Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Imam preporuku za dva filma...

Overlord https://www.imdb.com/title/tt4530422/

MV5BYTUzYmJlNDgtMzM2ZS00N2ZkLWJjY2ItNzM0ZmVjMWU5OTA3XkEyXkFqcGdeQXVyMjQwMDg0Ng@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Jedan pogled na trejler lako će vam otkriti o čemu se ovde radi:

Zombi nacisti, minimum CGI u odnosu na tradicionalnu izradu specijalnih efekata, sjajna intro sekvenca sa iskakanjem iz aviona i naravno nenormalna priča, samo su neki od kvaliteta koje ovaj film poseduje. Malo podseća na tipa dead snow i tako to, ali samo malo. Kada kažem kvaliteta, pomalo se sprdam, pomalo ne!

The house that Jack builthttps://www.imdb.com/title/tt4003440/

MV5BNDQ4Y2E5ODktODI5ZS00ZGVkLTgyZTEtNWY1ZjNiZTFjOTE3XkEyXkFqcGdeQXVyODY3Nzc0OTk@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Za početak treba reći da film potpisuje Lars von Trier, pa bi to trebalo da bude dovoljno da neko zna da li će ga odgledati ili ne. Met Dilon je odličan, film iako disturbing u neku ruku sve vreme provlači neki crni humor na koji čovek ne može da se ne nasmeje. Šta da vam kažem kad film traje 2:30h, što je oko 1:10h duže od idealnog trajanja filma :)) a ipak sam ga odgledao!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJAPEH8 said:

Ne vidim da je neko komentarisao A Star Is Born

Odgledao sinoc sa zenom, sta znam meni je bas dobro legao. Lejdi Gaga je car, kakav glas. Inace zavoleo sam je posle super bowl performansa, tamo je bas pokidala. 

isto kao mladen, možda bih i pogledao kad nema šta drugo, ali mi se nešto ne da zbog nje, nekako mi njena faca nije za gledanje na filmu :(

The Final Wishhttps://www.imdb.com/title/tt9109306/

MV5BZTBhZGViMDYtNjBmMC00MDc3LWEwOTItMzhkZWRlNTE0NTUyXkEyXkFqcGdeQXVyMjUxOTAxNzI@._V1_UY268_CR16,0,182,268_AL_.jpg

Ova baba što se pretplatila da glumi u horor filmovima me sad samo tripuje jer nemam pojma da li je film deo insidious celog serijala ili nije, ali ovaj definitivno nije. Nije ni toliko loša priča na kraju, ali se prvih 45 minuta bukvalno ništa ne događa.

Link to comment
Share on other sites

On 1/26/2019 at 1:39 PM, Lucky said:

ovo baš jedva čekam da pogledam, nikako da stignem do bioskopa, taman sam skoro pogledao "prvi" deo a drugog se sećam dobrano.

isto mišljenje, mada ga nisam još pogledao, krenuo sam sinoć i nisam stigao da pogledam do kraja. Vizuelno stvarno odlično izgleda da te scene kad se namesti baš da se nešto desi tad i tad što će rešiti trenutnu situaciju me oduvek nerviralo.

Bad times at the El Royalehttps://www.imdb.com/title/tt6628394/

MV5BOTk1Nzk1MDc1MF5BMl5BanBnXkFtZTgwNjU2NDExNjM@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Jasno mi je što ovaj Hemsvort nesretni ne može da snima ništa drugo sem Tora, ali mimo toga odlična dvočasovna zabava za sve uzraste!

odličan? Jedva sam ga odgledao, veoma je dosadan i predvidiv

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

do kurca kad se De1 slaže sa mnom :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ne dao bog

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Highl1 said:

do kurca kad se De1 slaže sa mnom :tf: 

ja htedoh da odgovorim nešto ali me sad preduhitrio de1 pa ne moram da reagujem!

šalu (?) na stranu, nemam pojma, meni sjajan baš fin, predvidivost mi uopšte nije bitna kod ovakvog tipa filma, ne mogu ni da je uzmem u obzir.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Lucky said:

ja htedoh da odgovorim nešto ali me sad preduhitrio de1 pa ne moram da reagujem!

šalu (?) na stranu, nemam pojma, meni sjajan baš fin, predvidivost mi uopšte nije bitna kod ovakvog tipa filma, ne mogu ni da je uzmem u obzir.

Meni je bas bio dosadnjikav. Ima kul momenata no to nije dovoljno da bih film nekome preporucio.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Lucky said:

ja htedoh da odgovorim nešto ali me sad preduhitrio de1 pa ne moram da reagujem!

