Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

1 hour ago, konfuzni said:

http://www.imdb.com/title/tt5700672/?ref_=nv_sr_2

Train to Busan 

 

Opasno dobar Korejski zombi film u poredjenju sa svim ostalim koje sam gledao , nisam verovao da ce drzati toliko paznje ceo film do kraja.Spec efekti su odlicni kao i kostimi i sminka tih istih zombija. Jeste da se vecina filma odvija u vozu ali svakako jako dobro je sve uklopljeno i film zasluzuje jednu dobru 8cu. Obavezno pogledati!

gde si gledao film? ako imas torent zamolio bih da podelis ;-) ocekujem i http://www.imdb.com/title/tt5215952/ ali kontam da ce na torentima oba filma izaci tek pred kraj godine

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

The Nice Guys - Odavno nisam gledao film smešten u jednu, aj da kažem, epohu, a da to koristi kao klasičan setting bez previše potenciranja karakteristika samog settinga, ako me razumete (tj. očekivao sam da će biti skup forsiranih omaža ali nije). Relativno je smešan u smislu da je većina fora uspela, ali je ipak prvenstveno akcioni/mikri film sa tučnjavom i pucanjem, ima i odličnih sisa, u svakom slučaju preporučujem.

The Intern - Malo klišei, malo arealna premisa, ali je jako simpatično, jebeš ga

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Preporučuješ The Nice Guys? Film je, blago rečeno, očajan

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

The Loft - http://www.imdb.com/title/tt1850397/

Uhvatio ga sinoc na RTS1. Delovala mi je ok prica, ali moglo je mnogo bolje. Zaplet, dijalozi, rasplet, sve je to mnogo mlako. Mada i nije neka vrhunska produkcija, tako da ne moze da se zameri previse. 

 

Baby on board http://www.imdb.com/title/tt1186788/?ref_=nv_sr_1

Na netflixu izaslo kao preporuka, ne znam kako. Nikako, ali nikako ne gledati ( cak ni ako vas zena/devojka smara da pustite). Najgluplji film koji sam gledao u zivotu. 

 

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2016 at 11:10 PM, voodoo_ said:

The Intern - Malo klišei, malo arealna premisa, ali je jako simpatično, jebeš ga

meni je super bio The Intern. Baš zato što je kao neka bajka :) Mozak na off za plot, setting itd i moderna pepeljuga fazon :)

Neon Demon http://www.imdb.com/title/tt1974419/

the-neon-demon-poster.jpg

Šta očekujete to ćete i da dobijete, ako znate šta Refn radi i kako. Možda bih rekao da je na "slabijem kraju spektra" njegovih filmova, ali daleko od toga da puno beži od onoga što je radio u prethodnim. Pa kome se svidelo bilo šta pre, i ovde će biti relativno zadovoljan, kome se nije dopao Drive i Only God Forgives, neće mu se dopasti ni ovo.

Fun fact, čitajući triviju naleteh da je Refn daltonista - totalno me šoknulo imajući u vidu da su mu filmovi toliko "zavisni od boja".

Train to Busanhttp://www.imdb.com/title/tt5700672/

Train_to_Busan.jpg

Iskreno, nemam predstavu what's all the fuss - izuzev što je azijski/korejski pogled na zombije (ali i pored toga ništa spec originalno) u pitanju je tipični horor/apokalipsa film. Niti ima nešto originalno, niti nešto neviđeno, niti "šokira" - šta više, možda je čak i pomalo naivan u jednom svom delu

u delu kada njih trojica idu goloruki na zombije a zaštitili su se tako što su obmotali ruke

Daleko od toga da je loš film, fina je zabava, ali nije ni blizu komentara koji se mogu pročitati po netu o "najboljem filmu koji pogađa u srž problema današnjice" i what not. Zabavan je na primer način kako su realizovali zombije, oslanjajući se više na korejske K-Pop densere nego na tradicionalni "moderan balet" pristup u slučaju da su zombiji brzi (a ovde jesu).

