Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

1 hour ago, Lucky said:

 Ali se u načelu slažem sa tim da je sad sve više filmova "daj da napravimo totalnu zbrku da niko ništa ne kapira i onda kažemo kako su glupi jer nisu skapirali ovaj vrhunski film".

 

upravo taj rad, zato mi se vise i ne gledaju takvi filmovi uopste

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Annihilation - wow, nisam nista znao o zapletu (tj knjigama) a standardno pogledao samo prvi teaser trejler,  konacno neka originalnija ideja u holivudu, sa spuki Alien atmosferom na momente, sjajan osecaj nelagodnosti u stomaku tokom celog filma, malo je mozda prelako bilo pretpostaviti zavrsetak, naravno Natali Portman je +++, jedino mozda razvoj sporednijih likova je trebao biti ozbiljniji....

stos mene tice odlican, nista nisam ocekivao a dobio sam mozda i previse

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, G!!! said:

Annihilation - wow, nisam nista znao o zapletu (tj knjigama) a standardno pogledao samo prvi teaser trejler,  konacno neka originalnija ideja u holivudu, sa spuki Alien atmosferom na momente, sjajan osecaj nelagodnosti u stomaku tokom celog filma, malo je mozda prelako bilo pretpostaviti zavrsetak, naravno Natali Portman je +++, jedino mozda razvoj sporednijih likova je trebao biti ozbiljniji....

stos mene tice odlican, nista nisam ocekivao a dobio sam mozda i previse

znači ti si taj za kojeg se prave takvi filmovi a mi se pitamo ko su takvi!

šalu na stranu, vidi se da postoji neka osnova i da je neko razmislio kada je sklapao te "ludorije", ali po meni definitivno preterano, šta ga znam.

Link to comment
Share on other sites

nidje veze film:D, msm ne bih da banalizujem ali ide nekih 5 jbnih retardiranih zena, ne znas koja je gluplja, a jedna je naravno lezba, i to najklasicnija moguca, to u prvoj sceni njihovoj odma da se potvrdi da ne bude slucajno film bez toga, wamen cast - checked, one is butch - checked, proceed

a sto se tice originalnosti, podsjetio me na Sphere (1998) koji je jedno 3x bolji

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Realno, ideja je dobra i svidja mi se zamisao, ali je po meni prilicno lose izvedeno...sve je nekako iznebuha, nije nista objasnjeno itd...ali kad rekoste da ce biti nastavaka verovatno ce tu kroz retrospektivu da objasnjavaju neke stvari, videcemo na sta ce to liciti

Druge dve knjige su katastrofalno loshe i mislim da nece biti nastavaka jer je film loshe prosao na americkom trzistu. Pogotovo kada se pogleda cast, koji nije losh, i kako je loshije prosao od, meni mnooooogo boljeg, prethodnog filma istog rezisera - Ex Machina, Meni je film slaba trojka, osim vizuelnih efekata jer podseca na Stalker i onu PS4 igricu Last of us (tako nesto), sa gljivica zombijima. Poslednjih 15 minuta filma, od svetionika pa na dalje, deluje veoma jeftino po pitanju priche. Film moze jedino da izvadi pricha, fan teorija vishe nego realnost jer druge dve knjige postoje, jeste da je film metafora kako prevara potpuno promeni osobe kojih se to tiche pa i njihovu percepciju sveta. Pricha o "prizmi" koja menja sve je inache, bez te teorije, veoma slaba.

mislim da bi film bio bolji bez poslednjeg odsjaja u ochima

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

"Ex Machina" je, po meni, prosek film, ne vidim što se svi toliko lože na njega. jedan jedini, ceo film očekivani, puvanjak od obrta...  "Ja, robot" ili "Manjinski izveštaj" (sa sve Kukuruzom) je jedno 983 puta jači film od "Ex Machina".

