Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

@FATA, kazi koliko imas love na raspolaganju.

 

Za te komponente ne bih dao vise od 120 evra za CPU+MB+RAM, a za graficku 100 maksimalno. Vodeni kuler zaboravi, ne treba ti. Taj racunar nema sta da trazi pored 4600g kombinacije od iznad.

Edited by Praso
Link to comment
Share on other sites

Hvala obojici! Ovaj drugar je bio na nekim pokvarenim pecurkama sigurno pa cenio komp 600€ :DDD Ja mu nudio 400 i da se sutira u dupe a rekoh mu da cu proveriti i za 400 tako da nista od toga...

Daj Praso neku opciju do 400 i do 600 bez skladista i grafe, doduse da bude integrisana grafika pa ako bude potrebe dodacu grafu posle. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Do 400

4600G je fina opcija. 

Za kuler je ok LC power lc-cc-120, samo proveri da taj sto prodaju ima montiranje za AM4 soket, Taj model je dugo u opticaju

Gigabyte B550M DS3H ili Asus PRIME B550M-K

RAM - 2x 8GB DDR4 Kingston PC3200 KVR32N22S6/8, ukupno 16 GB

FSP HYDRO PRO 700 / Antec VP700P Plus-EC 80+. Nisu kvalitet, ali gruvaju snagu, sto ce ti trebati za graficku kad je dodas. Onaj LC power zaboravi

MS industrial,  M305 ili M310. najjeftinije je ok, ionako je to obican lim.Vazniji su ventilatori, ne manji od 120mm. Na primer Arctic P12 Silent ili mozda ovi Vuduovi DeepCool, ne znam kakvi su.

Do 600 evra:

- Promeniti napajanje na bar FSP Hydro G Pro 650W

- RAM jos 16 GB za ukupno 32.

Ploca AsRock B550 Phantom gaming 4

Link to comment
Share on other sites

Slažem se za napajanje ali ne vidim baš logiku ovih ostalih upgrade. B550 ploča mu verovatno ionako ne gine jer će teško naći B450, kućište je očigledno stavio Antec zato što hoće da mu bude tiše. A ako uzme B550 ploču sa 4 memorijska slota umesto 2 onda mu je svejedno da li tih dodatnih 16GB memorije, ako mu uopšte trebaju, uzima sada ili kasnije. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Treba da znas musteriju kojoj se obracas, kolega. Sta je realan upgrade u ovoj situaciji? Procesor, napajanje i RAM.

Ryzen 5x00G je skoro isti kao 4x00G, a samo dize cenu. Da bi imao skok performansi koji moze da "primeti", treba da uzme Ryzen serije 5000 bez G, 5600 ili bolji a sto njemu ne odgovara jer tada nema graficki procesor.

RAM moze da uzme brzi, ali mu realno ne pravi razliku cak ni sa AMD integrisanim GPU koji "voli" brzu memoriju. Bolje je da uzme vecu kolicinu i bude duze miran. DDR4 je sada jeftin i na odlasku u penziju.

 

Ja jos ne videh korelaciju izmedju cene i tisine kucista, ako je jeftino kuciste iole pristojno. Cena se odnosi na lakocu sklapanja racunara i sitne forice prilikom koriscenja, ali ne i na tisinu.

 

Link to comment
Share on other sites

Nisi me razumeo - ja prosto mislim da on u tom rangu izmedju 400 i 600 eur ne dobija ništa specijalno, tj za 400 mu maltene isti posao radi kao i za 600, ne isplati se davati više para, pogotovu za memoriju koju ukoliko mu zafali uvek može da doda bez bilo kakvog cimanja. Pri čemu radi upgrade sa kompa koji je imao 4GB memorije, ne verujem da će sad odjednom 16 da mu bude malo. A kućište je specifično pomenuo Antec Silent zato što hoće da mu računar bude tiši i to kućište fakat ima dodatnu izolaciju i sl, u tom smislu ne vidim logiku da ga downgrade na MS Industrial, koliko god isto bilo korektno. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da  nece da dobije mnogo vise za 600, samo sam napisao za opcije koje je trazio. 

Sad pogledah RAM cene malo bolje, pa ovo je smesno koliko je DDR4 jeftin! Nema sta da se misli, nego odmah 2x16GB. Miran dugi niz godina, a i uklapa se u kombinaciju od 400 evra.

Hydro G Pro napajanje u ECO modu ce mu vise doprineti tisini nego taj Silent Antec u odnosu na MS industrial. Nije rekao koje kuciste uopste menja i da li ima realne potrebe.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih išao na 4x8 (ako modul od 16 GB već nisu dual rank) jer dual channel dual rank setup pruža teoretski veći protok od single rank konfiguracije, a i verovatno će pomoći da se iscede max performanse te integruše (ili makar smanje min-max oscilacije).

Link to comment
Share on other sites

Dada to je to do 400 manje vise. Inace nema b450 tako da ide ova b550m ds3h

Do 600 sam vise mislio ako ima neki bolji procesor ili maticna medjutim ne verujem da oba mogu da se uglave u 200e a da osetim neku bitniju razliku ili poboljsanje.

Kapiram da ce mi ovaj komp od 400 i kusur biti sasvim dovoljan za narednih X godina. Pa kad bude zatrebalo da uleti neka grafa od 200 taman da se pojaca.

Jedna stvar koju sam prevideo da pitam... Da li ova konfa moze da gura 1080 filmove bez problema ili potencijalno 4K kad dodam grafu?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, FATA said:

Jedna stvar koju sam prevideo da pitam... Da li ova konfa moze da gura 1080 filmove bez problema ili potencijalno 4K kad dodam grafu?

Moze oba i bez posebne graficke karte. Intel integruse su nesto bolje za filmove, ali dosta gore za igre od Rajzenove Vega 7

 

25 minutes ago, voodoo_ said:

Ja bih išao na 4x8 (ako modul od 16 GB već nisu dual rank) jer dual channel dual rank setup pruža teoretski veći protok od single rank konfiguracije, a i verovatno će pomoći da se iscede max performanse te integruše (ili makar smanje min-max oscilacije).

Ovaj je dual rank od 16 GB https://atom.rs/?sid=28474

Iscedice, ali nece da primeti, a platice vise 32 GB ram u 4x8 konfiguraciji nego u 2x16.

Ako dodaje posebnu graficku kartu, gubi se smisao.

Edited by Praso
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Praso said:

Hoce.

Ima ga u konfiguratoru

image.png.64c3daaa6ae2cd95f7e126f67fe84b56.png

Dada ima ga kao pojedinacan ram ali to onda dodje duplo skuplje. Neka od 2x16 opcija ne bi radila kako treba, Jer za 12000 moze da se uzme 32gb? Ili da uzmem ovih 2x8gb ispod koji ispadnu negde oko 7000

 

3 hours ago, Praso said:

RAM - 2x 8GB DDR4 Kingston PC3200 KVR32N22S6/8, ukupno 16 GB

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

image.png.0a719a107a0ec01840e243d6528c3765.png

Ide gas!

6 minutes ago, voodoo_ said:

Ma kakav konfigurator, pošalji im na mejl spisak šta hoćeš (sa linkovima), reći će ti šta ima, nema, može da se nabavi, predložiti zamenu itd.

Poslao sam im u petak mejl sa onom prvom opcijom sto sam okacio na prethodnoj strani pa jos nisam dobio odgovor (isto im napomenuo da mi daju neku alternativu u slucaju da necega nema). Zvao ih pride da provere jesu li videli mejl i opet nista...

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...