Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

14 minutes ago, voodoo_ said:

Pa verovatno je vodeno hlađenje prvi put video kod tebe u kućištu 😄

 

 

Nije, ima on komp sa vodenim hladjenjem od ranije jos i stalno nesto po kuci cacka oko svog kompa, tako da sam mislio da zna...nebitno sad, bitno da smo locirali problem pre nego sto mi se zapali kuciste 😄

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, voodoo_ said:

Ne krivim čoveka, nisam ni ja nikad video vodeno hlađenje kod nekog jer jbg ne družim se s takvima, doduše ne nudim se ni da povezujem kad ne znam

Ja citam vec drugi put celi prepisku i prvi put u zivotu cujem za radijator a radim podrsku za servere koji se vrte u data centrima :C

Link to comment
Share on other sites

Ја бих заменио кућиште за неки модел који има отворену предњу и задњу страну и убацио класични, односно вадушни, кулер на порцесор. Радијатор од 120 мм је, јбг, никакав. Ако си и хтео водено затвореног типа требало је веће - 240 мм или 360 мм. Овако је, извини, зајебанција. Али ајд сада.

Кућиште је потпуна катастрофа за било шта. Катастрофа. Без икаквог протока ваздуха за било шта. Шта год да урадиш с њим тешко да ће да ваља. Плус, чини ми се мало односно скучено без обзира што је номинално мид канта. Ово што је мејсон предложио би могло да ради некако, али мислим да је и даље велики проблем што је предњи панел затворен. Просто нема могућности за добар проток ваздуха.

Извагај и одлучи сам али, по мени, буџење таквог кућишта и хлађења је јалова работа. Баци их на ибеј и узми крштено. И немој да се плашиш нове пасте. Само кани и удри. Није то баш таква свемиркса наука. Ако будеш размишљао о ваздушном кулеру, ево ти мој, а ево и још једне лепе опције. Или, наравно, шта је већ доступно, али баци поглед на неке рецензије. Ево целе плејлисте.

И да, ако одеш на ту страну, пре него се искомпликује, провери да ли је кулер компатибилан са подножијем. Зна да буде жешћа зајебанција.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Dule_smor said:

 

Nije, ima on komp sa vodenim hladjenjem od ranije jos i stalno nesto po kuci cacka oko svog kompa, tako da sam mislio da zna...nebitno sad, bitno da smo locirali problem pre nego sto mi se zapali kuciste 😄

Što se tiče onoga "može li bez skidanja bloka sa CPU da se prepakuje", može, ali u ovom trenutku ja sumnjam u sve što je taj uradio da je kako treba, pa bih predložio, kad dođe da to prepravi neko ko se stvarno razume, da ipak razmonitira i to, pregleda kakva je pasta, ima li je, da li je skinuta folija sa bloka pre montaže dole (opet LOL, ali već sam jednom lolnuo i ispalo je da je to), jer sad je sve moguće... I da ti onda okrene i taj blok i "NZXT" pravilno.

I pogledaj dobro onu prvu mansonovu sliku, to je ono što pričaš "ne može", ako ne može radijator pozadi direktno na kućište, može ovako, znači vent se kači na kućište i "nosi" radijator unutra, i tako mora da može. Valjda je lik sačuvao višak šrafova koji su došli uz AIO, jer će ti verovatno trebai.

16 minutes ago, killYg0r said:

Ja citam vec drugi put celi prepisku i prvi put u zivotu cujem za radijator a radim podrsku za servere koji se vrte u data centrima :C

"Radiator" se zove taj deo na na engleskom, ja sam u startu mu par puta naipisao "heatsync" i odmah je počeo da meša sa blokom, pa sam prešao na "radijator", to će mu biti jasno šta je ;) Ti održavaš servere, a ja pričam sa ljduima koji se ne razumeju u računare i rešavam im i objašanjavam gluposti svakakve, tu mora da se prilagodi konverzacija, ne šta je pravilno, već kako će oni pre razumeti. ;)

@voodoo_ ali recimo da hoćeš ili mroaš da montiraš AIO, pogledao bi makar malo uputstvo, zar ne_ Što ovaj očiglednoi nije uraadio.

@overkind koliko si ozbiljno zapanjen ovim? Meni je level sipanja benzina u dizela, ne zajabevam se :D

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

A jbga, da sam znao da je ovako krs sklopljeno doterao bih ga za NG kad sam dolazio kolima...sledeca 2 puta idem avionom, uzeo sam karte unapred vec...nista, valjda cu se snaci nekako, ako ne idem do neke od radnji da pitam ako uzmem kuciste kod njih da li mogu i konfu da mi prepakuju

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

@millanče

Тако некако. Сада кад видим шта је у ствари урадио као да је убацио АМД у Интел подножије. Нагурао га човек. Нећу да кењам по Дулетовом другару али имам проблема да замислим да тај лик зна ишта. Да је хтео да га зајебе да му запали комп урадио би овако нешто. Својеручно креирана катастрофа. Јбг, кад не знаш реци не знам.

