Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

The Guest
http://www.imdb.com/title/tt2980592/?ref_=nv_sr_1

Haha, pa ovo je genijalno, al ne znam kome bih mogao da preporucim. Ako mislite da bi vam se svideo Drive da je radjen kao crna akciona komedija koja je omaz akcionim i horror filmovima iz osamdesetih, onda je ovo za vas.



Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

ja sam utrošio jer nisam nikad pre čuo za ovu dvojicu, mogu samo reći da se kajem jako :c bože koji retosi, prosto neverovatno da ovo nekome može biti zanimljivo... vitjy molim te da sledeći put budeš malo direktniji, da umesto "Zašto bi iko utrošio 7 minuta na gledanje ova dva morona" napišeš "Nemojte gledati ove retarde" i to je to.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 5
Link to comment
Share on other sites

JUPITER ASCENDING

 

Jupiter_Ascending_Poster2.jpg

 

Ako se posmatra kao kempi omaž spejs-operama iz 70-ih i 80-ih, ume da bude prilično zabavan. Bizarna i slabo ispovezana priča je zapravo rogobatno jednostavna u svojoj krajnjoj i tupoj antikapitalističkoj poruci, dok se na sve strane zahvata iz uspešnijih uzora (od klasičnih bajki od princezi i anlajkli princu na belom konju, preko Star Warsa i Matrixa, pa sve do segmenta koji deluje kao da ga je režirao Teri Gilijam). Vizuelni dizajn je pobeda i sve deluje kao neiskorišćeni assetsi za neku Final Fantasy igru, ili cover-art za neki glam-metal bend iz osamdesetih. Apsolutni hajlajt filma performans-vajz je drama-queen lik Edi Redmejna, ne dešava se često da isti glumac ima i najbolju i najlošiju ulogu u karijeri u istoj godini (tehnički, JA pripada prošloj godini). Dodatni entertainment value filma mi je bilo to što sam ga gledao sa koleginicom koja prvi put u životu gleda nešto u 3D, đipala i ritala se svaki čas kad je bila neka intenzivnija akcija na ekranu. 

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

JUPITER ASCENDING

 

 

 

Ako se posmatra kao kempi omaž spejs-operama iz 70-ih i 80-ih, ume da bude prilično zabavan. Bizarna i slabo ispovezana priča je zapravo rogobatno jednostavna u svojoj krajnjoj i tupoj antikapitalističkoj poruci, dok se na sve strane zahvata iz uspešnijih uzora (od klasičnih bajki od princezi i anlajkli princu na belom konju, preko Star Warsa i Matrixa, pa sve do segmenta koji deluje kao da ga je režirao Teri Gilijam). Vizuelni dizajn je pobeda i sve deluje kao neiskorišćeni assetsi za neku Final Fantasy igru, ili cover-art za neki glam-metal bend iz osamdesetih. Apsolutni hajlajt filma performans-vajz je drama-queen lik Edi Redmejna, ne dešava se često da isti glumac ima i najbolju i najlošiju ulogu u karijeri u istoj godini (tehnički, JA pripada prošloj godini). Dodatni entertainment value filma mi je bilo to što sam ga gledao sa koleginicom koja prvi put u životu gleda nešto u 3D, đipala i ritala se svaki čas kad je bila neka intenzivnija akcija na ekranu. 

[:o)]

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Odgledao Project X, neka mesavina Superbad-a i ne znam ni ja cega. Bullshit, sam kraj kad ocekujes bar neku pametnu poruku, dobijes jos veci bullshit. S obzirom da imam 18 godina, mogu da gledam ovakav film, iako mi vise i nije toliko zanimljivo kada je glavni kvalitet filma 2 stosa koja sam vec cuo negde, ali ajde, nisam dugo, ili jedno trideset golih devojaka koje se super provode na zurci.

 

Film sam dobio na predlog dobrog druga, koji mi je rekao da sve obustavim ukoliko ga nisam gledao. Fuck this, im done...

Link to comment
Share on other sites

KEUROSING (CROSSING)

 

keurosing2.jpg

 

Na momente potresna, na momente melodramatična, na momente užasna priča o raspadu siromašne severnokorejanske porodice nakon što otac ilegalno pređe granicu sa Kinom u potrazi za lekom za bolesnu suprugu. Ono što je najjači momenat filma od početka je, zahvaljujući prikazu života prosečno bedne porodice iz SK, nemogućnost da se odmah provali u kojem vremenskom periodu se film zapravo dešava (prvo sve izgleda kao neke 30-e godine, kad u kadar uleti moderniji kamion ili auto sve deluje kao neke 50-e ili 60-e, tek da bi posle likovi izvadili i koristili mobilne telefone i definitivno smestili radnju u neposredniji period). Scene u sirotištu, uf, čak i ako je pola od toga propaganda.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt2785032/

Uh, kakav film... ili je to ipak zavrsnica, koja je ostavila tako jak utisak na mene, ali nema sta, film je stvarno dobar.

