Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

On 9/27/2020 at 10:35 AM, FATA said:

Niko da baci komentar za Tenet... Jel ga cuvate za kasnije ili vam nije ispunio ocekivanja? 

Ortak dobio projekciju za drustvo pa smo ga gledali u Beu na Vozdovcu. Meni jako zanimljiv i moracu da sacekam neko vreme da izadje na BR da ga pogledam jos par puta kuci. Prvih sat vremena me je nervirao crnja i mislim da su promasili kasting sa njim, ne uklapa mi se uopste u celu pricu. Ostali su bas izdominirali i cudi me da ima samo 7.8 na IMDB, mada i to sranje je odavno prestalo da bude pokazatelj koliko je film dobar... 

meni je bilo odlican tenet, lepo me provozao, gledao bih ga opet jer uopste nisam bio spreman za takav film 🙂

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2020 at 6:47 AM, Shale said:

Ili dovatiš i prespojiš radio na kontakt žice 🙂

 

to je totalno vid zabave koji želim u bioskopu :))

Books of Bloodhttps://www.imdb.com/title/tt11242218/

MV5BYmMxYmRlZDQtNjMyZi00NzVlLTkzODctODZiOTE5N2I1YTU0XkEyXkFqcGdeQXVyNjEwNTM2Mzc@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Dosta loše 😞 

U suštini sve priče su nove osim ove osnovne za books of blood koja je takođe loša. Ideja je videh da se pravi antologijska serija, onda bi imalo smisla, ovako su zbudžili tri priče u film od kojih dve nisu uopšte iz knjiga i napravili neku kombinaciju nit' tamo nit' ovamo ... očekivao sam više!

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2020 at 10:02 PM, Shale said:

To je prvo što uradim na svakom automobilu 😛

 

jel imaš neki dobar smart, tamo do 2011-2012 prethodna generacija, dizel? 🙂

The Wolf of Snow Hollowhttps://www.imdb.com/title/tt11140488/

MV5BOWZlMDBiMmItMWU0Ny00MGIzLWI1NTQtZDEwMjM0MzBiYjhkXkEyXkFqcGdeQXVyMzIxMjMyODY@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Mogu da kažem da nisam razumeo ovaj film. Ne u smislu radnje, već koncepta te "horor komedije" i kao da su uradili neki dabing koji mi baš nije legao.

The Beach Househttps://www.imdb.com/title/tt10843306/

MV5BZmU0ZWI5M2YtYjBkZS00MjRiLThiNDQtNDZlZjE3ZjAxYTY0XkEyXkFqcGdeQXVyMjg0NjcyNA@@._V1_UY268_CR1,0,182,268_AL_.jpg

Za ovaj mi je posebno krivo što nije trunčicu bolje napravljen. Podseća na Color out of space i tako još poneki "biološki horor" da ga tako nazovemo i uopšte nije grdan imajući u vidu budžet, setting itd, samo eto, malo začina je tu falilo da bude korektan.

Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2020 at 9:56 PM, Lucky said:

The Beach Househttps://www.imdb.com/title/tt10843306/

MV5BZmU0ZWI5M2YtYjBkZS00MjRiLThiNDQtNDZlZjE3ZjAxYTY0XkEyXkFqcGdeQXVyMjg0NjcyNA@@._V1_UY268_CR1,0,182,268_AL_.jpg

Za ovaj mi je posebno krivo što nije trunčicu bolje napravljen. Podseća na Color out of space i tako još poneki "biološki horor" da ga tako nazovemo i uopšte nije grdan imajući u vidu budžet, setting itd, samo eto, malo začina je tu falilo da bude korektan.

hm, uzasan film, ne vidim jednu pozitivnu stvar u vezi ovog filma 😄

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Majstor bora said:

ahaha, blizu, ali ipak nije to to 🙂 guglao sam, ovo su pravili samo za film 🙂

9 hours ago, beba isus said:

hm, uzasan film, ne vidim jednu pozitivnu stvar u vezi ovog filma 😄

ne lupaj leba ti, a i ovo što kaže vudu! ima taj vajb 80e horor "the thing" fazon, daleko je od užasnog.

