Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Solo - A Star Wars Story - daleko natprosečno solidan filmić, da nije bilo očajnog poslednjeg džedaja pre ovoga, i generalnog bojkota fanova, sigurno bi bolje prošao u bioskopima. Valjda će idioti nešto naučiti iz toga.Na primer, šta znam...

5qa5it1tqjn01.thumb.jpg.57268e809f58eb29751abcba2417c0f2.jpg

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Liga Pravde (Justice League, 2017)

pošto sam pogledao Beti protiv Supija, i Čudesnu Ženu, gledam kako DC prati Marvela.

Marvel je daleko otišao, ali odmah da kažem - DCovi heroji su old skul super heroji, pravi super heroji, a Marvel je kao neka ne tako loša, drugačija, kopija.

mislim, Beti oživljava Supija, a Supi mu kaže:

"You won't let me live, you won't let me die."

tumblr_p0aswzAAGN1rq9ihbo4_r1_400.gif

stripski. old skul stripski i to je sve što imam da kažem na temu Marvel vs DC.

ja sam prosto oduševljen filmom.

Beti ubija pa oživljava Supija. i Aflek mi polako leže kao Beti. mada nije dovoljno, ni približno mračan u ovom delu.

Crnjobot i Vodozemac još imaju da mi se dokažu, ali videćemo... Beri Alen vrh.

JL mora da bude bolji od Avendžersa.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

On 1/16/2019 at 10:28 PM, FATA said:

Sorry To Bother You

Boze koje neopevano sranje od filma. Mislio sam da necu pogledati gluplji film od Freddy Got Fingered, ali evo posle toliko godina uspeo sam da se zaglupim jos vise!

mislim da sam pisao o ovome, krenuo sam da gledam i prekinuo ... nisam verovao šta gledam.

Under the Silver Lakehttps://www.imdb.com/title/tt5691670/

MV5BYjY0NTA5MGItNDU1Yy00ZmE3LWI5NGItZDY5OGUxZjYzZGQ5XkEyXkFqcGdeQXVyMTMxODk2OTU@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

"Mnogo hteli mnogo započeli" film, prava šteta :( Ovaj Garfild je još i OK odradio posao, ima dosta potencijala, priča nije dosadna ali sve deluje nedovršeno i isuviše konfuzno da bi na kraju moglo da pije vodu :(

Jedan od hajlajta filma je kad Garfild isprebija klince koji su mu zapišali kola :)) Ali ne bih mogao da preporučim, posebno ako neko ima veća očekivanja od filma posle It Follows.

Link to comment
Share on other sites

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald - ha odlican filmic, malo predvidiv, malo ne, pri cemu uopste nisam neki fan hari potera i tih pricica

Cargo - sjajan osvrt na postapokalipsu u australiji, kratak i efektan pogotovo ako imate klince

Glass - e ovo je film o superherojima koje bih mogao stalno da gledam. jeste treci film "trilogije" shalamajamana koji su nekada blago povezani a nekada i sasvim povezani, mada je opet taj kraj mogao sa malko vecim tempom da se zavrsi, mada sa druge strane u filmu tempo je totalno sporedna stvar (mozda mu je to i mana u danasnje vreme)

James McAvoy razvaljuje kaao i prethodni 15-20 filmova, brus vilis kao u najboljim danima, semjuel na nivou, supporting cast je mogao biti i bolji ali koja bi bila poenta, cela prica i zavrsnica se ucinili boljom nego sto bih ocekivao od nekog casual  filma

 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mortal Engines - Novo čedo Peter Jacksona. Sranjkasto poprilično. Vizuelno prelepo, ali priča, dijalozi, radnja, sve je smeće. Doduše nije da su imali nešto kvalitetan izvorni materijal. 80% stvari se dešava jer je piscu "trebalo" tako da se desi zbog daljeg razvoja priče, a ne jer je to logični sled okolnosti što dalje dovodi da imaš deus ex momente svakih 20 sekundi filma.

U suštini mislim da je glavni problem što se sve to prebrzo izdešava. Trebali su da ga razvuku u dva filma, da se oseti neka povezanost između likova, a ne "ovaj je uradio ovo zato što ovog zna 3 dana i mnogo mu je stalo do njega" dafuq

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

On 1/23/2019 at 12:10 AM, G!!! said:

Glass - e ovo je film o superherojima koje bih mogao stalno da gledam. jeste treci film "trilogije" shalamajamana koji su nekada blago povezani a nekada i sasvim povezani, mada je opet taj kraj mogao sa malko vecim tempom da se zavrsi, mada sa druge strane u filmu tempo je totalno sporedna stvar (mozda mu je to i mana u danasnje vreme)

James McAvoy razvaljuje kaao i prethodni 15-20 filmova, brus vilis kao u najboljim danima, semjuel na nivou, supporting cast je mogao biti i bolji ali koja bi bila poenta, cela prica i zavrsnica se ucinili boljom nego sto bih ocekivao od nekog casual  filma

ovo baš jedva čekam da pogledam, nikako da stignem do bioskopa, taman sam skoro pogledao "prvi" deo a drugog se sećam dobrano.

