Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

11 hours ago, Dule_smor said:

najverovatnije 3080, i5 13600, 32 ddr4 rama, 2 ssda...plocu i ostalo ce sklopiti kolega koji se razume...mislim da je vise nego dovoljno da gura i 3440 rezoluciju, a sa 4k zaista nema potrebe izdrkavati se sad

Pa nek ti onda kolega koji se razume da preporuku i za monitor :tf:

Ako hoćeš 32" ravni monitor u 16:9 ja bih rekao da ti je ovo recimo dobar izbor, dosta ga hvale iako ga nisam lično probao https://www.amazon.de/dp/B08VRNQ4HY ali prosto i dalje sam stava da tu ne možeš toliko ni da pogrešiš. I da, radi i sa G-Sync pošto uzimaš Nvidia karticu. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zwerko said:

Pa nek ti onda kolega koji se razume da preporuku i za monitor :tf:

Ako hoćeš 32" ravni monitor u 16:9 ja bih rekao da ti je ovo recimo dobar izbor, dosta ga hvale iako ga nisam lično probao https://www.amazon.de/dp/B08VRNQ4HY ali prosto i dalje sam stava da tu ne možeš toliko ni da pogrešiš. I da, radi i sa G-Sync pošto uzimaš Nvidia karticu. 

 

pa on hoce da mi uvali onaj njegov polovni curved alienware AW3418dw, al nesto ne znam bas dal da dajem vise para za polovni nego za nov heh...hvala na preporuci za ovaj LG, videcu svakako u mediamarktu ovde dal imaju neke popuste sad

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Za neki stabilan 4K sa malo više fps-a bi mu dugoročno verovatno trebala bolja grafika, tipa 3090/4080, što je solidno više para. Plus i bolji procesor. 4K na 32" itekako ima smisla ako se baviš nekim dizajnom ili ti je bitna rezolucija zato što imaš velike neke tabele i sl što može da iskoristi tu rezoluciju. Za gejming neće primetiti toliko razliku u rezoluciji na tu dijagonalu a trebaće mu solidno jača mašina. Jer na primer u naredne 2-3 godine bi sa ovom mašinom koju je naveo u 1440p sigurno imao 80-100fps da kažemo u AAA naslovima, dok bi u 4K imao 40-60, što nije loše, ali bih ja ipak pre izabrao nižu rezoluciju a stabilniji frejmrejt. 

Mislim naravno svo ovo naglabanje nema toliko veze jer će Dule na kraju da kupi komp i igra HOMM3 i WoT 😄 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Iako je WoT+HOMM verovatno realnost ja cu samo dodati da moja 2070 super pljuje vece FPS cifre od tih sto si pobrojao na 1440p, a video sam i solidan broj recenzija koje kazu da 3080/90 bas kidaju na 4K i nemaju problema sa FPS vrednostima... Barem ne tako drasticno kao 40... Ne znam...

 

...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Ili kao Kverti da uzmem 65 inca heh...mislim da je 34 inca maksimum za normalan sto i igranje sa udaljenosti manje od 1 metra...ne bih ipak da vrtim glavom levo desno stalno:D

nemam pojma, za manje od metar sve preko 27" meni deluje da je preveliko, ovi moji neki koriste 32" ja to ne kapiram 🙂 najbolje da probaš u nekoj radnji gde ima tih monitora povezanih pa testiraš kako ti izgleda.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, f4ts0 said:

ako cenu kompa podelis sa 80, koji broj dobijes. Cisto da imas i drugu perspektivu prioriteta 😄

wat

9 hours ago, Lucky said:

nemam pojma, za manje od metar sve preko 27" meni deluje da je preveliko, ovi moji neki koriste 32" ja to ne kapiram 🙂 najbolje da probaš u nekoj radnji gde ima tih monitora povezanih pa testiraš kako ti izgleda.

pa probah kod ovog kolege, onima onaj 34 curved alienware...jeste malo cudno, ali deluje mi da bih se navikao brzo...mada njegov sto za komp je malo veci ipak sa vecom razdaljinom

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Samo 2002 i oldskul monitori sa katodnim jezgrom!

