Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Buffaloed https://www.imdb.com/title/tt8647310/

MV5BM2I2ZjlkYzAtZWE5OC00ODc5LTk0ZDUtMGJiY2MwM2VlMjlkXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Mislim da ovaj film zaslužuje veću prosečnu ocenu nego što bila bilo gde 🙂 Neobavezan, naivan u postavci (naravno da to ne može tako :)) Zoey deluje kao da je to ona u prirodi tj. kao da ništa ne glumi, baš osvežavajuće!

Trolls World Tourhttps://www.imdb.com/title/tt6587640/

MV5BMTI5NmViY2YtNDk5NC00NjY2LWFlNGYtOGEwNzY1MTZmMjFmXkEyXkFqcGdeQXVyMTMxODk2OTU@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Ne znam šta sam očekivao ali dosta dosadno i loše ... svetla tačka jedino Ozi Ozborg koji glumi matorog deda rokera u kolicima :))

Link to comment
Share on other sites

The Gentlemen ( Gospoda - 2019.)

baš mi se svideo. stvarno dobar učinak staroga Gaja. nijansirano, precizno, inteligentno, nadrkano... Metju, da sam žensko, dao bih ti (10/10).

9/10

izdvajam:

https://www.youtube.com/watch?v=V9hsSZoU2pY

a gentleman.

Aquaman (Akvamen - 2018.)

okej za intro.

6/10

Hellboy (Helboj, 2019.)

 

šta da vam kažem: 8/10 (lični poeni: blood +1, gore +1, blood&gore - izvanredno +1, šarm niže produkcije u parodijskom smislu +1)

potpuno prosečan film, trebalo je tri puta da me oduševi da bih se usudio ovde da vam se poverim.

Edited by Debeli
  • Like +1 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Debeli said:

The Gentlemen ( Gospoda - 2019.)

baš mi se svideo. stvarno dobar učinak staroga Gaja. nijansirano, precizno, inteligentno, nadrkano... Metju, da sam žensko, dao bih ti (10/10).

9/10

izdvajam:

https://www.youtube.com/watch?v=V9hsSZoU2pY

a gentleman.

ja nemam pojma, meni ovaj lik uopšte nije za ovakvu ulogu - ne znam da li je to "namerno" ali totalno mi ne leži. overall mi je film naravno skroz ok, fino prođe vreme i definitivno treba nabaviti one trenerke od kolina - i dalje sam tog stava :))

 

Link to comment
Share on other sites

Image-34-22.jpg

Glow sam hteo da gledam sa pola mozga dok radim repetitivne poslove, i prijatno sam se iznenadio. Priča prati grupu autsajdera koji pokreću ženski kečerski šou, i vešto kombinuje dramu, crnu komediju i sapunicu, uz dozu nostalgije za 80im. Usput sam stekao poštovanje prema kečerima - potrebna je jako dobra uigranost i veština da bi se odigrao dobar meč.

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2020 at 12:29 PM, Lucky said:

Greenland https://www.imdb.com/title/tt7737786/

MV5BMzcyMzU4MDUtM2JhOC00ZDg2LTg5MGMtZjc2OGMyMjhlMGE2XkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Ja nešto volim ove kataklizmične apokalipsa filmove pa onda čak i kad su loši meni su zanimljivi (znam, šokirani ste!). Ali ovaj nije toliko grdan, čak i u dobrom svom delu nije nerealan sve do tog nekog predfinalnog trenutka kada iznad njih (u USA) proleće najveći deo te komete koji će da udari u zapadnu evropu a leti na visini od tipa 100 metara iznad njihove glave 🙂 I ima još ali to je baš ono kao spojler pa ću da stavim u spojler!

 

  Reveal hidden contents

tako što posle 9 meseci izlaze napolje nakon što je 75% planete umrlo ali ono drveće zeleno, lete ptice, nema nuklearne zime

 

Odgledah i ja sinoc ovo, s obzirom da sam, jel, kao i ti, ljubitel apokalipticnih filmova 😞 Solidan je, dosta napet. Drzao mi je paznju. Ali bre mnogo podseca na 2012 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2020 at 5:59 PM, mohr said:

Imas i Babysitting 2,nije dobar kao prvi deo ali vredi da se pogleda,smrda mudic mu daje smek 🙂

Uhvatim ga na TV pre neki dan, ali bukvalno poslednji minut kad je papagaj uzeo kameru. Probam opciju gledaj u nazad medjutim raspali MTS nema za taj kanal. Neka dobra dusa mi se javi sa na Bendzu i odradi mi sve to i posalje ;D

Skroz kul film i ono bas mi se svideo, a svideo se i zeni 😉

Onaj lik i ona preriba sto ide uz njega su mi bas vrh kombo za komedije, nadam se da ce jos koju da odrade!

  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 12/16/2020 at 1:25 PM, DJAPEH8 said:

Odgledah i ja sinoc ovo, s obzirom da sam, jel, kao i ti, ljubitel apokalipticnih filmova 😞 Solidan je, dosta napet. Drzao mi je paznju. Ali bre mnogo podseca na 2012 🙂

ofc, to je sad sve vrlo slično 🙂

ali nije loše, ima te mini "sporedne priče" koje su takođe ok, neko je razmislio malo da ima i taj brenčing a ne samo A to B.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mladenq said:

nisam mislio da cu opet dati sansu nekom apokalipticnom filmu sa butlerom, nakon onog golemog smeca geostorma, ali ovaj sto vec spominjaste u par navrata, greenland, je prijatno iznenadjenje

za svoj zanr, i te kako gledljiv

Sound of Metal (2019)

ok filmic, ali malo predepresivan za moj ukus

bukvalno da nema onoga kad izlaze iz skrovišta a pre toga onoga kad ih preleće kometa, čak bi bio i "realan" 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Another Roundhttps://www.imdb.com/title/tt10288566/

