Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Ne razumem zašto toliko forsirate da su AAA igre trenutno toliko zahtevne, ja sa ryzen 3700x i 2070 super na 1440p aposlutno odvaljujem FPS na svemu osim na loše optimizovanim portovima poput Ubisoft naslova. Hardware je trenutno pregazio zahteve igara. Jedini naslov koji je oznojio grafu je Cyberpunk, ali ga je uredno prežvakala. Verovatno ćeš još tri godine moći sa sličnim hardware da jašiš sve najnovije naslove u 2k, osim ako ponegde ne budeš insistirao da vidiš refleksiju sveta u leptirovoj bulji dok on proleće 4 kilometra daleko od tebe.

Edited by shpanac
  • Like +1 1

...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dule_smor said:

Posle lud Dule sto oce da uzme komp i bude miran, a ne da ga upgrejduje svaki cas! 

*dve godine planira kupovinu kompa ko da zida kuću*

*za to vreme potroši para i para na druge stvari*

*na kraju kupi mašinu potpuno neusklađenu potrebama, koristi je retko i igra Hearts of Iron iz 2009. godine*

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, voodoo_ said:

*dve godine planira kupovinu kompa ko da zida kuću*

*za to vreme potroši para i para na druge stvari*

*na kraju kupi mašinu potpuno neusklađenu potrebama, koristi je retko i igra Hearts of Iron iz 2009. godine*

 

ahaha true story, guilty as charged!

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shpanac said:

Ne razumem zašto toliko forsirate da su AAA igre trenutno toliko zahtevne, ja sa ryzen 3700x i 2070 super na 1440p aposlutno odvaljujem FPS na svemu osim na loše optimizovanim portovima poput Ubisoft naslova. Hardware je trenutno pregazio zahteve igara. Jedini naslov koji je oznojio grafu je Cyberpunk, ali ga je uredno prežvakala. Verovatno ćeš još tri godine moći sa sličnim hardware da jašiš sve najnovije naslove u 2k, osim ako ponegde ne budeš insistirao da vidiš refleksiju sveta u leptirovoj bulji dok on proleće 4 kilometra daleko od tebe.

Nisu toliko zahtevne ali ja sam više da kad kupuješ po relativno normalnoj ceni uzmeš pa da traje što bi se reklo. Da se razumemo - ja se igram na desktop kompu sa GTX 1660Ti u 1440p i za moje potrebe to sve radi ok, igram WoT, malo više nekih manje zahtevnih igara, igrao sam i Cyberpunk kad je izašao samo sam ga malo optimizovao podešavanjima, izgledalo je to ok i radilo tipa 45fps. Pritom imam sad i laptop sa 3070 ali jbg ne stižem da se igram pa mi svejedno 🙂

3060Ti i 2070 Super su tu negde ekvivaletni po performansama pa zato i rekoh da će sada u načelu sve raditi ok, za dalje ćemo videti, deluje da se stiglo do nekog momenta gde prosto nema smisla da više podižu requirements za fluidno igranje. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, voodoo_ said:

Ja se ježim od tih sitnih nadogradnji, nikad više 😄

Kupi što jače sad, koristi 3-4 godine, prodaj/pokloni, kupi tad šta bude novo i lepo usklađeno, i tako u krug.

Proveri za taj M.2 raid koliko PCIe linija ukupno troši i od čega ih skida, da ne bi imao problem s ostalim periferijama.

Ima i toga, jebem li ga, navikao ovako, uzmem sada nešto ok, povremeno unapredim, pa onda uzmem opet nešto novo da je ok, pa unapredim kasnije i tako u krug. Valjda mi deluje da manje para dajem 🙂

A ne deli ništa PCIe linije na ovoj MSI ploči, ako ne lažu 🙂

 

57 minutes ago, Zwerko said:

Nisu toliko zahtevne ali ja sam više da kad kupuješ po relativno normalnoj ceni uzmeš pa da traje što bi se reklo. Da se razumemo - ja se igram na desktop kompu sa GTX 1660Ti u 1440p i za moje potrebe to sve radi ok, igram WoT, malo više nekih manje zahtevnih igara, igrao sam i Cyberpunk kad je izašao samo sam ga malo optimizovao podešavanjima, izgledalo je to ok i radilo tipa 45fps. Pritom imam sad i laptop sa 3070 ali jbg ne stižem da se igram pa mi svejedno 🙂

3060Ti i 2070 Super su tu negde ekvivaletni po performansama pa zato i rekoh da će sada u načelu sve raditi ok, za dalje ćemo videti, deluje da se stiglo do nekog momenta gde prosto nema smisla da više podižu requirements za fluidno igranje. 

Hmm, vidiš mogao bih onda prvo da nabavim 1440p monitor, imam i ja 1660ti 🙂 pa ako mi OK radi wot, uzeću novi komp kasnije, kada i Dule 🙂 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa jebo ga, svaka verzija još od SDRAM-a je kretala od neke sporoće pa vremenom kako su smanjivali proizvodni proces i optimizovali mem. kontrolere, tako su dizali klokove. Sad da kupiš DDR5, to je ko da si kupio onaj prvi DDR4 na 1866 MHz, a poslednje generacije DDR4 guraju 3200 i više MHz a koštaju skoro džabe

Link to comment
Share on other sites

Evo ti imenjače nešto bolje a povoljnije, ja gledam nekakav sličan upgrade ali samo određene komponente.
Potrošio sam 3 minuta da odaberem sve, nisam gledao tačne modele i performanse rama i ssda.
https://www.mindfactory.de/shopping_cart.php/basket_action/load_basket_extern/id/8202af221f03013f4e411b4a2993e3c3eb3714ef294411da9e9

  • Like +1 2

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...