Get Adobe Flash player
cheighlee

Koju konfiguraciju uzeti?

Recommended Posts

Jasno mi je, s obzirom da se uvek razvija nesto novo i to se sve desava manje vise brzo, zato i napisah gore da je pitanje nezahvalno na neki nacin. Prva opcija je i bila GTX 1060 6GB, ali reko sta znam mozda bi 1070ti izvukla jos koju godinu preko, ali s obzirom da ne koristim 1440p vidim da mi ona onda ni ne znaci.

Edited by SHMEKER

Kakvih crnih 10 godina druže, iskreno se nadam da ne troluješ.

Teško će i jedna high end grafika uopšte ostati ispravna 10 god, posebno ako se bude dosta igralo na njoj.

Svake 2-4 godine menjaš grafu, prema potrebama i situaciji, to je to.Najbolji odnos performanse / izgubljena vrednost.

Da li ovde mogu da postavim pitanje vezano za kupovinu monitora? Hocu da kupim neki 144HZ monitor a imam G Force  graficku, pa da li mi je neophodan monitor sa G-Syncom i gde bi mogao da kjupim neki... do 300 Eura neki mi treba 24 incha + trenutno mi nude ova 2:
BENQ ZOWIE 24" XL2411P LED crni monitor 
ASUS 24" VG248QE LED 3D crni monitor 

Edited by pilgrim_3

12 hours ago, pilgrim_3 said:

Da li ovde mogu da postavim pitanje vezano za kupovinu monitora? Hocu da kupim neki 144HZ monitor a imam G Force  graficku, pa da li mi je neophodan monitor sa G-Syncom i gde bi mogao da kjupim neki... do 300 Eura neki mi treba 24 incha + trenutno mi nude ova 2:
BENQ ZOWIE 24" XL2411P LED crni monitor 
ASUS 24" VG248QE LED 3D crni monitor 

Ova dva koja si naveo jesu 144Hz ali nisu G-Sync, ako ti je neophodno i jedno i drugo onda moraš gledati skuplje modele. Na primer Asus PG248Q. Samo ostaje pitanje da li ti to treba. 

Opet ja....

Dakle treba mi novi komp ( bez monitora) za rad (2d/3d projektovanje i modelovanje). Budzet mi je 900 - 1000 evra i imam samo jedan uslov - graficka ne sme da bude Ati jer se ipak primecuje razlika izmedju Ati-ja i Nvidije u nekim 3d aplikacijama (nije znacajna ali ipak ako vec nesto placas onda uzmi najbolje). Dakle sta preporucujete?

Za te pare mozes da sklopis solidan igracki/opstenamenski racunar i to je to. Nema odstupanja od uobicajeno preporucenih konfiguracija u tom rangu.

Idi na Ryzen. PRO varijanta procesora bi bila bolji izbor, ali mislim da ih nema kod nas, a ni druga generacija jos ne postoji. Zato Ryzen 7 2700X, oko 300 evra.

RAM je skup i 32GB DDR4 kosta kao CPU + MB. Treba da uzmes 16 GB sada. Brzinu prilagodis maticnoj ploci ne treba bolje od 2666 MHz. 200 evra za 16 GB

Ploca B350, X370, ili X470 ako pretekne kesha, ali sumnjam. Na 3x0 treba da je uradjen update BIOSa za Ryzen 2 pre upotrebe. 120 evra

PSU Seasonic ili Silverstone od 500W, puna kapa. 80 evra.

HDD 1+ TB od 7200 RPM. 50 e  uvr'glave.

Za drzanje komponenata, imas ove jeftine People's Republic of Croatia MS industrial bukvalno za 20 evra. Storm ili Cyclops II, III. Ima i drugih, ali ne znam koliko se isplate.

Za grafiku ostaje 220-230 evra. Posto neces AMD, a ne znam kakve su cene Quadro grafika i sta tu valja, preostaje 1050ti 4GB. 128bit memorijska magistrala i osrednji broj CUDA jezgara. za 1060 6GB nemas budzet.

Edited by Carries

On 7/3/2018 at 12:29 AM, primo said:

Koji fps mozes da izvuces u igrama koje igras?

Imam 1080 graficku i dobar procesor mogu bas dosta, ali ne kapiram taj G-SYNC ... da li je to neophodno ... jaoj sto ne volim kada se ne razumem ni malo u te stvari :) 

On 7/3/2018 at 9:50 AM, Zwerko said:

Ova dva koja si naveo jesu 144Hz ali nisu G-Sync, ako ti je neophodno i jedno i drugo onda moraš gledati skuplje modele. Na primer Asus PG248Q. Samo ostaje pitanje da li ti to treba. 

Pa za CS GO, PUBG, FORTNITE, QUAKE jeste najbitnije 144hz ... ali i dalje ne kapiram da li mi treba g-sync  :) ako treba onda moram da se strpim jos malo za to ....

On 7/10/2018 at 6:50 PM, iguana said:

Opet ja....

Dakle treba mi novi komp ( bez monitora) za rad (2d/3d projektovanje i modelovanje). Budzet mi je 900 - 1000 evra i imam samo jedan uslov - graficka ne sme da bude Ati jer se ipak primecuje razlika izmedju Ati-ja i Nvidije u nekim 3d aplikacijama (nije znacajna ali ipak ako vec nesto placas onda uzmi najbolje). Dakle sta preporucujete?

Neki intel i5 cpu (nova serija), 1050Ti grafika, ssd i ostalo sto ide uz to...