne znam koliko bih morao da suspendujem kriticki dio uma pa da predjem preko bezbroj rupa u radnji i glume koja je u rangu vojne akademije

inb4 lucky: ne znam sta ocekujes od sci-fia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...