Kajillionaire https://www.imdb.com/title/tt8143990/?ref_=nm_flmg_act_5

MV5BY2U5NjEzNmYtZTg3ZS00NDc3LWIwY2MtNzFlOGY5YzQ0ODA2XkEyXkFqcGdeQXVyNTI4MzE4MDU@._V1_UY268_CR16,0,182,268_AL_.jpg

Jedan od onih filmova što su snimani ajfonom u los anđelesu na ulici 🙂 To je dovoljno da vam sve kaže 🙂

Link to comment
Share on other sites

nisam novi na temi, pratim tvoje preporuke jer volim da odgledam horor i kad nije dobar ( cak mislim da su mi se i svidele neke tvoje ranije preporuke LOL)

al za ovo bas ne vidim sta je dobro 😞 gluma sranje, nije nesto previse ni originalno, nema trunku horora (osim one fuj scene sa acid vinegarom al to je vise gadjenje)

 

a da ne pricam sto pola stvari nema smisla, edibles - koja poenta, kako je vezana za pricu? ona pije lekove - kako vezano za pricu? lik se udavio u moru - kako vezano za pricu? po meni nista nema smisla, nego skupili se likovi i smislili scenarijo za 3 sata. bukv mislim da bih originalniji scenario smislio

e da, i ona scena kad ona shvata da joj je decko RIP, uzima onu bocu i samo ga cukne po glavi, ladno nisu imali muda u horor filmu da mu lepo zdrobi glavu :DD gej film

😄

Edited by beba isus
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

ahaha, blizu, ali ipak nije to to 🙂 guglao sam, ovo su pravili samo za film 🙂

 

Ne znam sta si guglao ali jasno se vidi Lonsdale logo na njima i to je ta ista trenerka imas u svim tim bojama da kupis. To je Lonsdale promovisao kolekciju putem filma, moguce je da su pravili poseban kroj za svakog glumca da izgleda reprezentativnije ali to je u sustini to...

Screenshot 2020-10-17 at 14.21.42.png

Link to comment
Share on other sites

The Girl on the Train (2016)

nisam citao ovaj imdb opis, pa sam u neku ruku ocekivao da film bude neka vrsta dosadnjikave sofisticirane drame o liku ove emily, medjutim vrlo brzo se stvari pretvaraju u klasicni whodunnit gdje se reziser bas onako iz petnih zila, i do granica krajnosti, trudi da te odvede u pogresnom pravcu u pogledu ubice, sto se meni cinilo jako isforsirano, i glupavo, posebno sa likovima koji ne sluze apsolutno nikakvoj svrsi radnje filma, nego su samo tu da eto ti pomislis, 'paa mozda je on'

rezija failuje i u drugim segmentima, ne uspijeva da napravi neki kvalitetan suspense, previse se oslanja na uzase alkoholizma i nasilja u porodici kao i na selektivnu/convenient amneziju glavne protagonistkinje, a i kao da se potpuno odrice ikakve suptilnosti dok manevrise kroz film izmedju nje i druga dva zenska lika, koja su poprilicno dvodimenzionalna i bez neke prave dubine

emily je solidna, i dovoljno uvjerljiva kao raspali alkoholicar, ali ono sto mi nije bilo dovoljno uvjerljivo tj nije dovoljno obradjeno, jeste uzrok i psiholoska pozadina njenog sunovrata u alkoholizam

ja sam bio ubjedjen vecinu filma da je bar morala bebu da izgubi u nekoj saobracajci ili tako nesto, da bi doslo do takvog stanja, ali ispostavlja se da to nije slucaj, nego je samo nestabilni indijanac koju muz manipulise kao sto bi manipulisao petogodisnjaka