MV5BOTNjM2Y2ZjgtMDc5NS00MDQ1LTgyNGYtYzYwMTAyNWQwYTMyXkEyXkFqcGdeQXVyMjE4NzUxNDA@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Neobičan film , Mads ali na nativnom danskom, o četiri ortaka koji odlučuju da testiraju teoriju da ako si malo "pod gasom" (lol) odnosno 0,05 promila, bolje funkcionišeš, ideja koju je propagirao izvesni Finn Skårderud, norveški psihijatar. Inače su ovi profani u školi i kreće dalje drama/komedija aka dramedija. Zanimljive stvari oko filma su da je tipa najuspešniji danski film u poslednjih 10ak godina, kandidat njihov za oskara a ćerka režisera je zapravo trebalo da glumi ćerku Madsa u filmu ali je poginula u saobraćajki četiri dana pre početka snimanja, saznadoh to posle gledanja.

The Midnight Skyhttps://www.imdb.com/title/tt10539608/?ref_=tttr_tr_tt

MV5BNDQwYjJjODMtOWNmNC00NDJjLThiNDgtNzVkOTM1MjY5NDQ5XkEyXkFqcGdeQXVyMTEyMjM2NDc2._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Dosta glupo, a možda nije moralo da bude. Ne znam kakva je knjiga, ali deluje samo kao da su uzeli delove da bi napravili film od blizu 2h i onda šta je stalo u tih 2h ostavili su. Nepovezano, bez dovoljne razrade karaktera, radnje, priče, fragmenti bez ikakvog smisla a i u krajnjoj liniji i sam završetak filma koji ne donosi nikakvu "satisfakciju" ni na jednu ni na drugu stranu. 

Link to comment
Share on other sites

Another round - odlican, preporuka 🙂 

 

The Vast Night

https://www.imdb.com/title/tt6803046/?ref_=wl_li_tt

Sci Fi pa hm dramica misterija smestena u 50. godine, ovakvih nam filmova treba. Umesno snimnjen, dobar tempo prepricana prica 100 puta ali sa dobrim ulogama i dobrim settingom, ma sjajno. Jedan od onih pa recimo nepoznatih filmova koji su blago. i jos traje fazon 90 min. Eh da muzika je prevrh, shvatis kada se film zavrsi

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, G!!! said:

Another round - odlican, preporuka 🙂 

 

The Vast Night

https://www.imdb.com/title/tt6803046/?ref_=wl_li_tt

Sci Fi pa hm dramica misterija smestena u 50. godine, ovakvih nam filmova treba. Umesno snimnjen, dobar tempo prepricana prica 100 puta ali sa dobrim ulogama i dobrim settingom, ma sjajno. Jedan od onih pa recimo nepoznatih filmova koji su blago. i jos traje fazon 90 min. Eh da muzika je prevrh, shvatis kada se film zavrsi

Meni taj film više deluje kao demonstracija mogućnosti režisera 🙂 Priča je glupa i već viđena ali mi deluje da je to i hteo, ali svaki kadar je bukvalno kao primer "e vidite šta mogu" - i onaj početni sa starim televizorom, i onaj kad pričaju na radiju pa je crn ekran a posebno onaj kadar kamere kad ide kroz ceo grad do košarkaške sale - to mi deluje da čak nije ni CGI. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Lucky said:

Vraća se u avion uz mnogo muke, spasava bebu, međutim avion naglo skreće i ona ispada iz aviona !!! Pada tako 20ak metara, međutim pukom slučajnošću jedan od japanskih aviona koji je pogođen eksplodira dok Kloi praktično direktno pada na njega. Silom eksplozije ona biva vraćena na gore tih 20ak metara tačno kroz otvor na avionu i spasena je! (ovo morate da pogledate ako nije jasno).

da se nadovežem na samog sebe, ispostavlja se da ovaj genijalni trenutak dostojan najboljih bolivudskih filmova zapravo ima i na trejleru na 1:58, ako ne krene od te tačke:

 

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ahahahahahahahahahahahahahaha

ovo mora da ima oznaku "radi potpunog ugođaja preporučuje se gledanje ovog filma uz izmenjeno stanje svesti"

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Debeli said:

ahahahahahahahahahahahahahaha

ovo mora da ima oznaku "radi potpunog ugođaja preporučuje se gledanje ovog filma uz izmenjeno stanje svesti"

pa ja jesam gledao posle nekoliko rakija na Božić, moram priznati! Ali verujem da je i na "klot" dovoljno zanimljivo :))

Link to comment
Share on other sites

Promising Young Womenhttps://www.imdb.com/title/tt9620292/

MV5BZDViMzBiNGMtZTIyNS00NzI4LWE3NDMtNmM1NDk0NzBlMWRlXkEyXkFqcGdeQXVyMTA2MDU0NjM5._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Odavno nisam pogledao nešto sa onim "property of" i rendom zvucima i slično, ali snimak je ok. Ova glavna glumica izgleda kao da ima 60 godina a zapravo ima 35. Poredu toga, nekakva drama/crnohumorna komedija o devojci koja se sveti muškarcima koji su joj silovali drugaricu na faksu, ajde tako da kažemo. Nisam očekivao da će kraj ići u tom smeru u kojem je otišao. Gomila poznatih glumaca inače, čak i epizodnih ali i ovih glavnih.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, millanče said:

@Lucky Deluješ mi kao tip kome bi se možda mogao svideti film Neon Demon, nemam pojma, samo ću to ostaviti ovde 😄

Odgledao još 2016! 🙂

Nisam neki fan Refna, znam da ovde ima nekih velikih fanova na forumu doduše! Ali ono, može da se pogleda a glumi i Kijanu! :))

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...