Btw, jedino se jos razmisljam izmedju core i5 13600 i core i7 13700...ali mislim da stvarno nema poente da dajem skoro 100 jura vise za 3-5% brzi procesor, za gejming mi je to nebitno...a nije i da nameravam neki ne znam kakav upgrade konfiguracije za 3 godine pa kao zbog ploce i ddr5 da gledam...inb4, ko si ti i sta si uradio sa Duletom, ocemo i9, 4090 i DDR5!

Edited by Dule_smor

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dule_smor said:

 

Btw, jedino se jos razmisljam izmedju core i5 13600 i core i7 13700...ali mislim da stvarno nema poente da dajem skoro 100 jura vise za 3-5% brzi procesor, za gejming mi je to nebitno...a nije i da nameravam neki ne znam kakav upgrade konfiguracije za 3 godine pa kao zbog ploce i ddr5 da gledam.

 

da li rur mudraci apruvuju ovo, tj ovaj novi i5?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja ne, jer još je to novo i potencijalno bagovito (malo verovatno ali ipak). Treba imati na umu da tokom životnog veka procesora vendor ne prodaje sve vreme jednu istu reviziju nego kroz steppinge ispravlja eventualna sranja. Primer: imam i5-9400 koji je u prvim verzijama dolazio sa termalnom pastom između samog pakovanja čipa i metalnog heatspreadera (što je sranje ali je njima isplativije), a tek u kasnijim revizijama (a ja sam uzeo već ksd je uveliko postojao 10th gen) su se vratili na zalemljeni heatspreader zbog koga imam dosta niže temperature u opterećenju.

Link to comment
Share on other sites

Za monitor samo da pomenem i ovaj

https://www.mediamarkt.de/de/product/_lg-27gn880-b-ultragear-27-zoll-wqhd-gaming-monitor-1-ms-reaktionszeit-60-hz-2773759.html

Uzeo sam ga pre par meseci - jako lepa masina. 

Zbog posla imam dva monitora (cesto mi je od koristi drugi ekran). Ako ti ovo treba onda ultrawide radje. Ako ne, onda slobodno i ovako nesto razmotri. Za monitore - uvek gledaj reviews na rtings.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dule_smor said:

Ah sta mi radis sad:D. Al cek i i7 13 generacija je nov, onda eventualno i7 12tu generaciju uzeti iako je za nijansu slabija i skuplja od ovog i5 novog?

Šta ti radim, pa ja sam ti i rekao prošle nedelje NA PRAJVAT da uzmeš 12th gen 😄

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dule_smor said:

Ok, znaci svakako 13tu generaciju izbegavati, bilo i5, bilo i7. Ploca mi ionako nije bitna, upgrade necu raditi.

Stalja, nesto mi mnogo 500 jura za 27 inca monitor sa 60 herca?

Nije 60. 144 je - mediamarkt pogresno napisao. Ovaj model je u pitanju: 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gn880-b

 

Ali pogledaj na rtings sta jos preporucuju i dobices odlicnu sliku sta trenutno je najbolje. 

Moja merila su bila nekako ovakva

- Za mali sto veci monitor od 27" ne valja. I ovaj drzim sto dalje od sebe.
- Jedino ultrawide kao zamena za dva monitora za posao. Za igranje je to uglavnom kao 24" monitor, a ako podrzava ultrawide rezoluciju veliko je pitanje koliko ti ovo u periferiji znaci (ne znam - nisam nikad probao - ako neko ima iskustva bolji ti je za savet).
- za 27" maximum 2K rezolucija. Sa 4K rezolucijom na tako malom monitoru prosto nema poente. 4K samo za 32" monitor i vise.  Cak i na 27" sam morao font size da povecam na 125% u Windows-u.

Pre ove 27-ice sam imao Alienware 24" (ili bese 25?) TN monitor sa 1080p rezolucijom. Ovaj IPS LG ima prelepu sliku u poredjenju i vise radne povrsine zbog vece rezolucije. U igrama se ne primeti velika razlika osim vece povrsine ekrana. Veca rezolucija je neznatna prednost. Pravu prednost mi je bio HDR koji je ucinio neke od igara fantasticnim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...