Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

On 3/22/2020 at 1:09 AM, mladenq said:

wat?

sad ga odgledah

i ako predjem preko pocetne, po meni apsurdne, premise da je neko ko izgleda kao elizabet mos (bravA za kasting) predmet manijakalne opsesije/pozude nekog muskarca, msm ako je vec ruznoca bila imperativ mogli su bar neku sa nekom harizmom, ova je samo nepodnosljivo ruzna... i ozbiljno suspendujem zdrav razum za bezbroj idiotizama u nastavku...

ovo je i dalje jako glup film

haha :)) ok :)) mislim, složimo se da se ne slažemo! iako mogu da potvrdim da je riba problematična po pitanju izgleda, ali takva i treba za ovakav film - pa neće ribetinu da ti stave za film gde 3/4 treba da glumi neku paćenicu :)

The Hunt https://www.imdb.com/title/tt8244784/

MV5BNjg4MjRhZjgtNTIxOS00MmRjLTg4NTEtNjBkNzkwZjAxMjMyXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Šta je ovo pojma nemam 😞 Svetla tačka uvek loš prevod na jezike koji nisu engleski :))

hr1.JPG

hr2.JPG

Ako ništa makar nije Srbija :)))

 

Link to comment
Share on other sites

@lucky pa nego sta ce nego ribetinu majku mu, bukvalno savrsena uloga za neku ribetinu sa ludim ocima, a ne mi ovamo dobijamo ovu da glumi lika koju proganja neki milijarder, koji je tipa mlad, izgleda ok i fazon moze koju hoce da ima ali se u nju koja je 2/10 zagledao :d, i ide u onoliki ekstrem da je povrati

a ne bih rekao da glumi pacenicu, pre ce biti neko ludilo, koje po meni 'preglumljuje' sa onim facama non stop, al izgleda to je fora sa ovom elizabet, mnogo je zajeban glumac kao pa dobija zumiran face time u serijama/filmovima ko da je mjesavina andjeline i monike

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, mladenq said:

@lucky pa nego sta ce nego ribetinu majku mu, bukvalno savrsena uloga za neku ribetinu sa ludim ocima, a ne mi ovamo dobijamo ovu da glumi lika koju proganja neki milijarder, koji je tipa mlad, izgleda ok i fazon moze koju hoce da ima ali se u nju koja je 2/10 zagledao :d, i ide u onoliki ekstrem da je povrati

pa ona ga zapravo to i pita tokom filma, i njega i njegovog burazera? :)

Link to comment
Share on other sites

@Lucky

da, pita, ali mi svejedno do kraja filma ne dobijemo odgovor na to, niti od njih dvojice, niti od samog filma na bilo kakav nacin, sta je to kod nje specijalno (posto izgled sigurno nije je li), nema nikakvog uvida u njihov predjasnji odnos, neki flashback nesto, samo ta njena prica 'tukao me kad nisam radila sta zeli' haha, i to da se upoznali na nekom partiju a on kad je takvu ugledao poludio od zelje da sto prije spoje genetski materijal :d, kritika ofc nece sigurno zucnuti nesto negativno za film gdje je jedna od glavnih tema domestic violence

jessica biel dusu dala za ovu ulogu :d

a takodje sam negdje nedavno citao za handmaid's tale (od cega sam odustao nakon prve ep bukvalno zbog ove, jer se ne da gledati, mada ni sama tematike nije pomogla), da valjda i tu, po knjizi, ta glavna treba da bude neka harizmaticna ljepojka, a oni guraju ovu, i svaka druga scena krupan kadar na facu joj...