Inače, videh sad najavu za Seoul Station, prequel za Train to Busan, što zapravo može da bude ok, jer ostaje to veliko pitanje kako se outbreak uopšte pojavio.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Fun fact, čitajući triviju naleteh da je Refn daltonista - totalno me šoknulo imajući u vidu da su mu filmovi toliko "zavisni od boja".

Тачније, зависни су од великог контраста, што је баш очигледно у свим његовим филмовима : )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

Sully - http://www.imdb.com/title/tt3263904/?pf_rd_m=A2FGELUUNOQJNL&pf_rd_p=2495768522&pf_rd_r=0PTJ5D1B804MM018N34A&pf_rd_s=right-7&pf_rd_t=15061&pf_rd_i=homepage&ref_=hm_cht_t2

Opasan film po istinitoj prici , nije ni mogao los da bude kad pogledam ko je rezisirao.I naravno covek odabran za glavnu ulogu mag glume Tom Hanks.Nasao sam neku HD kameru snimak nije los moze da se gleda ,ko ne moze da ceka bolji snimak neka ode u bioskop kontam da ga pustaju vec.

I wish that BACKSPACE works in life!.

 

76561197968543066.png

Link to comment
Share on other sites

I am not a serial killerhttp://www.imdb.com/title/tt4303340/

MV5BNWVmMTBiMGQtYjQ2ZC00MGFkLThlOGItNWI0MDZhZmJiZjQyXkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@._V1_SY1000_CR0,0,674,1000_AL_.jpg

Preporuka, fin film. Neobičan, baziran na knjizi, dobar koncept i tako to.

I Iloyd je još uvek živ, iako se vidi da se raspada, što je i OK zbog uloge koju glumi :))

Dobar "vikend film".

Abattoirhttp://www.imdb.com/title/tt1480285/

MV5BNmIyMjAxNTAtNmRjNy00NzFhLThmMDYtNzBiYmFlMGI3YmM3XkEyXkFqcGdeQXVyNjUyNTk1MjY@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Za izbegavanje. U prvom trenutku interesantna osnova ali sve posle toga totalni fejl.

Eventualno možete da pogledate zbog Jessike Lowndes, mada je sve vreme full obučena (ali ima tih predugačkih kadrova njene face)

JessicaLowndes.jpg

Link to comment
Share on other sites

sa druge strane poslednji star trek mi je legao fenomenalno

jeste ima akcije podosta i manjkavosti, ali me je em iznenadio em dobrano zabavio :) 

ne znam sta mozemo ocekivati od nove serije, i da li ce se uopste snimati jos filmovi u ovom univeruzmu i sa ovim glumcima

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

G, to je diskusija za onaj ST topik (koji si verovatno izbegavao zbog spojlera =o))

nova serija je, tehnicki, cop-out jer se odvija 10-20 godina pre poilota TOS-a tako da mozda jeste mozda nije "kelvinverse" (jjverse)
novih filmova ce biti 200% sto se videlo iz diskusija oko  vele situacije sa jelcinom/chekovom

 

@ topik

- novih 7 velicanstvenih - film koji je problematican na vishe nivoa, pre svega sto ne moze da pridje ni samurajima, ni "originalnom rimejku", a bogami ni o ostalim filmovima koji se poigravaju sa konceptom (amigosi, bugs life, galaxy quest, rango...) ipak, fukua je brutalan kad rezira denzela i akciju, a i kris pret se zabavlja nevidjeno...full zabavan film, preporuka

- Blood Father (novi Mel Gibson, pozdrav za Nidzhu) - zachudjujuce mali film, odnosno kao old school 70s akcioni triler...u najboljem smislu... Gibson samo glumi, nije imao veze sa produkcijom filma...i glumi odlicno, pogotovo hevi scene sa cerkom/delove koji su aluzija na njegove off screen ispade

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kole said:

