Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

koji eksterni hdd je najbolje uzeti izmedju 10k i 12k?

 

Ja imam WD i malo je "sreća u nesreći" pošto je prvo riknuo posle godinu dana :( a drugo garancija je ispoštovana kako valja i to još u roku od samo nekoliko dana za razliku od tipičnih domaćih "maksimalno rastegni do maksimalnog roka po zakonu".

Link to comment
Share on other sites

Meni je jedno LC Power kuciste za 2.5" disk ubilo disk iz laptopa od 500GB, a posle i samo riknulo... tako da, iskustva su razlicita :)

 

Sa druge strane sam na nekoj akciji zabo eksterni Samsung od 1TB i super me sluzi evo vise od godinu dana konstantnog akanja, osim sto se malo izgrebao super sam zadovoljan. Ali mislim da nema velikih razlika, uzmi sta ti je najisplativije u tom momentu, WD je malo na glasu, ovi ostali su uglavnom ok. Doduse imao sam prituzbe da je nekom Transcend onom gumenom otisao kontroler pa je lik to nesto budzio, ali je on malo specifican.

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

e jebiga, ja sam zimus jeeedva, ali jedva iskopao LC Power Acrux u našim prodavnicama kućište za hdd od 3.5, a njega sam ganjao jer je usb3 i nema taster za gašenje već prekidač. Tako da kad ga ugasiš, može da se zapali utičnica, njemu neće biti ništa jer ne stiže nikakva struja do samog diska, a ima i kvalitetno napajanje/adapter. I radi super, tako da iskustva jesu različita jbg :D

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Intel® Pentium® Dual-Core G3220, 3.0GHz BOX 22nm - 5.589

MSI H81M-P33 - 4.499

2 x DDR3 2GB 1333MHz Patriot Signature CL9 - 3.998

 

Voodoo drug, taman sam tražio bratancima CPU+MB+RAM kombo za 150€ i ovo se savršeno uklapa u računicu. Da li bi dobio nešto da uzmem još 2x2GB? Imaju Sapphire HD4850 1GB GDDR3

Link to comment
Share on other sites

evo mene opet posle skoro 3g. elem, posto sam od onih koji vole promene resio sam da zamenim konfu koja me savrseno sluzi i pojacam onoliko koliko mogu za naredne godine. budzet mi je 400e, blago fleksibilan ako je odlican odnos cena/kvalitet u odnosu na jeftinije komponente u tom cenovnom rangu. komp bi mi pretezno sluzio za igranje pokera + teranje holdema (koji sluzi za storovanje odigranih poker ruku i statistike, ono sto task menadzer kaze jeste da moze da pojede i preko 2gb memorije?), gledanje blue ray filmova (bilo bi odlicno ako bi grafa imala 2 hdmija, mada nije toliko bitno ako drasticno utice na budzet) i da potera igre tipa ac4,bf4, wot i pes 2014 (u 1920x1080 ako moze, nije mi bitno da su high detalji). ono sto bih jako voleo jeste da se necuje uopste, odnosno sto je manje moguce. bilo bi super kad bih sve ovo moglo da se uklopi, ali sam isto tako svestan da uz budzet od ~400e neke stvari nisu moguce pa bih zamolio ako moze 1 predlog konfe gde se sve uklapa (sa probijanjem buzeta ako treba) i 1 ili 2 konfe gde su mi neke od molbi uslisene :)

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Tebi u stvari trebaju samo ploča, procesor, još 2x2 GB RAM-a na 1600, i nova grafička. Nema poente da bacaš pare na ostalo.

 

U tom svetlu, za te pare uzmi Core i5-3350P, Gigabyte GA-B75M-D3H, 2 x 2GB DDR3-1600 Kingston, i Radeon R9 270X Asus ili MSI, to je oko 400 evra zajedno.

Gledaj da ti potvrde da je verzija ploče 1.1 jer ima četiri slota, i gledaj da u jedan kanal ide po jedan Exceleram i Kingston, i u drugi kanal isto tako.


Ili prodaj tih 2x2 GB i uzmi 2x4 GB bilo čega na 1600 MHz, boli te dupe

Link to comment
Share on other sites

Ekstra, prve konzjumer ploče stižu za tri godine, Dule spremaj pare!

 

E jeste sad...bas sam hteo da te pitam koja je prakticna primena ove vesti, tj. kad ce kod nas poceti da se koristi u desktop konfiguracijama...sto bi sad izbacivali ddr4 ako ce ploce za njega da budu u prodaji tek za godinu dana...ne znam naravno, samo mi nije logicno to, koliko se recimo cekalo na nove ploce kad se prelazilo sa ddr2 na ddr3?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...