Jump to content

DC movies, Bats v Supes etc...


Recommended Posts

Kao da sam gledao pilot epizodu za otkazanu seriju.

Uzasno izmontirano, konfuzno, skace se sa levog na desno, gomila fejlova u filmu, gomila nabacanih nakaradnih scena bez poente i smisla..

Pri tom sam veliki fan stripa, vidi se uticaj dark knighta i death of superman story arc-ova, nazalost toliko ublazenih da je to zlo...

Scena kad su skontali da trebaju da budu drugari... da je bio zid blizu mog sedista krenuo bi da lupam glavu iz sve snage o isti.

Sa lex towera moze lagano da se pljune do gothama.

Prvi susret betmena i supermena je pathetic

Lex i njegova motivacija je pathetic

mogli su umesto da pokusavaju da odrade death of supermen arc, da procitaju lex luthor man of steel i da koncipiraju TAKVOG lexa. ( i takav prvi susret BvS)

Ovaj lex deluje haoticno, zbunjeno, bez ikakvog konkretnog plana i bez ikakvog smisla, cak i to sto huska ovu dvojicu TOLIKO nema smisla da je to bolno, kao i gomila stvari... (osim u slucaju da ga je zaposeo Desaad u fazonu Final Crisisa pa da priprema tlo za Darkside-a sto je totalno realno ali opet, trebali su da prikazu bolje)

otkud zna da je BW betmen, otkud zna da je CK supermen, tj otkud on uopste zna ko je random novinar iz random novina i ako je to sumljivo sto supermen nije u fazonu "WTF odakle me ovaj zna o.O"

Lex i kriptonski brod.... FML...

Huska betmena i supermena, a da pri tom ne zna ni zasto to radi ni sta ce da ima od toga (s obzirom da jedina stvar koja moze da naskodi supermenu je u lexovom vlasnistvu i da je betmen mora ukrasti)

Lois lane je moron. posle fajta baca koplje, krene 10 metara, trci nazad, skace u vodu po koplje, umalo zagine i supermen prekida fajt sa dumzdejom da bi je opet spasao.

 

Svetle tacke: Betfleck je zapravo najbolji Bruce Wayne do sada kao i Betmen iako je i dalje suvise rigid, ustogljen, da ne pricamo o tome sto bez treptaja ubija i zigose ljude o.O

Wonder Woman: odlicna je i u kostimu i van istog

Alfred - ima ga jako jako malo, ali je totalno kul

Ono sto mi se megasvidja su scena sa flashom iz buducnosti kao i potencijal za flashpoint (posmatrajuci glumce thomas i martha wayne-a)

Sve u svemu, glavni problem filma je sto nije zabavan vec izuzetno depresivan, mracan, negativan, i konfuzan. Da gledam neku dramu ili triler te stvari bi bile plus, ali ovo je superherojstina, treba to mnogo lakse da klizi.

Moguce da ce biti mnogo bolje kad dodaju onih izbacenih pola sata, ali jednostavno ne mogu da zamislim da ovo moze biti poboljsano iole drasticno. Pri tom sam bio upozoren na rivjuove, i BAS sam zeleo da mi se film svidi.

 

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

pogledao konacno, dok sam gledao bilo mi je na momente vrhunski zabavno, ponekad dosadno i s vremena na vreme sam prozivljavao WTF  momente (takodje, dva dana stara glavoboljna nije pomagla)
sada, kada bi da napishem nesto o filmu, samo mi loshe pada na pamet =o( pre svega da za nesto sto traje 2,5h - ovo je jako prazan film =o(
sem scene kad Batman chisti skladiste, sto je najstripskije awesome akciona scena sa Betmenom na filmu i zaista sam zahvalan za tu scenu, ali ona mi nije dovolljno opravdanje za ovako slab film
random thoughts:

Gojeru treba nalupati shamare kako loshe pishe i prosli i ovaj film (a to je kao da nisu o likovima koji imaju xy godina tradicije nego neki novi chobani - i u tom, potpuno novom univerzumu, stvari koliko tokliko funkcionisu )
Rezija - onog Snajdera boli kurac za sve sem za to kako kadrovi izgledaju - ako kvalitetan izgled kadra pomaze filmu - super, if not - nevermind =o(

ako vec oce da prave nesto sto "ne pritiska skoro 8 decenija istorije" - eto im WB animation department koji je tokom 90ih napravio i najboljeg betmena i najboljeg lexa (sramota onako zrtvovati mercy, koja je napravljena da bi leks mogao da pokaze koliki je car, a ne, kao sto ga prikazuje ovaj film, psihoticna budaletina koja ima ili 6 razlicitih motivacija ili uopste nema motivaciju nego je negativac zato sto neko "mora" da bude)

da mi je neko juce rekao da ce tv serija Supergirl da uradi bolje superhero crossover i tretman likova iz Superman animated series nego BvS ne bih verovao, sada kad znam istinu tuzhan sam =o(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sta se desava u BvS? Radnja prakticno ne postoji jer je sve nepovezano i/ili nejasno. Likovi su jednodimenzionalni kao linije i sprovode aktivnosti bez jasnog ili sa neubedljivim motivom, skoro, pa kao... po nekom scenariju! Sve je ogroman uvod u neki buduci serijal: nedoreceno, nedovrseno, ne moze da se uziva u njemu kao jednoj celini. Zali boze para za karte.

