Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

The Silencehttps://www.imdb.com/title/tt7315484/

MV5BMmZlOGZkMjMtZDc4Ny00ZTQ1LWFmYTQtOThlY2JjYjg1NGQyXkEyXkFqcGdeQXVyNDg4NjY5OTQ@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Sve vreme se nerviram zato što je priča toliko neverovatna ... da ljudi nisu uspeli da smisle ništa pametno kako da se ratosiljaju ovih stvorenja, a drugo što čak i meni laiku deluje da ovaj znakovni jezik tj. jezik gluvonemih primenjuju selektivno i kad kome odgovara. 

Ali deluje da bi knjiga stvarno mogla biti bolja (ofc) jer film ima neke naznake toga koje očigledno nisu znali kako da ukombinuju u film od sat i po. 

Ne bih izvlačio paralele sa the quiet place jer su različiti filmovi mada je tqc svakako bolji.

Link to comment
Share on other sites

Cold Pursuit - https://www.imdb.com/title/tt5719748/

MV5BM2YyYWI3NjItMWEwZS00MzhkLWJmZTMtZDAzYjRhODM0OTMzXkEyXkFqcGdeQXVyMjM4NTM5NDY@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Očekivao sam još jedan Taken klon koje Liam samo "cepa" ovih dana, ali se ispostavilo da je ovo zapravo "parodija" na baš to + određena doza Fargo.

Fora je što sam ja prekasno saznao da je postojao i originalni Norveški film gde je zapravo jedna od zaraćenih strana srpska mafija, tako da sad moram da pogledam i to 🙂

Ali i ovaj je skroz ok.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao Wandering Earth. Najskuplji kineski scifi spektakl me je sa jedne strane prijatno iznenadio - vizuelno je jako dopadljiv, i narativ je drugačiji od onoga što viđamo u sličnim holivudskim ostvarenjima (npr. nasisavanje kurcem karaktera jer beži kada svi ostali pomažu)

Sa druge strane je đubre 😄 

Likovi su toliko dvodimenzonalni da kad krenu da ginu, nemam pojma ni ko su, a kamoli da mi je stalo do njih. Zaplet je konfuzan, likovi rade ultra debilne stvari samo da bi radnja mogla da napreduje.

Zapravo, najbolji opis filma bi bio: "Great Wall u svemiru - dopadljiv spektakl, pod uslovom da ugasiš mozak tokom filma"

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2019 at 12:06 AM, Jose Jimenez said:

Odgledao Wandering Earth. Najskuplji kineski scifi spektakl me je sa jedne strane prijatno iznenadio - vizuelno je jako dopadljiv, i narativ je drugačiji od onoga što viđamo u sličnim holivudskim ostvarenjima (npr. nasisavanje kurcem karaktera jer beži kada svi ostali pomažu)

Sa druge strane je đubre 😄 

Likovi su toliko dvodimenzonalni da kad krenu da ginu, nemam pojma ni ko su, a kamoli da mi je stalo do njih. Zaplet je konfuzan, likovi rade ultra debilne stvari samo da bi radnja mogla da napreduje.

Zapravo, najbolji opis filma bi bio: "Great Wall u svemiru - dopadljiv spektakl, pod uslovom da ugasiš mozak tokom filma"

pih, hteo sam ovo pogledati, sad bih ga možda ipak preskočio 😞

Drunk parentshttps://www.imdb.com/title/tt5037840/

MV5BOTkzMTAxMDU5Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwMDUwNjYyNzM@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Mnogo glup film :) Na početku je još i OK i realno ga vadi Boldvin koji šta god da kaže jednostavno je smešno ali vrlo brzo sve krene da se raspada ...  

Link to comment
Share on other sites

On ‎5‎/‎3‎/‎2019 at 9:42 AM, Lucky said:

The Silencehttps://www.imdb.com/title/tt7315484/

MV5BMmZlOGZkMjMtZDc4Ny00ZTQ1LWFmYTQtOThlY2JjYjg1NGQyXkEyXkFqcGdeQXVyNDg4NjY5OTQ@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Sve vreme se nerviram zato što je priča toliko neverovatna ... da ljudi nisu uspeli da smisle ništa pametno kako da se ratosiljaju ovih stvorenja, a drugo što čak i meni laiku deluje da ovaj znakovni jezik tj. jezik gluvonemih primenjuju selektivno i kad kome odgovara. 

Ali deluje da bi knjiga stvarno mogla biti bolja (ofc) jer film ima neke naznake toga koje očigledno nisu znali kako da ukombinuju u film od sat i po. 

