Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Breaking News in Yuba Countyhttps://www.imdb.com/title/tt7737640/?ref_=nm_flmg_act_2

MV5BMWJkMTg1NWUtN2E0Yy00Y2M4LWEyMjItMjQ4ZDBiYmY3ZWIyXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Ovo je jedan od onih filmova kad skupe gomiletinu poznatih glumaca za film koji je zapravo smeće ... kao onaj kad "optuže" Yugo da je ubio onu ženu neku iz devedesetih, sećate se sigurno ili nekad oni za dan zaljubljenih kad skupe gomilu kao poznatih faca. Vraćam se na onu priču "kako glumci odaberu da glume u krš filmovima", ovo mi više deluje kao da svaki glumac ima neku kvotu filmova koje mora da snimi (ili produkcijska kuća) i onda pred kraj fiskalne godine otvore taj spreadsheet, pogledaju koliko još imaju "kredita" kod glumaca i onda ih sve pozovu da glume u istom filmu da im ne propadne taj kredit.

Plot možda još i nije toliko loš u startu, Alison skapira da je muž vara i dok ga uhvati u preljubi on doživi srčku i umre, pa ga ona zakopa neznajući da ga jure i krimosi kojima je prao pare i sad to samo po sebi možda može da se izrodi u nešto ok, ali prosto ne dešava se nikako i ništa i sve je prepuno rupa i gluposti i nelogičnosti.

I još imate i omatorelu Džulijet Luis 🙂

Link to comment
Share on other sites

^ videh pre neki dan reklamu na Cinestaru (ili cinemaxu, mesam ih stalno), i bas hteo da pogledam, ali deluje mi da ipak necu :)

 

@ topic - Odgledao na rts-u Meso.

Krenuo je ok, delovalo mi je da ima potencijala, ali sve u svemu na kraju ispade sranje. Nesto je totalno sporo, a onda nesto totalno ubrzano, da bi valjda stalo u tih 2h. 

Takodje, nevezano za sam film, ali ne znam zasto sad sa dosta novih domacih filmova, oni uporedo izbacuju i seriju. 

U svakom slucaju, ili ispadne da je film od 2h nedorecen, pa kao treba da odgledas seriju da bi ti sve imalo smisla, i bilo relativno kvalitetno, ili je film ok, a onda serijom to useru, i razvuku bespotrebno na 10+ sati materijala.

 

Elem, ako nekog zanima, sledece subote na Rts ide premijera Dara iz Jasenovca.

Edited by sttevann

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sttevann said:

^ videh pre neki dan reklamu na Cinestaru (ili cinemaxu, mesam ih stalno), i bas hteo da pogledam, ali deluje mi da ipak necu 🙂

 

@ topic - Odgledao na rts-u Meso.

Krenuo je ok, delovalo mi je da ima potencijala, ali sve u svemu na kraju ispade sranje. Nesto je totalno sporo, a onda nesto totalno ubrzano, da bi valjda stalo u tih 2h. 

Takodje, nevezano za sam film, ali ne znam zasto sad sa dosta novih domacih filmova, oni uporedo izbacuju i seriju. 

U svakom slucaju, ili ispadne da je film od 2h nedorecen, pa kao treba da odgledas seriju da bi ti sve imalo smisla, i bilo relativno kvalitetno, ili je film ok, a onda serijom to useru, i razvuku bespotrebno na 10+ sati materijala.

 

Elem, ako nekog zanima, sledece subote na Rts ide premijera Dara iz Jasenovca.

Pa zbog para 🙂 Izdaju film, odu u bioskop, uzmu tu pare. 

Onda posle naprave seriju, "takmiče" se kablovski operateri ko će da kupi prava pa tu još para dobiju. 

Evo juče videh onaj "vikend sa ćaletom" ako hoćeš da pogledaš 690 din platiš povrh toga što plaćaš pretplatu operateru, ovo je valjda ako hoćeš sve odjednom da pogledaš a ne da čekaš nedelju za nedeljom. 

Tako da ono, postali smo zapad po tom pitanju definitivno 🙂

Link to comment
Share on other sites

Meni je Druk bio dosadan, iako veoma verno prikazuje skandinavsku kulturu ophođenja sa alkoholom - apsolutno im je deo svakodnevnog života, ne mogu bez njega, i skoro svaki dan (kao što kaže klinac, pijem od srede do nedelje redovno) se ne pije da se popije čaša vina uz večeru, već da se usereš. Tokom posla 2009 do 2012 sam bio jedno 20ak puta u Stokholmu, a usput sam bio i kod sestre u Oslu i dva puta u Kopenhagenu, i vrlo brzo me je smorio taj način bleje sa ljudima - ako je petak / subota / nedelja, ne postoji nijedna druga opcija bleje osim da se usereš od alkohola. Ali film izuzetno dočarava ceo njihov život i mesto alkohola u njemu, bukvalno bolje nego što bi kao posmatrač mogao da opišem njihov način života. 
Baš zbog ovakvog odnosa sa alkoholom Šveđani imaju https://en.wikipedia.org/wiki/Systembolaget gde je predveče tolika gužva (naročito petak / subota) da ti se smuči kupovina ikakvog alkohola. Lokali ne smeju da služe piće ako nemaju hranu (i to full kuhinju, a ne sendvič i čips), još jedna mera kako bi ljudi možda pojeli nešto uz silno opijanje, tako da je cela situacija sa alkoholom veoma specifična u Skandinaviji. Zola definitivno sve ovo može bolje da objasni sa još više infoa iz prve ruke

