Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

одгледах "Мрачног феникса".

јадно да јадније не може бити...

Рејвен Ксавијеру: "Пошто жене спасавају мушкарце, треба променити назив групе из Икс мен у Икс вумен."

 

гледао сам и Ендгејм. и то је срање. Инфинити је бољи једно 200 пута.

 

али, одгледао сам и руски "Т-34". осим што је по руски филм трајао скоро 3 сата, све остало је добро. подсетио ме филм на старе добре ратне филмове. филм са душом.

 

"Ready Player One" је СЈАЈАН филм, са елементима сајберпанка, прави гејмерски тинејџ филм. моја генерација се надала овако нечему док је гледала "Гуниси" (види се Спилберг). препорука.

 

 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ford v Ferrari (2019)

mislim da je svaki moguci klise sportskih drama sadrzan u ovom filmu, dodaj na to jos pregrst nepotrebnih cringe scena i nedostatak bilo kakve prave supstance i dobije se jedan poprilicno osrednji film koji ne nudi apsolutno nista novo

plus mu je sto je tehnicki solidno odradjen, pa ljubitelji vroom vroom-a nece bas u potpunosti protraciti vreme gledajuci ovo

6.5/10

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Debeli said:

али, одгледао сам и руски "Т-34". осим што је по руски филм трајао скоро 3 сата, све остало је добро. подсетио ме филм на старе добре ратне филмове. филм са душом.

agree

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Debeli said:

Рејвен Ксавијеру: "Пошто жене спасавају мушкарце, треба променити назив групе из Икс мен у Икс вумен."

i ja sam se na ovo valjao od smeha 🙂 to je zapravo rečenica kojom su obznanili da neće više snimati nove xmen jer nije u skladu sa trendovima! 🙂

22 hours ago, Debeli said:

Ready Player One" је СЈАЈАН филм

Super film, ali me malo "nervira" koncept skupljanja poena tj. "game design" tog koncepta, nije funkcionalan u takvom svetu 🙂

23 hours ago, Vlada_ said:

odgledao '4 ruze', joj koje smece

pa ko ti je kriv kad gledaš domaće filmove!

Link to comment
Share on other sites

odgledah ovog poslednjeg Terminatora, i pored sranjakvih ocekivanja koje sam imao usled govnjivih prethodnih filmova, i cinjenice da sam negde naleteo na major spojler koji je iz prvih minutipo filma koji se ono posere po t1i t2 samotako, i pored toga sto sada dominiraju zene u terminatoru (doklevisebogtejebo), film kao film nije toliko los,  ima taj neozbiljan deo koji je totalno out of place i nepotreban je u svakom smislu  a ovo ostalo je stvarno ok, ocekivao sam daleko vise cringe momenata, svarci je badass u ovom filmu taman kako prilici njegovim godinama, kada zapravo pocne da glumi svoju ulogu t-800 i akcione scene sa njim su pazljivije rezirane i osmisljene 

zasto je film pukao u bioskopima ? pa verovatno jer su svima ogadili fransizu pogotovo sa prethodnim filmom, i jer su napravili zaplet koji prosto odseca t1&t2 iz cele jednacine, i jer je ceo holivud presrao sa guranjem zena u filmove na nacin na koji im prosto ne lezi ... pretvarati terminatora u zenski akcioni film stvarno nema veze sa mozgom kao idejom, mada realno nije to toliko lose ni uradjeno s ozbirom na druge filmove 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/15/2020 at 9:15 AM, G!!! said:

odgledah ovog poslednjeg Terminatora, i pored sranjakvih ocekivanja koje sam imao usled govnjivih prethodnih filmova, i cinjenice da sam negde naleteo na major spojler koji je iz prvih minutipo filma koji se ono posere po t1i t2 samotako, i pored toga sto sada dominiraju zene u terminatoru (doklevisebogtejebo), film kao film nije toliko los,  ima taj neozbiljan deo koji je totalno out of place i nepotreban je u svakom smislu  a ovo ostalo je stvarno ok, ocekivao sam daleko vise cringe momenata, svarci je badass u ovom filmu taman kako prilici njegovim godinama, kada zapravo pocne da glumi svoju ulogu t-800 i akcione scene sa njim su pazljivije rezirane i osmisljene 

zasto je film pukao u bioskopima ? pa verovatno jer su svima ogadili fransizu pogotovo sa prethodnim filmom, i jer su napravili zaplet koji prosto odseca t1&t2 iz cele jednacine, i jer je ceo holivud presrao sa guranjem zena u filmove na nacin na koji im prosto ne lezi ... pretvarati terminatora u zenski akcioni film stvarno nema veze sa mozgom kao idejom, mada realno nije to toliko lose ni uradjeno s ozbirom na druge filmove 

Film nema period pred konacnu kulminaciju. Iako ima mirne delove, nijedan ne ostavlja taj utisak. Deluje kao kontinualna akcija svaki čas. 

Spoiler

Ali terminator koji razvija saosecanje i grizu saveti... samo dok mu izvetri glavna direktiva.
Iako je njegovo postanje u drugom, izbrisanom vremenskom toku, on zna sve pojedinosti iz aktuelnog buduceg toka i SMSuje ih na broj koji zna...kako?