mada, nju i na stranu, opet ne znam kako si presao preko pun k gluposti u filmu, taj adrian, po tome kako je zgodno za narativ filma, u jednom trenutku ima nadljudsku snagu a u drugom ga ova odgurne ko bebu i pobjegne, i tako u vise navrata, posebno u onoj megalol sceni kad iz nekog razloga sakrije nevidljivo odjelo u onaj neki plakar umjesto da ga obuce? bukvalno nikakvo logicno objasnjenje ne postoji za to osim sto sluzi svrsi filma da ona moze na kraju da ga iskoristi, pa kad uzme gospodja sebi sjece vene i to vertikalno a onda narednih 10 min full-on se bori trci, nema sta ne radi, ko da joj apsolutno nista nije, pa isto u toj sceni to nevidljivo odjelo kao se pokvari malo, ali to radi na takav nacin da savrseno odgovara zlikovcu haha, kad dodju cuvari (koji btw iskacu kao botovi u nekoj igrici, na svakih 30 sek idu po dvojica) ono radi dobro, bude nevidljiv, pa kad ih savlada onda se kao pojavi da vidimo da ipak ne radi kako treba :d, pa kamere naravno koje opet conveniently postoje/ne postoje, ono kad joj sestru prikolje, tipa neki elitni restoran a nidje kamere kao nemaju, ludnica isto nidje kamere, niti njoj pada na pamet u bilo kom trenutku da kupi kameru da stavi u onu kucu, recimo neki infrared, posto je napada nevidljivi lik za kojeg joj niko ne vjeruje, al je zato kamera na kraju filma tu, bas savrseno pozicionirana, da joj pomogne u njenom sjajnom zlocinu haha, da stvari izgledaju legit, kao i pre toga da je hvata dok trci da to bude kao neki dokaz policiji...ma bukvalno svaka scena neka glupost, on lik treba da bude nevidljiv al zapravo izgleda prolazi i kroz zidove, jer imas vise od par scena gdje je bukvalno nemoguce da on udje u prostoriju/kucu nakon sto se zatvore vrata osim ako ne prolazi kroz ljude/zidove, pa citava ona glupost sa mobilnim na tavanu? sta jebote?

msm rijetko koji noviji film se trudi, ali ovdje im je bas pucao kurac i oko sitnica i oko krupnijih stvari, eto ima ta ideja da je lik nevidljiv i pravi sranja, dodaj malo nasilja u porodici i ovu muku za koju ce svi da pricaju ko za fenjixa kako je kidalica, ggwp

 

Link to comment
Share on other sites

hahah mladene nije ovo stari RUR pa da se diskusija stavlja u spojlere!

elem, setih se kluzoa kao klinac pa rekoh da pogledam

The Pink Panther - https://www.imdb.com/title/tt0057413/?ref_=fn_al_tt_1 

mislim da su mi u secanju ostali drugi nastavci a ovaj iako simpatican, uzasno spor i dosadan.

See no evil, hear no evil - https://www.imdb.com/title/tt0098282/

pogledah ga sinoc i mogu reci da mi je leglo ko budali samar

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, FATA said:

hahah mladene nije ovo stari RUR pa da se diskusija stavlja u spojlere!

 

naravno da jeste, pa nećemo da spojlujemo!

On 3/25/2020 at 3:45 PM, mladenq said:

@Lucky

 

  Hide contents

 

da, pita, ali mi svejedno do kraja filma ne dobijemo odgovor na to, niti od njih dvojice, niti od samog filma na bilo kakav nacin, sta je to kod nje specijalno (posto izgled sigurno nije je li), nema nikakvog uvida u njihov predjasnji odnos, neki flashback nesto, samo ta njena prica 'tukao me kad nisam radila sta zeli' haha, i to da se upoznali na nekom partiju a on kad je takvu ugledao poludio od zelje da sto prije spoje genetski materijal :d, kritika ofc nece sigurno zucnuti nesto negativno za film gdje je jedna od glavnih tema domestic violence

jessica biel dusu dala za ovu ulogu :d

a takodje sam negdje nedavno citao za handmaid's tale (od cega sam odustao nakon prve ep bukvalno zbog ove, jer se ne da gledati, mada ni sama tematike nije pomogla), da valjda i tu, po knjizi, ta glavna treba da bude neka harizmaticna ljepojka, a oni guraju ovu, i svaka druga scena krupan kadar na facu joj...