Ја нисам ни узео у обзир да нема вентрилатора или да је само 120 мм. Није ми пало на памет да неко може толико да сјебе. Јбг, рече да је лик до јаја. Изумео је полу-пасивно водено хлађење јбт ...

Edited by overkind
  • Like +1 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, overkind said:

@millanče

Тако некако. Сада кад видим шта је у ствари урадио као да је убацио АМД у Интел подножије. Нагурао га човек. Нећу да кењам по Дулетовом другару али имам проблема да замислим да тај лик зна ишта. Да је хтео да га зајебе да му запали комп урадио би овако нешто. Својеручно креирана катастрофа. Јбг, кад не знаш реци не знам.

Ја нисам ни узео у обзир да нема вентрилатора или да је само 120 мм. Није ми пало на памет да неко може толико да сјебе. Јбг, рече да је лик до јаја. Изумео је полу-пасивно водено хлађење јбт ...

Provetrio kućište pozadi gde nekog protoka i kudikamo i ima, a nagurao grejalicu gde nema vazduha nikad :D

Meni je mozak istreniran da prvo traži najgoru glupost, koliko sam ih se nagledao, ne znam da li ćeš mi verovati, ali još na prvu sliku, vidim dva NZXT venta pozadi, a radijator napred i prazne rupice, ergo 99 posto nije stavljen vent na radijator :D Al možda je neki treći ispred... nie :D

Edit: ladno tu izgleda nije ni montiran blok i nosač kako treba, tj kao da možda nije odgovarajući. Ako je to pogrešno a usrafljeno na silu, može se kriviti ploča vremenom i pre riknuti... Hitna prerada svega mora tu...

 

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, millanče said:

"Radiator" se zove taj deo na na engleskom, ja sam u startu mu par puta naipisao "heatsync" i odmah je počeo da meša sa blokom, pa sam prešao na "radijator", to će mu biti jasno šta je 😉 Ti održavaš servere, a ja pričam sa ljduima koji se ne razumeju u računare i rešavam im i objašanjavam gluposti svakakve, tu mora da se prilagodi konverzacija, ne šta je pravilno, već kako će oni pre razumeti. ;)

Da ustanovimo, heatsink = kuler u normalnoj upotrebi a radijatoar, blok i pumpa su iz price vodenog hladjenja.

Bukvalno prvi put u zivotu i cujem i vidim te stvari.

Znaci Dule je hteo da se pravi pametan i uzme novu tehnologiju u koju se ne razume i pritom nasao lika koji se tek ne razume u pricu : DDDDD

Link to comment
Share on other sites

Btw, ove slike sam okacio jos u decembru i rekao da se kuciste dosta greje...mogao je neko od vas da mi skrene paznju jos tad da ne valja raspored u kucistu pa da donesem kad sam dolazio kolima da mi neko tamo lepo upakuje...ali verovatno niste videli tada

Ali si okačio samo jednu sliku na kojoj se vidi kućište iznutra a niko nije mogao pretpostaviti da niste stavili ventilator na hladnjak (radijator) jer je to prosto vrlo logično :) plus da si pitao svi bi ti ovde rekli da uzmeš lepo veći vazdušni hladnjak, opet pretpostavka je da ako si uzeo vodeno hlađenje si znao zašto a i kako se montira :)

 

Pazi, ništa se tebi nije strašno desilo sa komponentama, one se nisu pregrevale, sa ~70 stepeni pod opterećenjem je to sasvim u okvirima očekivanog. Samo je problem što ste hladnjak stavili na zatvoreno kućište bez strujanja vazduha pa je on toplotu prebacivao na lim kućišta. U suštini ti je celo kućište služilo kao jedan veliki dodatni, možda ne baš najefikasniji, hladnjak što samo po sebi nije loše, jedino što je ono samo bilo vrelo. I ja sam ti pre par nedelja rekao da nešto tu ne valja da se greje kućište sa vodenim hlađenjem ali opet nisam mogao da pretpostavim ovakvu konfiguraciju, prosto mi delovalo nemoguće da toliko niste pogledali uputstvo. Edit: Jer tebi sam raspored u kućištu nije problem, da ono ima mrežu napred i ventilator to bi bio ok raspored.

