Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

21 hours ago, Kemp. said:

Evo i ja gledam explanations, nisam sve povezao, tj ostavili su prostora da razbijas glavu u svakom slucaju.. 
I da, traje malko duze, unervozio sam se malko :)

 8/10 od mene, odlican.

I kako si skontao? 

Na primer ja sam ubedjen da je Japanac dobar lik. One slike sto je Japanac uzimao i stvari koje je cuvao su mu sluzile da pravi "ward" protiv "zlog duha". On je stitio i devojcicu, i cim mu je onaj pandur uzeo njenu patiku, ona je bila posednuta. Takodje mislim da i monk, nije los lik. Japanac nije radio ritual protiv devojcice kada je monk pokusao da ga ubije, Japanac je radio ritual da zastiti telo mrtvog lika u kolima od "zlog duha". Da ga spreci da zaposedne telo, i nije uspeo zato sto ga je prekinuo Monk-ov ritual. Monk je kasnije provalio da je napravio gresku. Na kraju je monk uzeo slike da bi nastavio da se bori protiv "zlog duha", tj. da nastavi ono sto je Japanac radio. Da pokusava da zastiti seljane. 



Samo ne mogu da provalim sta je sa devojkom, da li je losa ili dobra. Ima dosta stvari sto ukazuje da je losa a ima i stvari koje ukazuju da je dobra. Mada po meni vise stvari ukazuje da je zla.. 

Trenutno ga rezonujem da su u stvari svo troje bili "dobri", samo sto nisu znali ko je "zao duh" i onda su se napadali izmedju sebe.. U sustini "los duh" koji nam se prikazuje na kraju je taj koji je jedino zao..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/15/2017 at 0:00 AM, SpiRo said:

I kako si skontao? 

Ovako nekako

Spoiler

 

Quote

 

 

 

 

 

 

 

Spoiler

 

Kapiram da je Japanac bio gooduy donekle, al ga je zaposeo djavo posle "smrti na cesti"

Saman je u nekom momentu pokusao da se otrgne djavoljeg uticaja al je popustio na kraju( scena sa bubasvabama na sofersajbni). Sto znaci da je fejk od pocetka, takav sam utisak i odma dobio. Mada ti prvi utisci ovde nista ne znace.

A za ribu ne znam, kaze ovde da je spirit sela, ni to mi ne pije vodu bas, al cini se donekle razumnim.

 

 

Edited by Kemp.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kemp. said:

Ovako nekako

  Reveal hidden contents

 

Kapiram da je Japanac bio gooduy donekle, al ga je zaposeo djavo posle "smrti na cesti"

Saman je u nekom momentu pokusao da se otrgne djavoljeg uticaja al je popustio na kraju( scena sa bubasvabama na sofersajbni). Sto znaci da je fejk od pocetka, takav sam utisak i odma dobio. Mada ti prvi utisci ovde nista ne znace.

A za ribu ne znam, kaze ovde da je spirit sela, ni to mi ne pije vodu bas, al cini se donekle razumnim.

 

 

 

Da, kada je Japanac ubijen, zao duh je mogao da ga zaposedne zato sto nije bilo nikog da uradi onaj obred sa slikom.  


Shaman nije sigurno fejk, to je dokazao kada je za malo ubio Japanca svojim obredom. Takodje i kada je bacao one novcice i video u njima da je glavni lik zagrizao "mamac" od one devojke time sto je bacio telo Japanca u dolinu. One skakavce sam shvatio kao preventivnu iluziju postavljenu od strane zlog duha da spreci ljude da pobegnu iz sela. Shaman se uplasio od devojke i pokusao da pobegne iz sela, kada ga skakavaci napadnu on se osvrne i shvati da ukoliko ih napusti svi ce biti ubijeni. Zato odluci da se vrati i da pomogne. Na kraju on slika da bi odradio obred i spreci zlog duha da ih zaposedne. 

 

Za devojku nisam ni ja siguran.. Ona ili je zla, ili nije znala da su Japanac i Shaman dobri likovi..

 

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

On 8/17/2017 at 9:19 PM, Kemp. said:

Jesi odgledao klip, tj objasnjenje za skakavce?

Jesam, i ja sam gledao taj klip posle odgledanog filma. Mada ne secam se za skakavce sta je rekao. Ali njegova interpretacija ima mnogo rupa. Na primer on kaze kad se Japanac napokon oslobodio djavola i pokusao da pobegdne on se saplice, pada i zavrsava mrtav. Sto nije cela prica a nije ni bas istina, on totalno izbacuje devojku iz cele te price i njenu ulogu u njegovoj smrti. A njena uloga je prilicno velika, ona ga je odvukla i bacila ovima na kola da bi ga oni dokusurili. Na kraju ona njemu kaze da je gresnik sto je ubio, a Shaman je lepo rekao da ga je ona namamila da pocini greh. Dosta detalja ne spominje da bi prilagodio svojoj interpretaciji..

Takodje cerka je izgledala ok ali onda se sastaje sa devojkom i vraca se ocigledno zaposednuta. Jede i ubija kevu i babu dok mu ona prica da ne ide kuci nego da ceka. A Shaman mu je lepo rekao da odma ode kuci. 

Ne znam, takav je film. Nema mu raspleta..

Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2017 at 7:30 PM, [BMF]Psycho said:

Trainspotting 2 fino vozi. Ima par odličnih momenata, a i priča nije loša. Gluma standardno vrh.

Je l' se isplati gledati T2 ako se ne secam gotovo nicega iz prvog dela? Secam se jedino onog glavnog pajdomana i scene "choose life...", ali toka samog filma ne.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, deK!sa said:

Je l' se isplati gledati T2 ako se ne secam gotovo nicega iz prvog dela? Secam se jedino onog glavnog pajdomana i scene "choose life...", ali toka samog filma ne.

a da, recimo, odgledas prvi jebeni deo opet?

ne mogu da verujem sta citam jebote

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

 

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
13 hours ago, SpiRo said:

No Mercy - http://www.imdb.com/title/tt1662557/

Tek sad sam ga pogledao. Bas dobar film, malo duzi ali odlican. 

Neces naci korejski film da je kraci od 2h to budi siguran, pitanje je samo da li ce biti 20 ili 50 minuta preko. 

Inace ako gotivis njihove filmove pogledaj the yellow sea ili dirty carneval

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, FATA said:

Neces naci korejski film da je kraci od 2h to budi siguran, pitanje je samo da li ce biti 20 ili 50 minuta preko. 

Inace ako gotivis njihove filmove pogledaj the yellow sea ili dirty carneval

Da da to sam provalio, mnogo vole da naprave 2h film ^^

Vec duze vreme sam planirao i skoro sam poceo da gledam korejske filmove redom, imam zapisana i ta dva filma.  Tako sta god da neko preporuci ubacim u listu, imam ih jedno 60ak za pogledati.. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...