Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

pa lakse je nego ikad da radis iz random mesta sta god na internetu 🙂

od najrazlicitijih stvari u it-u do poslova tipa - dispecer za kamione od cega par ljudi oko mene pravi bas solidnu lovu. drugar sa srednjom skolom je letos izasao 2.5k evra mesec, doduse preuzeo je bio vise posla na sebe tad nego sto mu prija, inace radi laganijim tempom i pravi manje love ali i dalje 1.5k+ npr.

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

On 12/14/2021 at 2:28 PM, Vlada_ said:

pa lakse je nego ikad da radis iz random mesta sta god na internetu 🙂

od najrazlicitijih stvari u it-u do poslova tipa - dispecer za kamione od cega par ljudi oko mene pravi bas solidnu lovu. drugar sa srednjom skolom je letos izasao 2.5k evra mesec, doduse preuzeo je bio vise posla na sebe tad nego sto mu prija, inace radi laganijim tempom i pravi manje love ali i dalje 1.5k+ npr.

znam dvojicu koji ovo rade, jedini "problem" su čudne smene u kojima rade, ostalo je baš lagano.

On 12/14/2021 at 12:49 PM, Pekarman said:

Vi begeovci sa vasim ludim idejama koji samo pale u prestonici 😄 Ovo je KG, prestonica data centra pored fakulteta gde si mogao da kupis diplomu koji je pored novog suda koji gleda na zatvor :D. Imas pravac koji mozes da pratis, 😄 

Nesto mi bilo cudno pa sam proverio, nije 1600 nego 1866 memorija. Pojma nemam sto sam kupio brzu memoriju nego sto ploca podrzava.

kako misliš bg-ovci? pa pola ljudi radi iz nekih remote gradova, mesta, posebno sad kad ne moraš da budeš fizički negde. 

a i KG ako ništa ima sve više nekih IT firmi koliko ja pratim priče 🙂

a i ne mora samo IT, pa i ono vađenje statistika iz sporta je ok posao a i tu treba još ljudi, samo doduše ako ne voliš sport onda jbg 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Stiže stabilizacija isporuke grafičkih kartica!

Quote

 

Vlada u Prištini donela je odluku o zabrani proizvodnje kriptovaluta na tzv. Kosovu, jer se na to troše velike količine električne energije.

Kosovska ministarka ekonomije Artane Rizvanoli rekla je da je uz preporuke Tehničkog komiteta prošle nedelje donela odluku o hitnim merama kojima je zabranjena proizvodnja kriptovaluta, prenosi Kosovo onlajn pisanje portala Reporteri.

"Na osnovu preporuka sam donela odluku o hitnim merama kojima je zabranjena proizvodnja kriptovaluta na celoj teritoriji Kosova. Institucije za sprovođenje zakona obustaviće proizvodnju predmetne delatnosti uz podršku svih relevantnih institucija koje će identifikovati lokacije proizvodnje kriptovaluta", saopštila je Rizvanoli.

 

 

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
20 hours ago, mikser said:

Ujbte, Dule! Poslednji komp? Od cega bolujes?

isto se i ja pitah, ali kapiram više misli na to da će posle biti suviše star da bi kupovao novi komp!

20 hours ago, Dule_smor said:

Brate ne znam ni ovaj sto uzimam realno, nista ne igram vise, niti mi se igra bilo sta osim mozda jedne-dve nove igre. Kapiram ako kasnije budem hteo nesto da igram, lupam za 10 god recimo, da ce mi biti bolje da uzmem konzolu neku nego komp, eto.

ne znam, ja bih rekao da ti je i9 komp svakako overkill čak i da se aktivno igraš, ali naravno ti vidi. Ko zna kako će konzole izgledati za 10 godina i da li će biti uopšte na isti fazon, ne bi me čudilo da to bude već tad neki hibridni sistem televizora sa konzolom ili ako ništa a ono neke konzole koje se kače na USB na TV-u nekog mikro formata. No da ne izmišljam sad i ja 🙂

Ali ako si baš zapeo, uzNi, ako ništa za više možeš posle da ga prodaš ako se predomisliš! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Nemoj uzimati i9 - osim ako ne planiraš da postaneš Youtuber ili da nešto radiš tipa 3D rendering apsolutno nema potrebe. Bukvalno ti je i5 poslednje generacije i više nego dovoljan za narednih ~5 godina igranja komotno, aj da kažemo i7 ako baš računaš da ti treba. Što se grafičke tiče tu je situacija mnogo komplikovanija a pre svega zavisi od toga u kojoj rezoluciji se sada igraš i planiraš da se igraš? Ako je to Full HD onda 3080 isto nema smisla, bolje gledaj nešto reda veličine 3060ti, sve zajedno bi ti te dve stvari uštedele skoro 1.000 eur što nije baš zanemarljivo. Tipa ovako nešto  https://www.mediamarkt.de/de/product/systemtreff-high-end-gaming-gaming-pc-mit-intel-91175430.html (mada bih verovatno dodao još jedan SSD, to je tipa još 150 eur).

