Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

#Alivehttps://www.imdb.com/title/tt10620868/

MV5BMGNiYjk1ZTItZGMwOS00MTNlLWE3NGItZWJmYWUxNTk5Njg4XkEyXkFqcGdeQXVyODA4ODIwNDM@._V1_UY268_CR2,0,182,268_AL_.jpg

Iskren da budem, prevario me cover, pomislio sam da je neka zombi komedija, da kažemo, ali zapravo nije, mada ima nekoliko komičnih momenata više u rilif fazonu. 

Sa druge strane, nikako ne gledati ako se lako iznervirate na one "pa ne mogu da verujem da su toliko glupi" situacije, prosto ih ima previše.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, sttevann said:

Pogledao sinoc Project power, sto rece Laki - mozak na off, otvorio pivce, i to je to.

Skroz ok za malo akcije, malo humora, malo efekata. Otprilike odgovara ocena 6-6.5/10, kao na imdb-u.

malo više budžeta u nekom prosečnom "super-heroj" scenariju - ne može da omane :))

War with grandpahttps://www.imdb.com/title/tt4532038/?ref_=nm_flmg_act_6

MV5BNTlkZDQ1ODEtY2ZiMS00OGNhLWJlZDctYzY0NTFmNmQ2NDAzXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Glumci su Robert de Niro,  Uma Turman, Kristofer Voken, Džejn Sejmor i još pokoji poznati ... Naravno nisam očekivao ne znam kakvo remek delo imajući u vidu ime i radnju, ali je gluma tako katastrofalna od svih njih, plus su radili neki dabing ili ne znam šta, što dodatno pojačava efekat užasa tako da je ovo jedan od retkih filmova koje sam zapravo

drumrolls

prekinuo 🙂 i to posle tipa 25 minuta. tako da, zaobilaženje.

The Ownershttps://www.imdb.com/title/tt9806370/

MV5BMDdlNDNkMzQtMjYwMi00OGFjLWE4ZGQtYjA1YWMxOWM2ZGYyXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Ova Mejsi je toliko gadna da jedino što je spašava u ovom filmu je što su svi drugi gadniji od nje.

Totalni promašaj ali deluje mi da je osnova tj. knjiga po kojoj je rađeno ofc bolja - ali zapravo deluje da nije loša ako je suditi po onome što su ovde probali neuspešno da prenesu.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, FATA said:

@Luckyjesi gledao norveski dead snow? Mogao bi zapravo da uzivas u nekom filmu za promenu 🤣

 

haha, kako ne, vrhunski film :)) čak bih rekao i kultni! odmah nakon njega ide Iron Sky sa ovom scenom - sećam se nas 5 u bioskopu valjamo se od smeha dok su ostali zbunjeni 🙂

 

Ali pogledao sam i jedan koji mi je baš bio dobar:

Heroic Losershttps://www.imdb.com/title/tt10384744/

MV5BMDMzNTQyM2ItN2U1Yi00N2I5LTk0MmMtYTIzMTUwODVjYjA2XkEyXkFqcGdeQXVyMTMxODk2OTU@._V1_UY268_CR3,0,182,268_AL_.jpg

Super film, lagana zabava od dva sata, pomalo i poistovećivanja zbog devedesetih tu i tamo ... par dobrih fazona, solidna gluma.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja ne znam sta nije u redu sa ruskim reziserima, piscima scenarija i uopšte njihovom kinematografijom. Gledao sam Sputnik i film mi je bio skroz dobar prvih ~sat vremena... posle toga totalni W T F 
MV5BOTI4ZmE4MDUtMTFjOS00NWNkLThkMzgtOTdm

U poslendjih x godina gledao sam 2-3 ruska filma za internacionalno tržište i svi pate od istog problema, ne znam da li su im svi režiseri išli na istu filmsku akademiju kod nekih krek-predavača pa su istog kova.
Radnja je konkretna i motivi likova su najpre jasni. To traje do otprilike trećine ili najkasnije polovine filma, nakon toga kreću da se rađaju sub plotovi na 5 minuta (koji nemaju smisla i obično se ni ne isteraju do kraja), likovi se ponašaju i rade stvari koje su apsolutno neusklađene sa njihovim pređašnje utemeljenim karakterom. Glavna nit se gubi menja je neki šit subplot do te mere da više gledaocu nije jasno o čemu se koj kurac radi. Uvodi se novi glavni lik u poslednjih 10 minuta filma, Valter vadi šmajser i puca u Patka Daču da bi konvertovao kozake u Islam+, Putim se go spušta niz tobogan dok venčava naizmeničnu struju sa Alienom i kraj filma. Roll Credits.

WTF

Edited by Shale
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Shale said:

Ja ne znam sta nije u redu sa ruskim reziserima, piscima scenarija i uopšte njihovom kinematografijom. Gledao sam Sputnik i film mi je bio skroz dobar prvih ~sat vremena... posle toga totalni W T F 
MV5BOTI4ZmE4MDUtMTFjOS00NWNkLThkMzgtOTdm

U poslendjih x godina gledao sam 2-3 ruska filma za internacionalno tržište i svi pate od istog problema, ne znam da li su im svi režiseri išli na istu filmsku akademiju kod nekih krek-predavača pa su istog kova.
Radnja je konkretna i motivi likova su najpre jasni. To traje do otprilike trećine ili najkasnije polovine filma, nakon toga kreću da se rađaju sub plotovi na 5 minuta (koji nemaju smisla i obično se ni ne isteraju do kraja), likovi se ponašaju i rade stvari koje su apsolutno neusklađene sa njihovim pređašnje utemeljenim karakterom. Glavna nit se gubi menja je neki šit subplot do te mere da više gledaocu nije jasno o čemu se koj kurac radi. Uvodi se novi glavni lik u poslednjih 10 minuta filma, Valter vadi šmajser i puca u Patka Daču da bi konvertovao kozake u Islam+, Putim se go spušta niz tobogan dok venčava naizmeničnu struju sa Alienom i kraj filma. Roll Credits.