Rev 9 je neunistiv, ne znam koji to materijal trpi toliko stete i da je bukvalno neogreban. Nece me niko ubediti da je rotacija turbine HE toliko mocnija od nekoliko uzastopnih eksplozija oružja velikog kalibra. A onda obicnim pistolje 9mm kalibra osujete nalet terminatora ili jos bolje vitlajuci lancem... T800, koji se raspada pod takvim uslovima, moze da se uspesno suprotstavi Rev 9 i da ga nadjaca.

 

Link to comment
Share on other sites

pa upravo ta terminatorova evolucija emotivnosti rofl je neozibljna baljezgarija van vremena i prostora i u krajnjem slucaju totalno nebitna i nepotrebna za radnju filma, sta im je to trebalo nikom nikada nece biti jasno i to rusi film, i tu kao neki haha hihi momenti sa svracijem kao da nisu naucili u dosadasnjim fejlovima 

a tehnikalije koji je terminator jaci i zasto i kako, sam davno prestao da kalkulisem jer je ovo takva vrsta sci-fi-a, nikada nisam ni zamisljao da je terminator baziran na realnim idejama pokrpljenim naucnim cinjenicama ala star trek, vec vise kao naucnofantasticni koncept o robotima u apokalipsi sa putovanjem kroz vreme... 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
 
 
 
On 12/6/2019 at 6:23 PM, FATA said:

Parasite

https://www.imdb.com/title/tt6751668/

Ne znam da li je 1 los film snimio, ali znam da je i ovaj isto tako ubio! Predlazem da ga gledate bez citanja opisa ili trejlera. Mislio sam da je na foru Hosta, ali nema veze sa tim. U samom pocetku malo predvidiv, ali ni jednog trenutka dosadan. 

Konacno se nakanih da ovo pogledam. Dobar!

p.s. sto mi koj k dodaje ove redove kad citiram i nakon toga ne mogu uopste da editujem?

Link to comment
Share on other sites

On 1/14/2020 at 11:23 AM, Vlada_ said:

nikad nije bio problem u tvom gledanju turskog filma, vec u ruskoj sinhronizaciji koju cita jedan muskarac 😄

pa znam ali šta ću, nije moglo da se bira a film je počeo tako napeto!

 

5 hours ago, mladenq said:

Konacno se nakanih da ovo pogledam. Dobar!

p.s. sto mi koj k dodaje ove redove kad citiram i nakon toga ne mogu uopste da editujem?

Dobar je parazit, kadrovi su odlični a i dobro je realno sakriveno po netu o čemu se radi tako da može čovek da se iznenadi.

Doduše ne mogu baš da se složim sa tim da je toliko dobar da zasluži sve one nominacije za oskara ali šta sad.

Link to comment
Share on other sites

generalno mi se kenja od lynch-a, ali naletih slucajno na The Straight Story (1999) i opis filma me previse privukao da bih ga preskocio zbog prethodno pomenutog gospodara pretencioznosti

nisam zalazio dublje u opis/radnju pre gledanja, pa se blago razocarah kad sam umjesto brutalnih pejzaza, kakvi se znaju naci u filmovima ovog tipa, dobio depresivna polja kukuruza iowa-e koja su mi manje vise licila na ono sto vidim na relaciji novi sad-sabac

plus standardni elementi lynch-ove rezije su i ovde prisutni, mnostvo dugih kadrova, radnja poprilicno sporo tece, i jos neki njegovi 'ekscentrizmi', ali gledajuci, imao sam utisak da te neke stvari koje mi inace smetaju kod njega, ovde rade dobar posao i cine film jednostavnim i lijepim

film ocekivano obiluje duhovnoscu i blagom melanholijom, ali ne manjka mu ni humora, i to kvalitetnog humora sa supstancom, jedino je mozda pretjerano sa 'smisao zivota' scenama ako bih mogao tako da ih nazovem, pomalo mi je naivno da svaki njegov susret sa nekim u filmu bude dubok i smislen i neko se zivotno naravoucenije moze izvuci, ali mozda i ja samo nit-pickujem, sve u svemu legao mi fino film, rekao bih da je imdb on point sa 8/10
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ah da

Color out of space - https://www.imdb.com/title/tt5073642/

MV5BZjQ1YTM4M2UtMTQxNS00YjdjLTgwZGYtZTgzYmFiYjFkYzNlXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Odlično :) Super pogođena atmosfera ovog tipa filmova iz osamdesetih i delom devedesetih. Ovaj nikolas kejdž ne znam šta bih rekao, sad je u tom domenu ili ti je genijalna njegova gluma ili najgora moguća ... dobra je adaptacija u današnje vreme cele priče.

Link to comment
Share on other sites

 

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2020 at 8:58 PM, Čamuga said:

ne znam da li sam skoro gledao gluplji film

^ qft, da nije bilo bradavice sirene, bukvalno ne bi bilo nijednog pozitivnog trenutka u filmu

  • Haha (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...