Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

When in doubt, samo pogledaj šta kaže Steam hardware survey

image.thumb.png.f7dd5229308bb4fdea3351147f788a3e.png

Znači 90% i više korisnika je 16:9 ili 16:10, a ultrawide (2560x1080 i 3440x1440) ima šokantnih skoro 2% (aj nek nagura i 3% ako uračunamo i neke iz "Other"), znači teška margina. Zato Dule, ako hoćeš još jednu stavku u životu koja će te nervirati, onda slobodno 😄

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, voodoo_ said:

When in doubt, samo pogledaj šta kaže Steam hardware survey

image.thumb.png.f7dd5229308bb4fdea3351147f788a3e.png

Znači 90% i više korisnika je 16:9 ili 16:10, a ultrawide (2560x1080 i 3440x1440) ima šokantnih skoro 2% (aj nek nagura i 3% ako uračunamo i neke iz "Other"), znači teška margina. Zato Dule, ako hoćeš još jednu stavku u životu koja će te nervirati, onda slobodno 😄

 

realna priča, mislim za gaming stvarno fullHD je ok odnos "cene/performansi" 🙂 nikad nisam kapirao te wide ljude, ali moram reći ovaj 2k mi je generalno ok legao za rad 🙂 aka, ovih 9 posto dole, idemoooo!

Link to comment
Share on other sites

A i nije samo to, problem je sto igraci sa sirim ekrenima imaju prednost u PvPu (lol)

Generalno 2560x1440p lagano prelazi u "standard", u narednih par godina cenim da ce biti 20-30% udeo ako ne i vise..
Btw ove 30xx graficke su kompletan overkill za 1080p, mozes da uzmes i neku stariju ako se opredelis za tu rezoluciju, samo uzmi 120/144+ Hz, prosle godine sam se upgradovao sa 1080p/60Hz na 1440p/165Hz i razlika je bas ogromna 🙂

bukvalno sam pola sata misem dragovao prozore po ekranu i divio se kako je glatko xd

Edited by Shale
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2021 at 8:52 AM, voodoo_ said:

When in doubt, samo pogledaj šta kaže Steam hardware survey

image.thumb.png.f7dd5229308bb4fdea3351147f788a3e.png

Znači 90% i više korisnika je 16:9 ili 16:10, a ultrawide (2560x1080 i 3440x1440) ima šokantnih skoro 2% (aj nek nagura i 3% ako uračunamo i neke iz "Other"), znači teška margina. Zato Dule, ako hoćeš još jednu stavku u životu koja će te nervirati, onda slobodno 😄

 

vudi brt, valjda tehnologija treba da napreduje 😄 full hd je bas tuzna rezolucija (i ja je furam).. al kupovati dobar komp u 2021 za full hd.. je nkako tuzno, pogotovo sto se spominju ozbiljne pare, konzole vec rade u 4k itd... 😄

Link to comment
Share on other sites

Je l znaš ti razliku između rezolucije i odnosa stranica? 😄

Nemam ja problem sa 2560x1440 i 3840x2160, to je sve 16:9 (isto kao full HD), a u svim novijim igrama su grafički asseti ionako pravljeni za 4K pa uvek izgledaju dobro. Imam problem sa retardiranim odnosima tipa 21:9 (tj 2560x1080 i 3440x1440), niti je UI pravljen za njih, niti 3D igre izgledaju prirodno (tj izgledaju kao Kvejk 3 sa napanjenim FOV-om, što ima smisla samo u Kvejku 3).

Link to comment
Share on other sites

@Dule_smor HW3 je valjda q4 2022. obzirom da je covid i dalje neki faktor, realno je da se pomeri jos malo (doduse i ja sam zaboravio da je sada vec skoro oktobar)

da majneri, skalperi i ostala bratija nije aktivna u ovo covid vreme (nedostatak cipova, nemogucnost normalne kupovine grafickih), siguran sam da bi danas bar 30% bilo na 2k rezoluciji na stimu

Igrati u 1080p jeste optimalno, al lagao bih da 2k nije lepse... tako da ono javi sta si kupio tamo 2023. 😄

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, G!!! said:

siguran sam da bi danas bar 30% bilo na 2k rezoluciji na stimu

Igrati u 1080p jeste optimalno, al lagao bih da 2k nije lepse... tako da ono javi sta si kupio tamo 2023. 😄

EKSHUALI 

1440p narodski zovu "dva i po K" posto mu je horizontalna rezolucija 2560  odnosno ~2.5k
2k odnosno 2048x1080 skoro niko ni ne koristi 'cause reasons, sto nas ne sprecava da 1080p (zapravo full HD) oslovljavamo kao 2k

*flies away*

image.png

Edited by Shale
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

ma ok, 16:9 postao standard pa je 2.5k zapravo prva prava tj prihvacena 2k razolucija, , sto se ne spominje ima fazon 10 godina 😛 a i to je totalno vise nebitno danas 

