Jump to content

koji laptop za ove pare?


GibanicA

Recommended Posts

budzet 120 000-130 000 rsd..treba mi nešto što maximalno može da sabije za ove pare. Realno  mogu uzeti Maca ali obzirom da nisam nesto namagnetisan ka ios, dizajn me taj ne odusevljava nesto i nisam gej:) a jos mi je excel veliki "prijatelj" na poslu (a macov excel je nesto najbednije sto sam video ikada)..znaci treba mi za sve zivo - multimedia, igre, posao, opšta upotreba..svakako bi gotivio ssd (dodacu ga naknadno ako je potrebno) i neka dobra grafika..i da mi bas ne izgori sve oko njega od grejanja ako je moguce..i 17 inca obavezno, ne vidim bas najbolje

 

glavna nedoumica na početku mi je da li vredi uzimati taj Rog? jel ima neko ko ga poseduje pa ima neka iskustva? mozda bi mogao da se iscimam da dodam nesto za njega ali ne znam da li se isplati i vredi cimanja..

 

favoriti su zasad - http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/asus_n750jv-t4122-24533

 

http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/acer_aspire_v3-772g-747a162tmakk-25021

 

http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/toshiba_satellite_p875-32h-21469 

 

 

svaki savet je dobrodosao!

Link to comment
Share on other sites

ROG nemoj uzimati iz nekoliko razloga. Prvo imaj u vidu kakav god laptop da imas svakako u igrama nece moci da se poredi sa desktopom, to treba odmah da ti bude jasno. Sa druge strane ROG je vrlo brz, ali je i uzasno glomazan u poredjenju sa drugim 17" laptopovima, pre svega sto se tice tezine, a zatim i sto se tice tezine punjaca koji ima sam ono tipa 2kg (burazer ima jedan takav od pre godinu ipo, doduse 15", ali kapiram da 17" moze da bude samo jos gore). Dakle to zaobidji, za Mac je moja preporuka isto tako, da ne ulazim sad u detalje, za to sto ti treba nije najbolji (za neke stvari jeste) i samo bi platio porez na sisanje ovaca. 

 

Od ovih koje si naveo moj izbor bi bio Toshiba, pa Asus i na kraju Acer. Prosto neka moja preferencija, svi modeli deluju ok. Svakako gledaj da je 1920 rezolucija (mada mislim da je sada vecina tako), i7 procesor i 8-16GB rama (zavisi zasta ti tacno treba). Idealna varijanta je ako ima dva slota za hard kao ovaj Acer onda mozes jedan odmah da zamenis ssd-om (mada ja generalno ne volem Acer kao brend). Ja da trazim laptop za posao i da imam para bih ganjao neku Toshibu iz Tecra serije, samo kod nas to slabo uvoze, vidim imaju samo 15.6"....

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

E pa ja to ne želim ni u ludilu ali uopšte nije tako jednostavno..ovi naši prodavci i distributeri ga retko nude u sklopljenim laptopovima..ili ti daju onaj od 24 koji je bas premalo ili ga imaš u nekim konfiguracijama od 150k ali kojima obično nesto drugo fali..tako da moraš da uzmeš neku postojeću dobru bež sad pa da dokupljujes, to je jedino resenje

Link to comment
Share on other sites

E pa ja to ne želim ni u ludilu ali uopšte nije tako jednostavno..ovi naši prodavci i distributeri ga retko nude u sklopljenim laptopovima..ili ti daju onaj od 24 koji je bas premalo ili ga imaš u nekim konfiguracijama od 150k ali kojima obično nesto drugo fali..tako da moraš da uzmeš neku postojeću dobru bež sad pa da dokupljujes, to je jedino resenje

 

onda sacekaj bolju priliku ili vidi da nesto dobacis sebi iz normalnih zemalja

 

nije mala cifra da bi na brzinu uzeo

Link to comment
Share on other sites

Idem na odmor sutra , pa malo duzi post inc. -

- 10ak godina vec radim kao serviser laptopova , i dnevno mi prodje kroz ruke stvarno mnogo modela od raznih proizvodjaca . Pokusacu u par redova da ti docaram kako stoje stvari kod nas na trzistu !!!

 

Kao sto je napisao Zwerko , laptop ne moze da ti pruzi iste performanse kao obican komp. I jos jedna jako bitna stvar , ne postoji laptop koji moze da izdrzi ''dug i naporan rad '' . Hladjenja na laptopovima su bila i ostala rak-rana , da ne ulazim u detalje , da ti kazem na prostom srpskom , laptop ne moze da izdrzi ''izdrkavanje'' koje obican komp moze .