5,5/10 maksimalno za ovo, sa napomenom da ako neko ne zeli nesto narocito kriticki da udje u ovaj film, moze lagano da ga gleda i da mu bude zanimljiv kao i bilo koji drugi prosjecni whodunnit

Newness (2017)

gluperda od filma

Link to comment
Share on other sites

Love and Monsters

https://www.imdb.com/title/tt2222042/

medium-cover.jpg

Odlican zabavan neam pojma mozda i spada u tu kategoriju porodicnog filma, ima dobrih fora, nema politike, ne zamara, ne nervira cek nije ni patetican ... skroz ok...

ima taj neki oldskul vajb avanturistickog filma bez da te zaskoci neko nicim izazvano sranje, prosto film ima sve sto je nekada bilo dovoljno za dobar film - voleo bih da dobije nastavak

 

e da i 

The wolf of snow hollow - preporuka, pa neverovatnao kombinacija uvrnute komedije i blagog horora koji to zapravo nije

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2020 at 1:01 PM, beba isus said:

nisam novi na temi, pratim tvoje preporuke jer volim da odgledam horor i kad nije dobar ( cak mislim da su mi se i svidele neke tvoje ranije preporuke LOL)

al za ovo bas ne vidim sta je dobro 😞 gluma sranje, nije nesto previse ni originalno, nema trunku horora (osim one fuj scene sa acid vinegarom al to je vise gadjenje)

  Hide contents

a da ne pricam sto pola stvari nema smisla, edibles - koja poenta, kako je vezana za pricu? ona pije lekove - kako vezano za pricu? lik se udavio u moru - kako vezano za pricu? po meni nista nema smisla, nego skupili se likovi i smislili scenarijo za 3 sata. bukv mislim da bih originalniji scenario smislio

e da, i ona scena kad ona shvata da joj je decko RIP, uzima onu bocu i samo ga cukne po glavi, ladno nisu imali muda u horor filmu da mu lepo zdrobi glavu :DD gej film

😄

sve ti je oprošteno bebo isuse, suzu sam pustio! :))

edibles je povezano sa pričom tako da se oni tripuju i samim tim nisu svesni da li se stvarno ili ne dešavaju stvari oko njih i tripuju se da je možda od toga, i verovatno bi drugačije odreagovali da su bili normalni. lik se udavio kao deo "žrtve" čitavom konceptu, nema šta da bude povezano sa pričom dalje od toga 🙂 

Evo da nastavimo!

Host https://www.imdb.com/title/tt12749596/

MV5BOTY1YTk5ZTQtZTUyZi00MTNjLWFiZmMtZTRkZGQwODFhZDYxXkEyXkFqcGdeQXVyNjU0NTI0Nw@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Idealno trajanje filma za moje standarde, ispod sat vremena! :)) Film nastao kroz prank režisera koji je istripovao svoje ortake & glumce na stvarnom zoom callu pa je od toga posle napravio film, nastao tokom lockdowna pa su svi glumci sami spremali propse po kući itd. Inače solidan "found footage" film, naravno kao i uvek ko ne voli ovaj fazon neće mu se ni ovo svideti ali mimo toga korektno napravljen sa finim jump-scareovima malo da se razmrdate! Kreće sporo ima par "ma daj" momenata ali posle kad krene ludilo simpatično je.

On the rockshttps://www.imdb.com/title/tt9606374/trivia?ref_=tt_ql_2

MV5BZTEwY2M0NzAtYjBiMi00Yzg3LWE0ZGYtYTYwODEzMWU0MDFhXkEyXkFqcGdeQXVyMDM2NDM2MQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