WTF

🤣

znaci ruski asvremeni klasik 😄  moram gledati stoji na hardu vec neko vreme

jbg ruski filmovi pored tih nekih manjkavosti reklo bi se reziserske prirode u globalu imaju dosta drugaciji ritam od holivuda, i koliko sam ih gledao rekao bih da su svi manje vise na takav fazon... e sad zasto pucaju sa tom municijom na svetsko trzsita (ako im je to uopste cilj) ne znam... mozda kada bi nam ta razlicitost bolje legla da gledamo takve filmove cesto

mada meni je konkretno to ok, ne gledam previse ruskih filmova  ali kad sednem da gledam znam otprilike sta da ocekujem i to mi razbija monotoniju sa zapada

i juznokorejski filmovi su mi bili daleko daleko kvalitetniji dok nisu tehnikom snimanja  konacno uspeli da iskopiraju holivud 99%

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Niko da baci komentar za Tenet... Jel ga cuvate za kasnije ili vam nije ispunio ocekivanja? 

Ortak dobio projekciju za drustvo pa smo ga gledali u Beu na Vozdovcu. Meni jako zanimljiv i moracu da sacekam neko vreme da izadje na BR da ga pogledam jos par puta kuci. Prvih sat vremena me je nervirao crnja i mislim da su promasili kasting sa njim, ne uklapa mi se uopste u celu pricu. Ostali su bas izdominirali i cudi me da ima samo 7.8 na IMDB, mada i to sranje je odavno prestalo da bude pokazatelj koliko je film dobar... 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, FATA said:

Pa ono, nisam gledao bonda nekih 15g godina, ali bih rekao da nemaju dodirnih tacaka... 

moguce, nisam se zadubljivao nakon sto sam ovaj opis procitao - A secret agent embarks on a dangerous, time-bending mission to prevent the start of World War III.

:d

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

Gledao sam Pozovi M radi ubistva u onom Ada Drive in bioskopu pa čisto da pomenem da iskoristite priliku dok još radi ovih par dana, besplatne su projekcije a zanimljiv je trip 🙂

Kako funkcionise cela ta prica? Htedoh i ja da banem na Pozovi M medjutim proces rezervacija me je skroz smorio i odustah. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:

Kako funkcionise cela ta prica? Htedoh i ja da banem na Pozovi M medjutim proces rezervacija me je skroz smorio i odustah. 

mega lako funkcioniše rezervacija ne znam šta te zabagovalo, kao da uzimaš karte za bioskop osim što je na kraju besplatno 🙂

ALI čak i da to nisi uradio objavili su oni na netu na socialu da te čeka lik ispred ulaza i da ti ištampanu rezervaciju u ruke 🙂

Znači ti priđeš tamo kolima, lik iz Kombank (koji hendluje taj bioskop) ti da papir sa rezervacijom ispred ulaza na parking, ti se kolima pomeriš 2 metra napred i daš taj isti papir liku u "kućici" na rampi koji te pusti unutra.

Kad se izlazi dignuta je rampa nema nikakve provere i to je to.

Jedino što je malo "problematično" je što zvuk hvataš preko radio stanice i onda samim tim mora da ti auto bude na kontaktu ili preko mobilnog itd, nema zvučnika u prostoru.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Lucky said:

mega lako funkcioniše rezervacija ne znam šta te zabagovalo, kao da uzimaš karte za bioskop osim što je na kraju besplatno 🙂

ALI čak i da to nisi uradio objavili su oni na netu na socialu da te čeka lik ispred ulaza i da ti ištampanu rezervaciju u ruke 🙂

Znači ti priđeš tamo kolima, lik iz Kombank (koji hendluje taj bioskop) ti da papir sa rezervacijom ispred ulaza na parking, ti se kolima pomeriš 2 metra napred i daš taj isti papir liku u "kućici" na rampi koji te pusti unutra.

Kad se izlazi dignuta je rampa nema nikakve provere i to je to.

Jedino što je malo "problematično" je što zvuk hvataš preko radio stanice i onda samim tim mora da ti auto bude na kontaktu ili preko mobilnog itd, nema zvučnika u prostoru.

Kontam, samo sto ja nisam imao opciji da nastavim dalje. Odaberem mesta ispred onog platna i nisam imao drugih opcija da nastavim... Da li je bag ili sam bio slep nisam siguran 🙂

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2020 at 11:06 AM, FATA said:

Kontam, samo sto ja nisam imao opciji da nastavim dalje. Odaberem mesta ispred onog platna i nisam imao drugih opcija da nastavim... Da li je bag ili sam bio slep nisam siguran 🙂

pa pazi, svojim očima sam gledao kako osoba bez ikakvog tehničkog znanja uspešno rezerviše tako da ono...! :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...