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dule_smor said:

Ja robot nazlost nema veze sa Asimovim i ono je greota sto su dozvoli da film nosi takav naziv, ali nebitno...a od ovih metafora teorija mi se isto sere, ako si hteo da pravis film u prevari nemoj da useres onda potencijalno dobru sf temu :)

da, knjiga je bolja, može se reći da je film za nju "loosely tied", ali je opet film kompletan, zaokružen, jasan. jeste da Holivud ne može da pobegne od vaginalizma i crnjosti u poslednjih 20 godina, ali šta je tu je.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tortky said:

Annihilation ima jako dobru premisu, ali lošu izvedbu kao što ste već rekli. TV film je i produkcijski se nije moglo očekivati da će da ima neke OMG efekte, meni je recimo svetionik i render kopije skroz lolovoz odrađen tako da se slažem generalno da je moglo bolje.

meni efekti uopste nisu problematichni - standardno kvalitetno su uradjeni. I btw, ovo nije TV film. doziveo je bioskopsku premijeru u Americi ali navodno zbog loshih test prikaza, odlucheno je da se ne ide u promociju i prikazivanje u ostatku sveta.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, iguana said:

onu PS4 igricu Last of us (tako nesto

sve vreme gledam film i razmišljam kako je "kopija" the last of us, bukvalno iste fazone ima upravo to oko "zombi gljiva" :))

 

6 hours ago, Dule_smor said:

Da, koja je to fora, ja se bas zacudih kad videh Netflix na pocetku, nisam znao

neka kvaka je sa producentima i izdavačem, oni su pogledali test screening i tražili da se izmeni film jer neće biti jasan široj publici itd, kreatori nisu to želeli i onda je nastala cela ta zbrka sa tim da netflix distribuira film a samo negde ide u bisokopima itd.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tortky said:

Ex Machina je drugačiji film, ima drugu osnovu i bavi se drugim stvarima koje su prilično za diskusiju i polemiku uopšte - gde je čovek kao jedinka u savremenom društvu.

voleo bih ja zaista drugačiji film o tome gde je ljudska jedinka danas. zaista bih voleo zaista drugačiji film.

osnova mora da bude dvostruki Kafka-Orvelov heliks, povezan Dostojevskim, Bunjuelom, Tarkovskim i Linčom. Tarantino da bira muziku. i da se glumi iz muda.

"Ex Machina" jeste drugačiji, drugačije loš, namenjen sajberonanistima od 13 godina, daleko je od fundamentalnih pitanja, na skali ozbiljnosti ne prebacuje 4/10, što nije IPAK toliko loše, jer spada u 10% najfilmova danas. završetak?!?! NIGGA PLEAZZZZE...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Odgledah vam i ja ovaj Anajalejšn.

Osnovni problem sa filmom je što ne zna šta bi da bude. Lep izgled i par mudrih temica koje izdeklamuje ga furaju na umetnički SF, na tragu klasika žanra, ali je preretardiran da bi to bio. Isforsiranih pet samodestruktivnih devojčica koje su eto bolje od vojnika (zašto, kako, čime?) se ponaša retardirano. Vozikaju se čamcima po močvari u kojoj pliva ko zna šta. Stražare u nekoj osvetljenoj suludoj kućici na 200 metara od baze... Ali nije ni čudo, pošto ih šalje organizacija koja tri godine nije uspela da izvuče nijedan podatak iz Shimmera, čak ni dok je bio mali i nikakav. Ne postoji zaštitna oprema, osim kad pričaju sa Natali. Niko ne ulazi vezan, da ga izvuku ako krene da baguje. Niko ne ispituje stvari na par metara unutar shimmera...

Na sve te retardarije ne bih obraćao pažnju da je u pitanju klasičan horor slešer, ali nije ni to, pošto se baš trudi da izgleda lepo, spor je i kao intelektualan. No, tih već pomenutih par intelektualnih temica samo dotakne kroz par minijatura, ali ih uopšte ne razradi, te film ostaje samo kvazi-intelektualan.