G, to je diskusija za onaj ST topik (koji si verovatno izbegavao zbog spojlera =o))

nova serija je, tehnicki, cop-out jer se odvija 10-20 godina pre poilota TOS-a tako da mozda jeste mozda nije "kelvinverse" (jjverse)
novih filmova ce biti 200% sto se videlo iz diskusija oko  vele situacije sa jelcinom/chekovom

 

@ topik

- novih 7 velicanstvenih - film koji je problematican na vishe nivoa, pre svega sto ne moze da pridje ni samurajima, ni "originalnom rimejku", a bogami ni o ostalim filmovima koji se poigravaju sa konceptom (amigosi, bugs life, galaxy quest, rango...) ipak, fukua je brutalan kad rezira denzela i akciju, a i kris pret se zabavlja nevidjeno...full zabavan film, preporuka

- Blood Father (novi Mel Gibson, pozdrav za Nidzhu) - zachudjujuce mali film, odnosno kao old school 70s akcioni triler...u najboljem smislu... Gibson samo glumi, nije imao veze sa produkcijom filma...i glumi odlicno, pogotovo hevi scene sa cerkom/delove koji su aluzija na njegove off screen ispade

 

Otpozdrav, Mizogeni Mel car

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Magnificent 7

Mogao bih da se složim sa Koletom u svemu, ali ipak mislim da je blag prema negativnim stvarima, odnosno prema scenariju. Motivacija likova je besmislena ili neopravdana. Negativac je katastrofalan, ali ne zato što je glumac loš, nego je jezivo napisan. Dakle, dok film traje je ono šta kaže Kole, posle, ako se i malo zamisliš padaš u depresiju.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

nacelno, cela potreba modernih rezisera popcorn filmova da budu "relevantni" dodavanjem komentara na aktuelnu politicku/ekonomsku/religijsku situaciju je fail...ali ono, film je pisao picolato a znamo da je on siroma opterecen time da napise jos jednom u zivotu nesto priblizno dobo true detectiveu s1 sto ga koci maximalno =o(
fail je i potreba da se doda once upon a time in the west momenat kao skriveni motiv...dodavanje licnog/sebicnog umanjuje pravicnost kao motivaciju...tako da je chisolm, pored toga sto je gospodar kula i dublji lik nego sto se ocekuje od vesterna, takodje inferiorniji jer nije pure kao sto su shimada i adams...steta


al opet...meni se cini da je preduslov gledanja magnificent 7 prihvatanje da on ne moze biti ni priblizno dobar kao pomenuti prethodnici, samim tim ulazak u dublje razmisljanje o njemu je instant konflikt sa premisom koja je uopste dovela do gledanja filma ;oP

a kad smo kod neceg sto je "dublje" ;oP prvu polovinu filma dekolte hejli benet se konstantno produbljuje i povecava...do momenta kad sam mislio da ce naci nacina da pokazu sideboob i underboob u filmu koji se desava cca 1880te =oP
e da, i donofrio kao full cartoon character je vrhunski =o))

Link to comment
Share on other sites

Tell me how I die

http://www.imdb.com/title/tt5937770/

Ocekivao sam vise, iako je ocena losa (i produkcija). Naravno, ispostavilo se da sam uzalud bacio sat i po.

 

Friday

http://www.imdb.com/title/tt0113118/?ref_=nv_sr_3

Stari dobri Petak. Fino sam se nasmejao, proslo je sigurno bar 15 god od kad sam ga pogledao, i bas mi je lepo sinoc legao.

 

Oktoberfest( odnosno original - Tatort -Die letzte Wiesn)

http://www.imdb.com/title/tt4020076/

Na rtsu prevedeno kao Oktoberfest. Tek sad sam video da je u pitanju neka krimi serija(Tatort), a ova epizoda(sat i po) je bila vezana za neka trovanja na Oktoberfestu. Totalno dobra, gluma odlicna, svabe imaju vrhunsku produkciju. Jedan od pandura je hrvat, pa ima dosta dijaloga i na hrvatskom (i pije se rakija :) )

Moracu da pogledam jos neke epizode, vidim da se emituje i na nekom nemackom kanalu.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...