 

Sto se tice proizvodjaca , govorim iz ugla servisera , Sony je majka , Sony je bog , Sony u servisu vidim jednom nedeljno i uglavnom je fizicko ostecenje !!!

 

Od 3 koja si ti stavio , Toshiba odskace po kvalitetu . Acer je po mom ukusu na drugom mestu . Acer je kompanija koja se siri i dalje i skoro su ''kupili'' Packard Bell-a . I verujem da ce uskoro Acer lagano da objasni HP-u da je sranje :P

 

Hp Envy , DV serija  , su kineska sranja . 6 od 10 se vrate u garantnom roku . Kvar uglavnom isti . Grafika , odnosno graficki cip , i sta onda rade ? Boli ih ona stvar da ti stave nov cip , nego ti produvaju stari i gg drzace jos koji mesec do kraja garancije :P 

 

Pogledaj malo neke sony modele , cene su visoke , recimo i7 imas za 1100 evra , ali sa intelovom grafikom , tako da ozbiljnije igranje ne dolazi u obzir :P 

 

Na kraju , moj savet , pogledaj Sony , ako nema neki koji ti odgovara , sledece sto bih ja gledao je Dell , u slucaju da i tu nista , a jbg onda :P Snadji se :P

Sve u svemu , ne zuri , polako gledaj , ako nadjes zanimljiv model , mozes slobodno pm , ja cu ti odgovorim sta se kvari , da li se kvari , ali necu moci da ti dam odgovor da li ce da potera neku igru itd itd itd

 

Sorry za wall of text :)

  • Upvote (+1) 1

PVP = Player VS Pillar

Link to comment
Share on other sites

тежина је СВУДА одраз квалитета.

 

A ZATO ti sa sobom jos uvek vucaras mobilni telefon proizveden '95?  :tf:

 

Sto se tice proizvodjaca , govorim iz ugla servisera , Sony je majka , Sony je bog , Sony u servisu vidim jednom nedeljno i uglavnom je fizicko ostecenje !!!

 

Sony jeste do jaja za laptopove, ali je kod nas slab uvoz i izbor modela, a cene pritom kidaju puta 2 u odnosu na inostranstvo. Ukoliko bi se odlucio za tu opciju mislim da bi mu jeftinije izaslo da kupi tipa neku jeftiniju avio kartu do Minhena/Beca i kupi tamo. Na cifru koju on planira da da, za Sony laptop bi jos i ustedeo tipa 100-200 evra. Gledam sad na IT Svetu - kod nas u ponudi ne stoji nijedan Sony 17.3" laptop  [:(]

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Idem na odmor sutra , pa malo duzi post inc. -

- 10ak godina vec radim kao serviser laptopova , i dnevno mi prodje kroz ruke stvarno mnogo modela od raznih proizvodjaca . Pokusacu u par redova da ti docaram kako stoje stvari kod nas na trzistu !!!

 

Kao sto je napisao Zwerko , laptop ne moze da ti pruzi iste performanse kao obican komp. I jos jedna jako bitna stvar , ne postoji laptop koji moze da izdrzi ''dug i naporan rad '' . Hladjenja na laptopovima su bila i ostala rak-rana , da ne ulazim u detalje , da ti kazem na prostom srpskom , laptop ne moze da izdrzi ''izdrkavanje'' koje obican komp moze .

 

Sto se tice proizvodjaca , govorim iz ugla servisera , Sony je majka , Sony je bog , Sony u servisu vidim jednom nedeljno i uglavnom je fizicko ostecenje !!!

 

Od 3 koja si ti stavio , Toshiba odskace po kvalitetu . Acer je po mom ukusu na drugom mestu . Acer je kompanija koja se siri i dalje i skoro su ''kupili'' Packard Bell-a . I verujem da ce uskoro Acer lagano da objasni HP-u da je sranje :P

 

Hp Envy , DV serija  , su kineska sranja . 6 od 10 se vrate u garantnom roku . Kvar uglavnom isti . Grafika , odnosno graficki cip , i sta onda rade ? Boli ih ona stvar da ti stave nov cip , nego ti produvaju stari i gg drzace jos koji mesec do kraja garancije :P 

 

Pogledaj malo neke sony modele , cene su visoke , recimo i7 imas za 1100 evra , ali sa intelovom grafikom , tako da ozbiljnije igranje ne dolazi u obzir :P 

 

Na kraju , moj savet , pogledaj Sony , ako nema neki koji ti odgovara , sledece sto bih ja gledao je Dell , u slucaju da i tu nista , a jbg onda :P Snadji se :P

Sve u svemu , ne zuri , polako gledaj , ako nadjes zanimljiv model , mozes slobodno pm , ja cu ti odgovorim sta se kvari , da li se kvari , ali necu moci da ti dam odgovor da li ce da potera neku igru itd itd itd

 

Sorry za wall of text :)

Mozda je razlog za te brojke racunara sto dolaze na servis to sto se proda 1 Sony mesecno a po 5000 od ostalih brendova ? :) Siguran sam da Alianware dolaze u jos manjim brojevima od Sony, ako je i jedan ikada bio tu? To ne znaci da je on najkvalitetniji na svetu vec da se u Srbiji prodalo manje od 100kom ukupno.

