Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Revenge (2017)
 

 

tumblr_pfdn8xHnwu1r2aobgo1_500.gif

tumblr_p8sktcYIR91xq1kqeo1_400.gif

 
 
 

rape-revenge subzanr, 6.3 na imdbu, ali i te kako gledljiv film, dosta krvav, sa dosta nesvakidasnjih zanimljivih kadrova, gluma je malo diskutabilna u par scena ali nista preko cega se ne moze preci, plus ova glavna je neka mrsavija verzija emilie klark (bar meni), pa eto dodatnog bonusa za fanove doticne

 

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Spajdermen intu d spajdervers. Uuuuuuhhhhh. Kakvo. Sranje. Pogledao sam ga samo zbog afiniteta koji su stvorili DC animacije tokom godina, ali ovo je ni prineti. Jedva sam se naterao da pogledam do kraja iz treceg puta. Prazna i nerazradjena prica filma koji se oslanja na to da sve prshti, sija i ima catchy forice za povecanu dopadljivost. I filere, kao sto je scena na groblju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJAPEH8 said:

Pa meni taj njihov odnos sa njene strane bas i jeste bio uverljiv? Ne kazem da je odglumila za oskara, ali sasvim korektno s obzirom da je reč o pevačici jelte.

ne znam, sa njegove strane mi je to i imalo smisla, vidio je nesto u njoj, neku muzicku ljepotu, zbog toga je zavolio i on je tome posvecen, msm relativno dobro glumi tu pricu

dok ona vec... sto ona njega voli? ni u jednom trenutku se ne vidi neka stvarna povezanost sa njene strane prema njemu, niti ijedan drugi razlog sto se uopste upustila u to sa njim, osim onog ociglednog, jer je poznat i jer ce sa njim brzo do slave? a ako je to glavni/jedini razlog, onda citav film gubi smisao, taj njen lik bukvalno nema nikakvu dubinu, onako je poprilicno glupkava i ima te neke sablonske/glupe reakcije, msm sta je ono koj k kad nabode lika u kaficu jer hoce da se slika sa ovim? kao jebena je, a kasnije dopusta da je onaj menadzer manje vise gazi, i da je gurne u skroz neku lijevu vrstu idiotske muzike, protiv koje se cak i ne buni, pa mi se cini k'o da ne znaju ni oni o cemu film treba da bude, o njihovoj 'ljubavi'? o tome kako slava mijenja osobu? nedoreceno i jedno i drugo
mozda pretjerujem i kenjam ali osim njene ocajne glume, cijela stvar mi se cini poprilicno naivno i lose napisana
 

 

bas na kraju, kad se on ubije, pa ona neki tugaljiv govor drzi, cura mi se rasplakala, ja gledam onako tupo, ne dopire do mene ni najmanje ta atmosfera, cjelokupan utisak da je stvar poprilicno neuvjerljiva

 
Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Rotten tomatoes realno sada može i da se ugasi. TLDR verzija je da je toliko bio negativan odnos Want to see : Not Interested, da je spalo bilo i ispod 30% Want to see za Captain Marvel... A onda su REDIZAJNIRALI sajt da se sad samo vidi Want to see, a ovo drugo sklonili, i audience rating.

Dame i gospodo, ovo je prvi film u istoriji koji je dobio svoj "Safe space"!

 

Duže i detaljnije

https://cosmicbook.news/captain-marvel-poll-results-rotten-tomatoes-down

https://editorial.rottentomatoes.com/article/making-some-changes/

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Pa kako se ne vidi brate, upisao se na sred scene kad je primala nagradu i opusteno presla preko toga? Kad je ona preuzela svu slavu ostala je sa njim, htela da otkaze onu turneju? Sto ga voli? Pa jbga kad ti pridje rok zvezda, koji pritom zaista I izgleda dobro kako se nece zaljubiti? itd itd. Pa I devojka ti se rasplakala na kraju i to nesto govori :D A inace ta scena na kraju kad ona peva, navodno joj je najbolja drugarica umrla sat vremena pre toga pa je ta pesma posvecena zapravo njoj.. NAVODNO . tako kaze imdb :D 