Ne bih izvlačio paralele sa the quiet place jer su različiti filmovi mada je tqc svakako bolji.

Odgledao I ja pre mozda 10ak dana. Gomilu besmislica, kao sto si rekao jezik gluvonemih koriste apsolutno random. Film se trebao zavrsiti onog momenta kad 

Spoiler

je upalio onu masinu za krunjenje kukuruza(?) I jednostavno je ostaviti da radi sve dok ne ubije sve i jednu 'ticu. easy

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2019 at 11:37 AM, tortky said:

3.6

?

kriv sam, ali nešto mi promaklo da pogledam prvo ocenu 😞

Minimalismhttps://www.imdb.com/title/tt3810760/

MV5BMTkwNzU1OTEzNV5BMl5BanBnXkFtZTgwODY5NzA3NTE@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Tek sam sad ovo pogledao. Meni se dopao sa strane teme koju predstavlja i toga što otvara mogućnost za dalje čitanje i spoznaju kroz ljude koje prikazuje pa može dalje da se gugla i traži itd. Sam dokumentarac po sebi je "mlak" i deluje da mu scenario nije baš najbolji, nema ni neku specijalnu radnju a i deluje da od svake teme obradi baš jako malo.

On 5/8/2019 at 5:33 PM, DJAPEH8 said:

Odgledao I ja pre mozda 10ak dana. Gomilu besmislica, kao sto si rekao jezik gluvonemih koriste apsolutno random. Film se trebao zavrsiti onog momenta kad 

  Hide contents

je upalio onu masinu za krunjenje kukuruza(?) I jednostavno je ostaviti da radi sve dok ne ubije sve i jednu 'ticu. easy

 

... mislim da se pokvarila, zato nije mogao da to uradi :)) ali je znatno veće pitanje zbog čega nisu upalili svaku tu mašinu na celoj planeti i rešili problem 🙂

On 5/8/2019 at 9:53 PM, mladenq said:

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (2019)

jedina sokantna stvar u vezi ovog filma je koliko je ekstremno dosadan i glup

bukvalno ne nudi nista, i nemas ozbiljniji uvid (a cak ni neki povrsinski) apsolutno ni u jednu stvar u koju bi ocekivao da imas u filmu o serijskom ubici, efron je ocajan

2/10

noooo, za ovo sam se baš nadao da može biti ok 😞

Link to comment
Share on other sites

Pokusao sam da odgledam onaj ruski film T-34, posto jelte ww2 i tenkovi mogu uvek da se pogledaju

i definitivno shvatio da nisam vise u tom fazonu da mogu da gledam bilo sta bilo gde i jebga, zaspao sam posle nekog vremena 

pre toga sam primetio da su rusi bas spamovali dosta tih ww2 filmova u poslednjih par godina, i otprilike svi do jednog su neverovatno istog loseg kvaliteta, i to ono losa kamera, los tempo, zapleti su ono standardno ruski, specijalni efekti od prosecno dobrih do fenomenalnih ali su nazalost na los nacin upotrebljeni, i ti njihovi dijalozi ne bi trebalo da mi deluju toliko strano, ipak su nam jezici bliski, a meni je svaki put kada gledam ruski film kao da gledam juzno-korejski -  tempo dijaloga mi je isto wtf (mada ne smatram to nekim hendikepom vec ta neobicnost lose legne na ostale manjkavosti)

i eto oni toliko epskog materijala iz ww2 imaju, a epskih ili prosecno dobrih rekao bih filmova na tu temu u poslednjih 20 godina bas bas bas malo 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

Pokusao sam da odgledam onaj ruski film T-34, posto jelte ww2 i tenkovi mogu uvek da se pogledaju

i definitivno shvatio da nisam vise u tom fazonu da mogu da gledam bilo sta bilo gde i jebga, zaspao sam posle nekog vremena 

pre toga sam primetio da su rusi bas spamovali dosta tih ww2 filmova u poslednjih par godina, i otprilike svi do jednog su neverovatno istog loseg kvaliteta, i to ono losa kamera, los tempo, zapleti su ono standardno ruski, specijalni efekti od prosecno dobrih do fenomenalnih ali su nazalost na los nacin upotrebljeni, i ti njihovi dijalozi ne bi trebalo da mi deluju toliko strano, ipak su nam jezici bliski, a meni je svaki put kada gledam ruski film kao da gledam juzno-korejski -  tempo dijaloga mi je isto wtf (mada ne smatram to nekim hendikepom vec ta neobicnost lose legne na ostale manjkavosti)

i eto oni toliko epskog materijala iz ww2 imaju, a epskih ili prosecno dobrih rekao bih filmova na tu temu u poslednjih 20 godina bas bas bas malo 

