Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

3 hours ago, mohr said:

https://gigatron.rs/gigatron-racunari/gigatron-prime-pro-airflow-max-476117

Uzeo ovo pre 10-tak dana, fali tu jos bar 16 giga ram ali dodacu i to kad prodje garancija :), preplaceno razume se...

uz ove nove cene ja nemam pojma dal je ovo sad povoljno ili nije tj. da li je skuplje nego što treba da bude ili su to sad prosto cene 😞

12 hours ago, Dule_smor said:

edeste 😄

elem, vidim da Nvidia izbacuje seriju 4000 grafickih, koliko ce da padnu cene serije 3000 otprilike?

ja bih sačekao novembar-decembar kad krene zima da vidimo generalnu situaciju na planeti! 🙂

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Dule_smor said:

ahaha jebete me sad malo ili kako:D...nemoj posle da bude Dule kupuje komp 5 godina!

ja te malo zezam, ali malo sam i ozbiljan. stvarno mislim da će novembar-decembar dovesti do prekretnice, ili će da bude neki raspad sistema ili će da se sve nastavi kao i "normalno" npr posle covida. tako da nije to toliko daleko za dočekati i sačekati 🙂 ako preguramo to mislim da neko vreme neće biti trzavica bez obzira na ukr rat.

Link to comment
Share on other sites

Pa i nisu neki popusti za taj black Friday, monitor koji sam uzeo za prosli "crni petak" je sa 30 k bio na 25k, 5 k snizenje i nije vredno cekati nego se eto tako pogodilo a sad toliko i kosta po svim radnjama, komp koji sam skoro uzeo u Gigatronu imao kao "sok cenu* gde je kao popust 20 k, @Lucky, i dalje je sve to mnogo skuplje od realne cene al kad nemas drugog izbora, em mi kocila dota em i za posao bio spor 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mohr said:

Pa i nisu neki popusti za taj black Friday, monitor koji sam uzeo za prosli "crni petak" je sa 30 k bio na 25k, 5 k snizenje i nije vredno cekati nego se eto tako pogodilo a sad toliko i kosta po svim radnjama, komp koji sam skoro uzeo u Gigatronu imao kao "sok cenu* gde je kao popust 20 k, @Lucky, i dalje je sve to mnogo skuplje od realne cene al kad nemas drugog izbora, em mi kocila dota em i za posao bio spor 🙂

dule je u GER gde zapravo možda i uhvati neki "pravi" black friday popust za razliku od nas ovde.

a ti kao ti ovde šta ćeš, uzeo si najbolje što si mogao u datim okolnostima

btw, kako je dota krenula da koči, zar ona ne radi na šporetu kao igra od pre 20 godina?

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mohr said:

Dotu su mnogo menjali od kad je izasla i sad je zapravo solidno zahtevna, komp koji je terao sve na max sad jedva izvlaci igru i bukvalno se raspada 🙂

u je, ja kad gledam ove neke mečeve online meni to isto izgleda kao onomad, nema razlike. ali evidentno nisam u pravu 🙂

Link to comment
Share on other sites

I moj komp sto ga je vudi slozio 2011 je terao dotu! Tipa AMD II 3.2ghz - 4GB - GTS450 1GB doduse na low ili medium-low tako da je mohr ili imao bas neki sirotinjski komp ili ovo sto laki kaze da mu se vesele devojke druze na kompu. 

Kad smo kod novog kompa, jel moze neka preporuka da osvezim pomenuti gore?

Treba mi nesto ultra tiho da kad otvorim jutub i gomilu stranica ne zarezi kao formula 1. Treba mi HDMI, USB-C i i da kad pustim film ne razliva sliku (desavalo mi se kao da je slika rubikova kocka gde je donja polovina ekrana uvek kasnila neki delic sekunde) 

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oddball said:

ultra tiho dobijas samo sa silent kucistem, nevezano koji je komp u pitanju. osim ako kupis komp bez ikakvog kulera 🙂

Jel pomazu ova vodena hladjenja jer ne znam po kom principu to radi? Nekako sam mislio da ako je procesor dovoljno jak nece imati potrebe da radi u drugoj brzini nego ce voziti u 5-6 i biti generalno tih...

Ovaj komp sto imam iako me nervira je nekako podnosljiv pri 20C temperaturama, medjutim kada je malo toplije najradije bih uzeo sekirce i olupao ga. 

Znajuci koliko se cuje, nesto nisam siguran da bi tiho kuciste uspelo da ga utisa ili gresim? 

1 hour ago, reki said:

pa sad... moras reci budzet, taj komp koji imas je za kantu za smece 😄 ne znam ko bi to apgrejdovao

Za djubre je poslednjih 5 godina, ali je sve vreme gurao a i nedavno sahranio HoN pa bi mogao sad napokon na otpad! 

Za budzet sta ja znam, voleo bih da mogu da otvorim bar 10 tabova, uz 2-3 jutuba i film bez seckanja, kocenja i restartovanja istog a da bude tih 🙂

Ne znam da li su skupa ta tiha kucista? Mozda bih izdvojio 400-500 ako ima nesto takvo za te novce? (imam hardove pa bih tu kao mogao da ustedim) 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Svakako nema logike da uzimaš vodeno hlađenje ili novo kućište za taj komp jer bi sama ta investicija višestruko premašila vrednost kompa (ako je i ima u današnje vreme). Pritom bilo koji veći i moderniji kuler danas je praktično nečujan u odnosu na to što ti imaš.

 

Uzmi neki Ryzen 5 sa integrisanom grafikom, 16GB rama i novo kućište/napajanje, to se novo uklapa u taj budžet. I SSD pobogu, kakvi hardovi da se uštedi... A ako nekad budeš hteo da se igraš uvek možeš da ubodea grafiku.

 

 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

to sto ti je Zwerko rekao. A dobro silent kuciste valja. Moji kuleri rade na 90% brzine (tako sam setovao) i jedva se cuje. Zapravo, cuje se zamo zadnji kuler koji izbacuje vazduh jer on nije iza zvucne izolacije. Moje kuciste sa jedne strane ima piramidalne sundjere koji dosta ubijaju zvuk.

edit: ta kucista nisu jeftina jbg, ali ako zelis da ne cujes komp kako radi onda ti je to resenje. ovo je OK: https://baito.rs/kucista-i-oprema/antec-p7-silent-7522

Edited by oddball
  • Upvote (+1) 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Zwerko said:

I SSD pobogu, kakvi hardovi da se uštedi...

Mislio sam na to da vec imam i SSD neki od 120 i HD od 2TB pa mi to nece trebati. Da zamenim 120 za neki veci, imam onog KS300A?

Hvala na savetu pogledacu sta ima u ponudi pa bacim ovde link da se odobri! 

25 minutes ago, oddball said:

to sto ti je Zwerko rekao. A dobro silent kuciste valja. Moji kuleri rade na 90% brzine (tako sam setovao) i jedva se cuje.

Imacu u vidu to tiho kuciste ako nije neka velika razlika u odnosu na obicno. Zahvaljujem! 

  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...