 

I samo 120mm hladnjak jeste mali do nivoa da je pitanje da li je bolji od vazdušnog hlađenja, ali opet za tvoj procesor bez klokovanja će biti sasvim dovoljan, samo da se adekvatno postavi sa ventilatorom.

 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Zwerko said:

 

Pazi, ništa se tebi nije strašno desilo sa komponentama, one se nisu pregrevale, sa ~70 stepeni pod opterećenjem je to sasvim u okvirima očekivanog. Samo je problem što ste hladnjak stavili na zatvoreno kućište bez strujanja vazduha pa je on toplotu prebacivao na lim kućišta. U suštini ti je celo kućište služilo kao jedan veliki dodatni, možda ne baš najefikasniji, hladnjak što samo po sebi nije loše, jedino što je ono samo bilo vrelo. I ja sam ti pre par nedelja rekao da nešto tu ne valja da se greje kućište sa vodenim hlađenjem ali opet nisam mogao da pretpostavim ovakvu konfiguraciju, prosto mi delovalo nemoguće da toliko niste pogledali uputstvo. Edit: Jer tebi sam raspored u kućištu nije problem, da ono ima mrežu napred i ventilator to bi bio ok raspored.

 

 

da, skapirao sam...nista, videcu posle odmora ako moze da se upakuje drugacije, ako ne uzecu drugo kuciste sa mrezom i ventilatorom tamo gde stoji hladnjak i gg

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dule_smor said:

btw, mnogo ces se ovajditi od jedne konfe sa cenama kripta i uslovima majnovanja sada

edit, zar jebeni forum ne spaja postove koji su u razmaku od pola sata, sat?

Sad si me uplasio da pitas ovde "sta da kupim" :D  Samo zato sam otvorio temu da vidim sta si napisao

 

ps. A spaja da. Ali ocito za manje od pola sata

 

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Btw, ove slike sam okacio jos u decembru i rekao da se kuciste dosta greje...mogao je neko od vas da mi skrene paznju jos tad da ne valja raspored u kucistu pa da donesem kad sam dolazio kolima da mi neko tamo lepo upakuje...ali verovatno niste videli tada

Ni na jednoj od starih, ni ovih novih fotki se ne vidi eksplicitno da nema venta na radijatoru napred, nema ga iza radijatora, i svako normalan bi zaključio da je montiran ispred u onu plastiku.

Ponavljam, niko normalan to ne bi pretpostavio, ja sam neki poseban slučaj tu, pa sam pitao, i eto :)

ovaj post ti je nivo "što mi niste rekli da samo sipam dizel kad sam kupio dizela". (nisam ja minusirao)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ma ne zalim se ja na vas, vise sam na sebe ljut...a ispred niti ima mesta za vent, niti ima odakle da uvlaci vazduh posto je kuciste zatvoreno jelte...nista, sredicu nekako valjda, idem do mediamarkta/saturna kad se vratim da vidim da li rade prepakivanje komponenti u njihovo kuciste neko...ne zovem vise onog pajsera da mi bilo sta radi, a u sebe nemam poverenja iskreno da ne sjebem nesto

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Ma ne zalim se ja na vas, vise sam na sebe ljut...a ispred niti ima mesta za vent, niti ima odakle da uvlaci vazduh posto je kuciste zatvoreno jelte...nista, sredicu nekako valjda, idem do mediamarkta/saturna kad se vratim da vidim da li rade prepakivanje komponenti u njihovo kuciste neko...ne zovem vise onog pajsera da mi bilo sta radi, a u sebe nemam poverenja iskreno da ne sjebem nesto

Ima mesta za vent napred, kad odvrneš rukom one deebele šrafove ili skineš masku napred - na jedan od tih načina dobićeš kako da mu prsitupiš i da namonitraš vent ispred radijatora, ali ostaje debilizam kućišta da taj vent nema odakle da povuče hladan vazduh tu. Reši to svako što pre, na bilo koji način, i bez tog lika definitivno :D

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ajde nije drama, čim si prešao Cyberpunk a ništa nije izgorelo, znači da toplota nekako izlazi. Ne bi valjalo da ovako radi godinama, ali još koji mesec neće crći
Kažem ja, on je zapravo napravio hladnjak od kućišta :) samo mu vruće na dodir :)
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Dule prodaj taj komp, kupi Steam Deck, dan te jebo!  [:D] 
...ili bar okreni radijator da zapravo IMA neku cirkulaciju vazduha kroz sebe.... kuciste realno ostavi skroz otvoreno, oba panela skini i btk... evo oba desktopa ovde tako stoje kod mene, izrokam kompresorom prasinu 2 x godisnje i vrnjaooooo....

  • Like +1 2

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...