EDIT: @mladenq

Edited by DJAPEH8
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Балканска међа (Балканский рубеж)

Balkanska_medja.jpg

неочекивано добар у сваком аспекту, далеко преко мојих очекивања, филм који успоставља не само технички, већ пре свега вредносни узор свим будућим српским ратним филмовима. после антиратног дискурса, од "Лепих села", долазимо поново у ратни дискурс, који има антиратну компоненту, али је јасно вредносно одређен, нема сивих зона. ово је пре свега руски ратни филм (иза овог филма стоје обе државе, и Русија и Србија, дакле, унеколико је ово државни пројекат што тек има далекосежне импликације које превазилазе домен филмске уметности) , за руско тржиште и тако га треба гледати. ово је заиста прва самостална операција руске војске ван граница СССР-а после колапса, и та чињеница је идеја водиља и покретачки дух наратива овог филма.

руски глумци су бољи од наших, Биковић танак (осим што је продуцент филма и што је ово бр. 1 филм у Русији ове недеље, откупљен у десетинама земаља), Радојичић добар. акционе сцене на нивоу, редитељ уопште не бежи од бруталних сцена насиља и смрти, звук, фотографија, кадар - све на нивоу. занимљиво је да Југославија углавном личи на бивше совјетске републике, мада је снимано и у Србији. осећа се некаквом мекоћом романтичних сцена да је филм руски, нежан, поетичан. дакле, холивудска је само техника.

за мене је потпуно неочекиван ниво јасности и комплексности порука овог филма. Срби и Руси су добри момци, терористи и НАТО су лош момци. од тога па надаље, овај филм представља нешто сасвим ново за српску продукцију.

субјективно: 10/10, због револуционарности. не ради се о препоруци, ово се мора погледати, у биоскопу.

што каже Кустурица, сад треба снимити 500 оваквих филмова.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

odgledao Vice (2018) sinoc

poprilicno 'underwhelming' u svakom pogledu, htio sam da odustanem na pola filma, ali sam izdrzao do kraja i manje vise se pokajao
kroz citav film imas osjecaj kao da ovaj reziser u svojoj arogantnosti em tebe, gledaoca, tretira kao poludebila em ne uspjeva da poentira ni na cemu na cemu misli da je poentirao, nastavljajuci istim tempom do kraja, i zavrsavajuci film sa nekom wannabe francis underwood scenom, bukvalno sta god je probao cini se da nije uspio, ili bar nije uspio dovoljno da kazes 'e, ovo je dobro', pocevsi od nekih metafora pa do raznoraznih upadanja u scenu sa slikama uzasa rata itd

a i ovaj kasting, msm ono ok, vidi ga bejl jes prelud opet se udeblj'o za ulogu 40kg, al kad imas njih 5-6 u prostoriji gdje su svi nasminkani do smrti i na njih nabacana neka sranja da izgledaju 20-30 god stariji, to ni na sta ne lici, stiv karel nidje veze kroz citav film

5/10

 

Link to comment
Share on other sites

Glass - https://m.imdb.com/title/tt6823368/

Šta ga znam. Nije loše kao deo celine da se baci oko. Pomalo nespretna radnja i generalno ceo setting ludnice u kojoj radi troje ljudi pa ovi mogu da vršljaju (nije spojler) je wtf. 

A film bukvalno do pred minut pred kraj ispada bezveze ali onda kad se raspetlja sve kao ima neku poentu i smisao, da tako kažemo. 

Svakako treba pogledati ako ste gledali prethodna dva dela, da ih tako nazovemo  

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2019 at 10:14 AM, DJAPEH8 said:

@Lucky, jesi gledao Split? Deluje mi kao da je slican sa Glass-om, cak i isti glumac tumaci glavnu ulogu? 

ne'am pojma dal' me troluješ ili šta, ali Glass jeste "nastavak" Splita a glavni glumac tumači istu tu ulogu? :))

Escape Roomhttps://www.imdb.com/title/tt5886046/

MV5BMjQ2NDMwMTY3MF5BMl5BanBnXkFtZTgwNDg5OTc1NjM@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Kao neki omaž Kocki na primer, osim što nije. Naravno glup je, ali gledljiv, čak i sama pozadina kao ima nekog smisla u svetlu trendova šta je moguće a šta ne.