 Nije baš tipična Kopola, neobavezna romantična komedija za lagano veče kod kuće 🙂 Super mi je što su Rašidu napravili da bude totalna kontra od njenih standardnih uloga. Bil je ok, ali sad već premator 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Alone (2020) 6.1, not to be confused with Alone (2020) 4.3

rekao bih, nezasluzeno 'niska' ocjena, film deliveruje na svim poljima svog zanra, na jednostavan i efikasan nacin, bez gomile nerealnih gluposti koje likovi u ovakvim filmovima rade (naravno, i ovdje su neke gluposti neizbjezne), oba leada su solidna, vizuelno prijatan, preporuka definitivno

striktno u domenu svog zanra, lagano 7.5-8

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mladenq said:

Alone (2020) 6.1, not to be confused with Alone (2020) 4.3

rekao bih, nezasluzeno 'niska' ocjena, film deliveruje na svim poljima svog zanra, na jednostavan i efikasan nacin, bez gomile nerealnih gluposti koje likovi u ovakvim filmovima rade (naravno, i ovdje su neke gluposti neizbjezne), oba leada su solidna, vizuelno prijatan, preporuka definitivno

striktno u domenu svog zanra, lagano 7.5-8

pa ovo deluje kao ne jedna nego dve preporuke u jednom postu! :)))

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/20/2020 at 11:49 PM, G!!! said:

Love and Monsters

https://www.imdb.com/title/tt2222042/

medium-cover.jpg

Odlican zabavan neam pojma mozda i spada u tu kategoriju porodicnog filma, ima dobrih fora, nema politike, ne zamara, ne nervira cek nije ni patetican ... skroz ok...

ima taj neki oldskul vajb avanturistickog filma bez da te zaskoci neko nicim izazvano sranje, prosto film ima sve sto je nekada bilo dovoljno za dobar film - voleo bih da dobije nastavak

 

e da i 

The wolf of snow hollow - preporuka, pa neverovatnao kombinacija uvrnute komedije i blagog horora koji to zapravo nije

Bukvalno ne znam šta bih rekao za love and monsters - ima taj vajb zabavne akcione priče devedesete zezamo se - dobro si ocenio da ne nervira i nije patetičan ... 

Ali nekako mi deluje kao da je ideja bila da ima dva i po sata trajanja pa su ga skratili na sat i po ili nešto, suviše mi je čudno kako se odvija

nekako kreće sporo, ide na put, tralala, cela avantura i onda odjednom dolazi kod ejmi tu je ovaj kep, on tu nešto hoće da ih ubije i to je klimaks filma koji dolazi i prolazi kao jedna epizoda neke serije...

šta je crvena haljina - suviše povezano kuče sa njom zbog gazdarice ali sve vreme imaš osećaj da će oni gazdaricu naći

ovo dvoje što ga usput spasu, vidiš da se tu gradi neka priča sa njima i onda se razdvoje i kraj, uopšte ne deluje kao da su planirani da budu samo to

suviše dugo traju scene sa čudovištima u kontri sa ukupnim trajanjem filma i zapravo pričom.

plus, kako kuče preživi toliko dugo kad laje na sve živo, pojelo bi ga šta stigne, a ako uspevaju kučići da prežive gde su neki drugi kučići?

Nisu ovo krupni neki propusti nego baš deluje kao da su zbrzali scenario

Definitivno ima preporuku kao neobavezan zabavan film, ali eto.

Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt7668870/

Napokon odgledao ovo, skroz solidan fazon.

Ima i nesto proseravanja naravno, ali opet, na zanimljiv nacin odradjen filmic. Mada mi je malo nelogicno da je liku facetime otvoren non stop na kompu, i da ga prikazuje non stop 🙂

Pricu necu da komentarisem, i zaplet/rasplet, da ne spojlujem ako neko nije gledao.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, sttevann said:

https://www.imdb.com/title/tt7668870/

Napokon odgledao ovo, skroz solidan fazon.

Ima i nesto proseravanja naravno, ali opet, na zanimljiv nacin odradjen filmic. Mada mi je malo nelogicno da je liku facetime otvoren non stop na kompu, i da ga prikazuje non stop 🙂

Pricu necu da komentarisem, i zaplet/rasplet, da ne spojlujem ako neko nije gledao.

