Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

On 4/20/2020 at 9:02 PM, FATA said:

posao mi je da pratim tekme 2-6h (ne svaki dan) pa mi vecinom treba za tu namenu. trenutno sam na nekom aceru od 24'' koji mi zavrsavao posao uz natezanje. uvek mi fali tih par Cm po rubovima kako ne bih skrolovao sa interfejsa i trazio imena/statistike.  filmove gledam HDMI->TV tako da mi ne treba zbog toga. bilo bi super da ima OK kontrast/boje cisto da bude eyefriendly mada kontam da koliko para toliko muzike

ne znam koji ti je budžet i koliko imaš platu od tog posla koji gledaš tekme 2-6h ne svaki dan (ali svaki drugi?) mojne se štekaš za nešto što ti treba za posao, bolje još malo prištedi posebno kad je nešto što ti utiče direktno na vid.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Imam ja, standardna podrum varijanta (i samim tim niske cene), lager skoro nula, sve naručuju od velikih uvoznika onda kad ti naručiš od njih, would buy again.

S druge strane, ako hoćeš da minimizuješ cimanje, onda topla preporuka za Atom kod Arene, imaju servis u okviru prodavnice, počeo sam kod njih da kupujem od kako je propao Imtel na NBG (pre 10+ godina) i nikad nikakvih problema sa uslugom.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

+1 za BC Group, naručio za firmu nekoliko HP Probuka 450 G6, par Lenovo brend desktopa.

- Samo 15k din doplata za WIn 10 pro licencu
- Za 3 Probuka 450 G6 sa i3 8gen i svetlećom tastaturom su okasnili koji dan, pa mi poslali u istoj ceni Probook 450 G7 sa i3 10gen. bez svetleće
- Za Lenovo brend desktope mi uključili 8GB DDR4 po ceni po kojoj su navedeni bili na sajtu sa 4GB
 

Tako da bih ih i ja preporučio, samo pod uslovom da ne "gori za odma'", već da sačekaš da poruče i stigne.

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Није баш конфигурација, пре је део исте. Какави су у пракси 27" монитори са 1080 резолуцијом? Пиксели ко лубенице или? Има ли смисла?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Koristio sam i 28" monitor sa 1080p i meni nije neki problem što se tiče toga da kao primetim piksele. Sa druge strane i gajbi i na poslu koristim 27" sa 2560x1440 i prosto je nekako ta rezolucija mnogo bolja za tu dijagonalu - prosto možeš da iskoristiš benefit više prostora na ekranu i taman legne kao na 22-24" 1080p... Jedino je malo bedak što ti za igre treba onda malo jača mašina. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2020 at 9:50 AM, overkind said:

Није баш конфигурација, пре је део исте. Какави су у пракси 27" монитори са 1080 резолуцијом? Пиксели ко лубенице или? Има ли смисла?

nakon 10 godina sa dell 27" koji je 2560, ne bih preporučio full hd, prosto mi ovo deluje kao prirodna rezolucija.

Link to comment
Share on other sites

Свратих до једне радње данас да видим како и то све изгледа. Како ми се чини, 27 или 32 у 144. Тешко мање.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Da se nadovežem pošto sa pazario komponente kod madjara i sad gledam koji ekran dUzmem.
27 incha, 1440p sa 144hz refresh rejtom mi je meta samo što nemam pojma o ekranima.

Zguglao sam koliko god je moguće infoa i pošto primarno igram "spore" igrice (dota, wow itd) i kucam kod na istom TN mi ne treba, VA mi takodje ne deluje atraktivno .... kapiram da je IPS sa ~5ms latency-ja skroz ok, samo što su cene od 300 do 1300e i pojma nemma šta da kupim

Halp

Link to comment
Share on other sites

Trenutno svi IPS monitori 1440p sa 144hz imaju isti panel u sebi. Asus ima najlosiji quality control na globalnom nivou pa imaju i najvise reklamacija. U Srbiji je popularan AOC jer je jeftiniji a ima isti panel kao ASUS. LG-ov GL850-B je odlican ako ga kupis u Nemackoj ili UK ali u istocnoj evropi je sa losijim komponentama, mada, isti je IPS panel kao i ovi ostali. Kod nas sto ima da se nadje a da nije skart je Alienware koji je preskup a i mislim da nemaju IPS varijantu vec TN. Ze neke sugestije predlazem

https://www.rtings.com/monitor/reviews/best/1440p-144hz

 

Edited by MikroStalja
Link to comment
Share on other sites

Гледајући цене овде, мени је ово нека средина:

https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/tuf-vg32vq

Тренутно имам 24", LG24М38D. Ради посао, не жалим се пуно, али оће дупе већу слику. Контам да 2060 Super може да изгура у 1440 оно шта мени треба. Прочитао сам негде да 32" са 1440 имају исти ppi, ваљда се тако каже, као и 24" у 1080. Али ми се никако не даје 500+ евра на монитор. Чекам неку акцију, црни петак, шта већ.