mada, nju i na stranu, opet ne znam kako si presao preko pun k gluposti u filmu, taj adrian, po tome kako je zgodno za narativ filma, u jednom trenutku ima nadljudsku snagu a u drugom ga ova odgurne ko bebu i pobjegne, i tako u vise navrata, posebno u onoj megalol sceni kad iz nekog razloga sakrije nevidljivo odjelo u onaj neki plakar umjesto da ga obuce? bukvalno nikakvo logicno objasnjenje ne postoji za to osim sto sluzi svrsi filma da ona moze na kraju da ga iskoristi, pa kad uzme gospodja sebi sjece vene i to vertikalno a onda narednih 10 min full-on se bori trci, nema sta ne radi, ko da joj apsolutno nista nije, pa isto u toj sceni to nevidljivo odjelo kao se pokvari malo, ali to radi na takav nacin da savrseno odgovara zlikovcu haha, kad dodju cuvari (koji btw iskacu kao botovi u nekoj igrici, na svakih 30 sek idu po dvojica) ono radi dobro, bude nevidljiv, pa kad ih savlada onda se kao pojavi da vidimo da ipak ne radi kako treba :d, pa kamere naravno koje opet conveniently postoje/ne postoje, ono kad joj sestru prikolje, tipa neki elitni restoran a nidje kamere kao nemaju, ludnica isto nidje kamere, niti njoj pada na pamet u bilo kom trenutku da kupi kameru da stavi u onu kucu, recimo neki infrared, posto je napada nevidljivi lik za kojeg joj niko ne vjeruje, al je zato kamera na kraju filma tu, bas savrseno pozicionirana, da joj pomogne u njenom sjajnom zlocinu haha, da stvari izgledaju legit, kao i pre toga da je hvata dok trci da to bude kao neki dokaz policiji...ma bukvalno svaka scena neka glupost, on lik treba da bude nevidljiv al zapravo izgleda prolazi i kroz zidove, jer imas vise od par scena gdje je bukvalno nemoguce da on udje u prostoriju/kucu nakon sto se zatvore vrata osim ako ne prolazi kroz ljude/zidove, pa citava ona glupost sa mobilnim na tavanu? sta jebote?

msm rijetko koji noviji film se trudi, ali ovdje im je bas pucao kurac i oko sitnica i oko krupnijih stvari, eto ima ta ideja da je lik nevidljiv i pravi sranja, dodaj malo nasilja u porodici i ovu muku za koju ce svi da pricaju ko za fenjixa kako je kidalica, ggwp

 

 

 

pa možda su se smuvali na nekom partiju a on bio pijan pa mu je bila lepša nego što jeste a onda je i ostala trudna jer joj je zamenio pilule?

handmaid's tale nisam ni gledao, nešto mi je odbojna sama tematika, nije mi ni palo napamet.

što se tiče gluposti, pa čekaj čoveče mladene, film je o liku koji postaje nevidljiv, koji je baziran na delu u kojem je lik totalno nevidljiv, mislim, SF je 🙂 

slažem se za scenu sa sečenjem vena, ja sam čak mislio da ih je fol isekla :))

u suštini ti si u pravu za većinu scena, ali prosto kod ovakvog tipa filmova ne mogu da gledam te stvari da li on može da prođe kroz zidove ili ne kad lik ima odelo sačinjeno od malenih kamerica i onda je nevidljiv totalno - sama postavka je "komična"