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, beba isus said:

The uninvited

Au kakav krindz od horora, jos cudnije mi je sto je ovako dobro ocenjen

Bukv je film kako glupi amerikanac zamislja horor

Uh sad sam se iznervirao

Uh

dead silence 6.2

ovo 6.3

gg dosta interneta za danas

ovo si pogledao samo da bi iznervirao mladena zbog elizabet benks!

 

20 hours ago, jasamnepismen said:

Isti utisak sam stekao posle rada sa Dancima 3 godine. A putovao sam poslom po Skandinaviji i imao neke ljude tamo. Izgledalo mi je da piju samo i isključivo da se useru.

sećam se još šoka kad je sestra od tetke zapalila u norvešku oko dvehiljadite, jedan od glavnih utisaka joj je bio to razvaljivanje od alkohola četvrtak-nedelja 🙂 a odavde je otišla iz jedne da kažemo tradicionalne srpske familije sa širokom ponudom rakije u vitrini u svakom trenutku 🙂 ali sam taj koncept rokaj do nesvesti 🙂

22 hours ago, Highl1 said:

Baš zbog ovakvog odnosa sa alkoholom Šveđani imaju https://en.wikipedia.org/wiki/Systembolaget gde je predveče tolika gužva (naročito petak / subota) da ti se smuči kupovina ikakvog alkohola

još se sećam kad smo dovla i ja pre više od 10 god u stokholmu, idemo u prodavnicu da kupimo neko piće i k'o dva mentola idemo po onom nekom mega marketu tražeći alkohol :)) možda ne bismo bili u toliko zbunu da zapravo ne postoji deo sa "pićem" koje ima samo 32 vrste bezalkoholnog piva i tako toga :)))

Link to comment
Share on other sites

valjda drže tamo i pivo do 2% alkohola, čini mi se

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

jel gledao neko the liberator?

 image.thumb.png.e09bb728c0e6e9951c8675ed80a69d79.png

meni bas dobar.

opet sam se iznervirao citajuci reviewe na imdbu, likovima smeta ovaj kao IG filter ne kontaju da serija nije imala milionski budzet kao npr band of brothers... neke ljude treba ZATUCI

1 hour ago, Lucky said:

ovo si pogledao samo da bi iznervirao mladena zbog elizabet benks!

ma jok, slucajno

nego, daj preporuci neke dobre horore  🙂
 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, beba isus said:

 

opet sam se iznervirao citajuci reviewe na imdbu, likovima smeta ovaj kao IG filter ne kontaju da serija nije imala milionski budzet kao npr band of brothers... neke ljude treba ZATUCI


 

Druže, masa ljudi je review-bomb-ovala The Boys sezonu 2 zato što je netfliks nije objavio odjednom, već je seriju objavio kak ose serija objavljuje - nedeljnim epizodama. 😄

  • Haha (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, beba isus said:

jel gledao neko the liberator?

 

meni bas dobar.

opet sam se iznervirao citajuci reviewe na imdbu, likovima smeta ovaj kao IG filter ne kontaju da serija nije imala milionski budzet kao npr band of brothers... neke ljude treba ZATUCI

ma jok, slucajno

nego, daj preporuci neke dobre horore  🙂
 

bilo kad ili novije? 🙂

Eden Lake

tale of two sisters

creep

rec

martyrs

conjuring

hellraiser

thing

the invitation, iako nije bas horor

eto nesto sa vrha glave, moze posle jos.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, beba isus said:

jel gledao neko the liberator?

 image.thumb.png.e09bb728c0e6e9951c8675ed80a69d79.png

meni bas dobar.

opet sam se iznervirao citajuci reviewe na imdbu, likovima smeta ovaj kao IG filter ne kontaju da serija nije imala milionski budzet kao npr band of brothers... neke ljude treba ZATUCI

ma jok, slucajno

nego, daj preporuci neke dobre horore  🙂
 

gledao ja, nije lose

ovaj filter dosta dobro prikriva manjak budzeta i generalno bih rekao da ne smeta uopste pogotovo jer temu moze mozak sam da odradi do kraja ako si se iole interesovao za ww2 🙂

na par mesta se vidi neka manjkavost koja nije do filtera, po koji isprazan dijalog ili sama rezija, ali to je sasvim ok - ne nadam se da cemo ikada vise gledati nesto kao band of brothers 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Monster Hunterhttps://www.imdb.com/title/tt6475714/

 MV5BOGU3NTFmNjYtODc3Ny00MWEzLWI3M2ItZjE3NDgwMTI0MzkzXkEyXkFqcGdeQXVyMTEyMjM2NDc2._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Znate ono, posebno je bilo popularno devedesetih pa i na gameboy a moguće i na drugim platformama sad ne mogu da se setim, kad postoji jedna igra, recimo Super Mario, a onda postoji i Šmuper Šmario i Mega Nario i Awesome Dario a sve je to u suštini ista igra, samo su promenili modele odnosno skinove ali su mehanika, koncept, poeni, nivoi isti? 