Jedino mogu da ga skapiram kao neko snoviđenje drage nam Natali o odnosu dve osobe, koji nakon prevare odlaze u potrage za samim sobom. Na kraju možda i dalje ne znaju ko su, pošto više nisu oni koji su pre prevare bili, ali ipak uspeju da pronađu jedno drugo. Možda će iz novog zagrljaja ponovo pronaći ljubav, a iz ljubavi sami sebe... Ali niti ćemo to videti, niti nas boli kurac, pošto je film samo prosečnjikav i neubedljiv.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

jbg, prosto postoje filmovi, i noviji i stariji medju kojima trazenje obasnjenja za najmanju sitnicu prosto nije na mestu, i smaranje publike u poslednje vreme da SVE MORA DA BUDE OBJASNJENO je retko los trip i gura filmove u los pravac, ako mene pitate... ja bih jos filmova gde pored celog audio/vizuelnog dozivljaja ostavis nesto u svojoj glavi

stavku po stavku svaku zamerku koju npr Lex smatra nelogicnom moze se jako lako pojasniti i to tako lako da mozda  bude i sramota sto je uopste tako nesto spominjao

ovo nije predator, nije ni alien, a nije ni sfera, akcija nije u prvom planu, sve sto je trebalo da se dogodi prema atmosferi u filmu i kratkom pojasnjenju vec se dogodilo u prethodne tri godine njihovog istrazivanja i nista nije dalo rezultate... glavna kucka koja ima kancer i ogromnu grizu savesti od koje je odlepila  odlucuje da napravi poslednji samoubilacki tim kako bi se svojim ocima uverila sta se jebeno desava

nisam znao sta se desava pa sam jedva cekao da vidim to i solidno me provozalo 

kvazi-intelektualan film za kvazi-kriticare moze se reci  jer film ne pretenduje da bude prekomplikovan niti intelektualan, solidna voznja, lepi tripovi, par malih tvistova, natali portman-koja naravno odplace svoje, solidna atmosfera ako ne gledas budjavi rip na 15" laptopu na ff :P

to sto je u USA (kako lucky kaze) okarakterisan kao nesto sto je previse za prosecnog gledaoca nije generalno nas problem jer film pruza mnogo vise od onog sto u proseku dobijamo u poslednjih sta ti ja znam 15-20 godina... da ja se inace zadovoljavam SF mrvicama, cak i onim malo bajatijim

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ali lošost :) ovog filma ne proizilazi iz toga što nije sve objašnjeno, nego što nema šta da se objasni, a tvorci bi, rekao bih, hteli da ima. :P

Ček da probam da konciznije napišem šta rekoh u prethodnom postu.

Previše je loša konstrukcija sveta i događaja da bi film bio i mrvicu sci-fi. Lenje pisanje koje bih opravdao umetničkom slobodom da ima dobro razrađene elemente alegorije za pitanja koja bi postavio.
Sa druge strane, previše se ozbiljno shvata da bi bio zabavna akcija, horor, slešer, štagod tog tipa... Vidim da se, zapravo, i ti slažeš za oba. :)
Čak i u ovome što mi je ok. Priči o prevari, promenama i ljubavi, mi fali malo više srži glavnih likova da bih se bolje emotivno povezao sa njima.

Da, lepo izgleda i tempo nije previše spor za TV film koji može da se pauzira. ;) Ne mislim da je đubre kao mnogi, a ne mislim ni da je dubokoumni sci-fi kao što sam isto viđao da ljudi misle. Prosek. Tebe je provozao, što je super, mene je zamalo provozao, jebiga.

Medved mi je, u drugom pojavljivanju, vrhunski momenat!

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Beast of Burdenhttp://www.imdb.com/title/tt6170506/

MV5BMjEyNTM3MDQ2NV5BMl5BanBnXkFtZTgwMDI5Nzk1NDM@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Ja ne kažem da je ovo najbolji film ikada, niti mi je Redklif nešto drag, ali mislim da ih ukanališe sa ocenom 3,7 / 10.

Meni su gotivni ti "neobični" filmovi poput ovog gde se 90% radnje odvija u malom avionu i sve saznajemo iz telefonsko-komunikacionih razmena između Redklifa i određenih drugih ljudi, kojima tek kasnije vidimo face.

Možda kraj ne odgovara "napetosti" koja se provlači kroz 85% filma, ali nije negledljivo.

Link to comment
Share on other sites

mislim da je za ocenu ovog filma zasluzno i to sto za ogromnu vecinu gledalaca redklif nikada nece biti uverljiv u bilo cemu sto nije Hari poter franshiza, pa se to odrazava i na film, ma kakav on bio inache

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...