Betmen operise vec 20 godina, S se sad setio da ga juri, i to zato sto je najednom primetio da ovaj nehumano maltretira jadne kriminalce. Kao, ne moze da ga nadje i sjebe kad god hoce...

Lutor, uf, je govno. Niti je Dzesi Ajzenberg dobar za ulogu niti je uloga dobro napisana. Tekst njegovih monologa je maksimalno iritantan. A tek zaplet vezan za njega... Napravio je Dumsdeja u funkcionalnoj olupini kriptonskog broda koji, tako sa ispravnim AI, opusteno lezi u centru grada gde je pao, vojska ga nije konfiskovala, razmontirala, odnela u Area 51 na seciranje (Ili onaj u okeanu do kojeg se najopustenije dopliva). Sam proces pravljenja DDa - kojkurac, ja sam mog'o da ga smutim u svojoj WC solji koliko je naucan. I kako Lutor uopste zna sta treba da radi sa Zodovim lesom i kakav je rezultat?! A o otvorenom frontalnom napadu posle toliko vremena potajnog skupljanja informacija (ko mu je majka, Lois, njegov identitet,...).

Supermen dolazi da se urazumi sa Betmenom i prvo ga malo premlati cim ovaj pokaze tracak neprijateljstva. Iako Supermenu nije nista od tih napada. Na kraju razlog odustajanja od dalje borbe... je-bo-te...

Kavil je bolji Supermen u ovo filmu nego u Man of Steel , a Aflek je okej kao Betmen, mada mi se vise svidjaju scene kad je BW.

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

+ za izjavu o trejlerima =o)

moze ovde i serije...mada mislim da ima posebam flash topik (ili flash + arrow? dunno, al i on je teKnicki mrtav, kao sto i treba da bude (zavrsio sam gledanje s2, ono je...tuzno u najblazhu ruku...ebli ih reseti i time travel vishe))

dc je stavio svoju filmsku sudbinu u ruke zeku snajderu i dejvidu gojeru (a ni braca nolan nisu nevini za ovo gde je dc sada), a na tv-u fkin gregu berlantiju (koji je odgovoran za ono sto je bio green lantern)...mozda ako dovoljno snize lestvicu publici ti filmovi postanu gledljivi...
uglavnom, dok god je sve sto izdaju reakcija na marvelove filmove dc je u zaostatku...tehnicki ima sanse da se SS dozhivi kao original a ne reakcija na Dedpula ali to je diskusija za nakon sto izadje film =o)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Ovaj DC bi trebalo samo trejlere da pravi. :P

[:D][:D][:D]

Mislim da je taktika ostalih studija da nabacaju toliko đubreta da ljudima ogade "superhero movies" :tf: (inb4 Statler & Waldorf "marvel je to već uradio" :D ) 
Marvel nemilosrdno guta release slotove, materijala im nikad neće ponestati, na kraju će da počnu da snimaju in universe period drama, chick flick i deadpul pas košarkaš :tf:

 

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gah...

Prvih 30ak minuta filma, dok gledamo trejlere za likove u istom, stvar još nekako i funkcioniše. Čak je i veselo i drago.
Onda se dešavaju neke čudne nabacane stvari koje možda imaju smisla, ali verovatno ne.
Sve je u nekim naznakama nečega, ali zapravo nema ničega.
Ali, mora se priznati da su neonske boje na mestu... Sve je nekako lepo upeglano vizuelno. Sjebana metro stanica je prelepa!
Onda dolazimo do vrhunca, koji je baš onako protivu vrhunski.

 

 


Manekenka koja se njiše je najveći lol koji sam video u životu.
Gručo koji dobacuje pištolj Dilanu bio možda bio predivan omaž, da jeste omaž.
A poslednji metak ljubavi je patnja koju je samo eutanazija svih nas u sali mogla da prekine.

 

Što se glume tiče, niko tu nema sa čime da radi. Ali generalno se izvlače na rutinu i šarm, ili lepo lice i dupence!
Ne znam na čemu sam sa Letovim Džokerom... Da je strašan i jeziv - nije. Da je duhovit i zabavan - nije. Da me nervira od prvog dana kako je dizajniran - nervira me.
Oh wait... Znam na čemu sam sa Letovim Džokerom. ;)

Ovaj DC Movie Universe se pretvara u divnu studiju o mazohizmu bioskopske blockbuster publike!

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...