To je fora sa tim tipom filmova, da bi mogao da se isprati. Nije ni prvi a ni poslednji naravno, mahom korišćen koncept za horore, bilo ih je par komada kačio sam ovde već.  

Ovaj je ispao solidno imajući u vidu sve te "propuste".

Link to comment
Share on other sites

@Lucky

Love and Monsters

moguce da su se dvoumili da li da bude film ili serija 🙂 , ali i zbog svog neuobicajenog ritma meni je film legao... toliko sam se nagledao jednog te istog da prosto prija, a i nisam imao pojma nista o filmu, i to je mozda najlepse u danasnje vreme

nemam pojma, ja volim da u filmu neke stvari prosto budu to sto jesu, bez dubljih analiza i pojasnjenja, ako je dobro sve ukomponovano i fluidno nema potrebe da se pojasnjava... detalji koje spominjes u spojleru su bas to, detalji koji docaravaju svet napolju... da li ce kuce nekakio da prezivi apokalipsu, naravno da hoce, jos od mad maxa-a i A boy and his dog... mislim sta bolje evocira uspomene na odrastanje od kuceta i avanture po prirodi 😄 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, G!!! said:

@Lucky

Love and Monsters

moguce da su se dvoumili da li da bude film ili serija 🙂 , ali i zbog svog neuobicajenog ritma meni je film legao... toliko sam se nagledao jednog te istog da prosto prija, a i nisam imao pojma nista o filmu, i to je mozda najlepse u danasnje vreme

nemam pojma, ja volim da u filmu neke stvari prosto budu to sto jesu, bez dubljih analiza i pojasnjenja, ako je dobro sve ukomponovano i fluidno nema potrebe da se pojasnjava... detalji koje spominjes u spojleru su bas to, detalji koji docaravaju svet napolju... da li ce kuce nekakio da prezivi apokalipsu, naravno da hoce, jos od mad maxa-a i A boy and his dog... mislim sta bolje evocira uspomene na odrastanje od kuceta i avanture po prirodi 😄 

Reč "prija" si naboo i to je i moj utisak - od početka kreće tako, čak i ovaj delimično antipatični lik može da se gleda - i u tom smislu nemam skroz nikakvu zamerku.

Ali prosto nakon tog klimaksa pred kraj ispostavilo se da je antiklimax, plus jedno od ključnih stvorenja filma, kuče, uopšte ne znaš kako je tu i kako i dalje živi ... Složio bih se "naravno da će kuče da preživi" ali brate ono laje svaka dva minuta a pola stvorenja čuje zvuk i kida na isti, da ne pričamo što ga je ona stonoga umal' pojela da nije bilo ovog lika.

No ok, ti vidiš detalje ja vidim nešto što mi je zasmetalo nakon gledanja filma, što ne znači da ga ne bih preporučio kao što i jesam 🙂

Link to comment
Share on other sites

Possessorhttps://www.imdb.com/title/tt5918982/

MV5BMjBlYTlhMDctNTQ3ZC00MjM4LWIxNjctNDI4NjA3NDc3Yzc5XkEyXkFqcGdeQXVyMTEyMjM2NDc2._V1_UY268_CR1,0,182,268_AL_.jpg

Gledam film i sve vreme razmišljam kako kao da je Kronenberg - ono jeste Kronenberg al' Brendon! 🙂 Nisam uopšte gledao detaljno o filmu, sleteo do mene pa kao daj da vidim šta je, delovao je zanimljivo opis ali taj momenat sam prevideo.

I onda eto, to je taj Kronenbergovski stil, ima taj neki Existenz vajb više nego Antiviral na primer, možda i zbog ove dobrodržeće Dženifer 🙂

Može da se pogleda. Radnja je naravno glupa totalno kad se malo više čovek uključi u ceo taj "koncept" ali imajući u vidu osnovu nema šta dalje da se razmišlja - ako se to sažvaće onda mora i sve drugo 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...