Link to comment
Share on other sites

@Lucky

sto se tice sf-a, nebitno koliko je neki film sf, stvari moraju da imaju smisla u njihovom univerzumu, isto ko sto je apsolutna glupost kad legolas u hobitu skace sa padajuce stepenice na stepenicu, pa nebitno sto je to svijet middle-eartha a on vilenjak

a sto se tice pa možda su se smuvali na nekom partiju a on bio pijan pa mu je bila lepša nego što jeste a onda je i ostala trudna jer joj je zamenio pilule?, sa ovim si bas way off, ne samo zbog toga sto film forsira da je on svjesno lud za njom i da ta njihova veza traje duze, nego i po samoj nelogicnosti te tvoje recenice, bio pijan pa mu se omaklo da bude sa njom jer nije skontao kol'ko je ruzna, al iz nekog razloga joj zamjenio pilule da ostane trudna?;d

 

Link to comment
Share on other sites

1917 je nesto najbolje sto sam gledao u poslednje vreme

neko je uspeo da napravi dinamican film u ww1 okruzenju medju rovovima, i jos su i prica i glumci dobri... pa bravo... 

prezanimljivo snimnjen, jedan kadar fazon sa samo jednim prekidom, skinite kvalitetnu verziju i vozite. U nekim momentim sam imao trip da je u pitanju VR :D

(prethodni film koji sam gledao bio je kilavi midway mozda je to uticalo na moj sud)

The Gentlemen - odlican, nema neki ludilo zavrsni punchline, nema ni ludilo dodatne pricice, ali ima svega dovoljno da bude odlican film.... treba nam vise ovakvih....

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

film je osrednji ali ima 3-4 dobre scene i bolji je od svih navedenih filmova na prosloj strani osim 1917

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

On 3/27/2020 at 7:21 PM, mladenq said:

@Lucky

 

  Hide contents

sto se tice sf-a, nebitno koliko je neki film sf, stvari moraju da imaju smisla u njihovom univerzumu, isto ko sto je apsolutna glupost kad legolas u hobitu skace sa padajuce stepenice na stepenicu, pa nebitno sto je to svijet middle-eartha a on vilenjak

a sto se tice pa možda su se smuvali na nekom partiju a on bio pijan pa mu je bila lepša nego što jeste a onda je i ostala trudna jer joj je zamenio pilule?, sa ovim si bas way off, ne samo zbog toga sto film forsira da je on svjesno lud za njom i da ta njihova veza traje duze, nego i po samoj nelogicnosti te tvoje recenice, bio pijan pa mu se omaklo da bude sa njom jer nije skontao kol'ko je ruzna, al iz nekog razloga joj zamjenio pilule da ostane trudna?;d

 

 

ali I on sam u filmu uopšte ne izgleda kao baja koji bi trebalo da bude, zapravo deluje kao ružnjikavi geek ... prosto ima taj posesivni trip ... nije ona tu bitna kako izgleda. ne znam kako bih ti drugačije objasnio čitav koncept - meni tu ne leži da bude ikakva bolja riba od ove.

Vivariumhttps://www.imdb.com/title/tt8368406/

MV5BYmEyZGQyMmItZTdjMC00YmZhLTk4YjUtNzkzZDc2NDYyMGMxXkEyXkFqcGdeQXVyMzQwMTY2Nzk@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Propustio sam ga na FESTu pa taman sad da pogledam i ispostavilo se "bolje" pošto je tematski sada vrlo blizak situaciji u kojoj smo :)) Tada uopšte ne bi imao tu dimenziju. Pored toga, izuzetno "neprijatan" film od početka do kraja. Ne kažem da je dobar već stvara taj jedan osećaj potpune nelagode. Malo i zbog ovog Ajzenberga koji mi je oduvek bio antipatičan ali svakako i zbog postavke, boja, radnje ... Naravno priča nema smisla mimo samog SF momenta krajnje "neprimenjiva" - pomalo podseća na epizodu Black Mirrora ili nešto od Lovecrafta sa alija :))

Underwaterhttps://www.imdb.com/title/tt5774060/

MV5BNzM0OGZiZWItYmZiNC00NDgzLTg1MjMtYjM4MWZhOGZhMDUwXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Realno krš film ... pozitivne strane - solidno prenesena atmosfera iz poneke video igre, tj. sam koncept. Malo podseća i na Dead Space u nekim trenucima. Nisu loši glumci, onaj ludi TJ Miller ima zanimljivu ulogu šteta što nije dublje razrađena, na momente baš dobra režija i onda se pojavljuje...

