Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Auu, kakav spojler 😄
 

@topic 

https://www.imdb.com/title/tt0265349/
Odgledao Mothman Prophecies ponovo sinoc posle 15 god, naleteo na pink horror, pred spavanje.
Kako mi se taj film svideo tada, neke 2003,2004, a kako mi je delovao smesan sada 😄 

Mislim, prica kao prica je skroz ok, ali zvuk u filmu, kamera, neki pokusaji da se podigne tenzija, naglasi misterija. Bas smesno 😄

Iako ne volim rimejke, mislim da bi ovo proslo mnogo bolje kada bi se snimilo sada ponovo.

  • Like +1 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

On 7/20/2020 at 10:25 AM, Jose Jimenez said:

Postoji razlog zašto su je, kao lika iz naslova serije, pustili samo jednu epizodu. I odmah ubili 😄

noooooo

The Rentalhttps://www.imdb.com/title/tt10003008/

MV5BMjMwOGEyMTQtMDllMC00YTU3LTgyNzktYmEwY2Y4MjQzYmRkXkEyXkFqcGdeQXVyMjM4OTYzMTQ@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Pa...

ako vam odgovara film koji nema hepi end i gde svi ginu na kraju onda će vam se dopasti. ako očekujete da makar neko preživi verovatno vam neće odgovarati. ili da kažemo ovako, ako navijate za negativca svideće vam se

🙂

Link to comment
Share on other sites

Amulethttps://www.imdb.com/title/tt8332802/

MV5BNzFiYTdiMDktMzJhZi00NzEwLTgxN2UtNDc5OTM5MmVhMjRkXkEyXkFqcGdeQXVyMTEyMjM2NDc2._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Kao neki kandidat sa festivala autorskog filma. Neobičan film, zanimljivi kadrovi i scene.

Mislim da spada u kategoriju onih koji će vam se ili dopasti ili ćete ga skroz hejtovati. Dosta zavisi od toga kako se shvati šta se uopšte dešava u filmu.

Ima malo tu dozu "rumunskog" u sebi, što je logično pošto je režiser rumunka a vala i glavni glumac, pa to onako od starta može nekoga da odbije.

Link to comment
Share on other sites

Side Effects (2013), jos jedan sto mi stoji godinama na watchlisti, ponadah se nakon Briza, naivno, da ce ovo mozda biti jos jedna filmska poslastica koja mi je promakla, ali prevarih se jako

nije bas kompletno smece od filma, ali da je los, jeste, diskutabilan kasting za vecinu uloga (ketrinZita sa cvikama da izgleda pametno je poseban lol), i prica, koja nakon pocetnog solidnog setupa, krece u sunovrat gluposti vukuci za sobom i likove koji su se do odredjenog trenutka ok razvijali, bas prenaivno i prosto glupo napisano sa maksimalnim pucanjem kurca za neke narativne logicne doslednosti

5/10

Link to comment
Share on other sites

The Discovery 2017

Skroz zanimljiva prica, mada sam ocekivao malo vise.

Doduse, nisam video ocenu na imdb-u sve do danas, tako da mislim da bi mozda mogao da dobije koji podnivo vise (6.7 mozda), ali ok.

Svidja mi se to sivilo u filmu, doprinosi celokupnoj atmosferi.

Na kraju za "rasplet" ostavljeno premalo vremena, i nekako na brzinu objasnjeno (ili nije, kako ko skonta).

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mladenq said:

Side Effects (2013), jos jedan sto mi stoji godinama na watchlisti, ponadah se nakon Briza, naivno, da ce ovo mozda biti jos jedna filmska poslastica koja mi je promakla, ali prevarih se jako

nije bas kompletno smece od filma, ali da je los, jeste, diskutabilan kasting za vecinu uloga (ketrinZita sa cvikama da izgleda pametno je poseban lol), i prica, koja nakon pocetnog solidnog setupa, krece u sunovrat gluposti vukuci za sobom i likove koji su se do odredjenog trenutka ok razvijali, bas prenaivno i prosto glupo napisano sa maksimalnim pucanjem kurca za neke narativne logicne doslednosti