15 hours ago, Dule_smor said:

Pa tako ce i da bude, krajem 2022 verovatno. Odustao sam trenutno, previse para pukoh ove godine, kola, renoviranje stana itd...inace kriminalno je koliko deru i lazu majstori po BGu, al jbga.

meni se negde provlaci kroz glavu i da si prethodnu masinu kupovao fazon godinu dana ili dve  😁

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Shale said:

2k odnosno 2048x1080 skoro niko ni ne koristi 'cause reasons, sto nas ne sprecava da 1080p (zapravo full HD) oslovljavamo kao 2k

Realno niko Full HD, tj 1080p rezoluciju ne oslovljava sa 2k :) Više je ovo što G!!! kaže da je zapravo 2.5k prihvaćeno da se oslovljava sa 2k uglavnom. 

A 2048x1080 i dalje naravno postoji, samo ne za PC računare, uglavnom je default za recimo bioskopsku post-produkciju, pa onda imaš lepo 2k i 4k koje su zapravo 2048x1080 i 4096x2160, tj rezolucije koje niko na računaru ne koristi :)

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

kakvog smo mišljanja po pitanju većih curved monitora, konkretno video sam pre nedelju dana Samsung Odyssey G5, ali bih ipak išao na G9. Problem je, videh da su G9 povučeni, da imaju problemi, a zanima me jel uopšte Odyssey najbolji u tom rangu ili ima boljih rešenja ? Mislim da bih ga u početku koristio samo za posao (i par igara, ali preko laptopa), ali ću uzimati desktop sa grafuljom uskoro kad se preselim

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je G9 prosto klasa za sebe, tj nemaš tu nešto specijalno konkurencije. S tim da imaj u vidu da ako je Vudu "kukao" na 21:9 monitore, s čime se baš i ne slažem u potpunosti, 32:9 odnos stranica za igranje je još gore problematičan, verovatno ga podržava samo nekolicina naslova. Ja sam jednom sedeo ispred tog monitora i zaista izgleda impresivno, ali nisam siguran koliko bi mi bio praktičan u svakodnevnom radu, verovatno bih se lakše navikao na rad na dva standardna 27" monitora, što on zapravo negde i jeste. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

to kad sam video monitor, tad sam kod kolege i radio ceo dan na G5 (ili je bio G7) i predobro mi je bilo za rad. Trenutno radim na standardnoj 27" plus laptop monitor, i zamenio bih to za jedan ekran, nekako mi više prija. Igre, video sam AoE2: DE na G9, koji primarno igram, i vidim da je top 🙂 a i planiram da uzmem neku 3080 ili tako nešto besnije pa cenim da ne bi bio problem sa performansama

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

to sam i ja mislio dok nisam probao, ali za posao mi baš leži, a tako ću ga koristiti jedno 90% vremena. Svi reviewovi na YT hvale dosta G9, ali po pojedinim komentarima, deluje kao da imaju grešaka, pa mi je onda neko Srbenda razmišljanje "ovi na YT ne smeju da napišu stvarno kako jeste" 🙂

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Highl1 said:

to sam i ja mislio dok nisam probao, ali za posao mi baš leži, a tako ću ga koristiti jedno 90% vremena. Svi reviewovi na YT hvale dosta G9, ali po pojedinim komentarima, deluje kao da imaju grešaka, pa mi je onda neko Srbenda razmišljanje "ovi na YT ne smeju da napišu stvarno kako jeste" 🙂

što ne probaš da kupiš online, isprobaš, ako ne valja vratiš? pod uslovom naravno da nemaš priliku da probaš drugačije.

ja do sad nisam probao tako nešto za tehniku, ali sam razmišljao par puta, jesam za garderobu i tako to i mogu ti reći mimo malog cimanja da vraćaš proizvod zapravo je idealan način da isprobaš nešto a da po zakonu moraju da prime nazad osim ako nije oštećeno itd. 

Link to comment
Share on other sites

pa možda, videću, malo mi je verovatno da neko ima G9 na stanju, i da hoće to da uradi kod nas

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Highl1 said:

pa možda, videću, malo mi je verovatno da neko ima G9 na stanju, i da hoće to da uradi kod nas

čim je bio ulistan kod ovih retailera znači da ga je bilo i/ili može da se poruči.

ovaj drugi deo nisam razumeo, ako pozoveš emmi/ct kažeš "hoću g9" oni će ti ga nabaviti ako ima kod distributera, ako nema jbg.

Link to comment
Share on other sites

Pa valjda ih ima dosta malo i ne stižu redovno, pa ne bih da im dam pare tek tako, bude sranje, i posle se jurim sa njima da mi vrate pare 🙂

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...