Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

28 minutes ago, Zwerko said:

Sve je to jasno, ali i sam kažeš da to ne može da uklopi u budžet - Probook bez 90.000 dinara će teško da nađe, što je 50% više od maksimuma koji hoće da daju, prosto ne mere. S druge strane ne kupuju svi laptop za ceo život, nekome se možda isplati da sad da 50k dinara pa za dve-tri godine kad istekne garancija ili nešto ponovo da isto toliko, u krajnjem slučaju to je cena Probooka otprilike. A možda mu prosto i ne treba takav kvalitet izrade jer ga ne znam ni ja koliko čuva, ili sa druge strane imaš ljude koji razbiju sve šta nose, jbg različite su logike.

Hoću da kažem vraćamo se na onaj argument ljudi koji kupuju novu Daciu - njima je to novo i to im je bitno, to što za slične pare mogu da kupe 5 godina star neki auto sa boljom završnom obradom ili 10 godina staru mečku im nije argument. I to je sve u redu, svako donosi odluke za sebe. 

Ne zznam što meni odgovaraš, ja sve što si napisao znam i slažem se :D Problem je način na koji je Danil opisao te ljdue, verovao ili ne, ja tačno face mogu da im zamislim na osnovu toga, ne razumeju oni tvoj dačia-mečka argument, oni očekuju i hoće da je laptop od 50k i dobar i brz i otporan i da traje 7 8 godina, I DA pogledaju popreko Danila ako (pardon, KAD) se raspadne kućište posle 18 meseci, reklamiraju, i odbiju ih na ime da su sami oštetili. Tu je problem. Znači da umem da crtam, nacrtao bih ih lica prilično dobro :D

Najbolje je ovo poslednje tvoje - takav laptop treba sami da kupe i izaberu, nov za te pare.

Eo ovo MOŽDA ima i nekog kvaliiteta uračunatog

 

https://www.eponuda.com/laptopovi-cene/lenovo-thinkbook-15-g2-itl-mineral-grey-fhd-ips-i3-1115g4-8gb-256gb-ssd-20ve00xfya-laptop-cena-10141567

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Braco ima li neko problema sa Ethernetom na svom racunaru?

Pre nekih 5 dana sam primetio da mi je laptop na Wifi-u umesto na Ethernet kablu. U pitanju je Dell Latitude 5580. Probao sam sledece:
- Windows Update, sve je up to date
- Diagnose problem na Ethernet u Network Connections
- Menjao Duplex u podesavanjima
- Update drivera ne da nista
- Skinuo najnoviji network driver sa Intelevog sajta i nista
- Pokretao silne troubleshootere 
- Resetovao ip config
- Resetovao modem/ruter

Ima li neko predstavu sta bi moglo da bude? Samo da dodam da sam iskljucio da je do kabla, posto kad ga ubacim u Mac Air detektuje normalno...

 

Link to comment
Share on other sites

Kaže da je to Intel ethernet, skini poslednji pack, diskonektuj se skroz sa Wi-Fija i isključi auto connect, Win+R pa appwiz.cpl i deinstaliraj Intel ethernet drajvere odatle (ako nema tu, onda device manager pa uninstall ali ne pritiskaj refresh posle toga), i potom instaliraj novi pack dok si offline.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, voodoo_ said:

Kaže da je to Intel ethernet, skini poslednji pack, diskonektuj se skroz sa Wi-Fija i isključi auto connect, Win+R pa appwiz.cpl i deinstaliraj Intel ethernet drajvere odatle (ako nema tu, onda device manager pa uninstall ali ne pritiskaj refresh posle toga), i potom instaliraj novi pack dok si offline.

Probao i nista 😞 

Link to comment
Share on other sites

@fuse.buca

1.    Start -> Control Panel
2.    Network and Sharing Center
3.    Change adapter settings
4.    Select Wireless Network Connection, Right-click select Properties
5.    Select Configure
6.    Select Advanced
7.    Disable Upon Wired Connect Set Value to Disabled

Ako nemas tu opciju onda ovde:

1.    While booting the laptop press F2 to enter the BIOS setup
2.    In BIOS setup, scroll down to the Power Management option
3.    Under Wireless Radio Control,  un-check Control WLAN Radio
4.    Click Apply and then Exit to reboot

Edited by killYg0r
Link to comment
Share on other sites

Probaj ovo, otvori konzolu i kucaj ping 127.0.0.1

ako dobiješ Packets: Sent=4, Receive=4, Lost=0 "lan karta" radi, ali ako dobiješ Packets: Sent=4, Receive=0, Lost=4 verovatno je neispravna, pošto je laptop, sumnjam da može da se zameni.

Ugasi WIFI dok ovo probaš.