On 1/25/2019 at 9:22 AM, Crno-Sunce said:

Mortal Engines - Novo čedo Peter Jacksona. Sranjkasto poprilično. Vizuelno prelepo, ali priča, dijalozi, radnja, sve je smeće. Doduše nije da su imali nešto kvalitetan izvorni materijal. 80% stvari se dešava jer je piscu "trebalo" tako da se desi zbog daljeg razvoja priče, a ne jer je to logični sled okolnosti što dalje dovodi da imaš deus ex momente svakih 20 sekundi filma.

isto mišljenje, mada ga nisam još pogledao, krenuo sam sinoć i nisam stigao da pogledam do kraja. Vizuelno stvarno odlično izgleda da te scene kad se namesti baš da se nešto desi tad i tad što će rešiti trenutnu situaciju me oduvek nerviralo.

Bad times at the El Royalehttps://www.imdb.com/title/tt6628394/

MV5BOTk1Nzk1MDc1MF5BMl5BanBnXkFtZTgwNjU2NDExNjM@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Jasno mi je što ovaj Hemsvort nesretni ne može da snima ništa drugo sem Tora, ali mimo toga odlična dvočasovna zabava za sve uzraste!

Link to comment
Share on other sites

On 1/25/2019 at 9:22 AM, Crno-Sunce said:

Mortal Engines - Novo čedo Peter Jacksona. Sranjkasto poprilično. Vizuelno prelepo, ali priča, dijalozi, radnja, sve je smeće. Doduše nije da su imali nešto kvalitetan izvorni materijal. 80% stvari se dešava jer je piscu "trebalo" tako da se desi zbog daljeg razvoja priče, a ne jer je to logični sled okolnosti što dalje dovodi da imaš deus ex momente svakih 20 sekundi filma.

U suštini mislim da je glavni problem što se sve to prebrzo izdešava. Trebali su da ga razvuku u dva filma, da se oseti neka povezanost između likova, a ne "ovaj je uradio ovo zato što ovog zna 3 dana i mnogo mu je stalo do njega" dafuq

iju koji bljuv do kraja filma, majko moja mila :)))

pa ovo bukvalno ne zaslužuje ocenu veću od 2 od 10... kao neki loš dan nezavisnosti :))

Link to comment
Share on other sites

naletih na ovaj Paycheck (2003) i reko da pogledam jer sam bio u fazonu da ga je neko opasno nahvalio ovdje

sad kad se vratim, vidim da je kritikovana izvedba, ali nedovoljno, bas teska dvojka od filma
Mani se tih holivudskih sranja.. Ako nisi pogledao do sada, baci se na korejske filmove neces pogresiti!

Ako ne gotivis aziju, evo ti 2 evropska za razbibrigu!

Uhvatih sada prvi deo na TV opet me je nasmejao!

The Hundred Year-Old Man Who Climbed Out of the Window and Disappeared https://g.co/kgs/UYTZeW


The 101-Year-Old Man Who Skipped Out on the Bill and Disappeared https://g.co/kgs/PKDPSQ

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

ima holivud i vrhunskih stvari

a sto se tice ne-holivudskih, osim nekih par izuzetaka, uglavnom su mi iskustva bila da su mnogo vise nahajpovani da su dobri nego sto su stvarno dobri, jer eto kao nisu holivudski pa su ludnica, ono 'ma pusti americku verziju pogledaj korejski-svedski-rumunski-mongolski original, to je giga put bolje' i ta sranja

a sto se tice konkretno tog sa djedom, skinuo sam prvi dio pre par godina, po preporuci, i ugasio ga nakon mozda pola, ne mogu reci da je los ali mi je nekako spor bio, u nedostatku boljeg izraza, kao i vecina skandinavskih kojima sam dao sansu

Link to comment
Share on other sites

Sta si gledao od tih prehajpovanih filmova da ti nisu ispunila ocekivanja? Deda jeste spor i to mu je mana jbg, ali je meni nadoknadio humorom sa druge strane...

Ae kad sam pomenuo ove skandinavske... Jesi gledao dead snow 1,2? Ili npr. Filipinski Raid 1,2? Korejski attack the gas station, bittersweet life i I saw the devil?





Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

pa recimo ovako na prvu, dosta mi njih preporucilo 'Let the Right One In', koji sam ako se dobro sjecam isto tako na pola ugasio, pa 'I Remember You' koji sam do kraja gledao i bio mi je oook ali opet nekako meh, pa ima onaj 'The Broken Circle Breakdown' koji mi je ostao u sjecanju kao skandinavski jer je isto bio spor ko k, al eo sad vidim da je belgijski, i ima tu sigurno jos 10-15ak naslova iz njihovog podneblja koji su mi bili ili meh ili negledljivi, sa ponekim izuzetkom kao npr 'Headhunters' u kojem sam uzivao, ali overall utisak je da ljudi prave prespore i predepresivne filmove, bukvalno ima ta neka depresivna atmosfera neovisno od tematike filma, msm bar iz mog iskustva

taj dead snow nisam gledao, a po ovom opisu sto citam, bice da mozda i odstupa od ove gore generalizacije:D

sto se tice azijata, ne volim ih generalno pa tako ni filmove, uglavnom sam horore gledao i mozda par ovih normalnih zbog 'JOJ koji film' preporuka, ali se nisam odusevio, i msm da to nisu bili ti koje si naveo

Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2019 at 11:22 AM, G!!! said:

stvarno Mortal Engines, toliko zanimljivih detalja, i dobar setting i na kraju toliko providno/vec vidjeno/dosadnjikavo/pateticno da ni Hugo ne pomaze jer su ga fazon iskoristili kako treba u 2 scene

 

 

ma ni on ne pomaže, plus one scene kad kao puca meduza a on ima onu pozu kako je mnogo zajeban negativac, kao neki dečiji film :))

Velvet Buzzsawhttps://www.imdb.com/title/tt7043012/

MV5BMjExMDQ1NjMzOV5BMl5BanBnXkFtZTgwMjkxMzMyNzM@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Preskočiti u najširem luku. Na papiru glumačka ekipa deluje "impresivno" - Gilenhol, Rene Ruso, Džon Malkovič, Toni Kolet, ali je sam film težak krš.

Bukvalno se nalazi između onoga da bude najbolji najgori film ikada, kada bi zapravo bio dobar ili naravno "regularno" dobrog filma. Ovako baš glupost.

10 hours ago, mladenq said:

naletih na ovaj Paycheck (2003) i reko da pogledam jer sam bio u fazonu da ga je neko opasno nahvalio ovdje

sad kad se vratim, vidim da je kritikovana izvedba, ali nedovoljno, bas teska dvojka od filma

haha, ovo sam gledao na otvorenom bioskopu na partizanovom stadionu - kad je to bilo :(( :))

Link to comment
Share on other sites

velvet buzzsaw

nightcrawler ekipa na zalost nije uspela da ponovi originalni uspeh. film uspeva na planu satire, fotografija je fantasticna, ali horor elementi, ako uopste mogu tako da se nazovu, su prejadni i tu sve ostaje nedoreceno i nerazradjeno.

aquaman

zalim ljude koji su dali novac ovo smece da gledaju u bioskopu. ugasio posle 10 minuta.

the girl in the spiders web

kako izgleda kada mali perica uzme da se igra finchera. film previse, od prve sekunde, pokusava da neuspesno kopira fincherovu verziju, s tim sto da sto film vise odmice postaje losiji od gomile gluposti i nelogicnosti. nova lisbeth i nije toliko losa.

widows

women stronk, men weak. black people good, white people evil. polno-rasno proseravanje sto i ne iznenadjuje s obzirom na reditelja. kapiram da film ne bih mogao da gledam da sam neki 'normalni' amer. osim toga, film zapravo i nije los. robert duval bog.

blackkklansman

nisam se informisao ko je radio film pre gledanja, ali mi je nakon toga sve bilo jasno :D u principu, jos jedan black people good, white people evil film. denzelov sin ima potenicijal.