Cthulhu :)))

Pored toga bledo ali su makar ovoj Kirsten našli ok ulogu da glumi praktično muškarca :))

Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2020 at 9:47 AM, Lucky said:

nisam znao šta da mislim o ovom filmu, dal' da ga gledam ili ne, ali ajd' sad svakako kad se ima višak vremena može.

Najjaci je Laki koji gleda bukvalno sve i jedan film, ali 1917, da ne Kazem u kategoriji najboljeg u protekloj godini, dobitnik tri oskara...hm..nije siguran, ako uhvati vremena 🙂🙂 🙂 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DJAPEH8 said:

Najjaci je Laki koji gleda bukvalno sve i jedan film, ali 1917, da ne Kazem u kategoriji najboljeg u protekloj godini, dobitnik tri oskara...hm..nije siguran, ako uhvati vremena 🙂🙂 🙂 

Ti filmovi koji su "dokazano" dobri njih ostavljam za specijalne trenutke, jednostavno nisu zanimljivi! 😛

10 hours ago, FATA said:

ne pratis da laki funkcionise obrnutom psihologijom pa za njega filmovi izmedju 2-4 na IMDBu bez oskara su jedini pravi hitovi! xd

zna me čovek!

Evo na primer

Terminator - Dark Fate https://www.imdb.com/title/tt6450804/

MV5BOWExYzVlZDgtY2E1ZS00NTFjLWFmZWItZjI2NWY5ZWJiNTE4XkEyXkFqcGdeQXVyMTA3MTA4Mzgw._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Realno najbolji film ikada! 🙂 Šalim se, nije, ali ima hamer koji vozi po dnu reke i rade mu farovi i sve. Hajlajt filma su Švarcijeve (nije spojler, ima ga i u trejlerima) replike kad ga prvi put sretnu u njegovoj gajbi. Sve što izgovori je čisto zlato. I baka Linda koja se vrh drži za svoje godine. OK, trenirala je sto posto i vodila računa šta jede, ali opet.

Ovo ostalo naravno ništa spec, ne znam gde su našli radnju za 2:10h.

Link to comment
Share on other sites

On 3/15/2020 at 6:47 PM, Lucky said:

Guns Akimbohttps://www.imdb.com/title/tt6902676/

MV5BNzU3ZTI1OTktNjVkNy00OWEzLWIyNzAtMWQ5YjRkZDU1ZjAxXkEyXkFqcGdeQXVyODk4OTc3MTY@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Najbolji film ikada!

Denijel Redklif game programer, budi se jednog dana sa dva pištolja zakucana za ruke, dok ga neka kvazi Harli Kvin juri da ga ubije, ne mož' bolje od toga. 

Hvala za preporuku, odgledah sinoć, kida!

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

upravo pogledao mulholland drive i ono film je pokidao! ne znam kako imam taj osecaj da brutalne filmove nikad ne pogledam na prvu nego ih tako drzim na hardu po 5 godina pre nego sto ugledaju svetlost ekrana tete!

  • Upvote (+1) 2

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

kada kazes 5 godina, mozda mislis 20 :P

 

Guns Akimbo, nemam pojma, meni je ovaj film fazon za klince od oko 12 godina...  ne znam zasto ali ovom poteru ne stoji ni jedan uloga, takav osecaj za filing imam 

 

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

haha ma jok, 15 godina sam se kanio da ga instaliram na hard! 😉

zapravo imao sam trip da je to neki drugi film, film u kome se isto desi sudar pa riba ostane copava. riba ima fazon mrezaste cerape i fazon ne mogu da se setim da li je siluje neki lik odmah nakon sudara ili kroz film ne mogu da se setim... dosta stara stvar pa sam mislio da je to to i eto blejao mi hardu 5 godina do juce!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...