@Zwerko ovaj nešto vas proziva! :)) 

Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam film pre tipa metar dana i nikako da stignem da ga pogledm :( Elem, imaju Rusi dosta sada tih WW2 visokobudzetnih filmova, prvo onaj Staljingrad, pa Beli Tigar, pa onih 28 Panfilovaca, za to kazu da je jos i najbolji. Samo jos da stignem da pogledam :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

28 panfilovaca je sasvim konkretan i korektan dobar  film, beli tigr je dosadan 😄 Tvrdjavu Brest mi nisu jos dobacili sa svim tim filmovima (Brestskaya krepost) to bih svima preporucio (pogotovo sto sam se sa tim istorijskim detaljima tada prvi put susreo)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Us https://www.imdb.com/title/tt6857112/

MV5BZTliNWJhM2YtNDc1MC00YTk1LWE2MGYtZmE4M2Y5ODdlNzQzXkEyXkFqcGdeQXVyMzY0MTE3NzU@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Šta ga znam ... Get out mi je bio gotivan, ovo mi je ... onako. Suviše ima rupa da bih mogao da prihvatim kao kompletnu priču, može da ode i u stranu "mnogo hteo mnogo započeo". Koncept je zanimljiv, čak drži pažnju i napeto je praktično sve vreme od uvodnih minuta pa do kraja filma, ali taj set otvorenih pitanja kvari ugođaj.

Pet Semataryhttps://www.imdb.com/title/tt0837563/

MV5BMjUyNjg1ODIwMl5BMl5BanBnXkFtZTgwNjMyOTYzNzM@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Simpatično, zanimljive promene u odnosu na knjigu i prvi film, čisto da ne bude dosadno i predvidivo. 

Link to comment
Share on other sites

Captive State

Dobar post -apokalipticni-alien invasion filmic 

u stvari vrlo dobar, malo mu fali da bude i odlican,  deluje kao da je zamisljen da bude mini-serija pa su ipak prepakovali u film, ili smo prosto toliko pod uticajem serija da nam mozak preskace na takav ritam pripovedanja 

za ljubitelje teme, preporuka

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, G!!! said:

Captive State

Dobar post -apokalipticni-alien invasion filmic 

u stvari vrlo dobar, malo mu fali da bude i odlican,  deluje kao da je zamisljen da bude mini-serija pa su ipak prepakovali u film, ili smo prosto toliko pod uticajem serija da nam mozak preskace na takav ritam pripovedanja 

za ljubitelje teme, preporuka

Odgledah pre dva dana ... meni se tu nisu dopale dve stvari:

- tematski mi je bio blizu cloverfield lane gde isto glumi ovaj debeljko, a oni se već neko vreme tripuju sa tim šta je u cloverfield univerzumu a šta nije pa sam se tripovao da je možda i ovo pa mi je to malo napravilo zabag (ovo je lični problem :)

- drugi znatno veći mi je što već negde od polovine filma ti shvatiš šta će da se desi i samo čekaš da se desi, tj. nema iznenađenja, jednostavno sve vozi u tom smeru da će biti takav nekakav kraj, samo je pitanje tačno načina na koji će se to dogoditi.

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2019 at 1:33 PM, Lucky said:

- drugi znatno veći mi je što već negde od polovine filma ti shvatiš šta će da se desi i samo čekaš da se desi, tj. nema iznenađenja, jednostavno sve vozi u tom smeru da će biti takav nekakav kraj, samo je pitanje tačno načina na koji će se to dogoditi.

nema iznenadjenja, zasto mora da bude nekakvog iznenadjenja, nije ovo GOT pa mora da bude 15 iznenadjenja po epizodi inace su scenaristi debili i kreteni  :P

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2019 at 1:18 PM, G!!! said:

nema iznenadjenja, zasto mora da bude nekakvog iznenadjenja, nije ovo GOT pa mora da bude 15 iznenadjenja po epizodi inace su scenaristi debili i kreteni  :P

nisam ni gledao got niti mora da bude tog nivoa iznenađenja, ali valjda postoji neka razlika između standardne i predvidive radnje filma, gde ti znaš šta će da se dogodi, kanda kvari celo gledanje, zar ne? :) OK je meni da ja kao vidim pravac u kom će se odvijati film, pa da "pogađam" ali da baš sve bude "na tanjiru" mi je previše :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...