Корисник је коњ од 40 који одигра по сат, два у цугу највише. Не гледа филмове, серије и сл. Не одговара на мејл 🙂

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

manje-vise isti djavo kao freesync, samo sto je ranije bila neopravdano veca cena monitora sa g-sync tehnologijom u odnosu na freesync (koji koristi AMD). ako je situacija i dalje takva da naplacuju taj "premium", baci ovde pogled na spisak monitora koji su g-sync kompatibilni i ustedi koji dinar - https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/

takodje baci pogled na reddit i forume generalno, postoje modeli monitora koje rucno mozes da overklokujes i da im dignes refresh rate (a da rade stabilno), pa mozes i tako mozda dodatno da ustedis.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da li neko zna gde moze da se kupi DVI-D dual link kabl koji to zapravo jeste tj da moze da potera 144hz? Treba mi za BENQ XL2411Z, uzeo sam kabl u nekoj random kompjuterskoj prodavnici za 650 din i izgleda da je singl link, i daljem guglovanjem vidim da nije retkost da se prodaju singl link kablovi kao dual link iako to nisu, bez obzira sto su 24+1. Ne mogu da teram vise od 60hz sto verovatno potvrdjuje moju sumnju.  Da se ne zajebem opet.

Link to comment
Share on other sites

Možda ti je bezbednija/jeftinija opcija DVI-D na ženski HDMI konvertor (koji košta 200-300 din) i bilo koji HDMI 1.3 ili bolji kabl, pošto će svaki takav da istera 144 Hz.

Npr:

https://www.flipflop.rs/adapteri/28209-e-green-adapter-dvi-d-dual-link-m-hdmi-f-crni-8606019540838.html?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

Logika mi je da je manja verovatnoća da se ciganišu sa brojem linija kad je u pitanju samo adapter, plus je kod kabla veći problem očuvati integritet signala (tj. možda si stvarno kupio kabl žičen kao dual link ali mu je samo kvalitet sranje).

Link to comment
Share on other sites

Ako sam te dobro shvatio mislio si da ubodem taj DVI u komp pa posle da spojim u HDMI na monitoru? Ne moze jer ovaj monitor ne podrzava vise od 60hz preko HDMI. Evo detaljan komentar koji sam nasao na netu, pa daj neki savet ako mozes. 😄 Graficka mi je rx 580 4GB sa HDMI, DP i DVI.

Spoiler

I have a BenQ XL2411Z / Acer GN246HL or another 120+ Hz monitor with no DisplayPort input. What should I do?
 

Some 1080p 144 Hz displays, such as the BenQ/Zowie XL2411Z and Acer GN246HL, only have DVI and HDMI inputs, they do not have DisplayPort. Furthermore, the HDMI ports on these monitors are limited to 60 Hz, which means that the Dual-Link DVI port must be used in order to reach 144 Hz on these monitors.

This can be problematic for people that want to use these monitors with laptops, or with newer graphics cards that don't have native DVI outputs, or want to set up multiple monitors but don't have enough DVI ports. HDMI-to-DVI and DisplayPort-to-DVI passive adapters will not work, because HDMI and DisplayPort only support passive adapters to Single-Link DVI, which has a maximum of 60 Hz at 1080p. A Dual-Link DVI connection is required for 1080p 120+ Hz.

Please also note that many HDMI-to-DVI and DisplayPort-to-DVI passive adapters will be disguised and falsely advertised as "Dual-Link DVI" adapters, so if you think you've found one, you haven't. HDMI and DisplayPort do not support passive adapters to Dual-Link DVI, they are all Single-Link DVI adapters no matter what they say or what they look like.

If your computer does not have a native Dual-Link DVI output, then the only other way of getting a Dual-Link DVI connection is with a DisplayPort to Dual-Link DVI active adapter. Please note that not just any DP-to-DVI active adapter will work; it must be a Dual-Link DVI active adapter. There are active adapters which only support Single-Link DVI, intended for multi-monitor configurations on some older AMD graphics cards (detailed here), and these adapters will not work for 1080p 120+ Hz.

DisplayPort to Dual-Link DVI active adapters tend to be unreliable, and should only be used as a last resort if you have no other method of connecting. If you have not purchased your monitor yet I suggest you do not buy the XL2411Z or GN246HL, but instead get a monitor that has a DisplayPort input.

I have tested this adapter to work up to 1920 × 1080 @ 144 Hz:
https://www.amazon.com/dp/B00DYRQXMK/
However, at 144 Hz I did experience loss of signal when turning the monitor off and then on again, or putting the computer to sleep and waking it up again. I did not experience any issues when running at 1080p 120 Hz instead though.

As always, active adapters tend to be very finicky and I cannot guarantee that the adapter will behave the same on your system. My testing was done with an AOC G2460PF and a Radeon RX 480 and GeForce GTX 1080.

Koliko sam skapirao jedine 2 opcije su mi kabl dual link DVI-D, i DP na DVI koji nije bas preporucljiv.

Edited by deK!sa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...