Ako ćeš da se igraš u 2k ili 4k ili neka ultra-wide varijanta koja je meni uvek ok, onda jača grafika može imati smisla. Naravno možeš ti da daš pare na komp, niko ti ne brani, ali je moja logika s tim računarima sada da uzmeš nešto mid-range pa posle za 4-5 godina opet isto tako i imaš da prođeš jeftinije i da imaš bolje performanse u proseku. 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, G!!! said:

dule samo 3080 i i9, homeworld 3 se mora u 4k igrati!

power gaming pc master race!

konacno neko ko me razume!

4 hours ago, millanče said:

Dule is buying a new PC - it's that special time of the decade again, YAY! 😄

ahaha, ali bukvalno, mislm da sam 2013-te kupovao poslednji put:D

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Dule_smor said:

konacno neko ko me razume!

ahaha, ali bukvalno, mislm da sam 2013-te kupovao poslednji put:D

Pa da, i znam da nisam nikad podržavao taj model "kupujem PC da budem 10 god miran", jer uvek nešto novo izmisle za 3-4 godine, da ti onda poslednje 3 godine komp bude krš :) Ali sad su neka luda i nepredvidljiva vremena, možda to što sad kupiš za 2.5k eura za 4 godine bude vredelo 5k :D

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Имам следећу конфигурацију:

AMD PhenomX4 970 
GIgabyte GA-880GMA-UD2H 
16 GB DDR 3
Radeon RX 570 8GB DDR 5
SSD SPCC 256 GB
2TB Sata 3 HDD
Cooler master 700W (Скроз фино напајање)

Међутим нисам задовољан перформансама, много ми успорено ради комп кад имам пар апликација укључених (типа дискорд и Warthunder). FPS рате ми је ок, али учитавања и пребацивање из апликације у апликацију су хорор.

Идеја ми је била, пошто имам фино кућиште, да узмем нову плочу, процесор и меморију, с`обзиром да ми је све остало ок, питање је следеће:

1. Који процесор, плочу и меморију да узмем.

2. Да ли то уопште има смисла или да узмем нов комп цео?

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Trenutno nema smisla da uzmeš ceo komp nov jer će da te oderu za grafiku. Ako kažeš da ti to što ti igraš radi ok na RX570 onda je najbolje da guraš tipa još neko vreme nju pa posle ako ti bude trebalo nešto jače da promeniš ako i kada se cene unormale.

Procesor je ovde baš problem i onda bi bilo najlogicnije u ovom trenutku zameniti ploču procesor i memoriju. Sad nisi naveo budžet ali bih ja tu išao na recimo i5-12600 ili Ryzen 5 5600x (otprilike između 270 i 320 eur, mogu i neki malo slabiji i5 ili R5 ali kad već uzimaš...), neka relativno oko ploča oko 100 eur i 16GB DDR4 oko 80-100 eur u nekoj recimo 3200MHz izvedbi. Dakle cirka 500 eur. E sad možeš sigurno da uštediš na procesoru jer će i neki i3/R3 da pojede taj tvoj Phenom za doručak ali je pitanje budžeta i koliko si u ovo Duletovom fazonu "oću da mi to bude za narednih 10 godina" :)

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Жеље и могућности су две различите ствари хаха. У фазону сам да издвојим неких 300е, да рецимо буде ок плоча и тих 16 гига рама, са неким Р3 процесором. Па тамо крајем године можда падне и неки Р5 нпр. А графу сам узео на неком попусту, јер ми је стара цркла, сасвим фино гура. 

Неки предлог за плочу?

  • Like +1 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Meni je počeo mega da usporeno radi komp, ali se tripujem da je do windowsa, pa sve razmišljam o reinstalaciji jednog lepog dana 🙂 možda sad za praznike.

ali ne bih se usudio da mislim o upgradeu sa ovim cenama i dostupnosti proizvoda, ima da guram sve igre low 640 rezolucija dok se ne sredi stanje :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...