Edited by toma
Link to comment
Share on other sites

pa recimo ovako na prvu, dosta mi njih preporucilo 'Let the Right One In', koji sam ako se dobro sjecam isto tako na pola ugasio, pa 'I Remember You' koji sam do kraja gledao i bio mi je oook ali opet nekako meh, pa ima onaj 'The Broken Circle Breakdown' koji mi je ostao u sjecanju kao skandinavski jer je isto bio spor ko k, al eo sad vidim da je belgijski, i ima tu sigurno jos 10-15ak naslova iz njihovog podneblja koji su mi bili ili meh ili negledljivi, sa ponekim izuzetkom kao npr 'Headhunters' u kojem sam uzivao, ali overall utisak je da ljudi prave prespore i predepresivne filmove, bukvalno ima ta neka depresivna atmosfera neovisno od tematike filma, msm bar iz mog iskustva
taj dead snow nisam gledao, a po ovom opisu sto citam, bice da mozda i odstupa od ove gore generalizacije:D
sto se tice azijata, ne volim ih generalno pa tako ni filmove, uglavnom sam horore gledao i mozda par ovih normalnih zbog 'JOJ koji film' preporuka, ali se nisam odusevio, i msm da to nisu bili ti koje si naveo
Ova 2 sto si pomenuo jesu sranje ili u najmanju ruku nezanimljiva.. Headhunters je meni odlican!

Ljudi su naviknuti na holivud i lica koja gledaju u svakom filmu pa kad odstupe od tog standarda ili im se pokaze nesto novo iz nepoznatih razloga ne zele da pruze priliku.

Ako budes zeleo da pogledas nesto od korejskih filmova ima pregrst fenomenalnih koji su jednostavno za 2 klase iznad holivuda. Dominiraju odlicni krimi trileri i akcije pa ako gotivis takve filmove predlazem ti da pogledas bar neke. Ima sigurno 20 koji su brutalni za pogledati



Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

ovaj aquaman :| 

kako jbt, zasto, vidi se taj neki trud u filmu, ali... auh...  treba da naprave neki rejting, nije za starije od 25 ili taj neki fazon :P

 

the girl in spider web, poprilicno dobar filmic, prosto nastavak price, glavna glumica je dobra, malo su je preforsirali sa njenim hakerskim mocima al aj ok.

realno posle prvog filma sve na tu temu ne moze biti dovoljno dobro ispricano/snimnjeno

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2019 at 4:24 AM, mladenq said:

pa recimo ovako na prvu, dosta mi njih preporucilo 'Let the Right One In', koji sam ako se dobro sjecam isto tako na pola ugasio, pa 'I Remember You' koji sam do kraja gledao i bio mi je oook ali opet nekako meh, pa ima onaj 'The Broken Circle Breakdown' koji mi je ostao u sjecanju kao skandinavski jer je isto bio spor ko k, al eo sad vidim da je belgijski, i ima tu sigurno jos 10-15ak naslova iz njihovog podneblja koji su mi bili ili meh ili negledljivi, sa ponekim izuzetkom kao npr 'Headhunters' u kojem sam uzivao, ali overall utisak je da ljudi prave prespore i predepresivne filmove, bukvalno ima ta neka depresivna atmosfera neovisno od tematike filma, msm bar iz mog iskustva

taj dead snow nisam gledao, a po ovom opisu sto citam, bice da mozda i odstupa od ove gore generalizacije:D

sto se tice azijata, ne volim ih generalno pa tako ni filmove, uglavnom sam horore gledao i mozda par ovih normalnih zbog 'JOJ koji film' preporuka, ali se nisam odusevio, i msm da to nisu bili ti koje si naveo

 

meni let the right one in jedan od gotivnijih filmova ... 

Fyrehttps://www.imdb.com/title/tt9412098/

MV5BMjQ2NzE1MjYxMV5BMl5BanBnXkFtZTgwMjM3MDQxNzM@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

&

Fyre Fraudhttps://www.imdb.com/title/tt7843600/

MV5BMTA1NzQ5MjAxMDZeQTJeQWpwZ15BbWU4MDc4MjM4MTcz._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Najbolje je ako ste u potpunosti propustili ceo shitstorm oko Fyre festivala pa pogledate sa minimumom predznanja - ko je pratio šta se dešavalo, dosta toga će mu biti poznato, ali je ok kad je ovako sastavljeno u jednu priču.

Ciljano sam prvo pogledao Netflixov jer sam znao da je u ovom Huluovom zapravo intervjuisan MekFarlend i to možda i nije loš redosled gledanja, pošto se Netflix više koncentriše na sam festival i dešavanja na njemu, organizaciju, probleme itd, dok Hulu više ide u istorijat svega što je prethodilo Fyreu i naravno sam deo sa MekFarlendom (koji je pomalo razočaravajuć doduše).

Ujedno, ovaj sa Netflixa je radila ekipa FuckJerry, agencija koja je ionako sama po sebi na lošem glasu, a radili su social za Fyre, tako da je Hulu tu OK jer kači i njih.

U svakom slučaju oba su zanimljiva, drže pažnju i brzo prođu, a na kraju krajeva, uvek možete da se "sladite" facama bogatih milenijalsa koji su zatočeni na aerodromu ili spavaju u mrklom mraku na plaži.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...