E pa to je Monster Hunter film, koji je zapravo Resident Evil samo bukvalno umesto zombija su čudovišta a čak je i Mila Jovović ista pa i to da je vojnik itd. Da nema ovog muža ne bi ni u jednom više filmu bila. 

Pored toga, neke spec radnje u filmu nema, bukvalno može da se posmatra kao neki "tv spot" za promociju igre samo sa pravim glumcima, nešto tako... 

A ima i ovaj posebno dobar trivia momenat:

Quote

Not long after its theatrical release in China, the film was pulled from cinemas and subsequently banned, because a joke in the film was deemed insulting ("What are my knees? What kind of knees are these? Chi-knees"). This caused the film to be review bombed on several platforms, and it even received accusations of racism. Curiously, the game Monster Hunter: World (2018) received thousands of negative reviews as well within 48 hours, which were not aimed at the game itself, but on the film. Constantin Film later apologized for that scene.

 

Link to comment
Share on other sites

I Care A Lot https://www.imdb.com/title/tt9893250/?ref_=nm_flmg_act_4

MV5BYWU2ZTRhNDMtMWYxMC00ZTVkLThjZmItZGY4MGU0YmZlMjJlXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Meni se lično dopao! Iako je sama radnja "problematična"

ruski mafija bos ima tri nesposobna pomoćnika i nikog drugog i ono ova ga se ne boji itd - što bi sve imalo smisla da je film totalna komedija a nije

ova Rosamund je toliko odvratna u filmu (u ulozi) da bukvalno sve vreme ima čovek želju da je gurne sa litice :)) Pohvala za nju u tom smislu ofc ... 

I nekako, kako se primičemo kraju 

sve vreme se pitam dal' će stvarno da bude hepi end, međutim srećom nije bio, odnosno ima taj neki završetak koji je ok

Sama postavka priče me sa strane američkog zakona uopšte ne iznenađuje da to tako može i prosto tu nisam šokiran te mi cela ta priča uopšte ne deluje nerealno da je moguće izvesti.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mladenq said:

nije da sam nesto pretjerano iznenadjen, ali ova Dara iz Jasenovca (2020), je, striktno kinematografski gledano, bas ocajan film

haha, uopšte nisam sumnjao ... mada u odbranu režisera i ekipe ja mislim da oni nisu ni očekivali da će da izazovu ne znam kakav hajp kakav im se inače dogodio.

Link to comment
Share on other sites

Space Sweepershttps://www.imdb.com/title/tt12838766/

MV5BZTUxN2M3ZWYtMzc1MC00NTc4LWFhZDItMzViZDg2NmFjMzBhXkEyXkFqcGdeQXVyMTMxODk2OTU@._V1_UY268_CR4,0,182,268_AL_.jpg

Nešto mi nije leglo kod ovog filma što se tiče produkcije, prosto nisam mogao da ga odgledam, gluma je baš loša... sama ideja nije loša ali ne vredi.

Pscyho Goreman https://www.imdb.com/title/tt11252440/

MV5BOWNiMDUwYmUtZjJjNy00OTA5LThkM2QtODBkNTY2MGYyZGRlXkEyXkFqcGdeQXVyMDM2NDM2MQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Eh koliko sam imao želju da ovaj film bude dobar :)) Osnova ne može biti loša - budi se čudovište otelotvorenje kosmičkog zla ali klinka koja je sama po sebi neviđeni psiho dolazi u posed "dragog kamena" koji kontroliše ovo čudovište. Mislim, to prosto obećava. Ali na kraju se nekako pretvori u lošu epizodu moćnih rendžera, sve zajedno sa kostimima na tom nivou kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

tam mocni rendzeri film je bio najbrze izbrisan film ikada sa mog harda 🙂 u redu je vratiti se retro korenima nekim i tim nekim fazonima ali ono je stvarno bilo negledljivo 

space sweepers ? meni odlican kinjeski film 🙂 dobar CGI, i sjajne scenografije prepune detalja... gluma prava kineska 😄

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, G!!! said:

tam mocni rendzeri film je bio najbrze izbrisan film ikada sa mog harda 🙂 u redu je vratiti se retro korenima nekim i tim nekim fazonima ali ono je stvarno bilo negledljivo 

space sweepers ? meni odlican kinjeski film 🙂 dobar CGI, i sjajne scenografije prepune detalja... gluma prava kineska 😄

nisam mislio na moćni rendžeri film, jer ga se ni ne sećam, više na solo epizode 🙂

ne znam za sweepers, meni prosto nije legao.

Moram doduše da "opravdam" film pomalo - nabavio sam u međuvremenu novi TV i valjda nenaviknut na tu "fluidnost kamere" ili šta god da je, deluju mi filmovi jadniji nego što jesu - iako je sam kvalitet slike bolji nego što je bio - i onda i to utiče u određenoj meri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...