 

a probaj i ovo, direktno ga poveži kablom sa nekim drugim kompom

Ping your system's IP address: To further troubleshoot network adapter issues, you can connect the system directly to another system or a client via a crossover cable or dumb-hub. Setup TCP/IP using two consecutive addresses (e.g. 10.1.1.1 and 10.1.1.2) and use the default subnet masks (255.0.0.0). From a command prompt, try to Ping the client IP address. If the system gets a response, the network adapter is fine.

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

1.    Start -> Control Panel
2.    Network and Sharing Center
3.    Change adapter settings
4.    Select Wireless Network Connection, Right-click select Properties
5.    Select Configure
6.    Select Advanced
7.    Disable Upon Wired Connect Set Value to Disabled

Ako nemas tu opciju onda ovde:

1.    While booting the laptop press F2 to enter the BIOS setup
2.    In BIOS setup, scroll down to the Power Management option
3.    Under Wireless Radio Control,  un-check Control WLAN Radio
4.    Click Apply and then Exit to reboot

To mi je vec bilo iskljuceno 😞

20230213_122536.jpg

53 minutes ago, manson said:

Probaj ovo, otvori konzolu i kucaj ping 127.0.0.1

ako dobiješ Packets: Sent=4, Receive=4, Lost=0 "lan karta" radi, ali ako dobiješ Packets: Sent=4, Receive=0, Lost=4 verovatno je neispravna, pošto je laptop, sumnjam da može da se zameni.

Ugasi WIFI dok ovo probaš.

 

2023-02-13_12h42_55.png

2023-02-13_12h48_23.png

Mislim da ima veze sa nekim update-om, odjednom je prestalo da radi. Mislio sam da ce ovo sto je @voodoo_ predlozio resiti problem ali nazalost nije. Nije ni do kabla, probao drugi kabl i vezao direktno na modem...

Link to comment
Share on other sites

Moguće je i da je driver update zajebao nešto, jer kod Intela nije samo čisto softver u pitanju već (je bilo ranije da) drajver spusti i neki firmver na čip kad ga podiže i teoretski uvek postoji mogućnost da se nešto zajebe sa problematičnim revizijama čipova.

A kad smo kod toga, kupili mi neku Supermicro workstation ploču sa dva etherneta (jedan Intel u čipsetu i drugi na PCI Expressu na ploči), i ja uzeo da instaliram Windows Server na njega. Neće da instalira taj drugi ethernet pa da ga jebeš. Izgubio pola dana dok nisam negde iskopao da taj čip ima recimo tri revizije, druga je imala neki problem i onda je Intel prosto rešio da je blacklistuje u drajveru i ćaos. Probao editovanje .inf fajla da forsiram instalaciju itd, ništa nije pomoglo. Starije verzije drajvera nisu pasovale na tu verziju Win Servera, tako da smo na kraju kupili neki Realtek od 10 evra, ubacili u PCIe slot, ali samo se džabe iznervirasmo.

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Ako si probaj sva ova drkanja iznad, probaj finalno za svaki slucaj novi/drugi kabl, da eliminises da nije cat1-5, da pa da ga jebe prepoznavanje zbog brzine.

Ako i dalje imas crveni X preko adaptera onda moze 90% da se kaze da je crko port tj adapter.
 

Crveni se da crvenije ne moze biti 😄 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/13/2023 at 2:37 PM, fuse.buca said:

Crveni se da crvenije ne moze biti 😄 

1. Open your System Control Panel.
2. In the System Properties window, select the Hardware tab, then click the Device Manager button.
3. Double-click Network Adapters in the Device Manager window, then double-click the name of the built-in ethernet card (e.g. "Broadcom NetXtreme 57xx Gigabit Controller").
4. In the properties window, select the Power Management tab.
5. Remove the check from the box labeled "Allow the computer to turn off this device to save power."
6. Click OK to close the properties window and close the other windows you have opened.

sprobo ovo?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fuse.buca said:

Resio sam braco, hvala na savetima i trudu. Nije bio softverski problem (a ni hardverski). Da budem iskren, ispada da je bio los kontakt u pitanju.... 😄

šta, nije hteo lan da radi dok ne uključiš kabl? :))

ili si ga gur'o da izvineš u hdmi? :))

Link to comment
Share on other sites

On 2/27/2023 at 12:03 PM, Lucky said:

šta, nije hteo lan da radi dok ne uključiš kabl? :))

ili si ga gur'o da izvineš u hdmi? :))

 

On 2/27/2023 at 1:11 PM, G!!! said:

garant pukao onaj plasticni jezicak na lan kablu, pa mu labavo stajao kabl aka nije usao do kraja! :] :] 

Kao sto rekoh nista nisam uradio. Probao preko dock-a da li radi i radi. I onda me je kopkalo, otvorio laptop i vidim sve je ok. I dok je tako otvoren bio ukljucim ga i ubacim kabl i ono pocne da svetli, radi. Zatvorim laptop i to je to. Inace nasao sam jedan srafcic koji je visak, ko zna gde je bio...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...