5/10

Juce uhvatio Enemy (2013) sa Gilenhalom  na foxu pa ako nisi gledao baci oko, lud je film skroz. Nemoj gledati trejler niti citati opise pre gledanja cisto da vise uzivas u filmu. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

ne znam da l je fata bas mislio na bolje filmove od briza, jer takvi stvarno jesu retkost, ali dobrih iz tog perioda imas brdo, samo sto tesko da ih neko nije gledao

eo neki iz moje rewatchable liste

Gangs of New York (2002), The Illusionist (2006), The Departed (2006), The Machinist (2004), Cinderella Man (2005), The Count of Monte Cristo (2002), The Prestige (2008), There Will Be Blood (2007), jedan od mojih omiljenih - 25th Hour (2002), Mystic River (2003), Children of Men (2006), KillBillovi, Crash (2004), WALL·E (2008), A History of Violence (2005), Tape (2001), Atonement (2007), Fracture (2007), Into the Wild (2007), El secreto de sus ojos (2009), Waiting... (2005), Oldeuboi (2003), The Road (2009), Inglourious Basterds (2009), Mr. Nobody (2009), Match Point (2005), A Scanner Darkly (2006), The Jacket (2005), The Life of David Gale (2003), 30 Days of Night (2007), Road to Perdition (2002), The Fighter (2010), Before Sunset (2004), 500 Days of Summer (2009), The Descent (2005), Inside Man (2006), Donnie Darko (2001), Amelie (2001), Drag Me to Hell (2009), District 9 (2009), Slumdog Millionaire (2008), Ghost World (2001), American Psycho (2000), Unbreakable (2000), Training Day (2001), Remember the Titans (2000), Sin City (2005), Collateral (2004), Cast Away (2000), Law Abiding Citizen (2009), Frequency (2000), 3:10 to Yuma (2007), Identity (2003), Cloverfield (2008), The Pursuit of Happyness (2006), Lucky Number Slevin (2006), RocknRolla (2008), Equilibrium (2002), Frailty (2001), Blood Diamond (2006), Vicky Cristina Barcelona (2008), Secretary (2002), The Gift (2000), Matchstick Men (2003), The Experiment (2010)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, G!!! said:

kada me vec ispravljas, ne znam koji ti je film bolji u periodu od 2000. do 2010. 🙂 daj predlog, kvalitetnog filma nikad dovoljno

Nisam nuzno tvrdio da ima boljih, ali ima svakako odlicnih u tom periodu. dok od ~2010 pa na ovamo je bas jad i cemer i bukvalno na prste moze da se probere.

Holivud mrzim pa ce tako moja lista biti malo drugacija sa preporukama:

Infernal affairs I / II/ III (Departed je radjen po ovom filmu) 2002/2003, Chungking Express 1994, Fallen Angel 1995, Dogville 2003, Cidade de Deus 2002, Amores Perros 2000, The Chaser, The Bittersweet Life, Memories of Murder, The Good The Bad The Weird, Joint Security Area 2000, A Moment To Remember 2004, Sassy Girl 2001, Attack The Gas Station! 1999, The Yellow Sea 2010, Pusher I/II/III. Ovo mi je onako iz glave na prvu a tripujem da si verovatno gledao bar 50% ako ne i sve... Kad budem imao vremena ubacim jos koji.

@mladenq I za tebe preporuka jer mi delujes kao holivud lik, a njima promaknu vrhunski filmovi zbog holivuda 🙂

 

Ps. Ne mogu da nadjem na kompu a ni ovde u searchu, ali se secam postera za korejske filmove koje je da li Diego okacio ili Pipboy... Tipa ~50 filmova od kojih su ""must see"" oznaceni crvenom bojom. Da nije neko slucajno sacuvao da podeli ponovo?

  • Thanks (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Sacuvao sam je cim sam je video onomad, stoji mi na desktopu, jer vecinu ovih nisam gledao, a nikako da nadjem vremena, a ne bih da ih zaboravim. 

Ali ono sto sam pogledao je vrhunski (Chaser, Oldboy, Man from nowhere, BIttersweet life, Spring summer..., I saw the devil, Sypathies..., New world, Parasite..)

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...