 

Film se bavi seksom, tacnije seksualnim fantazijama. Film nije za svakoga, s obzirom da ovaj forum vazi za oldschool, kapiram da svi vi mozete da ga gledate, no svejedno najprimerniji je i najbolje ce ga razumeti oni koji su imali vise zena u zivotu i probali da pronadju iste. Zasto to kazem? Nisam kompetentan, naravno da necu reci za sebe da nisam razumeo film, ali opet moje seksualne fantazije koje sam ostvario su u najmanju ruku normalne u odnosu na ono sto se prikazuju u ovom filmu. Neke fantazije su bolesne, tacnije odlicno se u filmu vidi na koji nacin su bolesne, i gde treba reci stop. Vidi se tacno gde su to i dalje seksualne fantazije, gde su samo nesto sto smo mislili da je zanimljivo, a gde je stvarno u pitanju bolest i nesto sto smo dugo krili u sebi a izaslo je na videlo i gde treba reagovati ako je potrebno.

 

Film se sastoji iz vise prica, tako da imate barem 4-5 seksualnih fantazija odnosno "poremecaja" koji su je li, dokazani i imaju svoj termin. 

Zasto je film u najmanju ruku dobar? Zato sto cete se u isto vreme smejati, ali i ozbiljno sagledati celu pricu odnosno problem. 

Za kraj, osim toga sto ukoliko nemate sta pametno da radite danas, a planirali ste da odvojite vreme za gledanje nekog filma, treba da odgledate ovaj, isto tako zamolio bih da obratite paznju na poslednji primer, gde devojka i decko pricaju preko skajpa, ne bih rekao nista vise jer ce svako od vas uglavnom i shvatiti zasto sam dao akcenat na upravo taj deo filma.

8.5/10 od mene 

Potpuno sam odusevljen da je ovo ispalo tako dobro, mnogo bolje od bilo koje komedije koju sam gledao u poslednje vreme!

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv opis filma. Bacio si me sad u rebus, pogledao bi ga da vidim o cemu se tu uopste radi. Koja je po tebi uopste donja granica za broj zena u zivotu da bi uopste mogao da razumem film? Posto, iskreno receno, nije da sam neki jebac-presretac, a ne bi da gledam ako necu skapirati.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ne znam zasto pricas o kompleksnosti i razumevanju filma kada je film potpuno banalan sa te strane. reditelj nije ni pokusavao da bilo sta objasni iz psiholoske perspektive, i film je prilicno povrsan po tom pitanju, sto apsolutno ne zameram jer kao sto sam rekao - smatram da to nije bila poenta. samo je iskoristio date poremecaje kako bi napravio komicne situacije, jer je film iskljucivo komedija. sve u svemu meni se takodje svideo film, nepretenciozan i prijatan za odgledati, nista vise od toga. a i glumi neka srpkinja, doduse skoro je ceo zivot provela u australiji.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv opis filma. Bacio si me sad u rebus, pogledao bi ga da vidim o cemu se tu uopste radi. Koja je po tebi uopste donja granica za broj zena u zivotu da bi uopste mogao da razumem film? Posto, iskreno receno, nije da sam neki jebac-presretac, a ne bi da gledam ako necu skapirati.

Pazi, da bi pronasao svoju seksualnu fantaziju potrebno je barem po mom misljenju da imas konstantan seks sa nekom osobom, ili da platis devojku i odradis to sto si zacrtao, a opet, ne znam da li bas od pocetka znas sta je ustvari tvoja seksualna fantazija. Meni je oralni seks bio wow, da li je sad to neka seksualna fantazija nemam pojma, meni jeste bila. A opet kazem to je u krajnjem slucaju normalno s fantazijama i granicama koje likovi iz filma pomeraju. Dakle ne moze svako da skapira film u tom pogledu. 

 

Kao sto je noiser_ rekao mozda sam malo preterao, ja se stvarno trudim da opisem film onako kako je meni legao a opet vise puta na forumu sam skapirao da je nemogu ja sa 18 godina da ga pogledam i opisem kao Pipboy koji ima mnogo vise, ima porodicu koliko sam skapirao itd. Tako da su ti moje analize uglavnom bezvezne u odnosu na neke druge, a opet moram da bacim neki hype da bi upravo neko poput Pipboy-a dao analizu koja nece imati ni izbliza dobar hype kao moj, ali ce izvuci barem jednu pozitivu iz svega sto sam napisao. 

Zao mi je ako sam je lose napisao, u svakom slucaju bez problema mozes odgledati film :)

Link to comment
Share on other sites

ne znam zasto pricas o kompleksnosti i razumevanju filma kada je film potpuno banalan sa te strane. reditelj nije ni pokusavao da bilo sta objasni iz psiholoske perspektive, i film je prilicno povrsan po tom pitanju, sto apsolutno ne zameram jer kao sto sam rekao - smatram da to nije bila poenta. samo je iskoristio date poremecaje kako bi napravio komicne situacije, jer je film iskljucivo komedija. sve u svemu meni se takodje svideo film, nepretenciozan i prijatan za odgledati, nista vise od toga. a i glumi neka srpkinja, doduse skoro je ceo zivot provela u australiji.

Pa pazi, mene je licno odusevila poslednja scena o kojoj sam pricao u prvom postu, jer je iz necega naizgled odvratnog a opet prikazanog kao nesto simpaticno i smesno, bilo fantasticno sto je to prikazano na taj nacin, sto se iz svega toga izrodilo nesto potpuno drugo. Potpuno se slazem da je u pitanju komedija, ali opet sa druge strane, ne mozes mi reci da

 je iskoristio date poremecaje kako bi napravio komicne situacije, jer je film iskljucivo komedija. To je barem neko moje vidjenje

 

U prevodu, ne slazem se da je film samo iskljucivo komedija :)

Edited by lancemi3d
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...