  • Upvote (+1) 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Mozda je razlog za te brojke racunara sto dolaze na servis to sto se proda 1 Sony mesecno a po 5000 od ostalih brendova ? :) Siguran sam da Alianware dolaze u jos manjim brojevima od Sony, ako je i jedan ikada bio tu? To ne znaci da je on najkvalitetniji na svetu vec da se u Srbiji prodalo manje od 100kom ukupno.

 

Dobro, mozda je njegova logika broja dolazaka Sony laptopova u servis malo busna, ali opet to ne znaci da Sony nije kvalitetan. Po ono malo modela sto sam probao i video generalno je kvalitetniji od velike vecine brendova ako govorimo o laptopovima iz istih kategorija. Naravno, zato je i skuplji komparativno, ali sve ima svoju cenu. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Dobro, mozda je njegova logika broja dolazaka Sony laptopova u servis malo busna, ali opet to ne znaci da Sony nije kvalitetan. Po ono malo modela sto sam probao i video generalno je kvalitetniji od velike vecine brendova ako govorimo o laptopovima iz istih kategorija. Naravno, zato je i skuplji komparativno, ali sve ima svoju cenu. 

A gde sam ja tacno napisao da Sony nije kvalitetan ? 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

A gde sam ja tacno napisao da Sony nije kvalitetan ? 

 

Nisi ti to napisao, ja sam samo hteo da ukazem na cinjenicu da mali broj dolazaka Sony laptopova u servis na trzistu gde ih malo ima generalno ne moze nikako uticati na ocenu kvaliteta brenda, ni pozitivno niti negativno. U tom smislu sam dao posle moj utisak da je Sony medju najkvalitetnijim, ako ne i najkvalitetniji brend na trzistu PC laptopova, sto se poklapa i sa njegovim prvobitnim zakljuckom, doduse ne na osnovu iste premise. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Idem na odmor sutra , pa malo duzi post inc. -

- 10ak godina vec radim kao serviser laptopova , i dnevno mi prodje kroz ruke stvarno mnogo modela od raznih proizvodjaca . Pokusacu u par redova da ti docaram kako stoje stvari kod nas na trzistu !!!

 

Kao sto je napisao Zwerko , laptop ne moze da ti pruzi iste performanse kao obican komp. I jos jedna jako bitna stvar , ne postoji laptop koji moze da izdrzi ''dug i naporan rad '' . Hladjenja na laptopovima su bila i ostala rak-rana , da ne ulazim u detalje , da ti kazem na prostom srpskom , laptop ne moze da izdrzi ''izdrkavanje'' koje obican komp moze .

 

Sto se tice proizvodjaca , govorim iz ugla servisera , Sony je majka , Sony je bog , Sony u servisu vidim jednom nedeljno i uglavnom je fizicko ostecenje !!!

 

Od 3 koja si ti stavio , Toshiba odskace po kvalitetu . Acer je po mom ukusu na drugom mestu . Acer je kompanija koja se siri i dalje i skoro su ''kupili'' Packard Bell-a . I verujem da ce uskoro Acer lagano da objasni HP-u da je sranje :P

 

Hp Envy , DV serija  , su kineska sranja . 6 od 10 se vrate u garantnom roku . Kvar uglavnom isti . Grafika , odnosno graficki cip , i sta onda rade ? Boli ih ona stvar da ti stave nov cip , nego ti produvaju stari i gg drzace jos koji mesec do kraja garancije :P 

 

Pogledaj malo neke sony modele , cene su visoke , recimo i7 imas za 1100 evra , ali sa intelovom grafikom , tako da ozbiljnije igranje ne dolazi u obzir :P 

 

Na kraju , moj savet , pogledaj Sony , ako nema neki koji ti odgovara , sledece sto bih ja gledao je Dell , u slucaju da i tu nista , a jbg onda :P Snadji se :P

Sve u svemu , ne zuri , polako gledaj , ako nadjes zanimljiv model , mozes slobodno pm , ja cu ti odgovorim sta se kvari , da li se kvari , ali necu moci da ti dam odgovor da li ce da potera neku igru itd itd itd

 

Sorry za wall of text :)

 

 

hvala tebra ali ko sto rece zw nema 17 incnih sonija..a i stvarno su nerealno skupi..bio juce po gigatronu i ostalim radnjama, i ismaro me neki prodavac za toshibu poprilicno, tvrdi je da je ekran mnogo losiji nego na drugim lapovima iz te klase..moracu da prodzrljam o tome na netu..na oko asus najbolje izgleda i nekako je ceo aluminijumski..navodno se i najmanje greje..a acer nudi najvise za najmanju cenu od sva 3..