Radnja je naravno jednostavna - escape room, ali sa twistom da zapravo ljudi umiru. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/22/2019 at 3:45 PM, DJAPEH8 said:

@Lucky nisam trolovao, usao samo u link i opis pa sam bio u fazonu wtf. jebem li ga. 

@tortky sta mu dodje kongitivno?

brate!

The Prodigy https://www.imdb.com/title/tt4504044/

MV5BYTQxNTMwMmUtMWRkYi00MTRmLTgyYWItYTYwNGZkMWZmMzQ2XkEyXkFqcGdeQXVyMjM4NTM5NDY@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Izuzev klinca iz I.T. (koji je poras'o) i solidno glumi, film je za apsolutno preskakanje, nemojte da gubite vreme.

Link to comment
Share on other sites

 

On 4/7/2019 at 1:45 PM, Lucky said:

Glass - https://m.imdb.com/title/tt6823368/

Šta ga znam. Nije loše kao deo celine da se baci oko. Pomalo nespretna radnja i generalno ceo setting ludnice u kojoj radi troje ljudi pa ovi mogu da vršljaju (nije spojler) je wtf. 

A film bukvalno do pred minut pred kraj ispada bezveze ali onda kad se raspetlja sve kao ima neku poentu i smisao, da tako kažemo. 

Svakako treba pogledati ako ste gledali prethodna dva dela, da ih tako nazovemo  

 

Odgledao ga i ja sinoc napokon.

Sta znam, sto kaze Laki, nije lose, ali opet nekako mi je radnja malo traljavo odradjena. Kul stvar mi je sto glume neki isti glumci iz prvog dela (Vilisov sin, i Semjuelova majka), i sto koriste scene iz Unbreakable da podsete na neke delove price.

Sama poenta ove devojke koja je prezivela iz Splita mi nije bas najjasnija, valjda hteli da ubace malo i Stokholmski sindrom pricu, ali mi je i to malo tralala.

Uglavnom, rece Shyamalan da ne zna da li ce biti jos nastavaka, ako mu dodje da pise, pisace, posto ima prostora za razvoj dalje price. Tako da me ne bi cudilo da za nekih 10-15 godina opet bude neki novi nastavak, koji ce da se poveze tek na kraju sa ovim, kao sto je Split.

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sttevann said:

 

Odgledao ga i ja sinoc napokon.

Sta znam, sto kaze Laki, nije lose, ali opet nekako mi je radnja malo traljavo odradjena. Kul stvar mi je sto glume neki isti glumci iz prvog dela (Vilisov sin, i Semjuelova majka), i sto koriste scene iz Unbreakable da podsete na neke delove price.

Sama poenta ove devojke koja je prezivela iz Splita mi nije bas najjasnija, valjda hteli da ubace malo i Stokholmski sindrom pricu, ali mi je i to malo tralala.

Uglavnom, rece Shyamalan da ne zna da li ce biti jos nastavaka, ako mu dodje da pise, pisace, posto ima prostora za razvoj dalje price. Tako da me ne bi cudilo da za nekih 10-15 godina opet bude neki novi nastavak, koji ce da se poveze tek na kraju sa ovim, kao sto je Split.

 

Ja sam se pitao zašto su castovali tog lika da bude Vilisov sin jer lik nema pojma da glumi i izgleda kao da nije glumac, ali kad sam skapirao da je to taj klinac, malo mi je bilo lakše 🙂

Dalji razvoj priče mislim da bi otišao u smeru koji nije baš OK za franšizu. Nekako je dobar deo poente u tome da se ljudi pitaju da li su ovi neki superljudi ili nisu, dal' mogu ili ne mogu - sad kad je dokazano da mogu, nema tog "drama" elementa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...