šalu (?) na stranu, nemam pojma, meni sjajan baš fin, predvidivost mi uopšte nije bitna kod ovakvog tipa filma, ne mogu ni da je uzmem u obzir.

ali po čemu je sjajan? Zaplet predvidiv veoma, dobra glumačka ekipa, ali nekako dijalozi su mi isprazni i bez poente, i priča šeta, previše gura neki splet slučajnih okolnosti da se neka čudna ekipa nadje u pogrešno vreme na pogrešnom mestu. 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Debeli said:

Dei Kontribjutor je odavno u Laletovoj milosti.

maxresdefault (2).jpg

9 hours ago, Highl1 said:

ali po čemu je sjajan? Zaplet predvidiv veoma, dobra glumačka ekipa, ali nekako dijalozi su mi isprazni i bez poente, i priča šeta, previše gura neki splet slučajnih okolnosti da se neka čudna ekipa nadje u pogrešno vreme na pogrešnom mestu. 

pa ne znam šta bih ti rekao, možda sam od starta kada sam video kako se film razvija (riba koja pod ručnom parkira kola, lik koji evidentno nije prodavac usisivača, recepcionar koji se ponaša kao da je iz crtanog filma, džef bridžis koji ne može da bude pop milion posto itd) postavio mozak u takav setting da od takvog filma ne očekujem ništa više od nobrainer zabave. Pa i sama uvodna scena sa zakopavanjem plena je toliko komična da shvatiš da će to pre biti neki "braća daltoni" nego ozbiljna stvar. Prosto, ti si možda očekivao "pravi rasplet" ja nisam.

 

Link to comment
Share on other sites

Alita: Battle Angel - odličino, ima, naravno, gluposti koje će nekom mežda više smetati nego meni, strašno koliko "fali" što nije R-rated, ali super je film, i u velikoj meri slobodan od SJW/inclusivity/forced diversity govana kakvim moderni filmovi moraju izgleda da obiluju. Izgleda da se sad po tome mora ocenjivati film ovih dana, pošto, recimo, kapetanicu Marvel mi ne pada na pamet da dam dinara da gledam.

https://www.imdb.com/title/tt0437086/

 

Evo primer šta (ne KO, već ŠTA) se smatra za Tomatometer-approved Rotten Tomatoes kritičara. Bukvalno se ne gleda više da li je film dobro napisan, da li su priča i likovi dobri, sve se svodi koliko je female empowering i koliko ispunjava diversity kvote. Muka mi je od toga više. Neki mediaversity reviews sajt / magazin / whatever postoji koji ocenjuje filmove po kategorijama kao što su gender/race/lgbtq i slično. Riba od svih mana na Solo star wars story zamera što previše ženskih likova pogine???

https://www.rottentomatoes.com/critic/monique-jones/movies

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Lucky said:

maxresdefault (2).jpg

pa ne znam šta bih ti rekao, možda sam od starta kada sam video kako se film razvija (riba koja pod ručnom parkira kola, lik koji evidentno nije prodavac usisivača, recepcionar koji se ponaša kao da je iz crtanog filma, džef bridžis koji ne može da bude pop milion posto itd) postavio mozak u takav setting da od takvog filma ne očekujem ništa više od nobrainer zabave. Pa i sama uvodna scena sa zakopavanjem plena je toliko komična da shvatiš da će to pre biti neki "braća daltoni" nego ozbiljna stvar. Prosto, ti si možda očekivao "pravi rasplet" ja nisam.

 

pa meni je baš isto početak bio super, naročito sa uvodnom scenom, i kako se upoznaju, ali negde kad prodje ta scena u lobiju, i nakon što Jon Hamm kreće da provaljuje prisluškivače, film ozbiljno kreće nizbrdo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, toma said:

lol zasto uopste obracati paznju na rottentomatoes. tamo je vec duze vremena glavno merilo 'dobrog' filma to da li je BLACKED scenario ispotovan ili ne :D

I da je ispunjena kvota žena i manjina. Još ja ne mogu da se opasuljim od ovoga - "The character deaths in Solo: A Star Wars Story will leave you feeling angry, as they are unearned and disproportionately affect women" 

Znači nije samo da ima što više žena, već ne sme mnogo ni da ih pogine? Plačem, jebote.

Pitanje je - kome verovati?

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

imdb ocjene su relativno ok indikator za to kakav je film, u kombinaciji sa zdravim razumom naravno i licnim preferencijama

posto ako vidis da je opis filma/trailer pet zena koje idu da spasavaju covjecanstvo, sve su sanse da je u pitanju hardkor smece, pa i da ima 11/10 ocjenu

ili post-apokalipticni scenario gdje ljudi opstaju sa maramama na ocima :DDDDD

Link to comment
Share on other sites

Spider-Man Into the spider-verse

ODLICAN :) pa jbt samo ovako treba da se snima o superjunacima

ok, malo su preterali sa sljastecim bojama, ne znam tek kako to izgleda u bioskopu, ali je sve ostalo je sjajno

animacija i stil animacije je perfektan, kao da ti se pokretne slike redjaju u glavi dok citas strip, predobro

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...