 

moram da odem negde i fizicki da vidim rog mada ta tezina punjaca me vec dosta plasi :)

Link to comment
Share on other sites

Moja iskustva sa RoG-om su generalno pozitivna (godinu i po dana star G55VW), ali ako misliš da će da ti zameni desktop što se igranja tiče, to teško. Kada sam kod kuće i ne palim ga, jer preko 3 godine star desktop tera igre neuporedivo bolje (naravno sve će novije igre raditi i na laptopu, ali recimo samo D3 može da se igra na ultra podešavanjima). Osim toga, nećeš se naigrati ako nije uključen u struju, jer grafika isrče bateriju očas posla (što se multimedije tiče, baterija može da izdrži i preko 2 sata).

 

Istina je da je glomazan i teži, ali mislim da to ne bi trebalo da bude razlog za zaobilaženje ovih modela osim ako nemaš 30 kila i problema sa ledjima, rukama i ramenima. Prednost, po meni, je hlađenje, jer sam mogao da se igram satima sa laptopom u krilu, a da se toplota oseti samo na ventilatoru koji izbacuje vruć vazduh (mada je to bilo u zimskom periodu, ne znam kako bi se ponašao leti na 30o).

 

Razlog zbog kog sam ja uzeo baš ovaj laptop je ventilacija i što u tom cenovnom rangu u tom trenutku je imao najbolju grafiku.

Link to comment
Share on other sites

Generalno mani price prodavaca iz Gigatrona, samo da opisem svoje iskustvo pre jedno mesec dana - drugar me zamolio da mu pogledam 7" tablet cene do 15 hiljada dinara i da moze da ga koristi kao GPS. Ulazim, pitam prodavca isto to sto sam naveo, on mi pokazuje neki Prestigio 3G od 20 i kusur hiljada i Samsung Galaxy Tab3 od 30 i kusur hiljada... Ok, skapiram da ni nemaju nista pametno, ali skontam da imaju neki Asus stand sa tabletima, pridjem da pogledam. Ima neki Memo Pad HD koji se manje vise uklapao u cifru, ali nema nigde pored njega speficikacije, a i iskljucen je i potrosena mu je baterija. Sad ja dok se tu bakcem pokusavajuci da vidim sta je to zapravo prilazi opet isti prodavac, i ja ga, vise iz kurtoazije pitam koja je rezolucija tableta, nasta on odgovara sledece: "Pa znate tu je rezolucija 800x720, ali vam to nije bitno posto je rezolucija bitna samo za igrice"... (moj pogled neverice sta mi covek prica, da bi on nastavio)... "ali je tu dobar procesor sto vam je bitno kada surfujete internetom"... (ja u neverici napustam prodavnicu dok je on jos uvek pricao)... 

 

U svakom slucaju prodavci tamo mogu i da za ovaj mesec imaju target da prodaju vise nekog drugog brenda pa zato navlace vodenicu na isti, osim toga sto su i nestrucni. 

 

Asus svakako izgleda dobro uradjen a i generalno vidim da su vlasnici zadovoljni. Osim tog ROG nisam koristio nijednog od tih high-end modela pa ne mogu da komentarisem, ali ako su slicni kao ovi mid-range trebalo bi da je to dosta ok. A ROG pogledaj, ali po meni je to porez na budale, onda bolje uzmi Mac :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 A ROG pogledaj, ali po meni je to porez na budale, onda bolje uzmi Mac :)

 

Slažem se. Pogledao sam malo trenutnu ponudu domaćih prodavaca, i razlika u ceni za pakovanje i nalepnicu definitivno nije zanemarljiva a ni opravdana. Jeste da dobijaš high-end vs fast mid-range graphics, ali za preveliku razliku u ceni.

Link to comment
Share on other sites

Acer na drugom mestu, tu sam prestao da čitam

Drale, drži se UPT-a svega ti

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

 furam del xps 17" vec  nekih godinu dana, sasvim dobar laptop, moze da potera i poneku igricu na mid-low podesavanjima  (eto coh2 radi fino i izgleda lepo npr)

 

moj ti je savet sta god da uzmes da obavezno kupis stalak sa ventilatorom na mesto gde ces ga najcesce koristiti, pogotovo ako stalak moze da se podesava po visini pa da lepo displej dodje u ravnu sa ocima :) 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...